HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will: Nerozohňuj sa zbytočne :)

Chcela som zistiť, prečo Eskarina povedala, čo povedala (teda že prečítala Tolkiena, ale k tolkienistom sa nepočíta, a ani sa k nim počítať nechce).

A áno, nechápem nadšenie ľudí pre rôzne veci - čím vôbec NEhovorím, že ich nadšenie odsudzujem. Použijem tvoj príklad - nechápem nadšencov anime, lebo sa mi anime nepáči - to je celkom subjektívny pocit, samozrejme, a to, že sa k nim nepridávam neznamená, že ich chcem kritizovať - každý má nejaké koníčky.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som tolkinista.
Tolkinista je podla mna ten kto je fanusik tolkiena. A ten kto si mysli ze tolkinista je nieco ine je podla mna riadne mimo


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baleara> Nerozohnujem sa skor som lahko pobaveny :)
Eskine vyhlasenie sa totiz skor vztahuje na ludi zdruzenych pod Slovenskym Spolocenstvom Tolkiena nez na fanusikov diela pana profesora vseobecne. Rovnako ja ludim Star Trek ale nechcem byt oficialne clenom slovenskej Trek sceny.

Chces povedat, ze ty sama taketo nadsenie nemas vobec pre nic? :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Dragonlord napísal:
ako co.

hlavne to uz nie je normalne ale geeky :)



Ahaaa lebo modlit sa za zasah pred tym nez tvoj model vypusti pomyslene rakety nieje geek. Taktiez nieje geek chodit v kostyme Jedi ani nic podobne. Tak dik za osvetlenie, ze jediny geekovia su Tolkienisti.
je
tvrdim nebodaj niekde nieco ine?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Rovnako ja ludim Star Trek ale nechcem byt oficialne clenom slovenskej Trek sceny.


toto som presne ja. mam rad kopu typickych geek veci, ale zdruzovat sa do nejakych spolkov a davat to okato najavo ma nikdy nelakalo.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Baleara> Nerozohnujem sa skor som lahko pobaveny :)
Eskine vyhlasenie sa totiz skor vztahuje na ludi zdruzenych pod Slovenskym Spolocenstvom Tolkiena nez na fanusikov diela pana profesora vseobecne. Rovnako ja ludim Star Trek ale nechcem byt oficialne clenom slovenskej Trek sceny.

Áno, presne kvôli tým ľuďom som sa pýtala. Stále verím, že sa vyjadrí aj Eskarina alebo Andelika, aj keď samozrejme pochopím, ak sa vyjadriť nebudú chcieť.
Ak si to pochopil tak, že hovorím, že tolkienista môže byť len príslušník nejakej oficiálnej organizácie, tak takto som to nemyslela, skutočne ma len zaujíma, ako to myslela a hlavne prečo to povedala, ak je za tým aj iný dôvod, než že má averziu voči oficiálnym spolkom.

Will napísal:
Chces povedat, ze ty sama taketo nadsenie nemas vobec pre nic? :)

Ja mám nadšenie len pre blbé kecy, ako si si iste stihol povšimnúť :)

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Premazane vykriky zo zaciatku temy a presunute do Vseobecneho pokecu. *

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nuž. aj averzia voči patreniu k oficiálnym spolkom k tomu určite patrí v mojom prípade.
ale čo sa STčka týka.
mám rada tolkienove dielo, filmy, všicko, ale netúžim to dávať nejak oficiálne najavo, učiť sa elfčinu či tengwar (som lenivá :lol: ). poznám viac menej celé STčko, stretávam sa s nimi pomerne často už rok či dva, niektorých poznám viac, niektorých menej.
pomaly som zistila, aké majú vzťahy medzi sebou (týmto nechcem naznačiť nič, ani že sú dobré ani zlé), ako fungujú na báze priateľstiev a rôznych iných vzťahov a tak nejak som zistila, že by som to asi s nimi dlho nevydržala.
ale mám ich rada, nechcem prítomných tolkienistov nijak uraziť, toto je len môj dôvod, prečo vám to poondiate členské nikdy nezaplatím. ha! :lol:
a taktiež nechcem odradiť nijakých potenciálnych členov, toto je len môj osobný dojem, a vzhľadom na môj psychický stav si ho neberte k srdcu :) .


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Elfstina nieje povinna :P

Baleara> to uplne staci na to aby si mohla chapat nadsenia inych ludi pre ine veci 8)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
will ty si v ST?


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Ja som tolkinista.
Tolkinista je podla mna ten kto je fanusik tolkiena. A ten kto si mysli ze tolkinista je nieco ine je podla mna riadne mimo


v tom pripade som silny antitolkienista haha

btw: alef ty proste musis premazavat, bez toho by ti nestalo eeer.. ego?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
will ty si v ST?


Hej.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si myslím, že spolky typu Spoločenstvo Tolkiena (nie konkrétne to naše slovenské, ale všeobecne národné Tolkien Societies po celom svete) sú úžasné, najmä tie, ktoré idú takým výskumným smerom. Napríklad britská Tolkien Society organizuje okrem odborných seminárov na tolkienistickú tematiku aj kadejaké výročné stretká členov stále v inom meste (najviac sa mi páči stretko Oxonmoot, aspoň teda podľa popisu) a vydávajú dvojmesačník Amon Hen a ročenku Mallorn, kde uverejňujú kritické články a eseje...
Ešte viac obdivujem Mythopoeic Society, ktorá v rámci Tolkiena aj mimo neho vydáva až tri publikácie - mesačník Mythprint (uverejňujú tam infos o nových knihách a článkoch), potom Mythlore (kritiky mýtických a fantasy diel) a ročenku The Mythic Circle (zborník pôvodných poviedok). Jednoducho páči sa mi, keď sú spoločenstvá okolo Tolkiena a fantasy všeobecne takéto hyperaktívne :) Vtedy vidieť, že sú pre to ľudia fakt zapálení a to uznávam.

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
Vtedy vidieť, že sú pre to ľudia fakt zapálení
...

...nerdi :ikonka01:

ale hej, chapem ta celkom :) i ked namiesto tolkiena by som tam dal slovo warhammer

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zaujimalo by ma co mozu take skumat?
Ved hadam uz vytazili aj co ujo Tolkien vyrezal zabyklacom do skolskej lavice pred sto rokmi.

Ci je to uz len otazka kto si vymysli divokejsiu hovadinu tak aby neprotirecila Tolkienovej kostre stredozeme?

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun