HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozerate radsej filmy doma alebo v kine?

Nuz ja teda napr. kino neberiem ako spolocensku udalost a vacsinou som chodil sam, pripadne s kamoskou, ktora mala podobny zaber. Ani do velkych kin nechodim, vsade samy popcorn a blbe reci naokolo, cena nenormalna, radsej zajdem do nejakeho FK kde to mam za 40-70 SK, s tym ze ludia tam vacsinou su ticho, o kvalite premietanych filmov (myslim filmovej) ani nehovorim. Moj najsilnejsi zazitok je vsak aj tak prve pozretie Rubleva na DVD doma v pritmi. Neviem odkial sa berie zase zvlastna konstrukcia, ze film je spolocenska udalost - jedine na co by som isiel vo vacsom pocte su komedie.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Naposledy upravil lev dňa Ut. 05. Jún 2007, 13:26, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
popisuješ tzv attention whoring i ked neviem presne či to sadne na človeka čo dojde v džinach a saku z miletičky, alebo na typeka v hugo boss za 40K :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz, co sa tyka popcornovych zalezitosti, skor zastavam nazor, ze su filmy, ktore sa na platne vynimaju ovela lepsie, ako v svite monitora (Sin City, 300 a pod), takze kukurica-nekukurica, povazujem to za normalny zazitok (a paradoxne posledna navsteva multiplexu v kine mi pripadala rodinnejsia ako doterajsie obrovske saly - mozno preto, ze tamojsia sala posobila pomerne klubovo).

Lenze tuto sa skor rozvija debata smerom k tomu, ze kto si dovoli navstivit divadlo a nedajboze dodrzat nejaky uzus a tradicie, by sa mal za to priam hanbit, lebo je to staromodne, ani nahodou chladne, a vobec proti zakonom moderneho sveta, v ktorom je predsa povinne tradicie burat a narusat (najlepsie sposobom slona v porcelane).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som roky cital o tom ako "film musite vidiet na velkom platne", az kym som nevidel Lawrence z Arabie o deviatej rano v televizii (este starej), a bol som z toho nadchnuty n-krat viac nez z mnohych inych "filmov co musite vidiet na velkom platne". Trochu mi to uz pravdupovediac pride ako fraza na nahananie divakov. S tymto uz dlho polemizujem, aspon ja nemam oci ako jelen, ze dokazem vnimat velke platno v celistvosti, a vzdy vidim iba cast, a musim behat ocami po platne, kdezto doma vidis vsetko uplne.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev: ja sa pripajam k alefovi a skutocne si myslim ze niektore filmy jednoducho patria do kina. 300 je ziarivy priklad, ten dopad na divaka je uplne odlisny... ja prakticky do kina chodim len na velkovypravne filmy prave kvoli pocitu velkeho platna ktoremu sa telka nevyrovna (hoci ak mas trojmetrovu plazmu tak sa to uz tomu blizi)

a rad kecam po kine o zhliadnutom filme..  najradsej v krcme.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ja som roky cital o tom ako "film musite vidiet na velkom platne", az kym som nevidel Lawrence z Arabie o deviatej rano v televizii (este starej), a bol som z toho nadchnuty n-krat viac nez z mnohych inych "filmov co musite vidiet na velkom platne".


Sin City bol u mna taky pripad, ze ked som si ho chcel pozriet z DVDcka, tak som to po pol minute musel vypnut, lebo som vedel, ze by som si pokazil genialny zazitok z kina.

Takze v tomto pripade to podla mna nie je reklamny slogan, ale jednoducho snaha vylepsit si zazitok.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ehm, ja hovorim o tom, ze nema zmysel porovnavat pre mna kino a domace sledovanie, pretoze v obidvoch pripadoch vnimas odlisne. V kine vidis stale iba cast platna (staci si pozriet, kolko tvoje oci naozaj vnimaju, je to dost maly uhol - a to este nehovorim, ze u zahranicnych filmov behas pohladom po titulkoch), kdezto pri domacom sledovani mozes v tom malom uhle mat cely obraz. To nema vyznam velmi porovnavat oboje je zaujimave, a kazdy ma rad nieco ine.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som ho videl len na pc, 2x, a nejako nelutujem... v noci, sám, bez zvonení mobilov, džavotu detí, chrumkania pukancov...
a bez toho...eeer...zažitku? z...eeer... čoho?
no proste bez toho aby som kukal jak mucha puk na obrovské platno

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zrudi mne to skor u teba pride pride ako hovori alef: aj tak su kysele...

v kine ten obraz a zvuk mohutnejsie zaposobi na pocity a vnimanie divaka...
samozrejme ale ked je smola a mas pri sebe debilne decka  tak je to smutne..

inak ja som spozoroval rozdiel v zazitku aj ked som si kupil novy 32" sirokouhly telkac.. oproti 19" 4:3 monitoru je to skutocne lepsie.


btw doteraz lutujem ze som nebol na Sin City v kine... pri dvojke tuto chybu uz nespravim.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
v kine ten obraz a zvuk mohutnejsie zaposobi na pocity a vnimanie divaka...


Hej, na mna skor negativne. Sto ludi, sto chuti :)

Ked je v notach napisane piano, tak chcem pocut piano. Ak by niekto dosiel a zahral to forte, tak by to teda mohutnejsie nezaposobilo na pocity. Ak niekto hovori normalnym hlasom, tak chcem pocut normalny hlas a nemusi sa ozyvat cela sala.

A mohutnejsi obraz, uz som sa vyjadril, znamena, ze vidis mensiu cast obrazu. Toto osobne velmi nechcem.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
heh jasne.. ale podla mna aj filmari robia filmy pre kino a nie pre telku... hlavne neznasam orezavanie obrazu.

a musis mat doma poriadnu reprosustavu (a hlavne poriadne poriesenu akustiku miestnosti) aby si mal povedzme zo soundtrakovej hudby kinovy pocit.
na druhej strane ale neznasam ked hlasitost prezenu... to sa mi stalo pri 13. bojovnikovi a som si musel niekedy az zapchavat usi.

a nesmies sediet v prvom rade, ale tak aby si mal v zornom uhle cele platno predsa...
a na velkom platne vidis aj to co na malej obrazovke jednoducho prehliadnes lebo to je male.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skorej než aj tak su kysle by som sa klonil k tomu levomu sto ludi sto chutí, ale budiž, ak to vidiš inak, tvoj problem, ne moj

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
a nesmies sediet v prvom rade, ale tak aby si mal v zornom uhle cele platno predsa...
a na velkom platne vidis aj to co na malej obrazovke jednoducho prehliadnes lebo to je male.


Z tych vybavenejsich kin som bol iba v Poluse, a aj ked som sedel v strede tak som videl malu cast. Schvalne si zober nejaky text a pozri ako blizko k osi oci si ho musis dat, aby si ho vedel precitat. A ako hovorim - pri zahranicnych filmoch musim behat ocami po titulkoch, takze vtedy vidis velmi malo. Oci su velmi dobre na zmenu, zaznamenas aj malu muchu, ktora ti leti na okraji toho priblizne 140 stupnoveho uhlu ktory vidis, ale musis sa pozriet, aby si vedel, ze to je mucha napr. Myslim, ze ta hlavna oblast, ktoru nielen nejak vnimas, ale aj analyzujes je okolo 35 stupnov do dlzky.

Nuz a filmari tocia film rozhodne v prvom rade tak ako ho oni vidia - zvacsa vidia cely obraz na kamere.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem, ale lev dava rozumne argumenty :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zrudi kludne si pozeraj filmy na svojom 17" monitore, mne je to fuk.. ale nejak mam problem ti uverit ze si myslis ze je to lepsi zazitok nez v kine.

levov argument do istej miery beriem... ale mne osobne vadi viac uz len to ze je treba citat titulky.. clovek potom vnima film len periferne. snazim sa vytrenovat sam seba aby som cital titulky len ked nieco prepocujem alebo neporozumiem.

a filmari vedie kde sa ten film bude premietat, takze aj kompozicia je podla mna tomu prisposobena.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun