HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 88 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi je to OT, ale strašne sa mi to sem hodí - konečne som si našla obľúbené kino:
Obrázok

a je to len 5 minút od miesta kde bývam! a vstup stojí len 5 € !

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 21.02.2007
Príspevky: 127
Body: 5
Bydlisko: ...posledny dom,ktory som vylupil

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
presne tak.. zasraní malomeštiaci a wanabe highsociety... pre ňu vždy divadlo bolo... bankety, divadlá, koncerty :)
pozlátko spoločnosti :)

ale ano bol, keby si si všimol tuto temu lepšie, aj som to pisal


nechcelo sa mi citat to cele
mas pravdu,hlavne tie koncerty su pre zasranych malomestiakov (a lepsie je pocuvat niekde doma CD)
pozlatko spolocnosti...to by som skor povedal o tych,co sa tam chystaju 2 hodiny äaby niekoho ohromili a spravili dojem), na predstaveni sa z duse nudia (ale pritom sa tvaria velmi zaujato) a pri vyjadrovani nazoru na nich vidiet, ze recituju nejaku recenziu äco si precitali den vopred)

Will-nenadavam z principu na nic, iba si myslim o knihe,kde sa da zabavat len na vulgarnosti a sprostosti danych postav svoje

_________________
tu dyku si nevsimaj a povedz mi,co si myslis o temnych elfoch
:twisted:


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chcem povedat, ze divadlo, ak sa podari, ma tu atmosferu ziveho koncertu klasickej hudby. Tu si mozete pustit z radia, mozete si ju pustit z SA-CD zostavy za pol miliona, a mozete si ju vypocut nazivo.

Tak, ako z orchestra vyzaruje atmosfera a "vlny", je to take iste v pripade ziveho divadla, lebo viete, ze sa to deje tu a teraz.

Aj ked by som rad vedel, preco je divadlo zaznavane - mozno je to kombinaciou tych oblekov a "vhodneho" vyberu predstaveni, ktore ubohe deti musia absolvovat na strednej skole.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Veldrin> keby to bolo len vulgarne a sproste tak sa na tom urcite nebavim.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bola som na predstaveni v SND, kde sme zhanali listky mesiac dopredu... v den, kedy sa mali zacat predavat tam stal rad ludi, ktori si ich vsetci chceli kupit...

divadlo bolo plne a nebolo ziadne volne miesto...

a zabavila som sa v nom tak, ze sa kazde kino moze ist schovat...
atmosfera bola vyborna a to, ze ludia prisli obleceni slusne tomu dalo este grady... a hlavne, tym, ze sa obliekli slusne, prejavili aj akusi slustnost voci hercom...
ja tvrdim, ze vsetko zalezi na ludoch...
divadlo je pre mna udalost spolocenskeho razenia, tak ako svatba, promocie a ine...
ak tam ludia dojdu obleceni slusne, preco by som ja nedostl, hlavne ak s tym suhlasim

ak budete mat napr. svatbu pod holym nebom niekde v lese a dojdete vsetci obleceni v kratasoch a trickach, prosim... tam sa oblek nehodi
ale ak je raz zauzivane, ze do divadla sa chodi v oblekoch, pretoze je to spolocenska udalost jednak kvoli ludom, atmosfere a vsetkym tym veciam, co tu boli popisane, tak tam v tom obleku jednoducho dojdem...

ak nie, prosim... ak sa chcete tymto prejavovat, ze jednoducho ja nepatrim k tym "zasranym malomestiakom", nikto vam v tom nebrani... aj ked mne to pripada ako nasilne sa prejavovanie> aha, ja som niekto iny, underground... aha, pozrite sa na mna, kde vas vsetkych mam...

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Lenze tuto sa skor rozvija debata smerom k tomu, ze kto si dovoli navstivit divadlo a nedajboze dodrzat nejaky uzus a tradicie, by sa mal za to priam hanbit, lebo je to staromodne, ani nahodou chladne, a vobec proti zakonom moderneho sveta, v ktorom je predsa povinne tradicie burat a narusat (najlepsie sposobom slona v porcelane).

cry me a river justin, mir egal oblečenie tvé
ide mi o moj nazoor že ee
a prečo ee? lebo pozlatko a malomestiactvo

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
alef0 napísal:
Lenze tuto sa skor rozvija debata smerom k tomu, ze kto si dovoli navstivit divadlo a nedajboze dodrzat nejaky uzus a tradicie, by sa mal za to priam hanbit, lebo je to staromodne, ani nahodou chladne, a vobec proti zakonom moderneho sveta, v ktorom je predsa povinne tradicie burat a narusat (najlepsie sposobom slona v porcelane).

cry me a river justin, mir egal oblečenie tvé
ide mi o moj nazoor že ee
a prečo ee? lebo pozlatko a malomestiactvo


ja nemám pocit, že je to malomeštiactvo. skôr súhlasím s therou, že tak ako by si na svadbu (snáď) neprišiel v roztrhaných nohaviciach a na pohreb v ružovom tričku (ale to snáď nikam), tak by človek mal pri tej príležitosti že ide do divadla raz za čas obliecť oblek/večerné šaty.
a prečo nie nakoniec? čo je na tom malomeštiacke?

prednedávnom som bola na balete. a všetci boli v sakách, len jeden mladý muž prišiel v rifliach a tričku. a bolo to...hmm... nie malomeštiacke - skôr neúctivé. a nevhodné.
to mu to predstavenie nestálo ani za tú námahu siahnuť v skrini o  pár vešiakov vedľa? (o možnosti že jedno poriadne sako ani nemá sa tu dúfam rozpisovať nemusím).

možno je to len o uhle pohľadu. pre niekoho pozlátko, pre niekoho súčasť bežného života. nepotrebujem prísť nutne "nedbalo" oblečená na to, aby som vyčnievala z radu a prejavila svoju osobnosť alebo aký som ja rebel. načo?
čo mi to dá?
čo je zlé na tom, rešpektovať zaužívané klišé v tomto prípade?

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kto hovorí o vyčnievaní z radu? akeho radu?
proste som ja a nemusim sa obliekať podla toho, ako mi povie niekto (najlepšie nikto) alebo akasi spoločenska konvencia (uu teraz sklzneme do flame, že ked odmietam tuto, či odmietam aj zakony??? uuu)... alebo musim? mam? načo? prečo? začo?
divadlo už davno nieje pre šlachtu alebo nejaku (j)elitu naroda (ako ho prezentuju v narodovských dielkach 18-19 storočia typu F.L.Věk a ine) ani sa v ňom tato elita nenachadza (a ked, je zatienena školskymi vyletmi, velkopodnikatelmi, sedlákmi-managermi čo chcu zaposobiť na sekretarku etc etc...)

dokonca sa mení aj charakter hier čo su v ňom hrané... (ale to už dlho)

na svatbu dojdem tak ako na pohreb... v tom čom sa citim fajn (a na pohreb ešte pridam čiernu farbu, lebo inak by mamka chytila infarkt), ale na svatbu? v obleku? moooožno tak vlastú a aj to skorej nie ako ano (i ked je taaaaak vzdialena, že to je egál v sučastnosti)

malomeštiactvo? pozlatko? ty ho tam nevidiš? davno si si nedavala šiť nove šaty na nejaky bal či banket či čo?
to je napriklad pre mňa osobne strašne malomeštiacke pozlatko
nejedna sa o akeho človeka ide, ale o to čo ma na sebe, koho pozna, koho trtka, kto ho trtka, aky ma vkus/nevkus/predkus... o nič ine :)
alebo sa myslim a na banketoch, divadlach a inych "high-society" udalostiach sa hladi hlavne na charakter osob zučastnených???

smotánka much???

samozrejme, vy, dievky, to mate omnoho jednoduchšie v spoločnosti... pre vas je 1000000+1 rozlišnych handier a botasiek do jakych navliecť svoje telá a isť sa promenadovať... ale pre chlapa maš jednu uniformu s cca 4 vzormi a 4 farbami... + dementne kravaty (why we must wear those ridicilous tie?)
čiže ked sa vy chcetevyfintiť, je to pre vas užasna priležitosť ukazať jaku strelenu kreaciu som si kde kupila... ale pre chlapa je to len o oholení xichtu a navlieknutí do toho isteho obleku ktorý ma ešte od maturít a zrejme ho v ňom aj pochovajú...

Citácia:
čo je zlé na tom, rešpektovať zaužívané klišé v tomto prípade?

v zasade nič, až na to že je to klišé a ja osobne ho nemam rad, páč mi pripomina uplne zbitočné spoločenske konvencie, ktoré, ako som vyššie spomenul, nehladia na teba ako na človeka, ale na teba ako na objekt.
a ja objekt niesom

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 21.02.2007
Príspevky: 127
Body: 5
Bydlisko: ...posledny dom,ktory som vylupil

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior
nemusis ist do divadla v obleku,chod tam ako chces,ved ides na predstavenie, hoci argumentovanie:" a preco by som mal ako ostani...ako mi povie niekto iny (najlepsie nikto)" mi pripada,ako od maleho decka (dost velkeho maleho decka)

oki,obliekaj sa ako chces,spravaj sa ako chces,pre mna za mna si grgaj v plnej aule ,ale necuduj sa,ze ta budu podla toho sudit ini ludia (a im moze byt fuk,ze si o nich myslis,ze su malomestiaci)

nechapem,co je na tom zle,chciet dobre vyzerat,alebo ty nechces?

_________________
tu dyku si nevsimaj a povedz mi,co si myslis o temnych elfoch
:twisted:


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
veldrin the dark napísal:
nechapem,co je na tom zle,chciet dobre vyzerat, alebo ty nechces?

ale ja vyzeram dobre aj bez obleku  :)

a o to ide, že pokial ma budu posudzovať ludia podla oblečenia, možem ich, ako velke decko (ktoré ale neumiera v každom druhom prispevku) ignorovať/bojovať proti nim...

ako som napisal, niesom objekt aby ma niekto hodnotil podla zjavu :)
alebo hej?

mame hodnotiť tuto alef...ehm stephena hawkinga Obrázok podla výzoru? :wink:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 21.02.2007
Príspevky: 127
Body: 5
Bydlisko: ...posledny dom,ktory som vylupil

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior
zakaz im to
:D

...ale potom sa necuduj ak si o tebe budu mysliet nieco,co sa ti pacit nebude

inak neumieram v kazdom druhom prispevku
:ikonka01:

_________________
tu dyku si nevsimaj a povedz mi,co si myslis o temnych elfoch
:twisted:


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak v každom treťom :ikonka01:

ja sa nečudujem čo si o mne myslia.. naučil som sa s tym žiť  :D
ide o to, že jednoducho za tym vidim zbitočne pozlatko... toť vsio
a prežitok na rovnakej urovni ako sex po svatbe..  :wink:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
nemusis ist do divadla v obleku,chod tam ako chces,ved ides na predstavenie, hoci argumentovanie:" a preco by som mal ako ostani...ako mi povie niekto iny (najlepsie nikto)" mi pripada,ako od maleho decka (dost velkeho maleho decka)

K tomuto sa neda dodat viac, nez "+1". Niekedy mam pocit, ze ide o ignorantske rebelstvo. A just budem narusat konvencie a poskladajte sa, lebo som uber kuul, ako tie konvencie narusujem!

Navyse s prichutou toho, ze ti, ktori konvencie dodrziavaju, su obvinovani z toho, ze ich vobec dovoluju dodrziavat a ze sa za to maju hanbit.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
nemusis ist do divadla v obleku,chod tam ako chces,ved ides na predstavenie, hoci argumentovanie:" a preco by som mal ako ostani...ako mi povie niekto iny (najlepsie nikto)" mi pripada,ako od maleho decka (dost velkeho maleho decka)

K tomuto sa neda dodat viac, nez "+1". Niekedy mam pocit, ze ide o ignorantske rebelstvo. A just budem narusat konvencie a poskladajte sa, lebo som uber kuul, ako tie konvencie narusujem!

Navyse s prichutou toho, ze ti, ktori konvencie dodrziavaju, su obvinovani z toho, ze ich vobec dovoluju dodrziavat a ze sa za to maju hanbit.


ja sa k tomuto pripajam.
mozno to to malomestiactvo je, ale co uz.
a aj ked niekto tvrdi, ze "preco by som sa mal prisposobovat" tak mi to pripada ako nie, "oni mi kazu a su zli", ale "oni mi kazu a ja budem lepsi lebo si to nenecham diktovat. muhaha"

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wtf? nikdy som nič take nenapisal ani som si to nemyslel, tak si svoje falošne konštrukty naskladajte a po jednom postrkajte do istych partií vaších tiel  :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 88 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun