HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 108 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Som za vykonávanie trestu smrti v prípade
ťažkého zločinu 18%  18%  [ 6 ]
len vo výnimočnom prípade 42%  42%  [ 14 ]
v žiadnom prípade 39%  39%  [ 13 ]
Celkový počet hlasov : 33
Autor Správa

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je problem, na ktory sa da tazko jednoznacne odpovedat. U nas podla zakona nie je vykonavanie tohto trestu povolene. V niektorych statoch sa vsak vykonava napr. USA. Podla Cirkvi je ho mozne vykonat len ak u zlocinca nie je mozna naprava a ine prostriedky na uchranenie spolocnosti(tak som to pochopil). Je tu vsak aj ludske hladisko, napr. ako to vnima rodina obete zlocinu alebo ci by mal byt vrah viac chraneny ako obet- nazor niektorych ludi. Aky je vsak vas nazor na dany problem?


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Toto je problem, na ktory sa da tazko jednoznacne odpovedat.

Nie je taká väčšina problémov? Keby sme na ne vedeli odpoveď, tak nie sú problémami.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
za znasilnenie

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Toto je problem, na ktory sa da tazko jednoznacne odpovedat. U nas podla zakona nie je vykonavanie tohto trestu povolene. V niektorych statoch sa vsak vykonava napr. USA. Podla Cirkvi je ho mozne vykonat len ak u zlocinca nie je mozna naprava a ine prostriedky na uchranenie spolocnosti(tak som to pochopil). Je tu vsak aj ludske hladisko, napr. ako to vnima rodina obete zlocinu alebo ci by mal byt vrah viac chraneny ako obet- nazor niektorych ludi. Aky je vsak vas nazor na dany problem?


kazdopadne by som sem netahala ziadnu cirkev, pretoze oni (pokial myslis krestansku) su dost rozporuplni... miluj blizneho svojho ale ukamenuj ho pri prvej moznej prilezitosti...

ja osobne mam trochu sadisticke nazory, teda oko za oko.... hm ak niekto niekomu velmi telesne ublizil - napr znasilnenie, tak by som ho mucila a sposobila mu rovnaku bolest ako on svojej obeti... ale neodsudila by som na trest smrti... to by sa z toho dotycny vyzul priliz lahko... ak niekoho proste ln odbachne, tak potom dozivotie a k tomu mozno nejake psychicke tyranie, pretoze tym ublizil aj blizkym svojej obeti...

a tak isto by som trestala aj za tyranie zvierat....

tot moj nazor... ale takto to uz asi nikdy nebude.. iba ak by sme sa vratili do stredoveku.. ale tam sa mucilo koli inym veciam...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Trest smrti sa mi zda ako nespravne riesenie rovnako ako dozivotne zavretie v cele.

Jednym slovom Plytvanie. Ved odsudenci mozu stavat cesty, domy, makat v uranovych doloch, kamenolomoch.
A pekne cely den a kazdy den a samozrejme zadara. Pri pokuse o utek zastrelit.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
shady napísal:
za znasilnenie


Za týranie žien, detí, zneužívanie žien alebo detí, za vraždu - nezáleží, či bola brutálna, alebo nie.. je to vražda.
Proste neznášam tých chudákov, čo si vybíjajú zlosť na ženách a deťoch.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Trest smrti sa mi zda ako nespravne riesenie rovnako ako dozivotne zavretie v cele.

Jednym slovom Plytvanie. Ved odsudenci mozu stavat cesty, domy, makat v uranovych doloch, kamenolomoch.
A pekne cely den a kazdy den a samozrejme zadara. Pri pokuse o utek zastrelit.


S tymto absolutne suhlasim. Samozrejme pri tom ako funguje "spravodlivost" by aj tam skoncilo pravdepodobne vela nevinnych a vela vinnych by si kupilo cestu von. Nanestastie stale plati (stale viac), ze kazdy ma svoju cenu.
Ale v idealnom svete by toto bolo kombinovane spravodlivo-ekonomicke riesenie.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pedofilia, znasilnovanie a tyranie zien, viac nez jedna vrazda... Ale myslim ze je pre nich horsie tam trcat 20 rokov ako by ich mali zabit hned


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
makat v kamenolome a stavat cesty... to aby im umoznili lahsie ujst a zvysit nezamestnanost :lol:

Inak z tych moznosti si nevyberam ani jednu, to je ako hiphop je a) dobry po b) vyborny c) najlepsi
Trest smrti je ekonomicky vyhodnejsi ako dozivotie :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2006
Príspevky: 190
Body: 20
Bydlisko: In the shadows of Géwaudan

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som za zasadu - oko za oko, zub za zub... za vrazdu smrt, za kradez odseknutie ruky... ale to by musela existovat skutocna spravodlivost, a nielen prazdny pojem, ktorý si vymysleli ti, ktori maju miliony vo vreckach...
ale zas by sa tu dalo hovorit o vynimkach... tak je to vzdy... ale podla mna by mali o treste rozhodovat pozostali obete alebo samotna obet (v pripade znasilnenia alebo tyrania), oni su predsa ti, ktorým bolo ublizene a nie vlada, ktora je vlastne len emocionalne nezucastneny prvok...

a dozivotie za vrazdu je dobra hovadina... clovek v base sa ma lepsie ako bezdak na ulici, ma strechu nad hlavou, jedlo a zije z dani obcanov... to ma byt trest??

_________________
"Pohanská princezna v kožíšku vlčice..."


Naposledy upravil Tróndarias dňa So. 01. Mar 2008, 14:09, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
oko za oko - za kradez odseknut ruku? Za kradez predsa okradnut :)

Inak to s tou strechou nad halvou a stravou.. to robia nasi romaci pred zimou, lahky priestupok a idu na zimu do basy, tam sa o nich postaraju

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
makat v kamenolome a stavat cesty... to aby im umoznili lahsie ujst a zvysit nezamestnanost :lol:

jasne. Z nutenych praci proste ludia hufne utekaju. :roll:

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som za trest smrti, som za mucenie vo vynimocnych pripadoch 8)

az najdete system ktory bude spravodlivy a neomylny ...

_________________
Blep


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie je vrazda ako vrazda, neda sa predsa porovnavat spolocenska nebezpecnost masoveho vraha deti a pachatela atentatu na politika. Ergo trest smrti jedine v pripade, ze je vina nespochybitelne preukazana a jedna sa o extremny pripad.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.03.2006
Príspevky: 175
Body: 5
Bydlisko: Hell

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zaujimave nazory, ale clovek sa meni, svoj cin olutuje, alebo moze byt v tej chvili v nejakom psychickom tlaku... vobec nemozete vediet, co citi on(ale sak vy ludia ste egoisti, neviete citit s druhym) mrtvym to aj tak nepomoze... vy sa ohanate niecim, ze vy nieste extremisti? ak hovorite oko za oko?
samozrejme nehovorim o masovych vrahoch, a psychosov by nemali zatvarat do vaznice ale do ustavu, (ak im za kradez odrezete ruky, moc im stav nezlepsite)

_________________
Keby nebolo rebelanstvo, neboli by ludia. Albert Camus
Z radegastu sa dobre grga. Toto forum nema zmysel, naco sa hadat o nazoroch, ked ho aj tak nikto duhemu nezmeni.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 108 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun