HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 61 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

verim na telepatiu
ano 52%  52%  [ 16 ]
nie 39%  39%  [ 12 ]
neviem 10%  10%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 31
Autor Správa

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axXis napísal:
Dragonlord napísal:
moj obrazok zobrazuje Ba'alzevuv-a

to je nejaky Ctulhov kamos?

Lord of the Flies looza

Ked je telepatia, preco potom nie je aj telekineza a podobne?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
juro pokial ja viem empatia je schopnost citit (alebo vycitit) ludske emocie nie je to velmi o "odhadnuti reakcie daneho cloveka na danu sitaciu".... to uz je jednoducha prognoza...
ak mas zakladne informacie o danom cloveku (inak povedane spoznal si jeho charakter..nech uz akokolvek :P) a vies v akej je situacii vies si odvodit ako pravdepodobne bude reagovat...
osobne mi na tom nepride nic magicke,empaticke,ani telepaticke....

a uprimne... nechcel by som byt telepatom... predpokladam ze by to fungovalo ako rozsirenie zmyslov (podobne ako sluch napriklad) a tak neako predstava ze si veselo vykracujem po ulici a z kazdeho cloveka na mna kricia jeho myslienky... nah thx... uz tak som dost na pokraji sialenstva nez aby som este potreboval nieco co vlastne ani nebude dost dobre mozno ovplivnit....

a co sa samotnej telepatie tyka... preco by nemohla byt mozna? .. kopa z vas "would-be" akademikov urcite vie aku presne kapacitu mozgu vyuzivame... a co by sa stalo ak by sme mozog zacali vyuzivat na 100... heh,,, to by som si este len chcel predstavit :P


oh .. a moj oblubeny argument ... ak moze existovat pyrokyneza moze aj telekineza/telepatia :P

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
a co sa samotnej telepatie tyka... preco by nemohla byt mozna?
ked vychadzame z predpokladu nekonecnosti vesmiru, je vsetko, co len dokazeme myslou obsiahnut nielen pravdepodobne, ale priam nevyhnutne, aby to niekde existovalo :-) a rpeco by to nemohlo ybt prave tu? :-)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
az pri tejto hre brat trochu zadriemal a zazdalo sa mu, ze vidi tych panacikov nejak zoradenych. Ukazal to poradie, ktore sa mu zazdalo a bolo to spravne.

A v kolkych pripadoch to spravne nebolo?

Ako sa k tomu stavia Boros? [pytam sa cisto zvedavnostne]

A poprosim, aby si si nerobil z vlastnej temy hnojisko :-)

bolo to spravne na prvy krat.


Hore
 Profil  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
JA casto vyhravam kamen, papier, noznice :D lebo sa snazim rozmyslat nad tym co da on a na 90% ak nie95% to funguje


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:

bolo to spravne na prvy krat.[/quote]
a kolkokrat nasledne potom to neuhadol na prvy pokus?

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
preco nie? ako vzdialenost ludi ovplyvnuje empatiu? :) vsak ked niekoho poznas, alebo aspon poznas ludi toho typu, tak vies asi co to bude za cloveka, aj ked nesedi pri teba :)
jednoducho schopnost vcitit sa do postavenia ineho cloveka, pripadne s nim sucitit, to je empatia. So vzdialenostou to nema az tak vela spolocneho.
Dalej si hovoril ze ide skor o predstavivost. Ale ak mas s danym typom ludi skusenosti, mas to ovela lahsie, nemusis si tolko vymyslat a vies co mozes cakat. A na to aby si dobre spoznal a odhadol cloveka sluzi aj empatia.


vzdialenost empatiu neovplyvnuje, ale empatia spociva (ako si sam spominal) skor v tom, ze vies ako dotycny reaguje na niektore podnety, vies sa proste vcitit do jeho koze
lenze pokial nemas predstavu v akom je rozpolozeni, co robi, na co mysli atd (proste momentalne nemas sajnu co robi), tak logicky ti ta empatia nebude velmi platna

Citácia:
preco nie? Fyzicke mozno nie, ale nejaku tu vnutornu atmosferu mozes naladit aj tak. Si zober tie priklady co tu davali. Niekto nieco potrebuje tak ide zavolat kamaratke a ta uz v tu chvilu vola. Tam je jasne, ze na obidve posobil ten isty faktor - a sice nieco potrebuju, vedia o cloveku co im s tym moze pomoct a maju prave volny cas. Pravdaze to nie je az tak jednoduche, ale vsetko toto viedlo k tomu ze si zavolali - niekolko silnych spolocnych faktorov.


to vsetko dava zmysel, ale pointa nespocivala v tom, ze oboch napadlo to iste, ale ze ich to napadlo prave v tej istej chvili
ked od niekoho nieco potrebujem dva tyzdne (a on odomna), tak je logicke, ze nas to niekedy oboch napadne
ale ked nas to napadne v tej istej +/- minute (v ramci tych dvoch tyzdnoch), tak to nebude len tym, ze ho dobre poznam

Citácia:
cize chces povedat ze mozog obsahuje nieco ako vysielac a sposob, ktorym moze neuronove vzruchy vysielat do okolia...no zaujimave (bez srandy), mozno oscilacny obvod? :)


nemyslel som to uplne presne takto... uvediem priklad:
srdce pumpuje krv, to je znamy fakt
pocas toho pumpovania sa ale zmrstuje a roztahuje - to je vedlajsi "produkt" samotneho pumpovania a je zvonku zaznamenatelny
preto myslim, ze je mozne, ze mozog pocas svojej prace tiez nejak ovplyvnuje svoje okolie

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dominator napísal:
nemyslel som to uplne presne takto... uvediem priklad:
srdce pumpuje krv, to je znamy fakt
pocas toho pumpovania sa ale zmrstuje a roztahuje - to je vedlajsi "produkt" samotneho pumpovania a je zvonku zaznamenatelny
preto myslim, ze je mozne, ze mozog pocas svojej prace tiez nejak ovplyvnuje svoje okolie

nemam cas citat zvysok takze k tomu sa vyjadrim neskor ale...
zmrstovanei a roztahovanie srdca nie je vedlajsi produkt ale PODSTATNY zaklad fungovania pumpy.
Ak by srdce dokazalo pumpovat bez toho, tak by to nerobilo(pani fyzicy vysvetlia mozno aj ine sposoby ako sa da pumpovat..
Pluca to isto. NEmysli si ze vzduchide do pluc lebo sa mu tam paci.. ony sa MUSIA zmrstovat

O mozgu nemam ten pocit zeby na to aby nariadil zdvihnutie ruky potrebuje vyslat telepaticky signal na vsetky strany

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord, ak chceme byt exaktni, tak mas iste pravdu - priklad nebol najstastnejsi. Ale pochopil som co chcel dominator povedat...no mas pravdu mozog este zdaleka nie je preskumany, ani vsetky "vedlajsie procesy."

No ved ok nechame sa prekvapit, teraz som nasiel stare 100+1 s clankom o tomto, bol dost strucny a povrchny, ale spominal experiment kde dali dvoch ludi co sa poznali do oddelenych miestnosti, oboch uviedli do lahkeho hypnotickeho stavu za monotonneho zvuku bubnov, a potom prvemu z nich posobili na istu cast mozgu (konkretne mu robili zablesky pred ocami :)). Mozgovym skenmi a srandami potom u druheho zistili, ze ta cast mozgu, ktoru aktivovali u prveho cloveka, vykazuje aktivitu aj u toho druheho.

Este tam bolo dodane ze experiment je spochybnovany kritizovany ablabla

Nejdem to hodnotit, davam to sem len ako zaujimavost co som sa dneskaj docital

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dragonlord: pointa toho prikladu spocivala v tom, ze nemame najmensiu predstavu AKO vznikaju myslienky
rozhodne to nie je iba tak, ze si v hlave lezi mozog a myslienky sa same od seba objavuju - ten mozog nejak "pracovat" musi (stejne ako pracuje aj srdce)

to, ze zmrstovanie a roztahovanie srdca je VEDLAJSI produkt fungovania srdca som napisal iba ako paralelu k myslienke, ze vysielanie nejakych signalov je VEDLAJSI produkt fungovania mozgu
teda - ako "vedlajsi" produkt to chapeme iba dovtedy, kym nezistime ako presne to funguje (co tvoja posledna veta dokonale potvrdzuje :))
snad som trochu objasnil ako som to myslel

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dominator napísal:
juro: empatia s tym nema co robit... pokial su dvaja ludia na odlisnych miestach, tak na nich logicky nebudu posobit rovnake podnety

pohlad, ze je telepatia nieco nadprirodzene je samozrejme hlupost
pisal si, ze neveris na nejake nadprirodzeno - to VOBEC nie je dovod predpokladat, ze telepatia neexistuje
ako si vravel - vsetko je to len zlozita siet
nevidim dovod preco by ta siet nemohla dosledkom svojho fungovania vysielat nejake vzruchy, ktore by boli niektori ludia schopni zachytit
(netreba na to ziadnu nesmrtelnu dusu, ani ziadne zazracne schopnosti)
holt si staci uvedomit, ze ludsky organizmus (resp konkretne mozog) nemusi byt az tak jednoducho fungujuci ako si niektori ludia myslia

presne to si myslim aj ja.


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dominator napísal:
dragonlord: pointa toho prikladu spocivala v tom, ze nemame najmensiu predstavu AKO vznikaju myslienky
rozhodne to nie je iba tak, ze si v hlave lezi mozog a myslienky sa same od seba objavuju - ten mozog nejak "pracovat" musi (stejne ako pracuje aj srdce)

to, ze zmrstovanie a roztahovanie srdca je VEDLAJSI produkt fungovania srdca som napisal iba ako paralelu k myslienke, ze vysielanie nejakych signalov je VEDLAJSI produkt fungovania mozgu
teda - ako "vedlajsi" produkt to chapeme iba dovtedy, kym nezistime ako presne to funguje (co tvoja posledna veta dokonale potvrdzuje :))
snad som trochu objasnil ako som to myslel

to su iba chemicke procesy v neuronoch. Myslenie funguje iba na zaklade par stimulantov a transportnych latok medzi neuronmi. Nueuron ktory konci v oku ti nedokaze hybat nohou a uz vobec v nej nedokaze citit bolest.
Takze neurony ti nedokazu hbat vecami ani myslienkami ani ohnom nadialku...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preco nie dragon?
vies popisat co presne robi kazdy jeden neuron v mozgu?

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je to nanic ked niekto pride s nejakou vyslovene divnou self-made teoriou, potom sa da strasne lahko odvolat na: nedokazes opak tak mozem mat pravdu aj ked ju asi ani nemam. Majster genoveho inzinierstva Drahonlord sa o tom prave presviedca an vlastnej kozi 8)

A aby som nebol v totalnom OT tak sa vyjadrim k tomu co tu rozoberate: nech uz by bol vedlajsi produkt mozgu akykolvek, vlnenie, signaly, whatever tak by sme za tie roky urcite naucili to spozorovat. A navyse aby to ten druhy mohol prijat potrebuje receptor, ktory by tieto podnety zachytaval.
A pokial viem tak v ludskom tele nieje ani vysielac dialkovych sprav ani ich prijimac. Niektore zvierata maju tusim radioreceptory, ale clovek ee.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dragonlord: nj, moja chyba... nebudem sa hadat s niekym kto dopodrobna vie jak funguje mozog a coho je schopny... :)

axxis: je to uplne stejne na nic, ako ked niekto povie "nic sa zatial nedokazalo, takze je to sprostost" :)
ja som tu nikdy ziadnu konkretnu teoriu neprezentoval
jedine co som povedal je, ze je mozne, aby telepatia existovala aj bez toho, aby bola "nadprirodzena"

jj, "naucili by sme sa to za tie roky spozorovat"
to mi pripomina hlasku "vsetko co mohlo byt vymyslene uz vymyslene bolo"
nuff said

EDIT:
ad teoria "ved su to len neurony": povedat, ze mozog je len primitivna neuronova siet ktora funguje s pomocou zopar chemickych latok je to iste, ako povedat, ze "ved cely svet je len vela drobnych castic"

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 61 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun