HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na ukor tej kapely.

Je to podobne ako ked bez platenia vyuzijes nejaku platenu sluzbu. Jej poskytovatelovi sice materialne nic "nezmizne", ale ty si z toho mal nejaky prospech, za ktory si nezaplatil => obohatil si sa o peniaze, ktore by ta to inak stalo.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
existuju dve polohy - oni maju 0 ja mam 0
                                 oni maju 0 ja mam 1
tak preco nie?


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wlacho: Pretoze pojmy mam/nemam X kusov/penazi,... mozes pouzivat len u materialnych veci. U dusevnych statkov, sluzieb,... su nepouzitelne, pretoze tieto nemusia mat nejaky materialny nosic a  moze nimi disponovat viac ludi sucasne.

Bohuzial vela ludi je naucenych rozmyslat len v materialnej rovine a teda si myslia, ze ked autorovi diela nic nezmizne tak je vsetko OK.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som nechcel zaviest debatu do tejto pravnej pozicie. Skor som sa zamyslel, ze o kope dobrych skladatelov, ci kapiel by som sa nemal sancu dozvediet, nebyt P2P sieti.

Prirodzene, otazka, ci by som si to bol byval kupil, je vyznamna - ak by som nebol lenivy, tak by som si kupil dost vela veci, co pocuvam (samozrejme, ze vela by som si ich nekupil).

Samozrejme, ze cela tato tema je pravne pochybna a zavanajuca nemoralnostou.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
povedzme si to na rovinu, nejde tu o ziadnych "autorov" ale o nahravacie spolocnosti a plastove hviezdicky, ktore sa neuzivia inak, nez ked si clovek v tescu kupi s rozkami aj ich cd za 279;-sk

ad alef0
samozrejme, pokial nebol rozumnejsi net, tak som si dokola pustal pasku s nahranymi metalovymi skladbami z radia a jedno cd cko biohazard asi rok :lol:
na druhej strane, dnes je zdroj tak obrovsky, ze sa  vtom clovek straca. prv ked som nieco zohnal tak som to pocuval mesiac. dnes stiahnem 5 albumov denne a 4.8 z nich skonci zabudnutych na disku len s tym, ze ich preklikam


Naposledy upravil Wlacho dňa Pi. 04. Máj 2007, 14:36, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
urcite som objavil vela kapiel o ktorych by som nemal sancu pocut a nie to ich este pocut.. uz len preto ze u nas sa ich nahravky prakticky nedaju zohnat. (podobne aj s RPG knizkami)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ja som nechcel zaviest debatu do tejto pravnej pozicie. Skor som sa zamyslel, ze o kope dobrych skladatelov, ci kapiel by som sa nemal sancu dozvediet, nebyt P2P sieti.

Lenze toto neni moc dobra tema na diskusiu. S tym sa da len suhlasit :)
Samozrejme, ze pristupom k internetu sa rozsirili aj kulturne moznosti jeho uzivatelov

Wlacho: aha, takze teraz sa ideme stavat do pozicie Jurov Janosikov, ktori vlastne "neokradaju" dobrych autorov, ale nenazrane korporacie. To je taky zaujimavy relikt komunizmu, ze kradnut statu/firmam je vlastne len taka neskodna zabavka


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nekradnem nosice, a dusevne to patri umelcovi, nahravacia spolocnost ma len prava na vydanie a jej vydania nechcem
naviac ma neuveritelne irituju kampane ala kopirovanie zabija hudbu, pretoze je to presne naopak, velke mnozstvo hudobnych subkultur zije len vdaka kopirovaniu, najma v nasich koncinach


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, to mas pravdu. Internet rozhodne mnohym neznamym umelcom vyrazne pomaha. Lenze ako ktosi (tusim ty :) ) spomenul vyssie v drtivej vacsine pripadov sa stahuju mainstreamove veci, ktore na to rozhodne nie su odkazane, takze tie kampane nebudu zas tak nezmyselne. Aj ked v ramci korektnosti by tam mohli dodavat, ze: "Kopirovanie zabija hudbu, s vynimkou 5% okrajovych zanrov, ktorym kopirovanie pomaha" :)


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nemyslim si ze internet rozsiruje okruhy - ak niekto pocuva britney, tak ju bude pocuvat a nepomoze mu ze si moze stiahnut tristo burzumov a milion blind guardianov (snad az na minimum vinimiek) ale ti strapati intelektuali, co donedavna vymetali blsaky a listovali v zatuchnutych knihach maju zrazu ovela ovela vacsi priestor


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...ja som sa prave vďaka dostupnosti hudby na P2P dostal od bežne dostupného mainstreamu (...a to mám dosť origoš CDs z 90s) k veciam ktoré nie každý počúva...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
obohacujes sa na ukor niekoho ineho.

to su nahravacie spoločnosti. zoznamte sa:)

Citácia:
kopirovanie zabija hudbu

:lol: tento joke milujem... hranie na city ako v pripade interupcii ... bullshit:)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
...ja som sa prave vďaka dostupnosti hudby na P2P dostal od bežne dostupného mainstreamu (...a to mám dosť origoš CDs z 90s) k veciam ktoré nie každý počúva...


ja som tiez pocuval scooter a eso hity, ale to som mal 8-9 rokov :)) a dostal som sa z toho sam, bez pomoci internetu!


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Asi to tu uz parkrat padlo, ale nebyt netu a P2P tak by som nebol tam kde som. Akoby som sa asi tak dostal u nas na Kysuciach k veciam ako In flames, Blind, anime, opera, fantasy knihy(a k tomu, ze som si ich mohol kupit, mohol som si ich aj za 20 korun pozicat z kniznice ale tam niesu, takze sa necitim vinny za to ,ze som niekoho obral o zisk, ked som si v podstate zadara ale zato LEGALNE pozical milion inych knih)....vsetko toto sa zacalo sirit az po tom, co sme to viac menej nahodne nasli na nete. Nebyt "nelegalnych" kopii tak sa moj hudobny a kulturny obzor nesiri za Britney, Christinu a Kontrafakt. A ci tym niekomu ublizim? Mozu si za to sami. Mam doma originaly Horkyze slize, Fatboy slim etc. Ale ked nieco proste nemam sancu zohnat abo je to take predrazene az sa nezda tak si to radsej stiahnem z netu. Kopirovanie zabija hudbu, blah. Kolko z tych penazi dostane kapela? 10%? 20%?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Teraz treba odpočítať priemerný honorár interpreta, ktorý sa pohybuje okolo osemnásť percent za každé CD
-- Peter Riava, riaditel Universal Music v rozhovore pre SME, 2. 5. 2007

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun