HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovensky, česky, anglicky a rozumiem poľsky a po nemecky viem trochu ceknúť :D len základy.
Po maďarsky som vedel nadávať, ale to bolo dávno a musím priznať, že sa to hodilo.


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovencina, cestina, anglictina -dohovorim sa a rozumiem, moj cesky prizvuk je vsak HROZNY (vole!), anglictinu sa ucim 9 rokov, pravidelne chodim na olympiady a mam pribuznych zo zahranicia, takze som mal moznost oskusat jake to je :)
Nemcinu - ucim sa nejakych 5 rokov, ale aj tak viem holy.. :)
Polstina - gramatika je neexistujuca, malo porozumiem

Z cudzich jazykov je moja najoblubenejsia anglictina.

A zislo by sa vediet po spanielsky. :ikonka01:

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dyk a čo takto nejaká elfčina :D jazyk starých Eldar? nem? písať čítať Qyenyu nič? :ikonka11:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
dyk a čo takto nejaká elfčina :D jazyk starých Eldar? nem? písať čítať Qyenyu nič? :ikonka11:


to netreba, zaujimavejsia by bola skor Cierna Rec...

Ash nazg durbatuluk, Ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
You shall not utter that language here! :x

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
You shall not utter that language here! :x


hm len klud. nenechaj si dvihnut tlak. vies tym jazykom normalne plynule hovorit?

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
WILDEWALDER napísal:
Iluviel of Darnassus napísal:
You shall not utter that language here! :x


hm len klud. nenechaj si dvihnut tlak. vies tym jazykom normalne plynule hovorit?
vyssie uvedenym jazykom vieme celkom dost ludi plynule hovorit

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
WILDEWALDER napísal:
Iluviel of Darnassus napísal:
You shall not utter that language here! :x


hm len klud. nenechaj si dvihnut tlak. vies tym jazykom normalne plynule hovorit?
vyssie uvedenym jazykom vieme celkom dost ludi plynule hovorit


pwned :ikonka42:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmm, ja viem hovorit slovensky naozaj dobre, to by mi ku stastiu uplne stacilo, kebyze vedia aj ostatni hovorit slovensky :ikonka01: ale kedze realita je bohuzial celkom ina, tak viem aj anglicky celkom obstojne, si myslim, nemecky som vedela, ale kedze ju dlho nepouzivam plus sme ju mali na skole taku aku sme mali, tak vo mne tuto znalost zivot zabil.. ale mozno by som zakladnym veciam porozumela, kebyze na mna nejaky ohladuplny nemec zacne hovorit. a cechovi rozumeim uplne :lol:

plus som sa sa ucila asi dva-tri mesiace francuzsky, ale prestala som lebo maturity a vyska... ale to je moj sen odporujuci si s prvou vetou.. naucit sa po fr. a aj si ho niekedy splnim.

a slovanskym jazykom rozumiem tiez vpodstate, ked na mna spustia pomaly, plus mam nejake zaklady zo skoly, kedze som mala aj take predmety, co sa tym zaoberali :)

takze tak, myslim ze som na nic nezabudla, ja nie som taky ubermacher ako poniektori tuto nado mnou :D

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovenčina ako rodný jazyk. Čeština ako skoro isté, len gramatika sem tam problém (len prečo Česi často nerozumejú slovenčine?! ). Polština pasívne. Ruština mierne (kurz 1 rok), azbuka v pohode. Nemčina chabo pasívne (4 roky základná škola a filmy na Pro7). Latinčina nedobrovoľne (4 semestre) obstojne. Španielčina aktívne slovom i písmom (8 rokov) - študujem. K nej najpríbuznejšie jazyky (portugalčina a taliančina) celkom dobre rozumieť, ked su napisane texty. Angličtina aktívne slovom i písmom (14 rokov) - študujem.
Jazyky ako take su pre mna to naj. Ostatne veci zo skoly ma zaujimali len okrajovo.

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal som chut spravit si statistiku, kto rozprava kolkymi recami, ale nebolo to mozne.

Jednak, pre Krista Pana, preco tu omielate slovencinu a cestinu, potrebujete si zvysit ego a vymenovat viac jazykov? Nutno poznamenat, ze i tak polovica ludi z fora v skutocnosti nevie ani tu slovencinu poriadne.

Myslim, ze tato tema mala byt o jazykoch, ktorym clovek aspon nejako pasivne rozumie, ale povedzme ze na istej urovni, nie "ovladam obdobny jazyk a tak ked je vonku slnecno a ja to mam napisane na papieri, par vetam porozumiem - aspon si to myslim.

Nechcem utocit na par ludi, co naozaj ovladaju tolko reci, len povedzme, ze zopar pisatelov to mierne prehnalo, cau SIlver - Brammetje, het brave broertje van het brouwende Brechtje, bracht lopende op een brede brug, in een bronsbruin broekje, een bril, een brief en een brokje bruin brood naar Breukelen.


No nic, co sa mna tyka, viem jedine anglicky. Nemcine ledva porozumiem, ak na mna nemelu rychlo a spanielcina obdobne, ale nemoohl by som komunikovat v tychto jazykoch bez toho, aby som bol za hotentota.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
cau SIlver - Brammetje, het brave broertje van het brouwende Brechtje, bracht lopende op een brede brug, in een bronsbruin broekje, een bril, een brief en een brokje bruin brood naar Breukelen.

No strasne priam, Brammetje (?), ten odvazny brat pivovaru Brechtje (wtf?), doniesol skackajuc po sirokom moste, jednu bronzovohnedu vestu (ci co), jedne bryle, jeden list a jeden polamany hnedy chlieb do Breukelenu. To je dajaky duchaplny jazykolam? :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
plynule slovom aj pismom anglicky, nemecky
obstojne slovom taliansky, rusky
LTT madarsky

dlho som uvazoval o arabcine, no preslo ma to. najlepsi sposob, ako sa naucit jazyk, je vycestovat na nejaku dobu do danej krajiny. ziadny kurz ci skola vam neda tolko, co mesiac medzi ludmi hovoriacich svojou matercinou.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, velmi zhruba, prva cast uplne mimo az na brata, dalej celkom uslo, ale to preto, lebo identifikovat bril ala brief ci broot je vskutku holandcina. Ale o tom vravim, zachytil si par anglickych a nemeckych slov, z toho si poskladal nieco, co sa podoba originalu, i ked tam mas par preslapov. Vies holandsky natolko, aby si sa zmienoval o tom v teme, kde ide o to,ktore reci kto ovlada? Ja zachytim par slov v taliancine a dokonca mozno veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi vzdialene pochopim o co ide, ale aby som naozaj pochopil, to nie. To takto mozeme vymenovat vsetky slovanske, germanske a romanske jazyky, lebo sa proste podobaju nejakemu zo svojej skupiny.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
No, velmi zhruba, prva cast uplne mimo az na brata, dalej celkom uslo, ale to preto, lebo identifikovat bril ala brief ci broot je vskutku holandcina. Ale o tom vravim, zachytil si par anglickych a nemeckych slov, z toho si poskladal nieco, co sa podoba originalu, i ked tam mas par preslapov. Vies holandsky natolko, aby si sa zmienoval o tom v teme, kde ide o to,ktore reci kto ovlada? Ja zachytim par slov v taliancine a dokonca mozno veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi vzdialene pochopim o co ide, ale aby som naozaj pochopil, to nie. To takto mozeme vymenovat vsetky slovanske, germanske a romanske jazyky, lebo sa proste podobaju nejakemu zo svojej skupiny.

Prisposobil som sa teme, kde sa kazdy ohanal marginalnou demiznalostou pajazykov. :P

Holandcina *je* anglictina skrizena s nemcinou, praveze. Ergo ked vies oboje dobre tak si velku cast holandciny odderivujes. Kazdopadne oficialne to je:
Brammetje, the obedient little brother of the brewing Brechtje, brought in a bronze brown pants, glasses, a letter and a piece of brown bread, towards Breukelen while walking on the broad bridge

ergo som sa sekol akurat tak v brave (mislead +1, ale v celkovom kontexte irelevantne) a tom obleceni (trochu horsi error spravit z gati vestu). Rozhodne nevidim prvu cast ako mimo, kedze jedina chyba je tam brave. :roll:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun