HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2007
Príspevky: 63
Body: 5
Bydlisko: trencin

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nevyhnutnost dnesnej doby alebo len choroba ktorej sa treba zbavit a najst na nu liek?
prachy hybu svetom.....

neviem ako vam, ale mne je z toho zle...preco studujeme? aby sme mohli v buducnosti lepsie zarabat...preco zarabame? aby sme mali viac penazi ako niekto iny, vacsi byt, vyssi zivotny standard,  lepsie auto, krajsie handry, modernejsi mobil alebo pocitac?

o com to je? preco kedysi ludom ku stastiu stacil pokoj a mier, verstvy vzduch a mat co dat do ust kazdy den........

mne by to stacilo.......ale to by sa zo mna stal riadny outsider spolocnosti.....

_________________
don't let your head rule your hart or vice versa


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(Studujem na co? Aby som zarabal potom prachy? A tie prachy potom co s nimi? Na auto? A naco mi je auto?

Ma to vyznam?

Oplati sa to?

Je to smutne...)

Taketo uvahy nutne vedu cloveka k tomu, ze sa zacykli a skonci myslienkami niekde uplne blbo.

Myslim, ze na svete je tona moznosti, ako najst kompromis. Ked sa niekomu nepaci diabolsky zivot v meste, nech sa odstahuje na dedinu, najde si idylicku pracu a je pokoj (ani nemusi nutne do jaskyne, kde bude zuzlat korienky).

Alebo sa zamysli, ze ci ludia, ktori ficia na prachoch, su ta spravna spolocnost.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto by som neriesila. ani nemam pocit ze ludia okolo mna nejak lipnu na materialnych veciach

nejak ....... nechcem studovat, nejak ..... nechcem zarabat ....... co je to pokoj a mier..

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
nejak ....... nechcem studovat, nejak ..... nechcem zarabat ....... co je to pokoj a mier..


A co chces robit s tolkym casom, co by to vznikol, keby sa toto dalo zrealizovat? :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
materializmus, idealizmus, co bolo skor: hmota alebo idea? peniaze hybali svetom pred dvetisic rokmi, budu nim hybat aj nadalej. materializmus nie je nebezpecny, nebezpecny je slepy bezhranicny konzum a arogantne sebectvo.

Citácia:
o com to je? preco kedysi ludom ku stastiu stacil pokoj a mier, verstvy vzduch a mat co dat do ust kazdy den........

keby im to v minulosti stacilo, este stale by sme v takych casoch zili

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono toto je problem iba ak si pripustis ze to problem je... neviem, ja studujem nie preto aby som zarabala tazke prachy, kedze viem aj ze s mojim odborom sa ani tazke prachy zarabat nedaju... je to vsetko o urceni priorit... zarabam tolko, aby som prezila, nie aby som mala najvacsi barak a najvacsie faro v najvacsej garazi... odkedy ludia vymysleli peniaze, tak ich proste k zivotu potrebujes... a je len na tebe, ci si vystacis s tym malom, ako si pisala s tym vzduchom a neviemcim, alebo sa budes hnat za niecim, co ta v konecnom dosledku aj tak plne neuspokoji....

nevravim, ze by som nechcela mat vela penazi, aleboa spon viac, ale proste nechcem to az tak, aby som cokolvek kvoli tomu zahadzovala, takze asi budem ten outsider

:)

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som chcel mat vela prachov preto aby som prachy nemusel riesit :)


ale nie som ochotny praci a zarabaniu prachov podriadit cely svoj zivot a robit od nevidim do nevidim... ale poznam ludi (a je ich dost) ktori toto z vlastnej vole robia a tvrda praca ich naplna. tak im to doprajem :)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jj. Velke prachy su vlak do ktoreho ked naskocis tak uz nezastavuje.
Mam dvoch spoluziakov z gympla co zostali po ekonomickej v BA a robia teraz velky biznis. Obaja su teraz to comu sa hovori Biele goliere. Chodievame raz rocne na spolocnu rodinnu dovolenku a su to otroci vlastneho uspechu. Uvedomuju si to a sami hovoria, ze je to iba docasne, ze raz ked budu mat dost tak s tym seknu a budu si uzivat niekde na vidieku v pokoji, ale este par rokov musia makat, ale potom ... , ale teraz maju velke hypoteky, takze este musia, a este mozno trosku potiahnu aby deti ...   a tak stale dokola.
Ked sedia vecer pri ohni a hadzu po sebe ekonomickimi termitmi a melon sem, melon tam tak si pripadam ako loozer ...    a potom to zapichnu vetou ... Yarpen, tebe je dobre ... :-)

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna, je uplne bezpredmetne riesit v dnesnej dobe taketo problemy.... ked je cele spolocenske zriadenie zalozene na trhovom procese...

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mám robotu, ktorá ma perúnvieako nebaví, a v ktorej strávim dosť času.

na druhej strane, práca ma veľa naučila, pocestujem si, niektorí ľudia sú tu fajn a zarobím si dosť. v poslednom čase dosť na to, aby som rozmýšľal o hypo. ehm.

na tretej strane work a peniaze nie je niečo kvôli čomu by som bol šťastný: normálny život začína keď výjdem z roboty.

vedel by som si predstaviť nepracovať,
ale nevedel by som si predstaviť nemať pohodlie ktoré si pomocou roboty viem dopriať.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co mas z pohodlia ked si ho kvoli robote nemas kedy uzit?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(ak to bolo na mňa...?)

viem (teraz to už ide) si robotu zariadiť tak, aby som mal voľno keď to potrebujem. práca 8-17 (resp. u mňa 9:30 - 18 ) je celkom prijateľná, pár dní do mesiaca tu ostanem dlhšie.

a idem na dovču kam chcem, do reštiky kedy chcem, do kina kedy chcem, kúpim si knihu ktorú chcem, opijáš nepoloží moje konto, cez víkendy cestujem kam sa mi zachce.

toto by som si bez roboty dovoliť nemohol.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal som na mysli vseobecne fakt, ze clovek maka + spi cca 66% casu na to, aby mohol zvysnych 33% zit, co je IMHO dost krive.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
šak ťa do práce nikto nenúti.

ži inak.

nechaj sa živiť fotríkmi. alebo zdeď, alebo vyhraj v lotte, alebo kradni. alebo si založ firmu ktorá bude robiť na teba kým si budeš váľať šunky.

alebo maj iné priority a pohŕdaj ľuďmi ktorí používajú zarobené peniaze aby žili v pohodlí.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Naposledy upravil Quicci dňa St. 19. Sep 2007, 10:44, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Katka> trochu mi to pripada ako keby sa na teba zrazu zrutil velky zly svet platenia uctov :D

Kludne mozes zit z minima ako mnohi ludia, mozes byt spokojna niekde na cerstvom vzduchu. Nebudes ziadny vydedenec. Budes jedna z mnohych. Otazka znie ako si predstavujes aj to. Ja mam tiez rad ticho a klud ale zaroven isty stupen komfortu, co zase vyzaduje peniaze. Vincent to napisal spravne, v dnesnej konzumnej spolocnosti sa tomu tazko vyhnes.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun