HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obcas ked narazim na clanky ako su napriklad tieto:
The ethical dilemmas of robotics
Cesty do minulosti? Vědci dávají naději
tak ma napada, kolko veci zo SF romanov uz mozna za nedlho bude skutocnostou. Nasi vnuci sa mozno budu pri citani Asimova, alebo pozerani Star Wars bavit ako my pri Verneho popise cesty na Mesiac.

Co si o tom myslite? Ktore zo SF "vymyslov" by sa vo viac ci menej blizkej buducnosti mohli naozaj uskutocnit? Mate z toho strach?


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no cital som len o tom cestovani v case.. aj ked by to bolo mozne podla mna by to nemalo byt uskutocnitelne.. sice by bolo pekne dat hitlerovi bombu ale tym by sa zmenil hcod dejin dost radikalne(hmm co takto Red alert? ) a podobne...
z technickeho hladiska mi tieto veci pridu zatial nerealne. Rovnako ako v teleportoch.. rozlozit cloveka na molekuly nie je problem ale poskladat ho spat do povodnej podoby to uz je ina otazka.. :) cize zatial je to akosi len na teoretickej urovni..

a ci by som chcel? No laka ma predstava Teleportov, plasmagunov.. powerfist, lietajucich katedral, Warpu  :P ale v tomto zivote dakujem neprosim

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
z technickeho hladiska mi tieto veci pridu zatial nerealne. Rovnako ako v teleportoch.. rozlozit cloveka na molekuly nie je problem ale poskladat ho spat do povodnej podoby to uz je ina otazka.. :) cize zatial je to akosi len na teoretickej urovni..


suhlasim s dragonlordom. Dokonca sa tusim uz s "prototypom teleportu" robili nejake pokusy, teda-podarilo sa nieco rozlozit na atomy a nejak to o par centi premiestnit, ale problemom je uz spominane spatne poskladanie.
Ale uprimne, teleportu by som sa chcel dozit. Tiez by som sa chcel dozit objavenia zivota vo vesmire(ano, verim ze tam nieco je, vesmir je skratka prilis velky nato,aby sme v nom boli sami). A este by bolo pekne, keby sa potvrdili niektore teorie o paralelnych vesmiroch a casopriestorvych sluckach, ale to uz je asi viac fantasy ako sci-fi a mozno len moje zbozne zelanie :)

Nic ostatne ma zo sci-fi nejak extra nelaka, toboz nie njake uber plasma-laser-whatever zbrane a podobne sprostosti, ale to je asi najrealnejsie- predsa len, kazdy jeden krocik k technickej dokonalosti skonci nakoniec v zbrojarskom priemysle... :roll:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skor by som povedal ze v nom zacne :)

ale te veci co si ty spomenul by som chcel zazit aj ja.. ale stroj casu nie

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aldebaran napísal:
suhlasim s dragonlordom. Dokonca sa tusim uz s "prototypom teleportu" robili nejake pokusy, teda-podarilo sa nieco rozlozit na atomy a nejak to o par centi premiestnit, ale problemom je uz spominane spatne poskladanie.

bola to replikacia fotonu a neskor replikacia informacie z mikrocastice zlezenej z tisicok atomov

Inac dnes ked si pozriem niektoru cast star treku, hlavne tie starsie Next Generation, tak mi to pripada az smiesne, lebo mnozstvo z ich scifi technologie uz je dnes realitou. V podstate vedu len o ten warp, teleportaciu a zdroje energie :)

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a čo replikátor, útočné mobily (tie blbosti čo maju v paprčiach ked strielaju borgov a domorodcov) či klingon?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inteligentny pocitac? ;)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak ako dragon vravi... vecsina novych technologii zacina prave v zbrojarskom priemysle....
mozno by sme boli az prekvapeny kolko veci ktore sa prezentuju ako sci fi uz scifi davno nieje (napada ma vtip o nechapavych komunistoch teraz :P )
priklad... par rokov dozadu som napriklad cital neaky clanok o tom, ze UN vyvyjalo gauss technologie... mali funkcny prototyp (opakujem vraj...) ktory dokoazal prestrelit 4 metre hrubu zelezobetonovu stenu a stale dostatok sili na zabitie cloveka za nim ... tusim to bolo ale tak velke ze to museli hodit na podvozok tanku a fakt neviem na aku vzdialenost to bolo... vyskum vraj bol zastaveny pre "prilisnu brutalnost zbrane" ... ehm co je prilis brutalne pre zbran ked uz veselo mame atomovky vodikovky a boh vie co este...

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
forestmarko> gauss technologia je zrejme vyvijana ako osobna zbran a preto prilisna brutalnost zatial co A-bomb je od definicie zbran hromadneho nicenia. Mozeme to dalej rozoberat v militaristoch :) mna by zaujimali railguny.

A ano je fakt, ze napriklad oF-117 sa verejnost dozvedela 10 rokov po prvom testovacom lete. Obcas ked pozeram dokumenty zasnem  co vsetko sa vymyslalo kratko po WWII a zabrzdila to hlavne vtedy nedostacujuca technologia. Postupne sa mnoho napadov vracia spat. Napriklad VSTOL aircraft bol navrhovany uz niekedy v 60tych rokoch.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nedavno som cital, ze zostrojili latku zo svetlovodivych vlakien schopnych preniest svetlo, zatial sice len velice primitivne, ale aj tak, predator sa blizi  (alebo harry potter  :wink:  )


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 21.02.2007
Príspevky: 127
Body: 5
Bydlisko: ...posledny dom,ktory som vylupil

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...mily autor mna skor napada otazka, ci sa tej blizkej buducnosti vobec dozijeme
:twisted:

jo a bojim sa planety opic...to bude koniec letnej mode peknych dievcat v plavkach

hmm,co sa technologii tyka,nechcem si ani predstavit...ved uz na konci 2. svetovej boli nadzvukove stihacky a lietadla fungujuce na raketovy pohon (ako aj pomocou magnetizmu)
tak co mozu mat teraz,o 60 rokov neskor?

_________________
tu dyku si nevsimaj a povedz mi,co si myslis o temnych elfoch
:twisted:


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no z technickych vynalezov bude skor ci neskor vsetko co citame v sci-fi , staci sa pozret na japoncov a uz tam to vyzera ako nejake sci-fi
stroj casu mi pride ako nerealizovatelna vec , ale ktoho vie ze ano
predatorov oblek, alebo nieco na ten sposob  uz bol skonstruovany davnejsie som niekde to cital uz aspon 5 rokov dozadu, stovky primacov na jednej strane zachytavali svetlo na druhej ho vysielali zhruba tak nejak
vesmirne lety idu strasne pomaly, v roku 69 by clovek povedal ze o skoro 40 rokov neskor uz budeme kolonizovat Pluto alebo co, a zatial je to slabota
ale mozno staci nejaky viac ci menej nahodny objav (nieco ala antibiotika pre medicinu) a sa to rozbehne exponencialne
a mimozemstania, hodne zahadnych veci by mohlo nasvedcovat ze tu uz v minulosti boli  a nejakych x tisic rokov je vo vesmire uplne nic, takze kludne sa mozno za dalsich xxx tisic vratia


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
skor by som povedal ze v nom zacne :)


myslel som to tak, ze kazdy technologicky pokrok sa nakoniec zneuzije na zabijanie a nicenie, nie na prospech veci. Pripadne,ze sa nove technologie vyvijaju PRAVE s tymto umyslom.

Rypaci :)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andym napísal:
staci sa pozret na japoncov a uz tam to vyzera ako nejake sci-fi


tomu ver...  minule som videl bukkake machine

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andym napísal:
vesmirne lety idu strasne pomaly, v roku 69 by clovek povedal ze o skoro 40 rokov neskor uz budeme kolonizovat Pluto alebo co, a zatial je to slabota

S tym suhlasim. Ale zas niet sa comu divit. Zatial neni ziadna motivacia, aby sa do nich nejak vyrazne investovalo. Ked uz sa ludia na Zem nepomestia, pripadne nam zacnu dochadzat suroviny tak sa to snad rozbehne  :)
Skor ma zaraza relativne pomaly (aspon z mojho pohladu) pokrok v medicine. Ved o ludskom tele toho stale vieme malo a vela chorob nielenze nevieme liecit, ale ani nevieme co ich sposobuje.
A celkovo mam dojem, ze po velmi uspesnom 20. storoci sa teraz dostavame do akehosi utlmu. Vyrazny pokrok vidim hlavne v IT a komunikacii, ale ine obory akoby akosi zaspali. Dufam, ze sa mi to len tak zda...


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun