HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo si myslíte o domácom násilí?

Viete čo to je? Stretli ste sa s tým niekedy?
Viete ako sa zachovať ak sa s tým stretnete?
Ak ste sa s tým stretli, riešili ste to nejako alebo ste sa radšej na to vykašlali?
...




_________________


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stretla som sa - nie je zďaleka také jednoduché to riešiť, a paradoxne najväčší problém je presvedčiť obeť, že treba niečo robiť (aspoň tak to bolo v dvoch prípadoch, s ktorými som sa stretla).

V každom prípade je absolútne nutné obeti neustále ukazovať, že má podporu, a že byť obeťou nie je údel ani osud.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nežažil som to naživo a na vlastné oči. Ale je treba to riešiť!
Je to podobné ako šikana. Obeť má nedostatok odvahy a podpory od iných ľudí.
Je to vážna téma, ktorú si začal Majo

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nastastie som sa na vlastne oci nestretol...
avsak.imho
ak je niekto schopny bezdovodne zmlatit svoj zenu popripade dieta tak je to obycajny stupidny chudak ktory si nic ine ako slucku nezasluzi

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No...vo väčšine prípadov to tak zrejme je. Na druhej strane neviem, či sa dá celkom generalizovať, človek v medznej situácii robí veci, ktoré by inak vôbec nerobil (inak povedané v niektorých prípadoch sa vina nedá určiť celkom jednoznačne).

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
nastastie som sa na vlastne oci nestretol...
avsak.imho
ak je niekto schopny bezdovodne zmlatit svoj zenu popripade dieta tak je to obycajny stupidny chudak ktory si nic ine ako slucku nezasluzi

ale potom sa vyspoveda a je z neho dobri katolik ;)

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
VINCENT napísal:
bat)R(flaj napísal:
nastastie som sa na vlastne oci nestretol...
avsak.imho
ak je niekto schopny bezdovodne zmlatit svoj zenu popripade dieta tak je to obycajny stupidny chudak ktory si nic ine ako slucku nezasluzi

ale potom sa vyspoveda a je z neho dobri katolik ;)

toto som scel presne napisat... :)

to nasilie je akoby prezitok z dob minulych kedy nabozenstvo hralo prim.. a sekundoval alkohol :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslím, že v dnešnej dobe je hlavnou príčinou ekonomická neistota a samotná chuť vylievať si zlosť a frustráciu na najbližšom človeku, k čomu vina prispieva ako olej do ohňa (čím väčšiu vinu cítim, tým som zúrivejší a tým viac mlátim) - minimálne mi to príde ako realistický scenár.

Takmer iste to nie je prežitok - bol to problém predtým a je to problém teraz, a zrejme stále väčší. A mám pocit, že s náboženstvom to nemá nič spoločné (nemám po ruke žiadne štúdie, ale mám pocit, že domáce násilie sa vyskytuje všade na svete a v rôznych sociálnych vrstvách a vierovyznaniach).

S vyspovedaním sa je to tak, ako s každým iným hriechom - záleží na interpretácii jednotlivého veriaceho, dovolím si tvrdiť, že človek, čo sa vyspovedá a vinu necíti by ju zrejme nepociťoval ani keby sa nevyspovedal (v tomto prípade je to skôr "pre istotu").

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lol

stretol som sa. som vystavovany nasiliu zo strany svojho brata, ktory mi nedovoli pocuvat
http://www.trancefm.com/

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Daitenshi
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2007
Príspevky: 1533
Body: 33
Bydlisko: hore na kopci a dole pri rieke
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Čo si myslíte o domácom násilí?

Viete čo to je? Stretli ste sa s tým niekedy?
Viete ako sa zachovať ak sa s tým stretnete?
Ak ste sa s tým stretli, riešili ste to nejako alebo ste sa radšej na to vykašlali?
...




_________________



myslim ze tato tema je ako na mieru sita pre Lillu kedze z toho teraz robi semestralku :lol: :lol: :lol:
Pepka vyjadri sa :wink: , co si myslis o domacom nasili??? Aky mas postoj k nemu. Myslis si ze by bol svet lepsi keby nebolo ziadne domace nasilie?? :wink:

_________________
Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud.
Pád to je poslední vec co andel citi.... vzdaleny hlas mu neustale zni v hlave .... ale vubec poprve je to jeho vlastni


Hore
 Profil ICQ Facebook  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a toto mi robite naschval? o domacom nasili pisem rocnu pracu... baelara vam tu krasne vysvetlila Mertonovu Strain Theory, ani o tom nevie... :thumbsup:
batrflaj, to co hovoris nie je celkom pravda.. viac napisem neskor, teraz nejak nestiham...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prečo?
V tomto nahodou s batrflajom uplne suhlasim. ak nekto mlati svoju manzelku (nehovoriac pred detmi a nehovoriac o tom, ze to je zena (co je ale smiesny argument imho to posledne)) tak si fakt nezasluzi nic ine.
ostatne kopa zlocincov si nic ine nezasluzi, ale to je na inu temu...

a co sa tyka toho slovicka bezdovodne.. .no inu, tazko najst dobry dovod na bitie zeny/manzelky... nejako ma nenapada ziaden.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stretla len nepriamo, vďakabohu (teda dialo sa v mojom okolí keď som bola deco, ale skoro nič si z toho nepamätám, takže viem len sprostredkovane z toho, čo sa teraz dozvedám,)
myslím že hlavný problém je presne to, čo už spomínala Baleara. Že obete sa boja brániť (teraz nemám na mysli fyzicky, ale boja sa vôbec o tom hovoriť) a proti násilníkovy vystúpiť, zažalovať ho... Prípadne majú pocit, že "sa vlastne nič nedeje" alebo "si to zaslúžia", či "si za to môžu samé" a tak podobne.
A často je to aj nevšímavosť okolia. A akceptácia odôvodnení typu "spadla som zo schodov"... 4x ???

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nastastie sa s tym stretavam len v odlahcenej forme kedze moja frajerka ma sklon mat modriny kde-kade z treningov alebo mojich zubov takze celkom pravidelne pada otazka ci ju doma bijem :) ale inac si plny suhlas, dovod udriet vlastnu zenu ma fakt nenapada.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Galthea napísal:
... A často je to aj nevšímavosť okolia.
To si tiež myslím.

Stretol som sa domacim nasilim viac krat, napadaju mi hne tri pripady:
1 Od nasich susedov co byvali v byte naproti nam, isiel neustale cele roky krik. Sa mi zda ze raz tam prisli aj policajti. Ale inac to v nasom vchode nikto neriesil.
2 Iste obdobie siel krik z bytu nad nami, pocul som ako matka bije svoje dieta a krici. Viackrat som mal sto chuti ist tam a spýtať sa čo sa deje, ale nikdy som to neurobil, neviem preco, asi som zbabely.
3 Nedavno, ked som byval v Ba, isiel strasny krik s bytu podnami, akoby tam niekoho zabijali. Ani ja ani spolubivajuci sme nic neurobili. Spolubivajuci si akurat dal hlasnejsie radio a povedal nieco v zmysle:"nech uz stichnu, chcem pocuvat svoju oblubenu hudbu!"


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun