HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
povodne som si rozmyslela zalozenie tejto temy, ale bola som zdrbana, ze ziadne temy nezakladam, tak tu je

pre tych, ktory necitali knihu: najskor si ju precitajte, je to dost velky spoiler


pre ostatnych:


*WARNING*      citate to na vlastne riziko      /*WARNING*

spoilerv miestosti 101, kde sa Winston stretava so svojim najvacsim strachomi; pred oci mu daju klietku s hladnymi potkanmi, ktora ked sa otvori, potkany mu rozozeru lebku. tak zakrici "spravte to Julii!" teda ju zradi.
takto nejak to bolo, nepamatam presne



otazka znie: co by ste spravili vy?


myslim, ze by som spravila presne to iste. ale niekedy si myslim, ze by som to nespravila

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
on to ale nemusel zakricat, bola to jedna z veci ktora mi tam nesedela, cloveka ked mucia prosi aby prestali, slubuje im vsetko ale nepovie urobte to mojej mame

_________________
Blep


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A co by som spravil? No urcite to iste ako on a dost silno pochybujem, ze by niekto konal inak. Pud sebazachovy a zvieracie instinkty su silnejsie ako vola.
Btw. ta kniha bola strasna blbost, je normalne obdivuhodne ako niekto dokazal na 200 stranach nadavat na komunistov, stale sa opakovat a pri tom ani raz nenapisat rovnaku vetu dvakrat.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sak ho mucili niekolko mesiacov... on presne vedel co ma zakricat aby prestali :wink:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bud si tu knihu nepochopil,  necital alebo si bol prilis krpaty, ta kniha je uzasna vdaka atmosfere totalitneho rezimu a paranoie ty stierlitz

a predstav si najdu sa aj ludia u ktorych byvaju ine pocity silnejsie ako sebazachova (upalit neznamena vyvratit)

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tazko povedat.. rad by som veril ze by som v takej situacii nikoho na kom mi zalezi nezradil
ale asi nikdo nemoze vediet na stopro co by urobil pokial by sa v takej situacii naozaj  neocitol

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no axxis to svojim duchaplnym, mudrym pohladom uplne zachranil :ikonka31:
ptako

neviem čo by som spravil... tažka otazka na ktoru odpoved tu by bola uplne odlišna ako odpoved tam

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
no axxis to svojim duchaplnym, mudrym pohladom uplne zachranil :ikonka31:
ptako

Do toho. Vysvetli mi o co tam skutocne bezalo? Alebo si zaregistroval aj nieco ine ako kydanie na totalitu? Lebo ja nie? Postrehol si v tom nejaky hlbsi zmysel? Ja v tom vidim iba kydanie sraciek na kapitalisticke svine komunistami, lenze v otocenom poradi, popripade oslavu sexu.A na konci to islo trosku do SF, ked si cital tu knihu vodcu hnutia. To bolo celkom zaujimave.
P.S. Aka bola v tej knihe paranoja? A aka uzasna atmosfera totalitneho rezimu? WTF? Neviem ci je to tym, ze som totalitu nezazil, ale osobne som tam nepostrehol nic ako napr. postapokalipticke citenie z falloutu. Skor len osobny odpor jednotlivca k rezimu a vsetkym okolo neho (ak samozrejme s dotycnymi prave nemal sex). To iste je aj v Kto chyta v zite, tiez len buzeruje vsetkych dookola.
Áno, viem, ze som blb, ktory nedokaze ocenit krasu svetoveho kulturneho dedicstva po WW2. My ass.

Som rad, ze som bol upozorneny na svoj imbecilny postoj k tejto knihe ludmi, ktori sa pre istotu nevyjadrili zato vythrhli celu debatu z biedy. :ikonka31:


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axXis: okrem toho ze sme OT suhlasim s Warriorom... a nesuhlasim s Tebou... nie je to kydanie hnoja na komunistov... osobne v tom vidim kydanie hnoja na diktaturu ako taku... vidis v tom kydanie hnoja na komunistov, pretoze prave komunisti tu vladli... ak by to bolo napisane v tychto dobach, tak to kazdy vidi imo ako odsudenie rezimu S. Husajna... celkovo je to o zneuzivani moci a zbytocnom niceni hodnot koli moci samotnej (teraz ak sa spravne pametam tak dokonca parafrazujem samotnu knihu  :) )... nie o komunistoch ako takych... nepopieram, ze to nimi bolo inspirovane... ale moj celkovy dojem je, ze by si to mohol prirovnat k hociktoremu diktatorskemu rezimu - fasizmus, nacizmus, ...
k teme: neviem, co presne by som robil, ako by som sa zachoval, kedze neviem, coho by som sa osobne najviac bal... neviem,  co by ma tam cakalo...

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
axXis: okrem toho ze sme OT suhlasim s Warriorom... a nesuhlasim s Tebou... nie je to kydanie hnoja na komunistov... osobne v tom vidim kydanie hnoja na diktaturu ako taku... vidis v tom kydanie hnoja na komunistov, pretoze prave komunisti tu vladli... ak by to bolo napisane v tychto dobach, tak to kazdy vidi imo ako odsudenie rezimu S. Husajna... celkovo je to o zneuzivani moci a zbytocnom niceni hodnot koli moci samotnej (teraz ak sa spravne pametam tak dokonca parafrazujem samotnu knihu  :) )... nie o komunistoch ako takych... nepopieram, ze to nimi bolo inspirovane... ale moj celkovy dojem je, ze by si to mohol prirovnat k hociktoremu diktatorskemu rezimu - fasizmus, nacizmus, ...  aj ked maloktory dosahoval ukrutnosti ZSSR
k teme: neviem, co presne by som robil, ako by som sa zachoval, kedze neviem, coho by som sa osobne najviac bal... neviem,  co by ma tam cakalo...

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
cerebro: Ta kniha bola napisana niekedy v 1948 (+/-). Opisoval v nej "velkeho brata", ideozlociny, za ktore sa islo do pracovnych taborov, nasilne vstepovanie ideologie. Este aj ti debilni zvedi z knihy su podla mna parafrazovani pionieri. Proste vsetko co opisuje frcalo vo vychodnom bloku od 1929-teho.
Tak o kom asi pisal?


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axXis napísal:
cerebro: Ta kniha bola napisana niekedy v 1948 (+/-). Opisoval v nej "velkeho brata", ideozlociny, za ktore sa islo do pracovnych taborov, nasilne vstepovanie ideologie. Este aj ti debilni zvedi z knihy su podla mna parafrazovani pionieri. Proste vsetko co opisuje frcalo vo vychodnom bloku od 1929-teho.
Tak o kom asi pisal?
jasne ze bolo hlavne inspirovane komunistami, to nepopieram... ale celkovo je to podla mna skor obvinenie predovsetkym diktatury ako takej... myslis, ze keby druhu svetovu vyhrali nemci a nevdojak by rusi prezili este a mali svoj komunizmus u seba, tak by sa to prirovnavalo k odsudeniu komunizmu? imho totiz nie... inac toto som uz pisal, cize nevim, ci si moj prispevok vobec cital...

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis ty nie si vratkov ? :?:

no dobre inak

zasrany fallout je uplne obycajna dekadentna oslava sexu drog a nasilia, hrdina nerobi nic ine len trtka boxuje vrazdi a venci psov


svojim vnutenym a poriorne nekonformnym agresivnym postojom si len dokazal aky si nevyliahnuty jedinec ktory ma chut ukazat svetu aky je jedinecny lebo ho mama kojila o pol roka menej, vytahujes z kontextu uplne irelevantne roviny (nie len tu ale aj napr v teme o gotikoch) a snazis sa moralizovat alebo prejavit svoj kool nadlhlad nad vecou a ukazat svetu a prave ty si the one, asi nie

tak konecne vyjdi zo skrine

Obrázok

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Ozzy, skus sa zdrzat ad hominem utokov. Dovolim si pochybovat, ze tieto formulacie by si pouzil aj v dialogu nazivo. *

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tento dialog by nazivo vobec neviedol  :ikonka01:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun