HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj nazor - strielat rovno, alebo nech tazko pracuju a zarabaju si tan na vodu a jedlo - nebudes pracovat, nedostanes najest... ani tie pokusy nie su zly napad.. aspon by netrpeli nevinne zvierata... a hlavne by boli uzitocni aspon trochu, a nebolo by to ze prison=5* hotel...

tiez neverim ze rehabilitacia funguje, mna len zarazilo, ze on ten argument podlozil takto..

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne, zub za zub. Odrezes prst - odrezu ti prst. Upalis macku - upalia ta. Znasilnis zenu (alebo muza?) - znasilia ta.
hm, to posledne mozno ne, neviem kto by sa na to podujal :lol:
kazdopadne by sa criminal rate znizilo


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vy tu teda trieskate pekne hovadiny. Hlavne od warriora by som to necakal.

Stoji proti vam 5 tisic rokov historie, ktora jasne dokazuje ze tvrde tresty neznizuju kriminalitu a NIKDY ju neznizovali. Jedina zmena je zasadne vacsi pocet nepravom odsudenych ludi, ktory si to tazko odskacu za niekoho ineho. Kriminalitu znizuje vzdelanost, zvysovanie zivotnej urovne a zvysovanie zamestnanosti.

Ale to je na inu temu.

Ak sa mam vyjadrit k Pomarancu, film ma nijako velmi neuchvatil a knihu som necital. :(

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No neviem, dajme tomu v takom stredoveku niektori ludia kradli lebo museli a odsekli im ruku. Dnes je takychto pripadov o cosi menej.
Zrejme by sa hodilo vytvorit vlastnu temu, nie som si isty ci uz nieco take nebolo.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
klasickym vykrikom do tmy imho falosnych humanistov je hlaska
Citácia:
nepravom odsudenych ludi
to nieje chyba trestu ale chyba sudu. to su rozdielne veci. teraz mame nejako malo nepravom odsudenych alebo co?
jediny rozdiel je, ze nepravom odsudeny sa po 20rokoch moze dostat na slobodu ako nevinny, ale to mu 20rokov nevrati. a napr ked uz si nacal tuto argumentaciu, mas niekde pomer pravom a nepravom odsudenych (potazmo popravenych) ludi? kludne aj v USA. nepravom sa iba po Novom Case a Amnesty International viac rozvlaci...

napr za seba mozem povedat, ze by som skorej pasoval drogy v ramci EU, kde ta pri troche stastia este za procesnu chybu pustia, nez to iste robil v malajzii :) cim to asi bude

Citácia:
Kriminalitu znizuje vzdelanost, zvysovanie zivotnej urovne a zvysovanie zamestnanosti.

hm. nezda sa mi, ze by niektory kriminalnici boli nevzdelany ludia (nezabudni, ze ked si na vrazdu najmes niekoho, si rovnaky vrah... )
a btw: nezda sa mi, zeby napr atentatnici z 9/11 bola nejaka banda nevzdelanych ludi hehehe...
ma to cosi do seba, rozhodne tym istu formu krimilnality mozes odstranit. ale neodstranis celu.
kolko bohatych, studovanych ludi fetuje, dealuje, kradne? mlati zeny? que?

zaloz ju

knizka je lepsia. film ani ne

ps: aby si ma neobvinil, ze som vypichol len neco a k historii som sa nevyjadril.
historia nevyriesila nic a nedala nam nijaky rukolapny dokaz. okrem toho, ze ludia su svine :)
neviem ci sa po roku 89 v CSR znizil pocet trestnych cinov a vrazd oproti komancizmu kedy tu bol trest smrti by the way. :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale no :P

ak niekdo pácha nejaky trestny cin, tak pocita s tym ze ho chytia?

nie, ani vo sne, je sam presvedceny o tom ze je nedolapitelny a jemu sa to nemoze stat...

je absolutne jedno ake su tresty, nemyslim si ze sluzia ako "odstrašovanie" detto na slovensku kde je za vrazdu 5 rokov :lol:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono ja nehovorim, ze vyssi trest znizuje kriminalitu, pretoze malokedy plati ze strach zabrani nieco urobit. ja hovorim, ze ked uz clovek nieco spravi, nech za to pika riadne a nepovazuje pobyt vo vazeni za dovolenku.

ako by sa dala kriminalita znizit - ano vzdelanim a zamestanim sa znizi tzv. poulicna kriminalita, vykradanie, vrazdy typu dopichali ho nozom v tmavej ulicke a podobne.
lenze ako odstranis kriminalitu na urovni podvodov, na ktore treba mat urcite vzdelanie, ukladnych vrazd, terorizmu.. to vazne netusim.. das tym ludom este vacsie vzdelanie?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na požiadanie som tému splitol, v debate o kriminalite pokračujme tu.

Thuriazs napísal:
No neviem, dajme tomu v takom stredoveku niektori ludia kradli lebo museli a odsekli im ruku. Dnes je takychto pripadov o cosi menej.

Týmto si de facto len potvrdil to, čo som hovoril ja -> aj keď v stredoveku boli neúmerne vyššie tresty, ako tomu je dnes, bola aj podstatne vyššia kriminalita.

Warrior napísal:
klasickym vykrikom do tmy imho falosnych humanistov je hlaska "nepravom odsudenych lud" to nieje chyba trestu ale chyba sudu. to su rozdielne veci. teraz mame nejako malo nepravom odsudenych alebo co?
jediny rozdiel je, ze nepravom odsudeny sa po 20rokoch moze dostat na slobodu ako nevinny, ale to mu 20rokov nevrati. a napr ked uz si nacal tuto argumentaciu, mas niekde pomer pravom a nepravom odsudenych (potazmo popravenych) ludi? kludne aj v USA. nepravom sa iba po Novom Case a Amnesty International viac rozvlaci...

Vďaka za nové označenie. :)

Akože podľa mna je dosť veľký rozdiel, keď neprávom dostaneš kreslo a 20 rokov. Ak sa po piatich rokoch nájde nová skutočnosť (stáva sa to), z popola ťa už nevzkriesi nik, ale z basy ťa vytiahnuť vždy môžu. Stále to nie je fér, ale je to lepšie ako nič.

Rád by som upozornil, že tento argument som použil len preto, že vy ste začali hovoriť o strieľaní, sekaní rúk a podobne.

Mať nejaký pomer je scestné, imho aj jeden jediný neprávom popravený človek je tragédia.

Warrior napísal:
napr za seba mozem povedat, ze by som skorej pasoval drogy v ramci EU, kde ta pri troche stastia este za procesnu chybu pustia, nez to iste robil v malajzii :) cim to asi bude

Ty nie si zaujímavý prípad, lebo ty nie si kriminálnik. :)

Plus, prečo má potom Malajzia stále také problémy s obchodom s drogami.

Hm hm hm, čím to asi bude.

Warrior napísal:
Citácia:
Kriminalitu znizuje vzdelanost, zvysovanie zivotnej urovne a zvysovanie zamestnanosti.

hm. nezda sa mi, ze by niektory kriminalnici boli nevzdelany ludia (nezabudni, ze ked si na vrazdu najmes niekoho, si rovnaky vrah... )
a btw: nezda sa mi, zeby napr atentatnici z 9/11 bola nejaka banda nevzdelanych ludi hehehe...
ma to cosi do seba, rozhodne tym istu formu krimilnality mozes odstranit. ale neodstranis celu.
kolko bohatych, studovanych ludi fetuje, dealuje, kradne? mlati zeny? que?

Absolútne nepodstatné argumenty. Okrem toho si aj celkom mimo, lebo vzdelanosť a sociálne zázemie má skutočne veľký vplyv na kriminalitu.

Máš niekoľko typov kriminality:
nehoda / nepozornosť
afekt / mentálne poruchy
z donútenia / z núdze
organizovaná trestná činnosť
plánovaný zločin jednotlivca

Zo všetkých týchto typov jediné, na ktorých môže mať vplyv vyšší trest, sú posledné dva. Stovky rokov fungovania trestného systému pritom jasne napovedajú, že ani u nich to tak celkom nefunguje. Práve naopak, vyššie tresty majú často za následok zvýšenie počtu brutálnych trestných činov, pretože sa prudko zvyšuje potreba zlikvidovania akýchkoľvek stôp (je najjednoduchšie svedkov postrieľať). Vysoké tresty majú taktiež za následok zmenu mentality spoločnosti ako takej, násilie sa stáva akceptovanejším spôsobom boja proti systému (oni nám popravili nášho, my im zastrelíme ich).

Netreba ísť ani príliš ďaleko do minulosti, ešte pred sto rokmi bol trest smrti vo väčšine civilizovaného sveta úplne bežnou záležitosťou a kriminalita bola podstatne vyššia ako dnes. V USA si pred dvesto rokmi mohol odvisnúť za každú hovadinu, to nič nemení na fakte, že tam na boj proti organizovanému zločinu v tom čase viac krát povolávali armádu (doporučujem si prečítať napríklad Gangy New Yorku - film bol hovadina, kniha je normálne faktografická - je to veľmi poučné čítanie).

Takto by som mohol písať aj do nekonečna, keď sa tak nad tým zamyslím, nenapadá ma jediný prípad krajiny, kde by sa vysoké tresty odrážali v nízkej / zníženej kriminalite. Ak teba niečo napadá podeľ sa.

Warrior napísal:
ps: aby si ma neobvinil, ze som vypichol len neco a k historii som sa nevyjadril.
historia nevyriesila nic a nedala nam nijaky rukolapny dokaz. okrem toho, ze ludia su svine :)
neviem ci sa po roku 89 v CSR znizil pocet trestnych cinov a vrazd oproti komancizmu kedy tu bol trest smrti by the way. :lol:

Ak si myslíš, že sa z histórie nemáš ako poučiť, tak si imho zaslepenec a nemáme sa o čom baviť. Ignorovať minulosť a odmietať sa z nej poučiť je dosť samovražedný spôsob fungovania.

Argumentu s CSR nerozumiem.

Lilla napísal:
ono ja nehovorim, ze vyssi trest znizuje kriminalitu, pretoze malokedy plati ze strach zabrani nieco urobit. ja hovorim, ze ked uz clovek nieco spravi, nech za to pika riadne a nepovazuje pobyt vo vazeni za dovolenku.

ako by sa dala kriminalita znizit - ano vzdelanim a zamestanim sa znizi tzv. poulicna kriminalita, vykradanie, vrazdy typu dopichali ho nozom v tmavej ulicke a podobne.
lenze ako odstranis kriminalitu na urovni podvodov, na ktore treba mat urcite vzdelanie, ukladnych vrazd, terorizmu.. to vazne netusim.. das tym ludom este vacsie vzdelanie?

Pouličné zločiny tvoria najväčšiu časť kriminality.

Samozrejme, existujú aj iné, sofistikované typy zločinov, ale to percento je nepomerne nižšie. Na otázku, ako ich riešiť, ešte nik nenašiel dobrú odpoveď.

A konkrétne terorizmus je úplne špecifický prípad, ak sa bavíme o fundamentalistoch, je vyšší trest absolútne neefektívny (im to je totiž úplne jedno).

bat)R(flaj napísal:
ale no :P

ak niekdo pácha nejaky trestny cin, tak pocita s tym ze ho chytia?

nie, ani vo sne, je sam presvedceny o tom ze je nedolapitelny a jemu sa to nemoze stat...

je absolutne jedno ake su tresty, nemyslim si ze sluzia ako "odstrašovanie" detto na slovensku kde je za vrazdu 5 rokov :lol:

Toto je veľká pravda.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v zasade nemienim reagovat. nepochopil si etc. skoda, si ma sklamal bischen.
mozno ked sa najem tak si to precitam este raz a najdem naladu a dovody reagovat na tvoje veci.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak sa vysvetli.

Ak povies, ze to bol len zartik, tak si ta najdem a nakopem ta do riti ( = moji velki kamarati ta nakopu).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Thuriazs napísal:
No neviem, dajme tomu v takom stredoveku niektori ludia kradli lebo museli a odsekli im ruku. Dnes je takychto pripadov o cosi menej.

Týmto si de facto len potvrdil to, čo som hovoril ja -> aj keď v stredoveku boli neúmerne vyššie tresty, ako tomu je dnes, bola aj podstatne vyššia kriminalita.


no ja ti neviem karle.
ta kriminalita tam bola koli jednoznacnym dovodom (spolocenska situacia) a ubytok kriminality neprisiel so znizenim trestov. kedy sa skoncil stredovek (1526 pre uhorsko :D ) a kedy sa zacali rusit tresty smrti? 20. storocie.
a tej kriminality sa obavam nebolo az tak vela ako nam v RPGckach a Holywoodskych filmoch ukazuju. to by sa spolocnost trosken rozpadla.
fail

Annun napísal:
Vďaka za nové označenie. :)
Akože podľa mna je dosť veľký rozdiel, keď neprávom dostaneš kreslo a 20 rokov. Ak sa po piatich rokoch nájde nová skutočnosť (stáva sa to), z popola ťa už nevzkriesi nik, ale z basy ťa vytiahnuť vždy môžu. Stále to nie je fér, ale je to lepšie ako nič.
Rád by som upozornil, že tento argument som použil len preto, že vy ste začali hovoriť o strieľaní, sekaní rúk a podobne.
Mať nejaký pomer je scestné, imho aj jeden jediný neprávom popravený človek je tragédia.


pohoda:)

to samozrejme je, nehadame sa. ale rovnako ti to je figu platne. a kolko z nepravom odsudenych skutocne dojde ocisteniu svojho mena?

nie. pomer. vsetko je o pomere a statistike. odvolavat sa na jedneho cloveka je zufalstvo. zivot spolocnosti sa neriadi jednym clovekom a jeho zivotom ci poziadavkami (no mozno Turkmenbaši bol vynimka) ale spolocnostou a naladami v nej. a statistikou.
ked je pomer 1 nevinny vs 100 vinny je to imho dobry pomer. pomer 1 vs 2-10 by bol pomer, kedy by som zacal premyslat. ale asi o schopnostiach sudov a nie o legislative.

jo. a co usetris na 100ludich ktorych dozivotne zivis v base, mozes dat na vychovu a vzdelanie :P

Annun napísal:
Warrior napísal:
napr za seba mozem povedat, ze by som skorej pasoval drogy v ramci EU, kde ta pri troche stastia este za procesnu chybu pustia, nez to iste robil v malajzii :) cim to asi bude

Ty nie si zaujímavý prípad, lebo ty nie si kriminálnik. :)

Plus, prečo má potom Malajzia stále také problémy s obchodom s drogami.

Hm hm hm, čím to asi bude.


to sa clovek ako kriminalnik narodi? mam 25 rokof. co sa moze stat dalsich 75... :)

lebo tam ziju ludia jak socky (ja suhlasim s teoriou, ze do ludi treba liat vzdelanie a peniaze. ale tym nevyriesis secko. takych co si to nevazia treba... :) )
+problemy sa zmensili oproti minulosti

Annun napísal:
Absolútne nepodstatné argumenty. Okrem toho si aj celkom mimo, lebo vzdelanosť a sociálne zázemie má skutočne veľký vplyv na kriminalitu.

Máš niekoľko typov kriminality:
nehoda / nepozornosť
afekt / mentálne poruchy
z donútenia / z núdze
organizovaná trestná činnosť
plánovaný zločin jednotlivca

Zo všetkých týchto typov jediné, na ktorých môže mať vplyv vyšší trest, sú posledné dva. Stovky rokov fungovania trestného systému pritom jasne napovedajú, že ani u nich to tak celkom nefunguje. Práve naopak, vyššie tresty majú často za následok zvýšenie počtu brutálnych trestných činov, pretože sa prudko zvyšuje potreba zlikvidovania akýchkoľvek stôp (je najjednoduchšie svedkov postrieľať). Vysoké tresty majú taktiež za následok zmenu mentality spoločnosti ako takej, násilie sa stáva akceptovanejším spôsobom boja proti systému (oni nám popravili nášho, my im zastrelíme ich).

Netreba ísť ani príliš ďaleko do minulosti, ešte pred sto rokmi bol trest smrti vo väčšine civilizovaného sveta úplne bežnou záležitosťou a kriminalita bola podstatne vyššia ako dnes. V USA si pred dvesto rokmi mohol odvisnúť za každú hovadinu, to nič nemení na fakte, že tam na boj proti organizovanému zločinu v tom čase viac krát povolávali armádu (doporučujem si prečítať napríklad Gangy New Yorku - film bol hovadina, kniha je normálne faktografická - je to veľmi poučné čítanie).

Takto by som mohol písať aj do nekonečna, keď sa tak nad tým zamyslím, nenapadá ma jediný prípad krajiny, kde by sa vysoké tresty odrážali v nízkej / zníženej kriminalite. Ak teba niečo napadá podeľ sa.



ako mozes povedat nepodstatne argumenty? :shock:
povedal som len, ze aj vzdelany a socialne kosher ludia su kriminalnici. dokonca casto aj ty najhorsi (snuff nemci v thajsku)

dovolim si povedat, ze odvolavat sa na udalosti spred 100rokof v usa (a vo svete) bez komplexnej znalosti je smiesne.
ako iste vies, ludia vtedy boli omnoho chudobnejsi a svet sa rutil do sraciek + socialne problemy. (ok nebudem tu davat akademicke slovne zvraty, vies si dufam predstavit co tym myslim). cize vysoka kriminalita nebola zapricinena vysokou trestnou sadzbou, ale uplne niecim inym.
hej, chudobou. ale to, ze si chudobny ta neospravedlnuje od vrazdy a mal by si za nu pikat (imho procesna chyba si free alebo nejaka ina [vymazané] ako 10rocny trest je epic fail a nie pikanie. to ci si to poneses v dusi a pamati je neco ine. ale svedomie asi boli len tych co zabiu nehodou)

priamo vysoky trest = nizka kriminalita nemas asi nikde. mozem sa sice ohradzat komancami (ale to len preto, ze si tu nemal co kradnut a koho vrazdit :D :D) v sucastnej dobe budu vysoke tresty (ak) reflektovat len vysoky stupen kriminality. tj. tresty sa zdvihaju vzhladom na kriminalitu. co je chyb. trest by sa mal davat vzhladom na zvysok spolocnosti.
fakt neviem naco mam platit uz farara z dani (ok nekomu robi psychiatra), nie to este cloveka, co si z apobyt v base moze sam a najma nasilnym trestnym cinom!!! OMFG!! to je co? ja mam supportovat hentaku luzu? nech si na seba sam zarobi smrad. (bavime sa o tazkej kriminalite. unosy, terorizmus (fuj som jak emericunt), znasilnenia, vrazdy. nebudem pozadovat aby Ozi v Kozi siel k muru... (ono sa ta rychla jazda aj tak raz cloveku vrati jak Hrycovi haha) ale tazka kriminalita by mala byt prisne potrestana)

Annun napísal:
Ak si myslíš, že sa z histórie nemáš ako poučiť, tak si imho zaslepenec a nemáme sa o čom baviť. Ignorovať minulosť a odmietať sa z nej poučiť je dosť samovražedný spôsob fungovania.

Argumentu s CSR nerozumiem.


toto toto. ja si to prave myslim lolo... :roll:
len tvrdim, ze historia nam nic ale nic nedokazuje o tvojej teorii vyssie tresty = vyssia kriminalita.
v historii neboli obdobia blahobytu. akoby si chcel porovnavat prisne tresty v takej primitvnej a zaostalej krajine jak rusko s nejakym britskym systemom. zatial co v rusku zabije aby mal na vodku, v britanii uboda teenagera na ulici preco? 4the lulz?
a nezda sa mi, ze by v GB mali prisne tresty.
poucenie z minulosti neplynie ziadne. fakt. jedine ze iste druhy ludi neprevychovas.

tak to je skoda. narazal som na nepomerne mensiu kriminalitu za komanca nez teraz (ale zas vtedy nebolo co ako som pisal vyssie)

Annun napísal:
Pouličné zločiny tvoria najväčšiu časť kriminality.

Samozrejme, existujú aj iné, sofistikované typy zločinov, ale to percento je nepomerne nižšie. Na otázku, ako ich riešiť, ešte nik nenašiel dobrú odpoveď.

A konkrétne terorizmus je úplne špecifický prípad, ak sa bavíme o fundamentalistoch, je vyšší trest absolútne neefektívny (im to je totiž úplne jedno).


s tym, ze poulicne zlociny su najbeznejsie suhlasim,ale...
vzdelanie a peniaze. nejsom rasista, ale kolko sa uz dalo vzdelania a penazi do vecne diskriminovanej mensiny? zda sa ti, ze pocet kriminalnych cinov romov klesol? nie.
za sociku mozno, lebo boli na nich svine. teraz sme na nich nerasisticky intelektualy mocne multikulti a bum, nefunguje to :)
(toto nejni o rasizme nez ma nejaky idiot obvini. toto je o zdravom rozume. ani komanci neboli rasisti. vedeli co treba spravit a spravili to a nesrala ich verejna mienka ani europska komisia pre integraciu romov do spolocnosti, ktora ziveho roma videla tak z TGVčka na trase Paris-Brusel ked si sla za europske platy zatrtkat do pariza)
tot tuto sused, retard s iq 80, specialnou skolou a zlomyselnostou ze by sa kdejaky SSman mohol hanbit, do toho nenalejes nist a aj tak sa bude snazit ti slohnut bike. a lebo neco ine :)
co s nim? nic nepomoze... jedine teda .45

sofistikovane nemusia byt nutne odlisne od poulicnych. sofistikovane ta vedia zabit ludia aj z vyssich kruhov, nieje to domena sociek. tak isto ta porezat. ked na teba na novorocnej party nekto vytiahne kver, nejni to vzdy romales ani socka. a dokonca to je inzinier (surprise!!)
takze sa skor bavme na urovni zavaznosti zlocinov.
je nam jasne, vsetkym, ze zlepsenim soc. podmienok sa kriminalita znizi, ale zas to take terno nebude (ja viem ze sa opakujem, ale snad si aspon vsimnes, ze s niektorymi tvojimi tezami suhlasim )

terorizmus som vytiahol len tak, z riti. je to ista forma kriminality a jej pachatelia byvaju aj vzdelany ludia. a ono zas terorizmus...
dal by si do skatulky terorista aj cloveka, co zastreli rezisera s ktorym nesuhlasi?
ale mas recht, o tom je zbytocne sa bavit, to popiera vicemene normalny zlocin. normalny zlocin to je jaka definicia :D

disclaimer: akoze pocitam sa sice annun za liberala, ale odtial potial, snazim sa nebyt slepy k tomu co sa deje. a vsimol som si, ze hafo liberalov sa tvari jak sfetovany vesely dav, ktory chce len mier a lasku.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nechapem odkial si nabral, ze moja teoria je
a) nizsie tresty = nizsia kriminalita
b) vyssie tresty = vyssia kriminalita

Vsetko co som povedal ja, je ze vyska trestu NEMA VPLYV na kriminalitu. (poznamka na okraj: ano, napisal som, ze vysoke tresty mozu mat za nasledok zvysenie brutalnych tresnych cinov - nenapisal som ale, ze to ma za nasledok celkove zvysenie kriminality)

Ohradzoval som sa kvoli tomu, aby sa strielali zlocinci a za to, aby fungoval system oko za oko zub za zub, lebo si myslim, ze to su retardovane napady z ktorych nie je ziaden osoh.

Ano som proti trestu smrti. Z cisto osobnych, subjektivnych dovodov.

Vsetko ostatne co si napisal bud priamo potvrdzuje moje slova (vzdelanie + zivotna uroven = nizsia kriminalita), alebo sa snazi vyvratit nieco, co som ja nikdy netvrdil.

Ako vravi klasik, "fail".

EDIT: este ma napadlo, programy zamestnavania vaznov funguju u nas aj vo svete, nie vo velkej miere, ale pomaly sa zavadzaju do praxe -> problemom je jednak vybavenie vaznic, jednak bezpecnostne rizika s tym spojene. To ta ale neospravedlnuje vsetkych postrielat.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Nechapem odkial si nabral, ze moja teoria je
a) nizsie tresty = nizsia kriminalita
b) vyssie tresty = vyssia kriminalita

Vsetko co som povedal ja, je ze vyska trestu NEMA VPLYV na kriminalitu. (poznamka na okraj: ano, napisal som, ze vysoke tresty mozu mat za nasledok zvysenie brutalnych tresnych cinov - nenapisal som ale, ze to ma za nasledok celkove zvysenie kriminality)

Ohradzoval som sa kvoli tomu, aby sa strielali zlocinci a za to, aby fungoval system oko za oko zub za zub, lebo si myslim, ze to su retardovane napady z ktorych nie je ziaden osoh.

Ano som proti trestu smrti. Z cisto osobnych, subjektivnych dovodov.

Vsetko ostatne co si napisal bud priamo potvrdzuje moje slova (vzdelanie + zivotna uroven = nizsia kriminalita), alebo sa snazi vyvratit nieco, co som ja nikdy netvrdil.

Ako vravi klasik, "fail".


tak som ta asi zle pochopil, mea culpa

i ked zas... ta poznamka k tomu nabadala

ja nechapem preco. mas niekoho v base za vrazdu? nebodaj nevinneho? (oni su vsetci nevynny ako vravel Freeman v Shawshanku :D )

zub za zub...
lepsie je vlas za zub? pusa za oko?
imho ak si potrestany statom - sudom - z moci neviemjakej a neodbachne ta sused ako u vikingov, tak to nieje oko za oko zub za zub.
povsimni si peknu tezu Lilly (ktora mi je sympaticka..teza nie lila) a to nech pracuju. a hard :)

ked si myslis ze z nich nieje osoh, myslis si, ze ked sedis 20rokof v base, je z toho osoh? alebo dozivotne? aky osoh z toho mas ty ako M.G. a aky osoh ma z toho stat a aky osoh ma z toho rodina obete/poskodeny a aky osoh z toho ma pachatel.
a kolko ta rocne taky pachatel stoji
retardovany napad no. ono je ich viac a funguju (scientologia anyone (poznamka: scientologia je 4fun, nebolo to myslene vazne tak sa nad tym len pousmej... pakes))
taktiez mi ozrejmy svoje subjektyvne dovody (okrem pochybneho ale pochopitelneho "justycneho omylu") a preco je to retardovane? okrem "pohrdania" zivotom, nekrestanskeho pristupu a obmedzeno-fasizujucich tendencii? :)

Citácia:
(vzdelanie + zivotna uroven = nizsia kriminalita)

za tym musi byt jedno velke ALE...

fail of korz

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Oko za oko je retardovene zo vsetkych dovodov.

Jednak z moralneho dovodu -> nebudem sa znizovat na uroven zlocinca.
Jednak z dovodu ekonomickeho -> kazdy nasilny trestny cin by miesto jedneho invalida vyprodukoval invalidov dvoch
Jednak zo spolocenskeho dovodu -> spolocnost akceptujuca nasilie ako normalnu formu riesenia problemov (kriminalita je problem) je imho chora spolocnost

Oko za oko je este horsi pristup ako trest smrti.

Co sa tyka trestu smrti, je to proste. Mam s tym osobny problem. Mozno som trapne tintitko a nemam take velke a mocne vajcia ako ty, ale osobne by som napriklad nechcel byt svedok obzaloby v procese, ktoreho zaverecny verdikt by bolo kreslo. Iste, su pripady, kedy je nad slnko jasnejsie, ze je obvineny vinny, ale su aj take, kde to iste nie je. A ano, skutocne je pre mna v tomto pripade spojenie "justicny omyl" dolezite. Ak si myslis, ze som kvoli tomu trapny, alebo falosny liberal, alebo chudy zid, alebo cokolvek ine, je mi to uprimne fuk.

Suhlasim s tym, ze by vazni mali pracovat a taktiez sa mi nepaci, ak sa maju tazki zlocinci lepsie ako ludia v hoteloch. Netvrdim, ze je dnesny system dokonaly. Skor som ale zastancom toho, aby sme sa ho pokusali zlepsovat bez toho, aby sa zavadzal spat trest smrti.

K tomu osohu este tolko, ze 99,9% percent ludi v base v dnesnej dobe by kreslo nedostalo ani v pripade existencie trestu smrti (v 2007 bolo v US popravenych 42 ludi - http://www.ojp.gov/bjs/cp.htm) , takze ten obnos penazi, co by sa mozno usetril, zase nie je az take uzasne vysoke cislo, ako by si chcel.

Alebo by si chcel strielat kazdeho zlodeja?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Jednak z moralneho dovodu -> nebudem sa znizovat na uroven zlocinca.
Jednak z dovodu ekonomickeho -> kazdy nasilny trestny cin by miesto jedneho invalida vyprodukoval invalidov dvoch
Jednak zo spolocenskeho dovodu -> spolocnost akceptujuca nasilie ako normalnu formu riesenia problemov (kriminalita je problem) je imho chora spolocnost


to je pekne, ale v zasade nepraktice. to je presne ten dovod preco svet patri [vymazané] :) imhotep.
tak isto si ja 100x poviem nebudem sa znizovat na uroven XYZ, ale to ze si so mnou XYZ utre prdel to je potom uz ten phail... moj alebo jeho? alebo koho?

ak sa ti to nepozdava z dovodu ekonomickeho, ako len mozes obhajovat iny trest ako smrt? :lol:
zivenie jedneho odsudeneho nieje zadarmo..

spolocnost neakceptujuce nasilie ako formu riesenia problemov je imho mrtva spolocnost. akakolvek spolocnost kdekolvek sa musi branit proti problemom. a tu by som ti ukazal niekolko krasnych prikladov z historie, kedy sa spolocnost,narody a krajiny branili vcelku uspesne nasilim proti nasiliu... :) cize spolocnost musi presadzovat nasilie proti nasiliu inak by ju nasilie zlhtlo. pozri si dejiny 20storocia, su cele bojom toho "spravodliveho" nasilia proti "nespravodlivemu". doteraz vyhravame... :)
akoze hej, iste sa najde niekto, kto to obrati proti nasiliu proti nasiliu, ale to je jedno, debata nesluzi na slovickarenie... ak nekomu hej, sme.sk moze ist a vyburit sa tam.
iste, su problemy dokonca aj nasilia, ktore vyriesis slovom a pohladkanim, ale obavam sa, ze zrovna kriminalita (najma organizovana ci recidiva ci mentalne naruseny jedinci...) k nim overall nepatri (ked pomieme to percento ludi, ktory nebudu kriminalne zivle lebo maju vzdelanie a maju sa fajn. ono inak toto je moc zaujmave. myslis ze sme na slovensku so vzdelanim, moralkou (este k tomu krestanskou) a bohatstvom a sypanim penazi do vyuky etc tak zle, aby sme si zasluzili taku mieru kriminality)
Zaujmalo by ma, preco sa na skolach po svete inak striela. co tym strelcom chyba. laska, peniaze, vychova, vzdelanie? alebo len jeden poriadny lekar,ktory sa nezlakne povedat, ze Vas syn je debil mr. Willson a mal by byt zavrety v ustave nez nekomu ublizi...

Annun napísal:
Oko za oko je este horsi pristup ako trest smrti.


to je! nebudem nekomu lamat nohu za to ze ju zlomil mne omfg...
to nech si odsedi. ani nebudem znasilnovat nejakeho pedofila hnusneho :D ale dostat poriadny a primerany trest za to jeden aj druhy mozu. ci nie?
sa bavime o prisnych trestoch. to ze sa to v priebehu debaty slovickarenim a obvyklym nepochopenim (aj mojim asik) zmenilo na oko za oko doslova je .. no usmevne :)
proste sa drzme terminy prisne tresty a tresty smrti...

Annun napísal:
Co sa tyka trestu smrti, je to proste. Mam s tym osobny problem. Mozno som trapne tintitko a nemam take velke a mocne vajcia ako ty, ale osobne by som napriklad nechcel byt svedok obzaloby v procese, ktoreho zaverecny verdikt by bolo kreslo. Iste, su pripady, kedy je nad slnko jasnejsie, ze je obvineny vinny, ale su aj take, kde to iste nie je. A ano, skutocne je pre mna v tomto pripade spojenie "justicny omyl" dolezite. Ak si myslis, ze som kvoli tomu trapny, alebo falosny liberal, alebo chudy zid, alebo cokolvek ine, je mi to uprimne fuk.

Suhlasim s tym, ze by vazni mali pracovat a taktiez sa mi nepaci, ak sa maju tazki zlocinci lepsie ako ludia v hoteloch. Netvrdim, ze je dnesny system dokonaly. Skor som ale zastancom toho, aby sme sa ho pokusali zlepsovat bez toho, aby sa zavadzal spat trest smrti.

K tomu osohu este tolko, ze 99,9% percent ludi v base v dnesnej dobe by kreslo nedostalo ani v pripade existencie trestu smrti (v 2007 bolo v US popravenych 42 ludi - http://www.ojp.gov/bjs/cp.htm) , takze ten obnos penazi, co by sa mozno usetril, zase nie je az take uzasne vysoke cislo, ako by si chcel.

Alebo by si chcel strielat kazdeho zlodeja?
[/quote]

ved o to ide. primerane trestat ale trestat kruto (ako sa hovori niekde "Zakon musi byt kruty aby bol spravodlivy")
ako svedok ani ja. dokonca sa do konca zivota nechcem dostat ani na meter od sudu a justicaku. ale tak inak by si asi hovoril, keby ti nejaky sociopat zabil pribuzdneho
a co sa tyka justicneho omylu. to je rovnaka logika ako netrtkat s tabletkami, lebo ani tie nejsu 100% spolahlive... nic nemas stopercentne. leda tak ze umres...
zid nejsi, ale arab istotne :)
a ak si liberal je to len a len dobre, mam ta oto radsej

ale ako ho chces zlepsovat? mas nejaky konkretny alebo abstraktny navrh? lebo "zlepsovanie" viedlo prave k tomu, ze sa v base mas jak na dovolenke... to je fail. a to zlepsovali prave banda tardov hipisakov liberalnych (ok serem do vlastneho hniezda,ale co uz. )

ale v base nesedia len zlodeji a 42vrahov.
mi chces povedat ze v roku 2007 v usa odsudili a zavreli do basy len 42 vrahov? (ano hnipirdovia, ja viem, ze kopa z tych vrahov sedi v base a caka na inekciu aj nekolko rokof)?
snad za to v tvojich ociach nejsom pravicovy radikal haha

ps: inak som rad ze je tu konecne normalna debata s normalnymi ludmi a ze sa aspon o necom keca... te kapre doteraz to bolo zufalstvo ciste

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun