HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 72 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
šeci sa už tešili na hitlera, tym to bolo :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bublimuf napísal:
Hakovy kriz je z vikingskej mytologie. bezne sa pouzival ako runa.

dalsi symbol je thorovo kladivo alebo perunova sekera.

Hakovy kriz je z viacerych kultur...hakove krize uz v starovekom egypte ako aj u inkov,germanov,vikingov,slovanov a takisto aj u budhistov zobrazoval znak boha slnka..
len sprosty hitler prevzal tento znak a teraz je zakazany..a keby som ja si chcel dat svastiku ako znak slovanskeho boha slnka Svaroga..uz by som bol v base..
hitler prebral takisto od vikingov aj ine runy ktore takisto su zakazane...len koli nejakemu psychopatovi..preco potom sa nezakaze nosit kriz na krku..ved dakedy krestania takisto plienili nepohodlnych ludi..napr.carodejnice..
alebo sovietsky znak...sak za totalizmu sa ake zverstva napachali..a ked si niekto teraz da tricko ZSSR tak nikto na nho ani nepozrie..lebo ma take kazdy 6 clovek...
ale za to ze ja si dam na krk napr.svastiku boha slnka a je to hakovy kriz tak uz ma odsudia hned na dake 2 roky...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte: Nepamatam si, ze by na Slovensku niekedy niekoho zavreli za nosenie hakoveho kriza.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zavreli nie, ale je to tusim trestny cin propagacie a sirenia blablabla. Tot jedneho tusim obvinili za keltsky kriz.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Matte: Nepamatam si, ze by na Slovensku niekedy niekoho zavreli za nosenie hakoveho kriza.


to asi nie...ale precitaj si vyhlasku v tomto clanku http://www.meritum.sk/topstorry26.htm
a sam pochopis aky mame kvalitny system..

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja viem, aky mame system. Len opravujem tvoje tvrdenie, ze parafrazujem: "zatial co sa na tricku mozu nosit komunisticke symboly tak za svastiku ta zatvoria". Nezatvoria ta ani za jedno.
A keby som chcel tak mozem tiez povedat, ze kosak, hviezda a kladivo boli komunistami iba zneuzite a ich povodny vyznam je iny a teda su OK.

edit alef: ano, na papieri mozno, ale v praxi za to nikoho nezavreli a myslim si, ze este dlho nezavru.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja len vravim,ze keby som si obliekol tricko so Stalinom tak sa nic nestane...a keby som si dal na tricko hakovy kriz..nie v 45 stupnovom uhle..ale normalne 90 stupnov...uz by to bolo pohorsenie verejnosti a uz by ma tahali fizliari...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ObrázokObrázok
SLNKO

Najčastejšie bolo chápané ako okrídlená svetelná bytosť (v mužskej i ženskej podobe) so zlatými vlasmi alebo ohnivými šípmi lúčov. Sídli na východe, kde sa ráno kúpe v mori. Na svojej dennej púti bojuje s démonmi mrakov, pri zatmení ho ohrozuje drak alebo vlkodlaci. Slnko ako bytosť je oslovované v množstve ľudových povestí, z ktorých sú mnohé doslova obradné. Od kruhu Slnka a Zeme je odvodený deň, rok, so slnečným kolom súvisia poľnohospodárske práce, ale aj ľudské duševno a duchovno, kolobeh spánku a bdenia, ... Slnečný symbol "svastika" bol spravidla štvorramenný (niekedy aj osemramenný), pretože Sloveni poznali štyri svetové strany označované podľa polohy Slnka - ranná strana, poludňajšia strana, večerná strana a polnočná strana. Podľa otáčavého pohybu Slnka bol aj znak otáčavý (ramená boli zahnuté v pravotočivom smere). V ľudových zvykoch bolo symbolom slnka horiace koleso spúšťané na Vajano . Slnečné sviatky boli zväčša najbúrlivejšími sviatkami v roku. Zimný slnovrat bol čas, keď Sloveni oslavovali návrat Slnka (vedeli pomerne presne vypočítať, kedy je Slnko najďalej). Vtedy chodili po domoch, nosili slnečný symbol (otáčajúci sa prakríž) alebo figúrku nového, mladého slnečného boha. So slnečným kruhom súvisia aj sviatky rovnodennosti ( sviatok v období mesačného splnu po jarnej rovnodennosti) tzv. Svätenie jari a sviatok letného slnovratu tzv. Vajano. Slnko ako bytosť bola v starej dobe prirovnávaná k žiarivému vajcu, ktoré putuje po oblohe, pričom vajce je telo a vo vnútri je žiarivý duch .

- slnko je pre nás najväčším zdrojom energie,ktorý dal život našim rodinám preto si ho treba vážiť a ctiť

- Sláva naše slnečné božstvá ...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa zda ze FOrensica zavreli aj za to ze mal doma albumy NSBM kde boli na obalkach hakace... ale mozno som len sproste dieta... :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
niesi sproste dieta fakt to tak bolo:))
a to neboli ani normalne hakace, boli to tzv. "pohanske svastiky"  :lol:
od teraz uz mi nechce objednat ani nokturnal mortum

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2006
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Detva

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
niesi sproste dieta fakt to tak bolo:))
a to neboli ani normalne hakace, boli to tzv. "pohanske svastiky"  :lol:
od teraz uz mi nechce objednat ani nokturnal mortum


veru boli to pohanske svastiky...
a este ho zabasli aj za travu...hlavne za to...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall : no nemusia ta priamo zatvorit za tie hakove krize, mozes dostat (a asi aj dostanes) podmienecny trest za to, alebo minimalne budes obvineny z propagacie ideologii potlacujucich zakladne prava a slobody (ako napr.  teraz jeden z tych Kosicanov co na futbale Smrt madarom kceli vytiahnut a jeden z nich mal vytetovany nejaky keltsky kriz ci co)
Matte : za komunisticke znaky ta obvinit z vyssie spominaneho trestneho cinu nemozu lebo komunizmus ako ideologia nepotlaca zakladne prava a slobody (to ze to v praxi vyzeralo inak na tom nic nemeni, to by fakt musel byt zakazany aj tebou spominany krestansky kriz )


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andym napísal:
Nightfall : no nemusia ta priamo zatvorit za tie hakove krize, mozes dostat (a asi aj dostanes) podmienecny trest za to, alebo minimalne budes obvineny z propagacie ideologii potlacujucich zakladne prava a slobody (ako napr.  teraz jeden z tych Kosicanov co na futbale Smrt madarom kceli vytiahnut a jeden z nich mal vytetovany nejaky keltsky kriz ci co)

Takmer denne stretavam debilkov s hakovym krizom na krku a kym nerobia vytrznosti, alebo inak na seba neupozornuju tak sa im nikdy nic nestane. Ale viem co myslis a mas pravdu. Teoreticky to naozaj je porusenie zakona.


Naposledy upravil Nightfall dňa Pi. 01. Sep 2006, 14:15, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Diskusia o komunizme presunuta SEM


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Matte napísal:
a sam pochopis aky mame kvalitny system..


mam rad ked pofiderne živli kritizuju system...

špecialne take,ktore maju na stranke Bratia HROMU! - Slavonic Pride! (world wide?)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 72 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun