HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
ale tu povazujem za zbytocne vyjadrovat sa pretoze aj tak sa tym nic nezmeni.....
Preco si to myslís??


Cool-Lilla napísal:
a este jedna vec... ako kazdy zlocin, aj domace nasilie sa musi vyskytovat v spolocnosti v takej forme ako ho pozname, pretoze ak by nebolo, tak by sa zacali honotit ako domace nasilie dnes uplne bezne veci... jednoducho pre zdravu spolocnost je zlocin dolezity...aj ked je to krute, ale je to tak.
To je naozaj čudna myšlienka. Ale asi tej myslienke nerozumiem, lebo sa v tychto veciach nevyznam. Ale ani nemam potrebu jej rozumiet.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to nie je cudna myslienka... to je durkheim a je to dost aplikovatelna teoria... proste ludia maju potrebu vyclenovat spomedzi seba jedincov, a sudit a odsudzovat a trestat... a ak by bolo mozne zabranit akemukolvek zlocinu, alebo spravaniu ktore je dnes hodnotene ako zlocin, tak niekto hore zacne definovat nove zlociny, a to z toho co je dnes bezne.. coze ak je napriklad dnes bezne, ze sa hadas o niecom s kamaratom, ak by nebol zlocin a delikvencia ako to mame definovane a ako to pozname dnes, bol by si trestany za to ze nesuhlasis s kamaratom... etc.. toto bol len priklad.. ale ak sa pozries na nejake uzavrete komunity, kde vazne nefunguje normalna zlocinnost a delikvencia tak pochopis o com hovorim.. napr take sekty su dobry priklad na to... a toto plati aj na domace nasilie... a ak by to nezacal robit niekto vo vlade tak by to zacali robit 'nove obete'... lebo ludska vychcanost je bezhranicna...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nechcem ist do OT.
Mna skor zaujimala moja prva otazka.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Boli sme so školou na exkurzii na procese, kde išlo o psychické týranie. Muž manželku a deti "iba" psychicky týral, nebil ich, ale vyhrážal sa im a sľuboval im, že ich vyhodí do vzduchu plynom a podobne. Rozbil okno v návale zlosti. Bolo na ňom zjavne vidieť, že ani nevie, o čo sa tu jedná, však on má predsa právo nadávať a vyhrážať sa vlastnej žene a deťom. On je predsa pánom a hlavou rodiny. Pche...
Maličkosť? Že sa v podsate nič nestalo? Dostal dva roky. A podľa mňa úplne oprávnene.
O domácom násilí si myslím, že je to ukážka narušeného charakteru, ktorému je daný priestor (pasivitou obete a okolia), aby robila, čo chce.
A už vôbec nedokážem pochopiť ženu, ktorá miluje muža napriek tomu, že ten ju bije a ešte ho obhajuje. Kks, to je jasny pripad pre psychologa.
A poznám ešte aj ďalší prípad z praxe. Žena si vzala muža preto, že bola tehotná (už toto považujem za nešťastné), už čoskoro po svadbe zistila, ze je to pako, chlastá viac a viac a nie je s ním ani trochu reč. Napriek tomu mali ešte aj ďalšie dieťa... Hm, podivné, ale čo už. Po narodení druhého dieťaťa ich začal ohrozovať čoraz viac, ženu iba vycuciaval z peňazí a sám bol nezamestnaný, chlastal viac a nakoniec sa to s ním nedalo vydržať uť vôbec. Žena sa odsťahovala s deťmi k matke, prebehol rozvod ako taky, manžel dostal zákaz sa k nim približovať. Ale doslova až po rokoch (odhadujem tak 8 a viac) sudnych tahanic sa dostali k tomu, ze exekutor ho dostal z ich spolocneho domu, predal ho a peniaze odovzdal matke, lebo muž mal aj nedoplatky na vyzivnom medzitym. O tom, ako to obcas funguje s nasim sudnictvom. Pritom chlap bol uznany za slabomyselneho a vina na rozpade manzelstva bola od zaciatku prisudena jemu, ale majetkove zalezitosti sa tahali strasne dlho. :-(

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim ze to nie je OT... a k prvej otazke, co sme vyriesili touto debatou doteraz? nikto nic nezmeni.... pretoze sa bojime, neodhodlame, etc... alebo mas pocit, ze by si to vedel zmenit? ja nie.. a teraz sa ani s domacim nasilim nestretavam, iba co som robila prieskum.. ale to boli dotazniky...

a este jedna vec... vy tu vsetci hovorite o obetiach domaceho nasilia len ako o zena a detoch... lenze aj muzi su obetou domaceho nasilia... to len tak mimochodom...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, aj muzi su.
Ale statistika je nueprosna... A u muzov je tam potom este jeden problem - ktory muz sa dokaze k niecomu takemu priznat?

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no nahodou tuto na ostrovoch robi prieskumy nezavisla agentura cez dotazniky, a vychadza ze 1/3 obeti su muzi... a ta1/3 sa k tomu priznala... pretoze to je anonymne.. len pises pohlavie a odpovedas na otazky... a to je aj najdoveryhodnejsia statistika v GB... so statistikami policie neporovnatelna..

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
...a k prvej otazke, co sme vyriesili touto debatou doteraz? nikto nic nezmeni.... pretoze sa bojime, neodhodlame, etc... alebo mas pocit, ze by si to vedel zmenit? ja nie.
Ja si myslim, ze aj infomovanostou sa da vela zmenit. A aj obycajnou diskusiou a tým ze sa o týchto veciach bude hovorit.

Isilote napísal:
Boli sme so školou na exkurzii na procese, kde išlo...
Vpodstate to skoncilo vlastne dobre, akurat na tie sudne tahanice. Ale myslim ze je to priklad toho ze to moze dopadnut aj relativne dobre


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
ale tu povazujem za zbytocne vyjadrovat sa pretoze aj tak sa tym nic nezmeni....

a co chces zmenit? nas odmietavy postoj k domacemu nasiliu? som za :ikonka42:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.novinky.cz/clanek/137989-ste ... -deti.html

cesko mozno pride aj o te vychovne facky...

kam ten svet speje

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
http://www.novinky.cz/clanek/137989-stehlikova-navrhuje-zakaz-telesneho-trestani-deti.html

cesko mozno pride aj o te vychovne facky...

kam ten svet speje

presne o tom som hovorila, preco je aj 'normalne' domace nasilie potrebne... pretoze ak to nie je, zacinaju sa definovat nove 'formy' domaceho nasilia.. tak ako je to aj pri kazdom inom zlocine a deviacii... uz chapete?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ty povazujes vychovnu facku za domace nasilie? Podla mna to je uplne normalny vychovny prostriedok.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ty ma nechapes? ja vravim o tom, ze musi byt 'normalne' domace nasilie, lebo ak je ho malo abo nie je vobec, tak sa zacnu definovat ako nasilie veci, ktore boli do teraz bezne... takze facka bola doteraz bezna... ale kedze je v cechcach asi velmi malo pripadov domaceho nasilia, takeho ako ho pozname, tak urobili aj z facky akt domaceho nasilia. neviem ako to mam ece inak vysvetlit..

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
ty ma nechapes? ja vravim o tom, ze musi byt 'normalne' domace nasilie, lebo ak je ho malo abo nie je vobec, tak sa zacnu definovat ako nasilie veci, ktore boli do teraz bezne... takze facka bola doteraz bezna... ale kedze je v cechcach asi velmi malo pripadov domaceho nasilia, takeho ako ho pozname, tak urobili aj z facky akt domaceho nasilia. neviem ako to mam ece inak vysvetlit..

ak Ta to potesi, chapem co chces povedat... tym ze zrusime najvyraznejsie prejavy isteho javu "pre dobro veci", nam tie zacnu chybat a zaciname hladat nove najvyraznejsie prejavy, ktore mozme zrusit... to ze tie predtym boli uplne bezne nas avsak uz netrapi... :-)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hura konecne niekto pochopil.... tym, co to stale nechapu, odporucam nastudovat si durkheima...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun