HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 71 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v poslednej dobe sa diskutuje dost na nasej skole o tomto clanku

http://sloboda.zelenice.sk/newsread.php?newsid=662

tak by som bola rada, aby ste sa vyjadrili ako to vidite vy s vasimi skolami,
kedze tu uz mame ludi ktori este len pojdu na vysku, potom tych, ktori tam studuju a uz aj tych, co skoncili

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj nazor je taky>>>

myslim, ze viem, kto to napisal, poznam toho cloveka a len par postrehov k tomu

ano je to z valnej vacsiny pravda a ja sama dodrziavam niektore z tycho rad

ide vsak o jednu vec> jedno co neznasam a za tym si stojim, ked niekto len drbe do niecoho, ozyva sa, nadava a NIC NEROBI
ano ano, ja sa tiez viem postazovat, akych mame strasnych profesorov, ake blbosti sa ucime a bla bla bla

ale pokial budu toto robit vsetci, tak si mozeme vylozit nohy na stol a srat na cely svet

kedysi tu bola otazka, preco som v parlamente> moja modifikovana odpoved na to
pretoze odmietam sediet na zadku a NIC NEROBIT a len NADAVAT na to, ako sa mam zle

su tu porovnavania a evalvacie a neviem co vsetko s ostatnymi svetovymi univerzitami
zamyslel sa niekto nad tym, aka je dlzka existencie tychto univerzit, aka je ich historia a v akych podmienkach vznikali?
to si vsetci myslia, ze sa po 50 rokoch komancu tu za 15 rokov noveho statu urobi super tazky prevrat v skolstve? ked vzdy existovali dolezitejsie priority, ktore bolo potrebne riesit?

ano je fajn, ze je kritika a ja s tym vo valnej vacsine suhlasim, ale ak teraz nikto nic nebude robit, len drbat, tak k comu je to dobre
a to hovorim z vlastnych skusenosti, viem aki su studenti> radsej nic nerobit, boze moj, nic nerobit, len aby som mohol chlastat a nic sa neucit

viete, jedna zo zakladnych pouciek ekonomie je> aky je dopyt, taka je aj ponuka
a v tomto pripade je chyba nielen na strane skostnatenych struktur, ale mozno aj na strane druhej

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano, taketo su pomery na EU. preto ma povest elektrickovej skoly, pretoze tymto sposobom sa da prejst naozaj lahko.

ad 1. plati na 100%. poceta prednasok ktore som navstivil (a nebol som takvoli zhananiu poznamok alebo zapisu na skusku) sa da takmer spocitat na prstoch.

ad 2. pravda. nepovinna literatura len zahlcuje mozog a matie. jeho kapacitu treba setrit na ten bullshit co je v povinnej literature, respektive v prednaskach.

ad 3. presne takto som to robil. dolezite su priklady. teoria je nanic.

ad 4. par som ich kupil.. vacsinou som to olutoval.. cim som bol starsi tym som ich kupoval menej.

ad 5. ano takto to funguje. ja som bol ale trochu aktivnejsi, tak som nielej nacuval ale aj som sa pytal spoluziakov na nejasnosti

ad 6. ano dezinformacie to je velky problem. najlepsie je ked sa opytas jedneho profesora a ten ti povie opak toho co ti vcera povedal iny.
a viem PRESNE ktora je ta studijna referentka, [vymazané] spatna.

ad 7. hej projekty.. to bola strasna otrava. nastastie sme ich nemali az tak moc a vzdy sa to nejak dalo dokopat s malym usilim...
a Doc. Ing. Kvietková, Csc. je legenda. tak prihlupla zenska az strach. zial drzia si ju tam lebo docentov je malo.

ad 8. to platilo, ale len ciastocne.. na niektorych predmetov chceli aby sme mali polovicu bodov zo skusky aj ked som mal zapocet na plny pocet a stacilo mi len par bodov do trojky.

ad 9. ano pamatam si na tieto patalie s rozvrhom.. to boli vzdy boje. a vzdy som si zistoval kto je aky cviciaci.. dost na tom zalezalo.

ad 10. na ustne som chodil vzdy v obleku, na pisomne nikdy.. ono to bol hlavne zvyk a naco skusajuceho provokovat riflami.

ad 11. s  tymto nesuhlasim, toto je dost nadsadene, hoci asi aj dost individualne. ja som sa snazil mat kazdu skusku presne 4 dni... samozrejme studijne tempo sa lisilo od skusky ku skuske.. ak to bola fakt velka biflovacka (napr. medzinarodny obchod) alebo naopak vela prikladov (napr.operacny vyskum) tak som niekedy aj nestihal.

ad 12. ano ucit sa z prednasok + si zistit ak nieco vylozele skusajuci povedal ze toto treba vediet z knihy. na toto doplacali ludia napr. na financie a mena.

ad 13. toto zase zalezi od skusky.. niektore maju same vymenovania a tam sa jednoducho biflovat musis. moja priprava na skusku bola vacsinou taka ze som mal prefotene poznamky, ja som si ich vlastnorucne pocas ucenia prepisal pretoze sa mi pri pisani (a rozmyslani ako tie poznaky skratit ;) ) velmi dobre ukladaju udaje do pamate, potom som si tie svoje poznaky cital, pripadne aj vemenovavacky hovoril. potom som si spravil vlastny tahak, to kvoli tomu aby som sa sa v nom co najlepsie vyzna, nemal tam blbosti navyse co som nepotreboval a aby bol co najergonomickejsi. najviac som sa vzdy naucil ked som ucivo niekomu vysvetloval. a najistejsi ale dost pracny sposob ako urobit pisomnu skusku je bombovanie. ak sme mali dopredu otazky, tak som si ich jednoducho vsetky vypracoval ako by to bolo na skusku. potom som ich na skuske len vytiahol a prepisal jednu otazku na druhy papier a odovzdal... ma to ale uskalie ze sa moze stat ze sa papiere rosypu ako kamaratovi.. alebo je na skuske nejaka [vymazané] co vytiahne bomby a za 10 minut ich odovzda a mysli si jaka je sikovna.. toto som naozaj zazil.

ad 14. toto neviem potvrdit.

ad 15. plati to. stalo sa mi to tie par krat ze som siel len tak vyskusat aj ked som sa neucil a spravil som.

ad 16. ano platne rady.

zo zaverom az tak moc nesuhlasim, je az prilis pesimisticky. keby chcel byt auditor, tak to co ho tam ucili vyuzije..  teraz ma firmu a vravi ze mu do praxe EU nedala nic..to je ako vraviet ze automechanicka skola mi nedala nic do mojej praxe automobiloveho pretekara.

vysoke skoly naozaj nefunguju na tom aby rozvijalo kreativitu alebo nieco podobne co je mozno skoda... ja ich viac menej beriem ako brany k informaciam, ak niekto chce tak sa da naucit vela... co je ale problem je ze tie informacie su casto zbytocne a je prakticky nemozne ich vytriedovat.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano ako som napisala, ja suhlasim s vela vecami co tam boli napisane a sama ich praktizujem

ja vsak vidim problem aj v tom, ze treba tlacit nie len na ucitelov a vedenie, ale aj na studentov, aby sa aspon o nieco snazili... nie len si tu skolu pasivne vychodili

poznam totiz dost doktorandov, mladych asistentov a aj docentov a profesorov, ktori chcu pre tu skolu, aj pre studentov nieco robit a niekedy to zlyhava aj na studentoch, ze ti su proste len nejaka luza, masa, ktora si tu skolu chce odtrpiet a chce mat titul

a potom su tu profesori, ktori zo skoly odidu uz len nohami napred a radsej nic nerobit, tichucko si sediet, pripadne si svoje mindraky riesit na studentoch

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...ale predsa má EU BA renomé vedeckej (heč!) inštitúcie (ehm, je tam vôbec výskum?!!)

a čerstvo titulovaní si zväčša ešte pár mesiacov myslia že im svet leží pri nohách...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera: ono to je cista hlava 22. studenti sa nezmenia ak ich k tomu skola neprivedia a skola sa nezmeni ak studenti nebudu mat iny pristup.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem povedat, ako je to s vyskumom na ostatnych fakultach... ale mozem povedat,
ze nasa fakulta je zapojena to projektov> robia sa analyzy pre Ministerstvo financii, su aj nejake medzinarodne programy, dostali sme aj granty na projekty, myslim, ze sa niektora katedra podiela aj na priprave statneho rozpoctu v nejakej casti

problem je, ze je stale vela ludi, ktori nic nerobia a ti, co sa snazia to musia zachranovat

to corvus> hej, taky je nazor, ze studenti sa nezmienia ani skola atd atd.> no ale ja poznam dost studentov, ktori su schopni nieco urobit a chcu nieco robit> len dajako... neviem, chyba im nejaky impulz k tomu, aby sa angazovali?

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
thera: ono to je cista hlava 22. studenti sa nezmenia ak ich k tomu skola neprivedia a skola sa nezmeni ak studenti nebudu mat iny pristup.


ono si stačí pozrieť zloženie študentstva na EU BA a porovnať ho s takou FiF UK...

na EUBA je viac takých ktorí si prišli na audine po titul.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
quicci: brzdi. nejake audiny s tym nemaju nic spolocne.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ok, nie je 100% korelácia medzi vlastníctvom_darovanej_audiny a túžbou_po_titule_bez_námahy,  to je pravda.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak to chces brat z tohto hladiska pokojne>

porovnaj si potom audiny na pravnickej, fakulte manazmentu, sukromnych skolach a inych fakultach...
isteze su tam aj take typy studentov, ale nepovazovala by som to za az tak statisticky vyznamnu vzorku...

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tiez si myslim. z mojich znamych z rocnika patrili k bohatym mozno tak 2-3. zvysne desiatky to bol uplne priemer a ucit sa im nechcelo uplne rovnako  :lol:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...motivácia študentstva:

ako vidíte percento študentov, ktorí CHCÚ študovať na VŠ pretože majú vážny záujem o to, čo študujú?

v tomto vidím rozdiel medzi "vš do praxe" (napr. právo, ekonómia...) kde sa študuje aby sa potom zarábalo
a "vš pre vedomosti" (napr. prírodné vedy, filda,...) kde ľudia študujú lebo chcú vedieť.

rozdiel je v tom, že na bankára sa človek vypracovať vie aj bez VŠ, na biochemika len ťažko.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OMG argument o audinach patri do rovnakej kategorie ako ten "XXX nema vysoku skolu a pozri ako daleko to v zivote dotiahol"

Co sa tyka toho clanku:

Prednasky by som nehadzal do jedneho kosa. Tam strasne moc zalezi na prednasajucom, pamatam prednasky kde sa chodilo 30 min dopredu aby si clovek mal kam sadnut, pretoze ludi bavilo dotycneho cloveka pocuvat. Navyse napr. mne sa ovela lahsie nieco uci, ked som to predtym uz pocul a mam aky taky obraz o tom co potom citam. Na druhu stranu pri tazsich prednskach sa vyplaca danu problematiku si dopredu aspon zbezne nastudovat (kolkokrat som na prednaske vobec nevedel o com ten clovek rozprava a doslo mi to az ked som sa to nasledne ucil na skusku) Idealny pripad by teda bol 1. zbezne si temu nastudovat, 2. ist na prednasku, 3. znovu si to precitat. - uvedomujem si ze je to nerealne, samemu sa mi to nikdy nepodarilo :)

btw: vzdy som "miloval" ludi co sa cely semester kopali do prdele, na konci semestra obchadzali so smutnymi ocami spoluziakov a zobrali poznamky k okopirovaniu a potom este machrovali aki su geroji. Jasne, kazdy si obcas kopiruje veci, ale aby na tom clovek zalozil cele svoje studium mi pride chore..

ad doporucena literatura: opat plati, nehadzat vsetko do jedneho vreca. Najdu sa tam casto zaujmave knihy, ktore ovsem zapadnu v mori nezmyslov a ked student nema niekoho kto mu poradi co citat a co nie tak sa v tom urcite strati. Navyse vyucujuci maju vo zvyku do dopor. lit. nahadzat vsetko co ich napadne a co aspon trochu suvisi s temou a to potom clovek nemoze ani pri najlepsej voli stihnut a zbytocne sa v tom mnozstve stratia tie skutocne dobre knihy.

edit:
Quicci: filda je VS pre vedomosti? Skor VS pre "nikde inde som sa nedostal ale chcem titul (a to co vystudujem aj tak nikdy robit nebudem)"  :ikonka42: cest malemu zlomku idealistov, ktori tam studuju pretoze ich to naozaj bavi


Naposledy upravil Nightfall dňa Št. 08. Nov 2007, 12:05, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nightfall: práve o tých idealistoch som písal.

a ad audina: ten "argument" je založený len na osobných skúsenostiach s týmto typom študenstva. ako medzi spolužiakmi ešte na škole tak aj neskôr medzi vlastnými študentami.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 71 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun