HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andelika napísal:
alebo ako?

z mojich skol ma vyslovene bavi len jedna. tu druhu navstevujem uz len preto, aby som ju dokoncil.

clovek si niekedy az po par semestroch uvedomi, ze chodi na nespravny odbor.

inac 100% suhlasim s vyrokom, ze praca da podstatne viac, ako cela skola (matematicky zapis: 1mesiac prace = 1rok skoly)

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no pre niektoru pracu je vyska nutny predpoklad... a to teraz nemyslim len lekarov a spol. jednoducho vela firiem o stredoskolakovi na mnoho pozicii ani neuvazuje.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
jj, da secko..ale nepripravi ta na pracu  
pokial popri nej nepracujes..samotna vyska ti je na ... <>


Ano, ja tiez protestujem proti nazorom "vysoka skola je na nic, lebo ma tam nic nenaucili". O tom to nie je.

Navyse, to ze niekto nadaval na svoj odbor asi znamenalo, ze si vybral zle, resp. netusil celkom do coho ide (toto sa stava aj u nas, ze ludia netusia o com je informatika, a potom nastava depresia a nadavky).

A dalej kopa ludi, a hlavne ti, ktori koncia strednu s tym, ze idu na vysku, jednoducho nie su v stave ist do prace (ja si neviem seba predstavit, zeby som isiel po gympli hned niekde robit, co by som robil? predaval v pokladni?), Zrudi, ty hej? ;-)

Cela linia, ktora sa tiahne diskusiami je dost casto o tom, ako keby ti, co idu na vysku, boli lenive neschopne deti, ktore namiesto marnenia a chlastania v skole mali ist makat a ako som povedal, vychadza to z ludi, ktorych vysoka skola sklamala a neurobili temer nic preto, aby to zmenili.

Citácia:
no pre niektoru pracu je vyska nutny predpoklad... a to teraz nemyslim len lekarov a spol. jednoducho vela firiem o stredoskolakovi na mnoho pozicii ani neuvazuje.


Tu je presne ten priklad s IT. Na to, aby clovek robil technicku podporu, vysoku skolu nepotrebuje. Existuje kopa sikovnych ludi, ktori nespravili vysku a na to, kde su teraz, im ju vobec netreba (programator sa totiz drvivu vacsinu nauci sam). Predpokladam, ze teda kazdy potencialny programator sa ide na vysku prechlastat ;-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to je sice pravda ale technicku podporu (minmalne tie prve urovne) povazujem za low end co sa tyka prace v IT odbore. vacsina skutocnych programatorov co poznam vysku ma (vacsinou fei ci matfyz).

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2007
Príspevky: 63
Body: 5
Bydlisko: trencin

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mno, janka spomenula ze som nespokojna s vyskou co som si vybrala (medzinarodne vztahy na eube btw.) aby som v buducnosti zarabala...a preto som ju po roku nechala a sla radsej zarabat a chystam sa externe studovat co ma bavi...cize psychologiu..prisla som na to neskor, no nie neskoro....

rodicov necucam, som sebestacna.....nezarabam aby som mala viac ako niekto iny ale aby som si mohla dovolit to co ma bavi.......holt ked vas ale zacne bavit nieco financne narocne, neni to potom med lizat v praci....zivot je vec kompromisov.....

"vol co delas, pak budes delat co si si zvolil" povedal jeden clovek...nemienim sa na stare kolena stazovat a nadavat na to ze som nebola dost silna aby som sa postavila nazoru rodicov alebo kohokolvek ineho kto sa tvaril, ze vie co v zivote potrebujem a hlasal ze mi chce len dobre a ja som len este moc hlupa na to aby som to pochopila...kravina....vedela som co chcem, vedela som co ma bavi a aj kam to chcem dotiahnut....a teraz som uz aj dost silna na to aby som to sla realizovat....

hlavne je nedat sa ovplyvnovat okolim, oni neziju vas zivot za vas....vsetci sa tvaria, ze vedia ako by ste mali zit vy ale sebe poradit nedokazu...chudaci... kamarati, co za vasimi rozhodnutiami nestoja nie su kamarati, pridu novi....a rodicia ak vas miluju, chcu aby ste boli statni a com skor pochopia ze stastnymi vas robi prave to, proti comu sa stavaju a buria a zmieria sa s tym, tym lepsie...holt niektori tam nedospeju nikdy....to je ale ich ignorantstvo, nie nase zlyhanie...

_________________
don't let your head rule your hart or vice versa


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
katka.gzd napísal:
a chystam sa externe studovat co ma bavi...cize psychologiu..prisla som na to neskor, no nie neskoro....

netusil som, ze na slovensku je skola, ktora by otvarala psychologiu ako externe studium (odbor Socialna a pracovna psychologia je len slaby odvar). vlastne si ani neviem predstavit, ako by sa tento odbor mohol vyucovat inak, ako dennou formou. kazdopadne je psychologia dnes velmi modernym trendom (mam 2 kamosky, ktore sa tam hlasia a jednu, ktora tam uz 4 roky studuje)

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GoGoYubari napísal:
heh bola si nespokojna so skolou alebo sa ti jednoducho nechcelo ucit a prednejsie ti boli zurky , libimseti cz a pokec sk?

logisch si musela byt nespokojna so skolou lebo holt bolo sa treba ucit
aj v praci sa treba ucit ale nesu z toho skusky


nastastie  8)

kedy ako... zalezi od toho, co vykonavas... :-D

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej viem ze grey rashka napriklad v terajsej praci mal skusky ale berme to tak ze v takej beznej praci v nejakom obycajnom urade alebo na fakturacnom oddeleni ta nik neskusa a ak nieco nevies spytas sa skusenejsich kolegov

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GoGoYubari napísal:
hej viem ze grey rashka napriklad v terajsej praci mal skusky ale berme to tak ze v takej beznej praci v nejakom obycajnom urade alebo na fakturacnom oddeleni ta nik neskusa a ak nieco nevies spytas sa skusenejsich kolegov
hej... suhlasim... :-) bezne enmusis robit ziadne dalsie skusky... som sa ozval koli tomu, ze z casu na cas mam aj ja v svojej praci skusky... :-) tech support call center... :-)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tech support call center je jasne ze skusky ci testy robit musis napr bankove call center ...nic...jednoducho si zalozis vytlacene neove info alebo si ho zapamatas...ale nik t aneskusa..inak spominany GR tiez robi na nejakej tech podpore ale napr pani uradnicka na urade prace..priklad...musi vediet nejake veci so zakonom suvisiace ale nik ju neskusa a napr ja v logistike tiez musim vediet nejake veci ale nepridu za mnou a neskusaju ma ci viem

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun