HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked na ne pozriem, citim sa lepsie. Suhvezdia sa nemenia tak ako ludia. Su spolahlive. Najdem ich vzdy tam  kde predtym. Su pre mna zachytnym bodom vtedy ked sa mi zda ze nic uz nedava zmysel. Ich dokonale tvary su pre mna finalnym argumentom ze nieco je aj ZA tymto materialnym svetom. Ze tu niesme len tak volne pohodeni ako listie vo vetre, ale ze mame svoj zmysel - svoje urcenie. Su dokazom Bozej existencie.

Ved Skorpion, Velky voz alebo Kasiopeia sa nezostavili do svojich podob same! Niekto ich tam musel dat tak aby som ich prave ja tu zo Zeme videl. To nema racionalne vysvetlenie! Ta nahoda ze by ich tam nikto nedal je proste absurdna a nemozna!
Naplna ma to jednoducho istotou ze niesom sam. A ze ked si dam o jedneho Hoegaardena viac tak ma ten niekto vo svojej nekonecnej laske dopravi domov do postielky (vlastnej a bez casnika).

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
eskarina napísal:
keď už som niekde, kde vidno hviezdy, tak rozoznám akurát veľký voz....

hmm, a toto mi objasnite, prečo, či z akého dôvodu máte obľúbené súhvezdia?


podla mna je to preto, lebo tie jedine vedia najst... hned je to suhvezdie oblubene  :ikonka01:

inak ja sa tiez rada pozeram na hviezdy... si pamatam, ze ked som bola mensia, tak som sa vzdy pri zaspavani pozerala na jednu hviezdu a neviem, asi ma to nejako ukludnovalo, lebo ked som ju nevidela, nevedela som zaspat  :lol:

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Ked na ne pozriem, citim sa lepsie. Suhvezdia sa nemenia tak ako ludia. Su spolahlive. Najdem ich vzdy tam  kde predtym. Su pre mna zachytnym bodom vtedy ked sa mi zda ze nic uz nedava zmysel. Ich dokonale tvary su pre mna finalnym argumentom ze nieco je aj ZA tymto materialnym svetom. Ze tu niesme len tak volne pohodeni ako listie vo vetre, ale ze mame svoj zmysel - svoje urcenie. Su dokazom Bozej existencie.

Ved Skorpion, Velky voz alebo Kasiopeia sa nezostavili do svojich podob same! Niekto ich tam musel dat tak aby som ich prave ja tu zo Zeme videl. To nema racionalne vysvetlenie! Ta nahoda ze by ich tam nikto nedal je proste absurdna a nemozna!
Naplna ma to jednoducho istotou ze niesom sam. A ze ked si dam o jedneho Hoegaardena viac tak ma ten niekto vo svojej nekonecnej laske dopravi domov do postielky (vlastnej a bez casnika).

no ja ta sklamem... tie suhvezdia existuju, pretoze to povedali ludia.. inak tie hviezdy, ktore tvoria konkretne suhvezdie, su od seba vzdialene mozno aj tisicky svetelnych rokov a jedna o druhej vobec nevedia.... :D len ludia vymysleli suhvezdia koli orientacii v noci...

to Juk-i: ktora hviezda je vesper? myslis tym vecernicu?

a ece mam otazocku: polarka (severka) nie je ta ista hvieza ako Sirius? nie som si tym ista ale mam pocit, ze polarka je len ludovy nazov.. o Siriuse sme sa ucili kedysi v skole s tym, ze je to najjasnejsia hviezda v noci, bo je od Zeme len 4 svetelne roky...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
no ja ta sklamem... tie suhvezdia existuju, pretoze to povedali ludia.. inak tie hviezdy, ktore tvoria konkretne suhvezdie, su od seba vzdialene mozno aj tisicky svetelnych rokov a jedna o druhej vobec nevedia.... :D len ludia vymysleli suhvezdia koli orientacii v noci...

Psst. Prezradim ti tajomstvo. Moj post bol joke :P

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen: :ikonka42:

Cool-lila: ty si asi spala na hodine. Sirius je vzdialeny 8,5 svetelneho roka. 4 roky je vzdialena najblizsia hviezda (okrem Slnka) Proxima Centauri

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
priznavam, fyzika ma nebavila :ikonka17: .... potom sa ta otazka vztahuje na poximu... :D je to teda to iste ako polarka, abo nie?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
orion ako inak... som nanho tak trocha zatazeny a som rad ze sa zase objavil (poslednych par mesiacov ho nebolo vidno). neverim v citanie buducnosti z hviezd (ani z nicoho ineho), ale zato verim ze niekde tam v dialavach je zivot...

ale kazdopadne ORION :ikonka19: .

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun