HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 71 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Axioma 1: univerzita cloveka povacsine nenauci vedomosti. Univerzita da cloveku schopnost ucit sa, rozhlad, kontakty a studentsky zivot.

Z IT vedomosti, co som mal na skole, a ktore prakticky pouzivam, je mozno 10% takych, co do mna nahucala skola. Zvysok som sa dosprtal sam. Ale nezacnem pobehovat zbesilo po blogoch a bliakat, aka bola ta skola o nicom, ze ma nic nenaucila. To nakopnutie k tym IT veciam, co teraz viem, mi dala skola (konkretne diplomovy veduci).

Axioma 2: clovek je tvor lenivy a ma tendenciu riesit veci cestou najmensieho odporu. Ak si chce niekto absolvovat skolu tymto sposobom, nech sa paci, vsak koniec koncov zivot je otazka priorit - ak niekto vie otahakovat skolu, a presediet ju v krcme, tak v pohode.. Problem je ale v tom, ze kopa ludi ocakava, ze sa im nieco naserviruje rovno pod nos, najlepsie predzute a ak sa tak nestane alebo ak predzuta strava nie je dostatocne podla ich gusta, tak sa prejavi krcmova mentalita a zacne sa nadavat.

A paradoxne najviac nadavaju ludia, ktori namiesto toho, aby prejavili nejaku aktivitu, svoju energiu smeruju do kydania a nadavania. Samozrejme, ze ani nahodou nie je kopa univerzit idealna (casto priam naopak), ale dovolim si povedat, ze na blogoch a v mediach sa skoro nikdy od individualnych studentov nenajde konstruktivna kritika (ta sa vacsinou riesi [tutle] vo vnutri).

Ak si clovek mysli, ze skola mu nedava nic, nic mu nebrani bud ist niekam inam, alebo sa poobzerat a vyuzit dvestotisic prilezitosti, vyliezt na semester von a pripadne tam ostat :-)

Ano, na univerzitach sa prednasa kopa hluposti a pedagogicky zbor je casto prudko odtrhnuty od reality a studentstva (kazdy pozna ludi, ktorych nemozno titulovat inak nez vulgarizmom, co su na fakulte dvesto rokov, myslia si, ze bez nich fakulta spadne, odnesu ich odtial len na marach a student je pre nich cerv). Ale ak by clovek vyvinul nejaku aktivitu, tak urcite sa da kopa veci zmenit, problem je, ze kazdy radsej nadava (alebo sa boji :-)), ako by nieco spravil a tym nastava ten zacarovany kruh.

------------------

Inak argument o audinach je tiez podla mna takym mytom ako o matfyzakoch, ekonomkach a pod.

------------------
V poslednom case inak celkom funguje v ramci hadok o nekvalite predmetu a skoly prosta otazka: kolko casu a energie si venoval na to, aby si skolu/predmet spravil alebo zmenil?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moj nazor je vyjadreny tym, ze som slovensku statnu skolu nestudoval a nezazival som veci o ktorych mi hovoria / hovorili moji studujuci spoluputnici

Samozrejme vsetko vie ist dolu vodou ale vychytil som spravny cas (skor nez sa skola plne integrovala do SK prostredia :P) co sa na slovenskej statnej skole pocas jej historie este nestalo ako tak pocuvam.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Moj nazor je vyjadreny tym, ze som slovensku statnu skolu nestudoval a nezazival som veci o ktorych mi hovoria / hovorili moji studujuci spoluputnici

Mozes pre zaujimavost rozviest, co si studoval?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a zaujimalo by ma, ake si mal ty skusenosti na svojej skole s profaktmi, studiom a tak

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Studoval som manazment na City University, bakalara este kym bola nestatna, mastra uz ked bola ale toho sa to netyka. Skusenosti so studiom a profakmi na 95% skvele pretoze to boli ludia ktori z drvivej vacsiny ucili az potom co mali prakticke skusenosit v obore, pripadne ucili popri praci alebo ako oddych od prace.
Ak nahodou aj bol nejaky problem s profakom dalo sa s nim bez problemov pokecat mimo hodiny, robili sa pravidelne hodnotenia ktore mali vahu atd. Ajked tato cast je obavam sa uz dana inym elementom nez len korektnym pristupom z strany vyucujuceho a skoly.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V tom pripade v pohode a raduj sa :-)

Akurat tu vidim istu "skrvnu" a to je platene studium, ak sa nemylim, vsak? (Co je sice pre niekoho detail, ale pre ineho podstatna vec v slovenskom vysokom skolstve)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano bolo to platne studium a ani pre mna to nebol tak uplny detail avsak stalo to za to. Moj nazor na moznosti plateneho studia myslim, ze uz poznas.
Kazdopadne rovnako ako na statnej skole aj tu sa daju ziskavat stipendia ci uz socialne alebo prospechove, par spoluziakov odstudovalo aj takto.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kamos chodi na city.. a ako moj nazor na tu skolu je celkom vyhraneny ..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
corvus, tak sa on podel :)

debatu o plateni resp. neplateni skoly tu radsej nezacinajme... ta uz tu bola, pokial viem :)

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus> kludne povedz lebo ako som ja sam pozoroval slo to dost dolu vodou, co sa tyka kvality vyucby. Debilkovia ktorym to platia rodiacia tam boli vzdy :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takú kravinu som už dlho nečítala... 5 rokov prázdnin? No to ma pobavilo. Ak chce človek niečo z tej školy mať, musí pre to aj niečo spraviť. Bez vlastnej inciatívy to nejde. Ak nemá záujem, tak nech sa zabáva, je to jeho vec.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, len presne je problem v tom, ze niekto si urobi 5 rokov prazdnin a pomedzi to nezabudne nadavat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale poukazat na skutocnosti ;)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no tak CITY je skola pre bohacov nie EU.  pri dostacujucom case a peniazoch ju dokaze vystudovat aj cvicena opica.

a co sa tyka naplne vyucby, tak kamos travi kopu casu robenim projektov co v podstate nie je zle, ale samozrejme sa to redukuje na opisovanie z internetu (hoc oni naozaj obcas kontroluju takze copy/paste nie je dobry napad)

skusky a zapocty su povacsine tzv. tipovaci system, teda testy.

ale vzdy ma pobavilo ked som pozeral napln studia. raz som nahodne zobral ekvivalentny predmet, tak city mala tak polovicu objemu uciva co eu...

kamosa som doucoval z matiky (limity, derivacie a spol) a ja som zazil toto ucivo na fei kde bolo krutacke, zazil som ho na eu kde bolo povedzme stredne a to, co mali oni vediet na skusku ma vyslovene pobavilo. najzakladnejsi zaklad a to mohol tusim pouzivat legalne tzv cheatsheet s poznamkami, vzorcami a postupmi. (inak maju dost drsnu policy na tahaky)

plus bullshitne predmety ala Uctovanie v anglicku ktore su naozaj na dve veci.

nejak mam problem brat CITY za skutocnu vysoku skolu, mne to pride ako taka nejaka nadstavba..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si dovolim polozit provokativnu otazku, kde sa postavim do oportunizmu: aka je priblizna uroven ludi z City v porovnani s EUBA? S ohladom na prakticke vedomosti a pouzitelnost absolventa?

Lebo teoreticky je super, ze ratas limity 250-tich premennych a derivujes srdiecka podla konika, ked to nikdy nepouzijes a je super, ked obsah predmetu pokryva dvakrat tolko, ale co z toho, ked aj tak tie nadstavbove veci nepouzijes?

S tou cvicenou opicou je to na povazenie, ale tam je jadro problemu v mentalite "zaplatim si, dajte mi titul", ktora sa rozoberala inde.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 71 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun