HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 222
Body: 5
Bydlisko: Košice / Trebišov / hladajte v lese

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
dyk a čo takto nejaká elfčina :D jazyk starých Eldar? nem? písať čítať Qyenyu nič? :ikonka11:


Ja! Ja! Ja! :lol:

Cestina a slovencina sa uz vo svete naozaj beru ako dve rozdielne reci. Mlady cesi nam uz ani poriadne nerozumeju. Asi tak jak my poliakom. Inak suhlasim, ze polstinu je dobre ucit sa v Anglicku. Polish rulezzzzzz. Cela kniznica je v polstine. kua. :roll:
Inak u mna anglictina a nemcina.
Vzdy ked si precitam slovinsky text tak mu rozumiem, netusim preco.
ceresnicky : rusnactina, vychodnarcina :ikonka42:

btw. amerikanisti... anglictina pre cely svet, preco sa amici ucia cinsky? dobrovolne

_________________
Let Light be with you,...
... Darkness will be my power.


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
K tym podobnym jazykom: ked poznam slovencinu, tak jasne, ze rozumiem cestine.
A ked poznam spanielcinu, nie je jediny problem citat texty v portugalcine. Pre porovnanie:

Deve-se evitar que esta experi?ncia seja traumática, e devemos evitar magoá-lo, para n?o passar a detestar o banho.
Se debe evitar que esta experiencia sea traumática y debemos evitar da?irlo, para no pasar a detestar el ba?o.

Ked sa porovnaju zhody a rozdiely, vyjde mi z toho, ze je to mozno este aj podobnejsie ako CZ a SVK... Ale to neznamena, ze viem hovorit po portugalsky... Len, ze sa da rozumiet textom a ked som napr. robila Bc pracu v SP, tak som cerpala aj dost z PORT textov.

Ale inak keby sme to brali striktne, ktore cudzie jazyky ovladam dobre, tak AJ a ŠJ bez pochyb aj v technickych ci inych odbornych textoch. To ostatne je len zaluba.

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako materinský jazyk teda slovenčina,
robím všetko preto, aby nielen moja hovorová čeština, ale aj česká gramatika už nemala muchy (i/y české, skloňovanie a pod.) a nabrala nejaký slušný intelektuálny prejav,
nemčina - po tých rokoch v Rakúsku si dovolím povedať že hovorová je dobrá (ale ešte niektorí spoznajú, že som cudzinka podľa prízvuku), s odbornou gramatikou je to horšie, ale dá sa to
angličtina - mno. ja poviem všetko čo chcem. otázka je, nakoľko to je správne. každopádne, bežnú hovorovú angličtinu rozumiem, odbornú už menej.
ruština - základy hovorovej aj písanej, odborná absolútne nie, gramatika tiež pokrivkáva už...
francúzština - základy (, tie veľmi základné)
esperanto - základy

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun