HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Ako vnímate rivalitu medzi západom a východom SR?
Rivalita??? Nechcel si náhodou povedať nenávisť?! 13%  13%  [ 3 ]
No, tak záleží od jedinca, ale musím uznať že je veľmi výrazná. 21%  21%  [ 5 ]
Ále je to v rámci normy. 25%  25%  [ 6 ]
Je tu menšie "hašterenie", ale nič vážne. 13%  13%  [ 3 ]
Rivalita??? Nič také som zatiaľ nepostrehol 17%  17%  [ 4 ]
Iný názor (popíšem na fóre) 13%  13%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 24
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Isilote napísal:

Ani si moc nemyslim. Opat z pohladu cloveka zo severu Slovenska: na severe sa najde kopa dobrych brigad a aj dost dobre zaplatenych.


neviem, v BA mam maloco pod 60na hodinu, nehovoriac o brigadach za 100/120 hodinu.. a nikto z ludi co poznam na slovensku (tj tam, na vychod od raja)


Isilote napísal:
Zapad SVK nie je len Blava. :roll:


tomu frc! Bratislava je mimo svk celeho jak je...
btw: sama si blava, sedlak... :x

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
Isilote napísal:
To si robis srandu... Aspon dufam teda.
no pokial viem, tak nie... napr. brigada v Tescu v pokladni bola 45 sk/hod... pricom to bola este ako dobra cena... ine obchodne retazce davali 35-40 sk/hodinu... pricom praca je to hnusna - zakaznici su rpierezom vsetkych vekovych, socialnych, emocionalnych psychickych a bohvie este akych skupin, musite byt vecne mili a usluzni (idete platit autobateriu za 1100 korun mincami, jasne v pohode)a navyse mate hmotnu zodpovednost za pokladnu


To sa stava vzdy a vsade. Robila som na pokladni v Brne v Globuse a v Makre. Ale za minimalne 56 Kč čistého a v lepšie obdobia (Vianoce) aj za 80Kč čistého na hodinu. Tam sa aj to buzerovanie zakaznikmi da vydrzat. Istu dobu.
Btw, ked si chcete ist dobre zarobit na brigadu, vykaslite sa na Blavu, podte do Brna... :wink: :P
Na Slovensku to bolo uz davno, co som brigadovala, ale bolo to tiez okolo 45 Sk, ale bola to pohodicka a ziadne stresy... Rozhodne nie taka otravna praca ako pokladna. A to este bolo za brigadu pomerne malo.

Warrior: jo, telemarketing a podobne cicoviny po telefone su dobre zaplatene vsade. Alebo aj venovanie sa zakaznikom napr. v Orange. Tam sa v podstate plat ani nemeni, v zavislosti od mesta.

Btw: vadi ti "Blava"? :ikonka01:

EDIT: ked uz je tu tato tema, cakala som, ze sa tu objavi aj toto:
http://youtube.com/watch?v=hnATSygqtYM&feature=related

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Isilote napísal:
Warrior: jo, telemarketing a podobne cicoviny po telefone su dobre zaplatene vsade. Alebo aj venovanie sa zakaznikom napr. v Orange. Tam sa v podstate plat ani nemeni, v zavislosti od mesta.

Btw: vadi ti "Blava"? :ikonka01:

EDIT: ked uz je tu tato tema, cakala som, ze sa tu objavi aj toto:
http://youtube.com/watch?v=hnATSygqtYM&feature=related


no neviem, ja som mal na stavbe lepsi plat nez na callcentre (bavime sa o brigade zatial).. prave tam som mal 120a v callcentre 90...

jj vadi mi, pouzivaj si ju doma na dedine, ale ne v civilizacii.. ja tiez nehovorim tym lazom mimo bratislavy barsjakymi patvarmi... kosice su kosice, bratislava je bratislava...

jeeej nasa hymna :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Isilote napísal:
EDIT: ked uz je tu tato tema, cakala som, ze sa tu objavi aj toto:
http://youtube.com/watch?v=hnATSygqtYM&feature=related
coby nebolo :)
Corvus napísal:
Citácia:
nocny zivot, pekne saty,
lepsia praca, vacsie platy.



Ako cez leto(zdoraznujem leto) so msa stretol vsade s ponukami okolo 50sk u nas, 60kc v CR a okolo 100sk/kc ael iab v prahe a bratislave.
Ale zas vycestovat, platit si ubytovanie a stravu kvoli zarobku o par tisic vyssiemu, ktore sa aj tak minu za to ubytko...
Minuel leto sa mi viac oplatilo ostat doma a pracovat za mizernych 50sk :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
jj vadi mi, pouzivaj si ju doma na dedine, ale ne v civilizacii.. ja tiez nehovorim tym lazom mimo bratislavy barsjakymi patvarmi... kosice su kosice, bratislava je bratislava...

Ts, spravne po zapadniarsky je predsa Blátyslafa. :wink:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:wink: pressburg, požoňi a tak...
keby som ta nemal raaaad! tak ti dam horusa hehe

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja za to nemozem ze niektori tvoji poddani to tak dokazu vyslovovat. :lol:

BTW, Pajo Pressburg? :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 222
Body: 5
Bydlisko: Košice / Trebišov / hladajte v lese

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
brigada... V Kosiciach som brigadoval na vykopavkach a to vam je cely den len kopanie a vyhadzovanie hlyny z trojmetrovej jamy.. aspon na zaciatku, pretoze sme sli este hlbsie. Za to som mal 47 na hodinu. V Ziline na stavbe som bol rad za 50 na hodku a vecer za postel na intraku. A verte ci nie, dooooost sa mi oplatilo vycestovat do Jablonneho nad Orlici, kde som bol ubytovany a hodinu dochadzat do Lanskouna do AVX za pracou. Nehovoriac o tom, preco som v anglicku.
O Trebisovesa radsej nebudem vyjadrovat... Vivat podpora city. :ikonka19: :ikonka23:

_________________
Let Light be with you,...
... Darkness will be my power.


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Heheh. Neznalost.
Jasne, ze na stavbe dostanes obcas viac ako v callcentre. Najma, ked je to nacierno. Ale tiez sa namakas ako taky kon. V Brne (ktore je samozrejme vacsie mesto ako Bratislava :ikonka01: a rozhodne krajsie a cistejsie a s mensimi nakladmi na zivot - kuprikladu studentsky stvrtrocnik, nie mesacnik za petikilo!!!) na stavbe kludne aj 500-700 Kc na den, ale s tym, ze ked sa cosi stane, tak si tam ani nebol... :lol:
A aj na Slovensku sa da najst po znamosti takaaa brigadka, ze az oci vyvalujes, ale ako je to pravne sa radsej ani nepytaj... :ikonka01: Tisicka na den pri pomocnych kamenarskych pracach, pre priklad, v kraji trnavskom. Ale po znamosti.
A dokonca aj v Ziline som mala pracicku za 150 na hodinu cisteho. Ale nezdanenych, pretoze to bolo doucovanie maleho chalana anglictinu. Ked clovek vie cosi a vie aj ako to predat, tak nema problem zarobit si dobre peniaze. A vobec nezalezi na tom, kde sa nachadza. Ked sa spolieha na agentury a na manualnu robotu, dakujem pekne, ani viac ako 50 nedostane, kym to nie je makacka alebo otrava.

A inak by ma zaujimali viac skutocne statistiky a nie len take, ze ja som mal taku a taku brigadu. Kde su ake platy a zivotne naklady a kde je aka nezamestnanost.

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak hlavne je rozdiel robit doucovanie kde si urcis vpodstate ako tak cenu ty a tie ceny su vyssie vsade, lebo ...

a je rozdiel robit na stavbe.

a co sa tyka brigad v ba a inde... v tn som robila za 40 na hodinu cisteho, teraz robim v ba za 130 na hodinu v hrubom, takze je to rozdiel, neverim, ze by som nasla pracu za take prachy v trencine.. ale zase ani taku pracu vo vseobecnosti... robim pracu odbornu, takze preto je to taka vyska...
ale myslim si ze urcte je v ba viac na hodinu ako v rovnaej praci vacsinou inde, ale neviem cim to je... ze bratislava.

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je to mozne a casto aj realita. Ale preco su tam platy vyssie? Hm? Lebo inak by ludia umreli hladom pri takych cenach... :lol:
Som ostala uplne vyvalena, ked som bola naposledy v Bratislave a bola som nutena presuvat sa MHD. Okrem toho, ze nie je velmi realne dostat sa z jedneho konca na druhy rychlo, tak nocny listok stoji 44 Sk. V Ziline 25 Sk a chodia asi rovnako často a v Brne... 13 Kč a chodia častejšie.
O taxikoch alebo cenach parkovania sa radšej ani nezmieňovať.

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nocny listok v Bratislave je vec mimo reality a urcite nie tradicna vec, podla ktorej sa da hodnotit uroven, ale to len tak bokom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 15.06.2005
Príspevky: 10
Body: 5
Bydlisko: Bagdad

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si dovolím tvrdiť, že taxíky sú v BA výrazne lacnejšie ako inde, len treba vedieť ktoré Taxislužby volať. Ale máš pravdu. 44 sk je obrovská nehoráznosť ktorú priniesol pán Záhradník. V poslednej dobe keď sme viacerí v meste, skladáme sa na taxík, čo nás štyroch vyjde cca 30-40sk na osobu (trasa Staré mesto-Petržalka).


Naposledy upravil Eunuch dňa St. 21. Máj 2008, 1:06, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako som ale pri cestovani nocakom zistil, luda na to HODNE kaslu a chodia bez listkov

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eunuch napísal:
Ja si dovolím tvrdiť, že taxíky sú v BA výrazne lacnejšie ako inde, len treba vedieť ktoré Taxislužby treba volať. Ale máš pravdu. 44 sk je obrovská nehoráznosť ktorú priniesol pán Záhradník. V poslednej dobe keď sme viacerí v meste, skladáme sa na taxík, čo nás štyroch vyjde cca 30-40sk na osobu (trasa Staré mesto-Petržalka).

Suhlasim. Cestujem taxikom dost casto, oproti KE je porovnatelne dlha trasa casto az o polovicu lacnejsia.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun