HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
E´lune napísal:
A čo sa týka Sapkowského, tak som väčšinu citoval z nášho rozhovoru s finrodom.

:o  :ikonka15: No toto bud bolo velmi davno alebo som bol velmi opity.  :lol:

Inak ja viacmenej suhlasim s alefom, :P , ale je pravda ze HP je precenovana kniha a Zaklinac zas nie je doceneni. Uvidime ako to bude teraz po reklame co spravi hra.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Musim oponovat: LOTR nie je pisany sposobom pre masoveho detskeho divaka (masivnu reklamnu kampan ma uz 40 rokov :-)). A za tych 40 rokov to prave z tohto dovodu nedocielil. Jeho kvality su vsak uplne inde. Preto mi nie je jasne, preco usudzujes, ze to tak malo byt.

Citácia:
A po HP siahajú ľudia, čo túto činnosť nikdy nerobili ( bohužiaľ veľa ľudí čo poznám, je tohto príkladu )

Lepsi vrabec v hrsti, nez holubica na streche :-) Toto je vec, ktoru mnoho ludi na HP hodnoti ako pozitivnu, ked uz nic ine.

Citácia:
Prechádzal som si pár fór a dokonca ho pár ľudí pozná aj v zahraničí, ale nikdy nebude tak slávny, ako poser, lebo .. ako to mám povedať... nie je to jednoduché dielo.

Opat si dovolim povedat, ze komplexnost diela je v tomto pripade len okrajova. Zaklinaca poznalo len velmi malo ludi - jednoducho sa k nemu nemali ako dostat, lebo nebol preklad a nebolo masivne pí ár. Nazory fanusikov by stalo za to porovnat az teraz, ked vysiel anglicky preklad. Mozno sa na to pozriem, ak bude cas, moze to byt zaujimave.

Citácia:
OT drobnosť - no tak neviem, či by dievčatko zvládlo, že super nadupaní lukostrelci elfovia, ktorí sú všade ako najmúdrejší a proste naj, je len ďalšia rasa na vyhynutie, ktorú postupne vytlačili do hôr ľudia a keďže neovládajú obrábanie zeme, lebo to je proti ich názoru, tak vymierajú.

Opakujem este raz, dievcatko to nezvladne nie kvoli tomu, ze by bolo hlupe, ale preto, ze nie je vyspele na hocijaku inu literaturu. Teda neviem, co si cital v 10tich rokoch ty, mozno bude zaujimave to porovnat. Myslis, ze kazdy ma v desiatich rokoch citat Zaklinaca, v dvanastich Vojnu a mier, v trinastich pre oddych Shakespearove spisy a v patnastich Finneganovo bdenie, cim zavrsi svoju literarnu put. Myslis, ze taky citatel moze vyhlasit, ze Zaklinac je menej kvalitny ako Vojna a mier a to vsetko je menej kvalitne ako Bdenie?

Suhlasim, v HP su mozno vsetci bud dobri alebo bud zli a v Zaklinacovi su elfovia charakteristicki a Geralt viac "ludsky" z hladiska moralnych kriterii. A oproti tone inej sword-and-sorcery fantasy, ktora je vhodna akurat na jednorazove precitanie, je to iste posun a tam su kvality (mne osobne sa pacili poviedky, kde otocili klasicke rozpravky naopak: som zvedavy, ako to vnimaju zahranicni citatelia).

Len vravim, operovat s tymto argumentom je zvlastne. To by som naozaj mohol sarkasticky poznamenat, ze E'lune nezvladne literaturu, kde hlavna postava nie je kewl, lebo ma biele vlasy, velky obojrucak a vrazdi prisery za placu, ale uz nezvladne psychologicke sci-fi, kde sa clovek do Zony vydava z nejasnych dovodov (lebo musi? lebo chce peniaze?) a jeho superschopnosti su neexistujuce atd atd atd. Poviem preto, ze Zaklinac je oproti Stalkerovi odpad? Alebo ze E'lune je hlupym citatelom?

V sumare: mam pocit, ze tvoj nazor je: "harry potter = odpad, citaju ho deti, ktore nechapu zaklinaca. zaklinac = super, deti nepochopia jeho zlozite postavy a vztahy". Je to tak?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
V sumare: mam pocit, ze tvoj nazor je: "harry potter = odpad, citaju ho deti, ktore nechapu zaklinaca. zaklinac = super, deti nepochopia jeho zlozite postavy a vztahy". Je to tak?

Podla vsetkeho je to tak, ale fakt, ze dielo oslovilo sirsiu skupinu ludi - medzi nimi mnoho deti nemozno povazovat za negativny a uz vobec HP nemozno porovnavat so Zaklinacom - je jasne urceny pre starsich citatelov. Ak sa teda dietatu nieco nepaci, hned na neho zacneme kydat hnoj, ukazovat prstom a kricat "NEMAS NA TO!!!111" ?


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V tom pripade sa da narocnost HP porovnavat s Tom&Jerry  :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef0 - V destiatich som začal so Zaklínačom.
Zle sme sa pochopili. Mne osobne robí problém malé množstvo kníh a zas si to zobral obšírne. Myslím, že všetky knihy, ale bavíme sa tu o Harry Poser a Zaklínač. Len tieto dve. Ak by som chcel, tak by sa táto téma mohla volať - Čo nezvládam? Ale je to len o HP a Zaklínačovi. Ostatok je teraz mimo nás.

V sumare: mam...
odpoveď - nie je to tak. HP mám za sebou aj ja a len som porovnal dané diela. Mne je osobne jedno, kto čo číta, lebo potom by som na Bibliu povedal, že je to kniha pre starých spoluobčanov, ale keď hľadám niečo, tak siahnem po nej aj ja.

Finrod - neboj sa, bol si v poriadku.. teda aspoň dúfam, lebo si nevyzeral, že si mal v sebe, aj keď si hneď potom bežal do krčmy :D
Vravel si niečo ako - Harry Potter je vlastne len všetko fantasy pokope a je to založené na chalanovi, ktorý nemá nič viac, len šťastie a na tom je to celé postavené. Sapkowski píše na atmosféru, čo je ťažké a čo sa týka fantasy, tak v tom štýle sa to dá ťažko tak spraviť.  Koniec citátu. :)

Thuriazs - ďakujem, že si v tvojom poste zrhnul posledné riadky alef0vho postu.

A ešte finrod - do hry vkladám nádeje v tom, že sa to dostane ďalej. Pri pozeraní postov na youtube a na nete sa dá nájsť, že niektorí sa na knihu tešia vďaka knihe. Sú zvedaví, ... Proste ako keby sa zbúral veľký múr.

Dragonlord - http://www.youtube.com/watch?v=LsRUrTF-7jE :D


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dakujem za komentar.

Citácia:
Alef0 - V destiatich som začal so Zaklínačom.
Zle sme sa pochopili. Mne osobne robí problém malé množstvo kníh a zas si to zobral obšírne. Myslím, že všetky knihy, ale bavíme sa tu o Harry Poser a Zaklínač. Len tieto dve. Ak by som chcel, tak by sa táto téma mohla volať - Čo nezvládam? Ale je to len o HP a Zaklínačovi. Ostatok je teraz mimo nás.

Este prosim, prosim, o vysvetlenie tohto citatu, lebo trikrat som si precital tento kus textu a zial nepochopil som. Mohol by si ma nasmerovat, k comu sa vztahuju tieto vety a objasnit ich zmysel? [To nie je kritika, len prosba o to, aby som na ne vedel reagovat]. Dakujem.

Ak to tak nie je, tak ako to malo byt? Lebo naozaj som mal pocit, ze porovnanie je v tom, ze HP je neoriginalna zmeska fantasy klise, zatial co Zaklinac je atmosferickejsi, originalnejsi a "dospelackejsi".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Super flamewar na temu "my crap is better than yours"...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Super flamewar na temu "my crap is better than yours"...


Ale baví nás to :D


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
E´lune napísal:
Alef0 - V destiatich som začal so Zaklínačom.

A ty si na to mal?! To si musel byt extra talentovane dieta  :?


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preco sa snazis porovnavat knihy ktore spolu (snad okrem velmi neurcitej nalepky fantasy ) nemaju nic spolocne?
Pothead bol predsa pisany pre deti a mladez a tomu zodpoveda aj styl a uroven dialogov, prostredia,  a vpodstate aj deja
a este by som toho sapkowskeho az tak neprecenovat resp. nestaval do urovne neviem jak zlozitych diel .. co si mi na nom prave ze paci je to ako je ctivy..narozdiel od mnoho vrcholnych diel svetovej literatury


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pripomina mi to akoby sa niekto snazil porovnat
Troch patracov a Chandlerovho Marlowa

su to detektivky, ale so zameranim pre inu skupinu citatelov

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam rad troch patracov  :)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aj ja :lol:

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja rad Ozzyho!

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som citatel HP a mam 23 a bavi ma  :wink:
zaklinac je urcite super, ale neprecenovat- prve dva romany som precital s otvorenou hubou, ale tretia a stvrta uz sposobila mierne chmary {najma to nasilne premietanie problemov sucasnosti do pribehu- potraty, alkoholik upir...)
obe knihy su skvela zabava-ale nic viac. ak tu chceme hovorit o myslienkach a podobne, ani jedna z nich neznesie zrovnanie s hard core literaturou (Eco napr.) ani s majstrami sci-fi (Dick, Asimov). takze hadat sa ze Z je pre narocnejsich a ty si trtko lebo citas HP je onicom...
niekto ma rad strapate deti a niekto znasilnujucich elfov- ale je to o pristupe nie o kvalite


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Google [Bot] a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun