HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
200 rokov nie je historia (v australii a amerike sa to tak mozno vnima) :(

Iste, v nasich mestach bezne stoja budovy 500 rokov stare :roll:


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna je ten zeleny tyfoidny flusanec hnusny.

@Baelara: dom obuvi je asi nejaky specialny druh specialnej 'past na oko' budovy, lebo aj v Kosiciach posobi uplne rovnako.

@Nightfall: A nestoja snad?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow: Nie. Vacsina hist. pamiatok (imo) su budovy stare tak 200-300 rokov (a mladsie). Pripadne na nich mas nejaku tabulu, ktora slavnostne oznamuje, ze stavba bola postavena AD 13xx, ale v skutocnosti bola potom este X krat zburana a prestavana a s tou povodnou nema nic spolocne. Skutocne stare stavby su velkou vzacnostou.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Silverbow: Nie. Vacsina hist. pamiatok (imo) su budovy stare tak 200-300 rokov (a mladsie). Pripadne na nich mas nejaku tabulu, ktora slavnostne oznamuje, ze stavba bola postavena AD 13xx, ale v skutocnosti bola potom este X krat prestavovana a s tou povodnou nema nic spolocne. Skutocne stare stavby su velkou vzacnostou.

Ja ti nevim Karle, ale rozhodne nemam ten pocit, ze by skutocne pamiatky (kostoly, hrady etc.) boli 200-rocne.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja hovorim vacsina. Ano najdu sa hrady, kostoly,.. ktore su velmi stare. Ale tych je minimum v porovnani so stovkami budov v centrach miest, ktore su tiez historickymi pamiatkami a su z 18 st. a neskor.

Karel


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad Chobotnica: och to je hrozne... past na oko. :shock:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Konkretne v BA sa mi nepaci sadzanie novo vyzerajucich stavieb do centra a vseobecna orientacia novostavieb smerom k centru. Pritom si myslim, ze z koncepcneho hladiska by bolo skvele mat moderne veci na Petrzalskej strane. Pro pohlade z hradu most SNP posobi doslovne ako brana do Petrzalky a bolo by super keby za nou nasledovali vsetky tie moderne vysoke budovy.

Celkovo koncepciu stareho mesta by som staval do pozicie kancelarie a sluzby. Vzhladom na fakt, ze z neho zostalo uz tak malo je skoda, ze sa v nom neda poriadne zabavit pretoze nieje kde.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Pro pohlade z hradu most SNP posobi doslovne ako brana do Petrzalky a bolo by super keby za nou nasledovali vsetky tie moderne vysoke budovy.

Vpravde, odkedy pokazili panoramaticky pohlad z Hradu vezou Auparku...

Ale vcera ked som isiel v noci okolo Niv, tak som zistil, ze to tam nevyzera az tak zle. Neviem teda, co sa mieni stavat pri bajnom Kable (resp. ake diabolske plany maju s autobuskou), ale keby tam nahadzali vsetky vysoke budovy, tak to nemuselo byt zle.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fakt nechapem co sa ludom nepaci na tej vezi. Neviem preco maju ludia stale predstavu, ze Petrzalka musi byt nicim neruseny les az po Cunovo :? keby tam dali moderne budovy tak aspon zakryju hnusne panelaky :P

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Fakt nechapem co sa ludom nepaci na tej vezi. Neviem preco maju ludia stale predstavu, ze Petrzalka musi byt nicim neruseny les az po Cunovo

Presne to :-) Ze kedysi bol pohlad z Hradu nicim neruseny - len idylicky pohlad na lesy, hory, panelaky a Inchebu. A teraz? Ta veza to jednoducho pokazila :D

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Snahy o zlikvidovanie luznych lesov a sadu Janka Krala tu su uz dlho. Dufam ze nikdy nebudu uspesne a v BA zostane aspon ten maly kusok prirody.
Developri sa snazia narvat co najviac budov do mesta na ukor celkoveho vzhladu a zdravemu rozumu.

Stavba Juzneho mesta (40000 komplex na hraniciach s Rakuskom) to je podla mna spravna cesta - aj ked o tom projekte viem malo.

V kazdom pripade suhlasim s Baelarou, mesta stracaju vdaka trendu bezohladne rvat sklobetonocel svoju tvar.
Budovy mozu stat kdekolvek a moderne ulice su nerozoznatelne. Historicke centrum (ktore odlisuje mesto jedno od druheho) by malo byt vzdy zachovane (neprotestujem proti updatnutiu budov modernymi technologiami).

BTW chobotnica je zlaaa
ale to ze Slota predal Auparku Sturovo namestie v centre Ziliny (takze samozrejme zlikvidovaly park co bol na jednom jeho konci - ved naco su nam stromy a zelen) to sa mi zda ako uplne sialene.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef> Jasne :P Povolte stavat vysoke domy v ktorych sa bude dat fungovat a dolu moze byt bars aj dzungla :P

Aljen> Miesto toho aby sa dbalo na vcelenie prirody do zastavby tak sa upenlivo snazia vsetci zachovat Petrzalku spred 100 rokov lebo neruseny vyhlad, to co je za sprostost? Nechcete zburat Vieden, lebo narusa krasny les vo vyhlade z Devina?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ked uz spominate slotu (neviem ci ste to uz pisali) tak co tak jeho navrh o vyskovej budove(200 m ci ako) v ziline v tvare slovenskeho dvojkriza? :lol:
A presovska 30metrova socha Jezisa?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyskovy budovu v tvare dvojkrize? neviem si dost dobre predstavit, ako to vyriesia staticky - ved potom sa to na dvojkriz ani nebude podobat.

Co sa tyka sochy Jezisa - ak tak velmi tuzia ju tam mat, nech si ju maju. Ja sa na nu pozerat kazdy den nebudem musiet. Take megalomanske sochy mi akurat pripominaju eru komunizmu, akurat otocenu naopak (teraz nedozera na nas sudruh Lenin, ale spasitel) - bez urazky.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to netusi hadam nikto kao to chcel staticky spravit... ale sak Slota, co ti poviem :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun