HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 93 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
Alef -> no tak ja urobim taky experiment, ze si najdem na amazone knihy, co mi treba na diplomku, hodim im to do objednavky a pockam si na tu ich kalkulaciu. Podla toho, co mi pride uvidime kolko si uctuju nejaku vlastnu fee. Ale tych 250,- za dovoz by ma akoze vobec nezabilo.

Hej, to je dobry napad. Ono ta kalkulacia je nezavazna.

Presne to je otazka, ja neverim, ze ta firma zije z nicoho, jednoducho si nejaky poplatok zauctovat musia. A tych 250 Sk, to je poplatok za balik, ktory ide Ceskej poste a nie firme.

Ak nieco zistis, napis pre blaho naroda :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mate niekto PayPal? A na kreditnu kartu? Ci aj na niektore debetne sa da?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Osobne nemám, ale známy má, používa, je spokojný. Inak takto medzinárodne sa obávam len na medzinárodne platné karty - Visa, Mastercard (možno American Express, ale tým si nie som istá). Podľa informácií na ebay sa dá platiť aj šekom, to ale zrejme podľa predajcu.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
Mate niekto PayPal? A na kreditnu kartu? Ci aj na niektore debetne sa da?

Ano, isty nemenovanec ma PayPal, uspesne sa podarilo objednat si jednu alternativnu RPG v PDFku - za 24 hodin bolo PDFko v maili a aj to trvalo tak dlho preto, ze autor spracuvava poziadavky rucne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Paypal mam a som s nim maximalne spokojny. Ak si dobre pamatam tak sa da zriadit na kazdu embosovanu platobnu kartu.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz embosovanu nemam :) ale vdaka za infoze
Kazdopadne, zistoval som si aj u kamaratov.
Mam bezny ucet v slovenskej sporitelni a na nom obycajnu debetnu kartu, s aktivovanym internet bankingom. Je na nej logo Visa Electron. Vsetko co staci spravit je zavolat na Sporotel a nechat si povolit akusi feature, a hor sa do PayPalu. Jediny problem byva s tym, ked na Sporoteli nevedia co je PayPal ;)
zrejme to zanedlho vyskusam, ale radsej tam osobne skocim

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
Nuz embosovanu nemam :) ale vdaka za infoze
Kazdopadne, zistoval som si aj u kamaratov.
Mam bezny ucet v slovenskej sporitelni a na nom obycajnu debetnu kartu, s aktivovanym internet bankingom. Je na nej logo Visa Electron. Vsetko co staci spravit je zavolat na Sporotel a nechat si povolit akusi feature, a hor sa do PayPalu. Jediny problem byva s tym, ked na Sporoteli nevedia co je PayPal ;)
zrejme to zanedlho vyskusam, ale radsej tam osobne skocim


ikzektly!!!!

ak sa ti to podari, tak prosim daj vediet, som v rovnakej situacii a paypal by som vyrazne ocenila ;)

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kurnik, zabudol som. Chcel som napisat uz skorej, ale uplne mi to vypadlo :)

No takze, situacia sa ma asi takto:

Bol som osobne v pobocke Slovenskej sporitelne, reku, nebudem zbytocne volat na Sporopay a krkolomne im daco vysvetlovat, osobne to bude lahsie. Nuz dosiel som tam, vystal mensiu radu. Tete som povedal svoj problem, vyvalila oci, spytala sa kolegu. Nakoniec povedala ze mi teda vytoci Sporotel a podala mi telefon :D No ale aspon na tom Sporoteli vedeli co treba robit.

Ide o to, ze musi byt nastaveny nejaky limit pre platby pre internet, ktory je defaultne na 0, preto pri registracii na PayPal vypise ze karta je zablokovana. No slecna na Sporoteli mi nastavila limit na 10 tisic, povedala ze za 15 minut to bude. A ze po registracii mam zavolat znova, lebo PayPal bude chciet nejaky registracny kod.
Na druhy den som sa zaregistroval, a povedal si, ze vsak to cislo mi pride aj vypisom, tak pockam. Po troch dnoch neprislo, tak som zavolal, na Sporoteli zas nevedeli o com hovorim ("prosim? payman?"). Potom ked zistili co a ako, vypytali si odomna meno, rodne cislo, login na internet banking, heslo (to uz som sa divil, ci nevolam dakemu podvodnikovi). Anyway, cislo mi povedala, to som hodil do PayPalu a vsetko fici, daku tu platbu som uz aj uskutocnil.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to je všetko fajn, ale checkni si, či ti to z účtu stiahne len sumu, s ktorou počítaš t.j. cenu tovaru, alebo ti tam nabehnú ešte aj nejaké iné poplatky (mám nepríjemné echo, že to Sporiteľňa bez upozornenia sťahuje pri platbách cez net, pretože.... proste to ide z účtu a môžu si to zarátať ako službu)

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tusim to bol Dragon co niekedy neskor daval link na zasilkovasluzba.com (ide o nejaku spolocnost ktora vybavuje objednavky z amazonu/ebay - ak sa nemylim - do ceska, slovenska a polska)
Problem je ze stranka uz nejde nacitat, neviem teda ci s tym sekli, alebo sa prestahovali alebo co. Neviete o co ide? Pripadne inu podobne zameranu stranku?


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
to je všetko fajn, ale checkni si, či ti to z účtu stiahne len sumu, s ktorou počítaš t.j. cenu tovaru, alebo ti tam nabehnú ešte aj nejaké iné poplatky (mám nepríjemné echo, že to Sporiteľňa bez upozornenia sťahuje pri platbách cez net, pretože.... proste to ide z účtu a môžu si to zarátať ako službu)

Nuz teta na Sporoteli mi povedala ze mi stiahnu 25 Sk za zmenu toho limitu, v skutocnosti stiahli 50.

A potom PayPal si stiahol euro a pol, ale to mi tusim vratili po registracii. Inak zatial nepozorujem ziadne poplatky.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mal by som otazocku k tomu paypalu..
nema niekdo s uctom v tatra banke skusenosti s tym ?
alebo inak - vie mi dakdo poradit pobocku v ktorej by vedeli o co sa jedna.. potrebujem konkretne 4miestny verifikacny kod
zatim som skusal len v auparku a tam som sa k nicomu nedopracoval.. absolutne netusili co ze to od nich potrebujem vediet

edit - vyriesene.. bol som v inej pobocke kde im trvalo asi hodinu kym ma odkazali na Dialog sluzbu :D keby som tam zavolal hned usetrim si cas..
no aspon ze na Dialogu uz konecne vedeli co od nich chcem :) normalne som sa bal ze skysnem hodinu pri telefone

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tuším sa nedávno menili limiti na clo. Bez cla by mali ísť baliky do 100 eur alebo 150 dolarov.
Len neviem či vrátane poštovného a balného alebo či sa tieto položky nerátajú.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nejake dokazy nemas? Lebo ak si pamatam, tam islo o tovar prichadzajuci do EU, a to by musela zmenit pravidla unia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je to 150 eur

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 93 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun