HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
P.S.: Ja by som to Beowulfa ani omylom neporovnávala s takou kravinou, akou bol Eragon.


Súhlasím. Je to to isté ako porovávať Rowlingovú a Sapkowského.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne, rowlingova neni vulgarna krava


Hore
 Profil  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sapkowsky je vulgarna krava?

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
krava urcite nie... asi myslel plemenneho býka

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja nemozem za to ze henti dvaja maju odlisne pohlavie  :P


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Išlo o to, čo napísali.
A rovling je s jej knihami až smiešna, keď si porovnáme so Sapkowskim.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je na dlhsiu debatu, hlavne inde, ide vsak o to ze rowlingova pise zaujimavo, putavo a vzhladom na rozsah aj originalne (napriek kvantu klisovitych prvkov) a hlavne kvalitne. Povedz, kedy naposledy KNIHA sposobila taky osial a rozruch ako Potter? Myslim ze jedna kvalitna hra a C-ckovy serial Geraltovi v tomto smere nepomozu.
Od Sapkowskeho som necital nic, nekydam teda na jeho tvorbu ale na jeho aroganciu a ine jeho negativne vlastnosti, myslim si vsak ze odsudit rowlingovej tvorbu ako blbost je cista zaujatost tym ake kvantum komercnych produktov vzniklo a ak jej styl niekomu nesedi, resp. sa mu absolutne nepaci - musi uznat ze nejaky dovod preco su jej knihy take popularne existovat musi.


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Väčší rozruch ako Harry Poser? Napr. Da Vinci Code ( vlastne celá tvorba Dana Browna ) alebo Biblia... stačí?
Nečítal si? Tak ako môžeš o niekom takú vec napísať?
A každý ma negatívne vlastnosti a arogancia? :D Geeez....
Poser nie je originálny - kopirácia a akože fantasy mix všetkého, čo koho napadlo a čo sa týka k jej písaniu - lásku medzi šikmou a poserom je tak neuveriteľne slabé a smiešne. A prečo sa Zaklínač tak že pome točiť totalne otrasné filmy pre - I am 12 and i know what is real fantasy - je dosť... ako bebenko5 :D
Ide asi o to, že 80 percent tých, čo čítali HP, by nedokázalo vstrebať Andrzejovu tvorbu, lebo na to nemajú. Posera je pre deti a nenáročných. Držme sa toho a preto sa tak predáva.


Naposledy upravil E´lune dňa Ne. 02. Dec 2007, 23:02, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam dve otazky:
* precital si celeho Harryho Pottera?
* mohol by si preformulovat druhu polovicu prispevku, lebo jej nerozumiem (veta nedava z gramatickeho hladiska zmysel)? Vdaka :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Mam dve otazky:
* precital si celeho Harryho Pottera?
* mohol by si preformulovat druhu polovicu prispevku, lebo jej nerozumiem (veta nedava z gramatickeho hladiska zmysel)? Vdaka :-)


1 - mal som tie nervy, inak by som sa do toho nenavážal. Poslednému dielu sa však zatiaľ vyhýbam. Nemám ešte chuť, keďže som na Andrzejovej tvorbe a nechcem si kaziť chuť.

2 - Išlo tam o to, že Andrzeja nestrávi nejaké 10 ročné dievčatko, ktoré od druhej rána stojí pred kníhkupectvom, aby si kúpilo knihu. To dievčatko by ti nikdy neprečítalo Witchera, lebo ( ako som napísal ) nemá na to.
Harry Poser je vlastne všetko čo je ,,fantasy" v jednom. Proste poskladala, čo sa dalo a originalitou je ďaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleko.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
E´lune napísal:
2 - Išlo tam o to, že Andrzeja nestrávi nejaké 10 ročné dievčatko, ktoré od druhej rána stojí pred kníhkupectvom, aby si kúpilo knihu. To dievčatko by ti nikdy neprečítalo Witchera, lebo ( ako som napísal ) nemá na to.

Zjavne si si nevsimol ze medzi citatelmi niesu iba 10 rocne dievcatka, tie by asi neurobili mrtemilionovy predaj, HP zaujal tym ze oslovil kazdeho, od deti po dospelakov a dochodcov nevynimam.
Nehovoriac o tom ze povedat ze niekto "nema na to" precitat knihu je skoro dehonestujuce, ak dievcatko pozna pismenka tak preco nie?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No neda sa povedat, zeby Harry Potter bol extra originalny, to suhlasim. A mal by som co dodat k extremnemu marketingovemu osialu, ktory sa vybudil, s tym suhlasim tiez.

S cim nesuhlasim, je porovnavanie kvality literatury na zaklade toho, co by si kto precital. Trufam si povedat, ze by sa iste nasli priaznivci Szapkowskeho, ktori by nestravili vrcholne diela svetovej literatury a rovnako by sa nasli priaznivci, ktori by povazovali Szapkowskeho za slabeho oproti inym fantasy alebo sci-fi dielam. Budem si mysliet o citatelovi, ktory nestravil Stalkera / Tolkiena / Pisen ledu a ohne / Dunu, za menejcenneho?

Obavam sa, ze merat kvalitu diela na zaklade tychto hladisk je nemudre.

Podotykam, ze netrufam si porovnavat literarnu kvalitu Szapkowskeho Zaklinaca a Potterovie Rowlingovej. Necital som ani jedno ani druhe do takej miery, aby som to mohol kvalifikovane porovnat. Mam vsak neodbytny dojem, ze by sa nasiel nejeden kritik, ktory by obe diela poslal smahom kamsi do kontajnerov dejin :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef0 - porovnal som len dvoch spisovateľov - nie môj názor, ale aj kritikov. Vlastne to je jedno, čo sa komu páči, ale povedať o niekom, že je arogantý a povedať, že je krava ( neriešme rod ), tak to je arogantné.
Thuriazs - oceňujem tvoju slovnú zásobu, ale nepochopil by si to. Dané dievčatko by prečítalo aj Bibliu a nič by z toho nemalo. Rovnako je to so Sapkowskim. Nepochopilo by a s nechuťou odložilo.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Alef0 - porovnal som len dvoch spisovateľov - nie môj názor, ale aj kritikov. Vlastne to je jedno, čo sa komu páči, ale povedať o niekom, že je arogantý a povedať, že je krava ( neriešme rod ), tak to je arogantné.
Thuriazs - oceňujem tvoju slovnú zásobu, ale nepochopil by si to. Dané dievčatko by prečítalo aj Bibliu a nič by z toho nemalo. Rovnako je to so Sapkowskim. Nepochopilo by a s nechuťou odložilo.

Su nejake kritiky porovnavajuce Sapkowskeho a Pottera? Sapkowski ma problem, ze v zahranici je v podstate neznamy (anglicka verzia vysla len teraz) a uz samotne literarne chlieviky su rozne, cize porovnanie je podla mna komplikovane.

Ako som povedal, dievcatko by precitalo skoro hocico a s nechutou odlozilo (ak to nie je obzvlast talentovane dievcatko, tak 90% svetovej literatury). Neviem preto, co ma tento argument predstavovat, resp. aky ma suvis s kvalitou / nekvalitou. Mozno ak to objasnis...

Co sa tyka persony Sapkowskeho ako takeho, nuz to uz zachadza do bulvarnej sekcie, ale je vela ludi, ktori ho ako osobu velmi nemusia (napr. mne sa prudko nepacili niektore odpovede v rozhovore, ktory visi na hlavnej stranke). To vsak samozrejme nema nic s literarnou kvalitou.

* Tema bude rozdelena *

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Po. 03. Dec 2007, 0:00, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy -  :ikonka01:  :ikonka01:
Alef0 -   HP má jedniné veľké pro - naučil ľudí čítať, ale to isté by docielil aj LOTR.
A po HP siahajú ľudia, čo túto činnosť nikdy nerobili ( bohužiaľ veľa ľudí čo poznám, je tohto príkladu )
A čo sa týka Sapkowského, tak som väčšinu citoval z nášho rozhovoru s finrodom. Prechádzal som si pár fór a dokonca ho pár ľudí pozná aj v zahraničí, ale nikdy nebude tak slávny, ako poser, lebo .. ako to mám povedať... nie je to jednoduché dielo. Nepíšem iba o Zaklínačovi, ale celkovú jeho tvorbu. A nenarážam, že iba jeho, ale bavíme sa o poserovi a Geraltovi.
OT drobnosť - no tak neviem, či by dievčatko zvládlo, že super nadupaní lukostrelci elfovia, ktorí sú všade ako najmúdrejší a proste naj, je len ďalšia rasa na vyhynutie, ktorú postupne vytlačili do hôr ľudia a keďže neovládajú obrábanie zeme, lebo to je proti ich názoru, tak vymierajú.
Dievčatko ohrnie nos... ale to je každého názor.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun