HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som teraz v takej dileme. neviem čo mám ísť študovať. či niečo, čo ma baví, ale nebudem z toho mať veľa prachov, alebo niečo, vďaka čomu sa dobre uplatním.

lebo, je dobré ísť študovať niečo, čo ma baví, lebo ma to napĺňa a tak ďalej...ale zase nebudem mať dosť prachov na veci, ktoré by som chcela.
a naopak zase. neísť študovať niečo čo by ma zaujímalo, ale mať dostatok peňazí na moje sny. a zase, možem si urobiť koníčka z niečoho čo ma zaujíma/chcela by som to študovať popri práci, čo ma až tak nebaví....

a zrejme mnoho takýchto " veľa zarábajúcich" toto riešilo....


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej, ale to, ze pojdes studovat nieco co ta nebavi sa ti moze velmi lahko vypomstit..
ak mi to katka prepaci, pouzijem ju ako priklad.. cely zivot chce ist studovat psychologiu, isla nakoniec na ekonomicku, lebo ved tam je lepsie uplatntnie, a myslim ze keby sa k tomu vyjadrila, asi nie je celkom spokojna so svojim rozhodnutim...
presne to sa moze stat aj tebe, pojdes stuovat nieco uplne odveci, nedokoncis to a potom co.. myslis, ze sa ti bude chciet zacat odznova na niecom inom? i ked.... ak ta viac zaujme vidina penazi, to uz je druha vec... ale ked pojdes na nejaku vysoko zarabajucu skolu, stane sa z teba workoholik a na tie konicky nebudes mat cas :P

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no, určite by som nešla študovať niečo čo ma vonkoncom nezaujíma, nebaví, nerozumiem tomu.....na elektrotechniku, ekonomickú napr...
takto. to čo ma zaujíma, by bolo dosť málo platené, tak by som si vybrala niečo, čo je viac platené, čo aj znie zaujímavo aspoň trochu, ale neni to tak úplne mimo.
alebo čo.
neviem, ešte v tom mám bordel  :lol:

aaa, ak by ma to tak veľmi nezaujímalo, lebo je to úplne od veci, tak by sa zo mňa asi nestal workoholik, lebo ich to baví, nie.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak neviem, ked pojdes na skolu co ta bavit nebude len preto ze chces money, tak aj robit budes schopna to, co ta bavit nebude presne pre tu istu vidinu

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no, vravím, mám v tom ešte bordel.
alebo mi šibe z dnešného dňa  :x


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno sa mylim, ale myslim si, ze aj keby si sla studovat nieco co ta teraz bavi tak ta to bud uz v priebehu studia, alebo za tych dalsich 40 rokov co to potom budes robit, bavit zarucene prestane. Takze si radsej vyber nieco co ta aspon uzivi  :lol:


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alebo si vyber niečo čo ťa baví a čo ťa zároveň uživí...

odbor kde ťa naučia veci ktoré využiješ aj mimo neho - niečo všeobecné - a v rámci toho špecializáciu ktorá ťa bude baviť.

aj by som poradil, ale neviem čo ťa baví...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
alebo si vyber niečo čo ťa baví a čo ťa zároveň uživí...


hej toto by bolo idealne riesenie, skoda ze nie vzdy zrealizovatelne...

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nu, mne to vyšlo... aj keď nerobím to čo som študoval...

VŠ ma naučila sústrediť sa na robotu a hrať sa s databázami... nič viac :P

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co ti brani spravit to ako ja a ist na dve vysky naraz? :) ked si to dokazes zorganizovat dobre, tak nebudes mat problem so stihanim. len ti musia vyjst terminy skusok a cvik..

kazdopadne sa ale iste rozhodni pre to, co ta bavi. ver mi, je to utrpenie chodit do skoly, ktora ta nenaplna. mozno sa s tym na trhu prace velmi neuplatnis, ale ved v buducnosti v danom obore pracovat ani nemusis.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Co mas z pohodlia ked si ho kvoli robote nemas kedy uzit?

Toto je dobra otazka - videl som a vidim stale ludi, ktori povedzme zarabaju viac, ale presne za taku cenu, ze tie peniaze jednoducho len kopia (pretoze nemaju cast vyliezt z prace).
-------------------------------
Co sa tyka uplatnenia a skoly, tiez si myslim, ze ist za trest studovat pravo, lebo je to stara mat povedala, ze je to zdanlivo vyzivnejsie ako jadrova fyzika, je dost zle a to je cesta k stresu a panike.

Podla mna sa v pohode da najst kompromis, kde je blbosti co najmenej, nie je to uplne proti mentalite cloveka a da sa tym uzivit aj inde.

Aj ked samozrejme trochu nechapem ludi, ktori sa bez uvazovania vrhnu na nejaki pre nich atraktivny odbor a po skole zistia, ze sa s tym akosi nic neda (tu spadaju japanologovia a pod).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eska> studuj co ta bavi a najdi si sponzora na realizciu toho co ta bavi v praxi ;)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nom. tak, moji fotrovci sa čo sa týka uplatniteľnosti zhodli.
mama chce aby som šla na medicínu alebo medzinárodné vzťahy. ( z toho ma asi viac berú tie vzťahy)
foter chce zase farmáciu, informatiku alebo kybernetiku.
akože. čo odo mňa neočakávajú. a hlavne chcú, aby to bolo dačo, na čom zarobím.
ach jo.


napísala som, že nechcem študovať nič úúúplne od veci. možno len trošku  :lol:
a samozrejme by bol najlepší variant že by ma to bavilo a bolo to aj uplatniteľné...ale to by bolo asi dosť nepravdepodobné...


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
katka.gzd napísal:
nevyhnutnost dnesnej doby alebo len choroba ktorej sa treba zbavit a najst na nu liek?
prachy hybu svetom.....

neviem ako vam, ale mne je z toho zle...preco studujeme? aby sme mohli v buducnosti lepsie zarabat...preco zarabame? aby sme mali viac penazi ako niekto iny, vacsi byt, vyssi zivotny standard,  lepsie auto, krajsie handry, modernejsi mobil alebo pocitac?

o com to je? preco kedysi ludom ku stastiu stacil pokoj a mier, verstvy vzduch a mat co dat do ust kazdy den........

mne by to stacilo.......ale to by sa zo mna stal riadny outsider spolocnosti.....


-nevyhnutnost akejkolvek doby. vzdy sa chcel nekto mat lepsie, ci uz clovek neandrtalsky, alebo homo sapiens 21st centurionsis
-jj, prachzy hybu svetom a ziaden laviciar, i ked by sa mi to pacilo, to nezmeni... nik to nezmeni a je to zbytocne menit...

-studujete preto, lebo vam to nakecala rodina, priatelia, okolie, doba... studujete preto, lebo sa bojite prace, bojite sa zodpovednosti sami za seba, bojite sa buducnosti. je vam dobre v objati detstva a VŠ je posledny, zbabely, zachvev spomienok na detstvo...
-len cast VŠ vzdelanych ludi sa ma lepsie ako zvysok ne VŠ vzdelanych ludi!!!

-nemyslim si ze to stacilo ludom v minulosti... ludia vzdy priahli po niecom inom.keby ne, ece sme v stadiu lovci a zberaci a nie v tomto svete:)

-tebe by to stacilo? a preco tak VOBEC neposobis???

Citácia:
Ked nezbieras figurky, obrazy atd. nikdy to ani nepochopis ale mozno casom dospejes do toho stadia

velka pravda.. za mlady som bol strasne radikalny kus hlupaka laviciarskeho (dnes len laviciar  :lol: ) a tež som mal sny a vidiny a bluznenia... ked mi to platili fotrovci (aj ked chudobni) svet bol zly, hnusny, chcel som ho zmenit... aby mi padali pecene holuby do huby...
nevidel som, že co nemam a nenajdem si sam, nedostanem proste... o tom to je...

odkedy som vypadol zo skoly som maximalne stastny clovek, spokojny, vyrovnanejsi nez predtym... praca ma naplna, ciastocne... praca mi dava peniaze, praca mi dava (a zabija) cas ktory by som inak preflakal pri onanovani, spani a zrani a zabijani ho <>inami, praca je proste nieco, v com som, ciastocne, nasiel zmysel zivota :)
ne slepa otrocka praca, ale praca ktora ta nezabija, je ti prijemna a taka, ktora ma dokaze uzivit.... ako decko working class nepotrebujem a nechcem a netuzim byt bohaty, mat rodinny dom, kone, auta... staci mi normalny zivot strednej triedy, ktorej je sice na svk jak safranu... ale je :)

Citácia:
co ti brani spravit to ako ja a ist na dve vysky naraz?

simply: ROZUM, konicky, frajerka, cas ktory chcem mat na seba a ne na bandu kretenov... a v neposlednom rade ZIVOT TU A TERAZ, ne zajtra potom nekedy hadam snad mozno

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eska> nic v zlom ale z tych piatich su styry velmi blizko najmenej uplatnitelnych veci na Slovensku, tri v su na rovnakej pozicii v strednej Europe. Alebo ti tatovci vybavia dobru tlacenku no a v tom pripade to je o tom sponzoringu a to mozes studovat co chces :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun