HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no presne to. Sestram sa platy uz ako tak zvysovali ael lekari su stale nedoceneni
A zodpovednost za ludsky zivot je ako si napsial vyssia ako za peniaze atd...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
no presne to. Sestram sa platy uz ako tak zvysovali ael lekari su stale nedoceneni
A zodpovednost za ludsky zivot je ako si napsial vyssia ako za peniaze atd...

Cynicky povedane, neviem, ci je to vyssia zodpovednost, ale ma priamejsi dopad. Netrufam si porovnavat mieru celkovej zodpovednosti konkretnych povolani. Jednak sa to neda a jednak je to predmetom mnohych hadok.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
zubar zubar, kedy sa budu moct na slovensku pouzivat miesacky na rajsky plyn? je to vec legislativy ci lekarskej praxe? toto je vec ktora ma vazne zaujima inak budem muset chodit k zubarke zhuleny

tak pani docentka nam prednasak dnes nebola ale odborny asistent mi odpovedal ze narozdiel od ameriky to v CR ani SR este nevidel, teda sa to nepouziva ale ak by zubar chcel mat miesacku v ordinacii potreboval by na to povolenie. Teda nejake skolenie aby pacientov nepredavkoval.

Inak kedze nei si prvy co sa ma na to pyta, urciet uvazujem nad tym zaviest si to v ordinacii :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sorry za hlupu otazku, ale rajsky plyn sa ma pouzivat na narkozu? A preco prave rajsky plyn a nie nieco menej kool?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rajsky plyn sa hlavne nemusi pichat do zily, neviem, ci je nieco podobne neinvazivne a pritom rychle a ucinne. Resp. ked nemas zazitok s bolavym zubom ky msa umrtvi injekciami - dost to boli, nie vzdy to zaberie a pacient (videla som v ambulancii) jaci a meta sa na kresle - nie je to nic prijemne.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Naposledy upravil Baelara dňa Št. 06. Mar 2008, 12:01, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Sorry za hlupu otazku, ale rajsky plyn sa ma pouzivat na narkozu? A preco prave rajsky plyn a nie nieco menej kool?

narkozu.. nema anesteticky vplyv ale sluzi na analgezu (ak som to dobre pochopil). Teda tzv pridusenie.

Co myslis ako "menej kool"? Vypary z benzinoveho motoru? No je to menej skodlive, pacienta to upokoji, podava sa inhalacne a nie iniekciami(priznajte sa kto sa boji ihiel? :lol: ) ael v porovnani s anestetikami nemusis odhadnut presnu davku a tak..

B - len malicky detajl(no offence) lokalne anestetika sa nepichaju do zily ale do zvodov nervov inervujucich prislusnu oblast :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragon - myslela som nieco, co by malo podobne celkovo umrtvujuci alebo upokojujuci efekt ako rajsky plyn, nie lokalku. Vdaka za postreh :)

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Dragon - myslela som nieco, co by malo podobne celkovo umrtvujuci alebo upokojujuci efekt ako rajsky plyn, nie lokalku. Vdaka za postreh :)
no celkovo umrtvujuci efekt je myslim neziaduci.. predsa len chceme dostat pacienta z kresla co najskor, a nemame cas kontrolovat mu zivotne funkcie pocas zakroku. A upokojujuci efekt.. no heroin a podobne veci su nelegalne, takez asi to je pravy dovod pouzivania rajskeho plynu :!: ALe to neviem to iab odvodzujem a domyslam

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
narkozu.. nema anesteticky vplyv ale sluzi na analgezu (ak som to dobre pochopil). Teda tzv pridusenie.

Teda ze bdies, len nevnimas bolest a pod.?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no si nieco ako sfetovany :) dychas okrem kysliku aj NO2(myslim) takez sa ti nedokyslicuje mozog dostatocne takze si omameny, si povolnejsi, nemas taky strach a menej regujes na bolest.. vnimat ju musis vnimat ale ignorujes ju :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, opisala by som to ako polospanok - vnimas, ze sa nieco deje, ale netrapi ta to. Podstatne je, ze akonahle zacnes prijimat normalny vzduch, za par minut si cely bdely akoby nic. Inak pre mna nic prijemne.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bolo to prirovnavane k ucinkam morfia kedy bolest citis, ale je odosobnena, nevnimas ju a nevadi ti

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak aktualny zazitok so slovenskym lekarstvom..
..bol som pred dvoma tyzdnami hospitalizovany v nemocnici sv. Cyrila a Metoda a musim povedat, ze okrem mensieho bordelu v organizovani informacii medzi sestrickami a lekarmi je to tu vsetko az prekvapivo dobre fungujuce. Jedina vec, ktora ma poriadne vytocila bolo prijmanie pacientov a stanovovanie priority ich vysetrenia. V cakarni napriklad sedela mlada baba so 40tkou teplotou, ktoru krcovite skrucalo od bolesti, no personal na nu proste kaslal a radsej sa hodinu venoval ukludnovanim vrieskajuceho alkoholika, ktory si len narazil ruku. Bohuzial, kto si zavola sanitku, ma u nas prednost.

ad britske vs slovenske zdravotnictvo: Lezim na izbe spolu s jednym londyncanom. Napriek tomu, ze ma moznost v podstate kedykolvek ist domov a nechat sa liecit doma, ostal radsej tu, pretoze doma by musel na tu istu liecbu, ktoru ma tu okamzite, cakat vyse mesiaca.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun