HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
Proste a jednoducho, je zbytocne vytahovat hodnotenie na hl. stranke, ked sa hlasuje tu a legitimne hlasy su len tie, co su tu. Ani ako rozhodujuci faktor by to nemalo sluzit.

S tymto zase nesuhlasim. Poradie vyhodnocovania bolo a aj bude taketo:
1. hlasovanie na stranke
2. v pripade nejednoznacnosti hlasovania na stranke pohlad do fora
3. v pripade maleho poctu hlasov na fore, resp. prudkych rozporov medzi hlasovanim na stranke a forom (prudke rozpory zatial nenastali) porada Komisie.

Samozrejme ze niekto moze vyklikat svoje hlasy do neba, zatial sa vsak tak nestalo. Ak mate nejaky lepsi napad, ako vylepsit vyhodnocovanie hlasovania, len sa v Komisii potesime :-)


Tymto chces povedat, ze tie ciselka na hl. stranke su uprednostnene pred hlasmi uzivatelov tu na fore? (priznam sa, neprecital som si poriadne kriteria pri zaciatku tejto sutaze)

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ano.


Ou, tak to si ma dorazil.

Mozes mi poskytnut nejake logicke odôvodnenie, preco je hlasovanie anonymov uprednostnene, pretoze toto moze byt moja nechapavost a zarytost, dik.

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Saimon napísal:
Mozes mi poskytnut nejake logicke odôvodnenie, preco je hlasovanie anonymov uprednostnene, pretoze toto moze byt moja nechapavost a zarytost, dik.

Nebude to tým, že tu takmer nikto nehlasuje a inak by hlasovanie na hlavnej stránke bolo zbytočné a...... na hovno?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
saimon: dal si sa na cestu twoflowera a ides riesit blbosti? Zmier sa s tym ze to tak proste je. Ci sa da prednsot hlasovaniu na stranke alebo vo fore, vzdy sa najde niekto komu sa to nebude pacit.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pretoze na fora nechodi kazdy - existuje mnozstvo ludi, ktori nevedia o forach, len si precitaju clanky, a ak nie su prilis lenivi, tak ich aj ohodnotia.

A sutaz sa primarne tyka hlavnej stranky, takze je podla mna logicke, ze aj doraz sa kladie na hodnotenie jej navstevnikov.

Ako vravim, tento pristup ma iste potencialne medzery v zneuzitelnosti, ale zatial sa tak nastastie nestalo.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Pretoze na fora nechodi kazdy - existuje mnozstvo ludi, ktori nevedia o forach, len si precitaju clanky, a ak nie su prilis lenivi, tak ich aj ohodnotia.

Tento mytus ma vzdy fascinoval - existuje aj nejaky dokaz alebo je to len obycajny dohad?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lurkujuci forista, ktory nehodnoti clanky je v tomto pripade taky isty ako neexistujuci forista :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
saimon: dal si sa na cestu twoflowera a ides riesit blbosti? Zmier sa s tym ze to tak proste je. Ci sa da prednsot hlasovaniu na stranke alebo vo fore, vzdy sa najde niekto komu sa to nebude pacit.


Ak su hlasovanie a sposob hlasovania blbosti, preco teda hlasujes?

Citácia:
inak by hlasovanie na hlavnej stránke bolo zbytočné a...... na hovno?


Presne to si o hlasovani na hl. stranke myslim. Vdakabohu, ze este existuje diskusia o clankoch.

Citácia:
Pretoze na fora nechodi kazdy - existuje mnozstvo ludi, ktori nevedia o forach, len si precitaju clanky, a ak nie su prilis lenivi, tak ich aj ohodnotia.

A sutaz sa primarne tyka hlavnej stranky, takze je podla mna logicke, ze aj doraz sa kladie na hodnotenie jej navstevnikov.

Ako vravim, tento pristup ma iste potencialne medzery v zneuzitelnosti, ale zatial sa tak nastastie nestalo.


Dobre, ak si ho tu tak nutne chcete nechat, tak to hlasovanie na hl. stranke posunte az za hlasy ludi tu na fore, pretoze na hl. stranke sa hlasuje ANONYMNE. Je mozne to zneuzit, je to zneuzivane nech si kto hovori co chce. Kontrolujes kazdu IPcku ci hlasovala viackrat? Ako zistis ci tento a tamten hlasujuci je novy clen a ci stamgast? Kontrolujes ci autor sam nehlasoval?

Samozrejme, ze sutaz sa hlavne tyka hl. stranky, pretoze tam su clanky uverejnovane a nie tu na fore. Ale uz len to, ze to je anonymne, bije do oci a nemozes zarucit, ze ci to niekto zneuzil, nech si tvrdi kto chce co chce.

Neda sa povedat, ze obhajujem hlasy tu na fore, pretoze aj tu vidim nedostatky, len mi pride cudne, ze bol zvoleny taky hlasovaci system, ktory je tazko overitelny (a este k tomu ide o peniaze!)

Ked si prezeram spatne tuto temu, narazam na tento prispevok:
Citácia:
Mudro vravis, Saimon, hlasy diskuterov v tejto teme maju rozhodujucu vahu.


... a potom si mi tvrdil, ze hlasy na hl. stranke su uprednostnene? Tak ako, maju prispevky vo fore rozhodujucu vahu alebo su pred nimi hlasy na hl. stranke? Ci je to tak, ze je to vyrovnane aj na hl. stranke aj tu ale prispevky tu vo fore maju vacsiu hodnotu?

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zrejme som sa v predpredoslom prispevku zle vyjadril: rozhodujucu vahu maju vtedy, ak nie je z hlasovania na stranke jasne, kto vyhra. Vtedy sa beru do uvahy hlasy ludu na fore (vid algoritmus vyhodnocovania uvedeny vyssie). Pripominam ale, ze prispevky na fore nie su bezvyznamne - uz nastala situacia, ked dilemu, komu udelit clanok mesiaca vyriesili prave foristi.

Opakujem tretikrat, ze ano, vieme, ze hlasovanie na stranke sa da zneuzit - ale vdaka specifickej zostave clankov a vdaka, povedzme, slusnosti hlasujuich, nebolo treba taketo problemy riesit (a dufam, ze ich ani riesit nebude treba). Ak nebodaj take nieco nastane, bude sa to riesit operativne.

Dovolim si povedat, ze ak by bolo viac hlasujucich v temach, ich vaha by bola zrejme vacsia, ale z neznameho dovodu ma v poslednom case skor klesajucu tendenciu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čaute!

Ja vám to poviem po ľudsky, ako to prebieha, lebo Alef samozrejme trepe, zavádza a všeobecne sa snaží tváriť seriózne.

V skutočnosti je celý postup omnoho jednoduchší.

Kukne sa na hlasovanie na hlavnej stránke.
Kukne sa na hlasovanie na fórach.

Ak ja aj Alef súhlasíme s tým, kto v týchto hlasovaniach vyhral (kupodivu to je väčšinou tak), tak sa dá cena.

Ak nesúhlasime, chvíľu sa váha a potom sa dá cena tomu, komu ju chceme dať my, keďže koho už zaujíma názor plebsu.

V praxi majú teda všetky hlasovania rovnakú, nulovú váhu a záleží len na nás, mocných a udatných hrdinoch.

Ale ako fakt. My máme aj vlastnú hlavu a články sa snažíme vyberať relatívne objektívne podľa viacerých kritérií. Preto je toľko možností, ako článok ohodnotiť (komentáre, dve typy hlasovania). Určite by sme ale neocenili článok, ktorý mi sme sami považovali za nekvalitný, nech už by sa v hlasovaniach umiestnil akokoľvek. Hlasovania a komentáre získavajú svoju váhu hlavne vtedy, keď je v ponuke viac kvalitných článkov a my sa nevieme rozhodnúť, ktorý konkrétny vybrať.

Riešiť to tu nejako, že čo je zbytočné a čo nie je je scestné, my prihliadame na všetko, no vždy s rezervou.

No worries.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
V praxi majú teda všetky hlasovania rovnakú, nulovú váhu .


Je to rozumnejsie akokeby malo byt anonymne hlasovanie prve v poradi, no aj tak... uz som ticho.  :lol:

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Pretoze na fora nechodi kazdy - existuje mnozstvo ludi, ktori nevedia o forach, len si precitaju clanky, a ak nie su prilis lenivi, tak ich aj ohodnotia.


som presne opacny pripad... chodim na fora a clanky prakticky necitam (az na vynimky)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
corvus, tak ale myslim ze ked necitas clanky, tak je to uplne bezpredmetne ci chodis na fora alebo na stranku z hladiska tejto sutaze, nie?

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:oops:

hej ja som sa len tak votrel do tohoto threadu a len tak ma trklo ze som presny opak alefom spominaneho druhu...

pokracujte v debate...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun