HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 61 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

verim na telepatiu
ano 52%  52%  [ 16 ]
nie 39%  39%  [ 12 ]
neviem 10%  10%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 31
Autor Správa

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Psychologia je strasne zaujimava. Velmi rad si citam debatujem a inak rozoberam tuto vedu. Az som sa zacal viac zaoberat telepatiou. Ja verim, ze take daco je a mozem si to rozne podkladat. Zaujimalo by ma aj, co sa o tom uci na skolach. Na to by mi sai mohla Cool - Lilla odpovedat.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mna by zaujimalo tiez zopar veci

1- preco to neni na dvore
2- kolko mas rokov
3-co ma psychologia spolocne s telepatiou

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
mna by zaujimalo tiez zopar veci

1- preco to neni na dvore
2- kolko mas rokov
3-co ma psychologia spolocne s telepatiou


Pripajam sa k Ozzyho nazoru...
Hmm, ono, okrajovo sa "telepatiov", do istej miery zaoberaju aplikovane vedne discipilny ta povestna Parapsychologia :D vraj...

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
mna by zaujimalo tiez zopar veci

1- preco to neni na dvore
2- kolko mas rokov
3-co ma psychologia spolocne s telepatiou


mudro mudro... :thumbsup:
(vidim ze hlupe temy a´la darkdragonova krusada za magiou s anastaciou nemiznu)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Psychologia je strasne zaujimava. Velmi rad si citam debatujem a inak rozoberam tuto vedu. Az som sa zacal viac zaoberat telepatiou. Ja verim, ze take daco je a mozem si to rozne podkladat. Zaujimalo by ma aj, co sa o tom uci na skolach. Na to by mi sai mohla Cool - Lilla odpovedat.

Nespada telepatia nahodou do psychotroniky? Teda psychologia je este aka taka uznavana veda (pokial viem), ale psychotronika je uz dost na pomedzi pavedy a sarlatanstva a vedy - a na skolach sa to asi neuci - teda na strednych skoro urcite nie - a na vysokych sa k tomu vyjadri asi nejaky psycholog.

Kdesi som cital o pokusoch armady USA a nejakom labaku v Sovietskom zvaze, ale neviem, ci sa to aj nejak prejavuje v praxi.

Ano, uznavam, je to kool, ale z hladiska nejakej vedy, hmmm...

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
taysikuu momentalne ti neviem odpovedat, som len prvacka a ak sa aj takeveci beru na psychologii, tak asi az vo vyssich rocnikoch...ale tiez verim ze nieco take je... jednoduchy priklad: urputne myslim na to, ze sa potrebujem kamosky nieco spytat. rozhodnem sa jej zavolat a v tej chili zvoni telefon - vola dotycna kamoska a sama iniciuje diskusiu o tom, co som s nou chcela prebrat...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cakal som ze pride tema o interupciach, eutanazii ci 911 ale aj tato je rovnako nikam neveduca a uplne zbytocna.
Po homosexualoch mozu byt teda termobaricke hlavice namierene na psychotroniku (telepatia studovana v ramci psychologie? Kde na to chodis?).

Aspon si mohol dat viac moznosti a nie 1/0/-, existuje viacero rozdielnych stupnov "telepatie".
Od priameho citania myslienok po vycitovanie umyslov/pocitov. Pozri napriklad Startrek Next generation.
Kedze si nerozpisal co presne pod telepatiou chapes, davam Neviem. To o com hovori Lilla sa aj mne stalo xy krat, ale mozem podla tvojej definicie telepatie dat ANO?

Hmmm zeby som zalozil nove temy ako Prutikarstvo - riesenie pre Palestincanov? Zivot na inych planetach? Anjeli a Archanjeli vo vztahu k japonskym ONI? Bermudsky trojuholnik a potopena atlantida? Zije Elvis v sibirskej dedinke ako pravoslavny pop? Je papez gay?
:roll:

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dal som ne.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
urputne myslim na to, ze sa potrebujem kamosky nieco spytat. rozhodnem sa jej zavolat a v tej chili zvoni telefon - vola dotycna kamoska a sama iniciuje diskusiu o tom, co som s nou chcela prebrat...

Ano, to sa mi tiez stava casto a aj to, ze v ICQ debate dvaja napiseme to iste naraz ("velki myslia rovnako").

Ale co chapes pod telepatiou ty, Täysikuu?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Od priameho citania myslienok po vycitovanie umyslov/pocitov. Pozri napriklad Startrek Next generation.
Kedze si nerozpisal co presne pod telepatiou chapes, davam Neviem. To o com hovori Lilla sa aj mne stalo xy krat, ale mozem podla tvojej definicie telepatie dat ANO?


To zo Star Treku sa vola empatia, tam je to jemne prehnane, empatia sa inak da rozumne vysvetlit (jediny predpoklad uspesnej kariery empatika je nebyt uplne emocionalne poleno).

Co popisala Lilla sa stava pomerne casto zrejme kazdemu, osobne takymto veciam nepripisujem nejake nadprirodzene zaklady - najcastejsie tak, ze ludia sa poznaju a vedia, co ten druhy povie (to je styl "velki myslia rovnako").

Hlasujem nie - neverim na telepatiu ako nieco nadprirodzene a nevysvetlitelne, ak to autor myslel inak, zmenim.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V Star Treku bolo plno kadejakych inteligentnych telepatickych potvor nielen poradkyna.
Empatiu poradkyne povazujem za najnizsi stupen telepatie. A sme zase pri definicii telepatie ktoru nam autor threadu este dlhuje (inak sa rozpravame jeden o Zlatom Bazante a druhy o pive)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Naposledy upravil Aljen dňa Št. 03. Apr 2008, 10:41, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Kdesi som cital o pokusoch armady USA
ano ano pisal o tom Steven King v knihe Podpalacka :!:

Inak s panom kingom aj suhlasim, telepatia existuje ked si slahnete nejaku dobru sortu.. bud vznikne telepatia alebo hentake temy na fore

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ehm.. ludia moji ja som zartovala... samozrejme ze neverim ze ked s kamoskou, mamou, bratom,etc mysime na to iste, tak je to telepatia...

ale o empatii sme sa nahodou ucili, zasadili ju do svojej teorii o osobnosti pani ktori sa na osobnost divali humanistickou perspektivou, konkretne pani Abraham Maslow a Carl Rogers (hlavne ten)
Citácia:
Rogers believed that genuineness, acceptance and empathy nurture the growth....


opisane z mojej ucebnice psychologie
chcete aj ich definiciu empatie?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Co popisala Lilla sa stava pomerne casto zrejme kazdemu, osobne takymto veciam nepripisujem nejake nadprirodzene zaklady - najcastejsie tak, ze ludia sa poznaju a vedia, co ten druhy povie (to je styl "velki myslia rovnako").


pokial s niekym sedim v izbe a po nejakej dobe ticha odrazu obaja povieme to iste (bez toho, aby bol ktokolvek z nas k danej myslienke privedeny nejakym vonkajsim podnetom) tak nemyslim, ze je to sposobene tym, ze by som proste toho druheho dobre poznal

tym nehovorim, ze telepatia je nieco nadprirodzene a ze si po svete behaju ludia co vedia ostatnym citat myslienky :)
proste myslim, ze aj proces "vzniku myslienky" sprevadzaju nejake javy ktore sa daju zachytit (/zmerat...) a ze sa najdu ludia, ktori su na take podnety citlivi

s empatiou by som to vobec nespajal, to je skor vec predstavivosti

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.10.2007
Príspevky: 492
Body: 13
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja iba tolko...ze to s tym narazhovorenim/pisanim atd. je podla mna nahoda....myslime si o tom ze sa to stava castejsie ako vskutocnosti preto lebo clovek si lahko zapamata cudne situacie lepsie ako tie obycajne.....ved si skuste polozit otazku kolko krat ste na niekoho mysleli a on nic.....

_________________
http://www.lfgcomic.com


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 61 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Google [Bot] a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun