HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Ako vnímate rivalitu medzi západom a východom SR?
Rivalita??? Nechcel si náhodou povedať nenávisť?! 13%  13%  [ 3 ]
No, tak záleží od jedinca, ale musím uznať že je veľmi výrazná. 21%  21%  [ 5 ]
Ále je to v rámci normy. 25%  25%  [ 6 ]
Je tu menšie "hašterenie", ale nič vážne. 13%  13%  [ 3 ]
Rivalita??? Nič také som zatiaľ nepostrehol 17%  17%  [ 4 ]
Iný názor (popíšem na fóre) 13%  13%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 24
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 15.06.2005
Príspevky: 10
Body: 5
Bydlisko: Bagdad

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zdravím
Keďže mám konečne neobmedzení prístup na net, rozhodol som sa oprášiť starý account, ktorý som si kedysi založil ešte v herni kvôli nude. Preto sa teraz pýtam otázku ktorá mi dlho vŕta v hlave. Ako vnímate také súperenie medzi západom a východom SR resp. medzi BA a KE???? Myslíte si, že je to problém, alebo to nevidíte až tak tragicky... Pýtam sa hlavne preto, že na týchto fórach som postrehol práve priateľstvá medzi obyvateľmi daných regiónov (čo ma veľmi teší, lebo ja mam pomerne negatívne skúsenosti z oboch strán :(). Prosím vyjadrite sa...


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som nepostrehol zatial nic, co by sa nejako vymykalo normalu. Som z KE, dva roky uz byvam v BA. Ak existuje nejaka rivalita, tak len v sporte a obcasnom nadavani na arogantnych cestnych piratov alebo na dedincanov. Najde sa sice zopar extremnych pripadov, ale tie sa daju pripisat na ucet alkoholu, drogam alebo dusevnej zaostalosti daneho jedinca (danych jedincov).
Situacia, aka je na Slovensku, je v podstate uplne bezna. Vzdy tomu bolo tak, ze najvacsie resp. najvyspelejsie mesta v state si navzajom v nejakej forme konkurovali. Pripisovat tej konkurencii nejaky vyznam je v pripade "BA vs KE" podla mna smiesne.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rivalitu tu nevidím. Som z SC, takže ma to moc netrápi

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
rivalitu vidim, a velku :lol:

samozrejem na forach

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rivalita jednoznacne je, aj ked som sa zatial osobne stretol len s malymi narazkami na to ze vychod je nieco menej (nestretol som ziadneho zapadniara co by sa so mnou nechcel bavit alebo ma urazal lebo som z Presova). Mozno sme chudobnejsi a mame vacsiu nezamestnanost/whatever ale stale sme Slovaci. Zaujimave je ze gr34t blava nadava na vychodniarov viac nez na (napr(d)) madarov :lol:

Ocakavam vsak ze sa casom rozdiely nejak vyrovnaju a bude to ok :roll:


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thuriazs napísal:
Zaujimave je ze gr34t blava nadava na vychodniarov viac nez na (napr(d)) madarov :lol:

na madarov nadava Slovač okolo ziliny, ktora v zivote zijuceho madara na vlastne oci nevideli... :-) mam par kamosov a kamosiek madarskej narodnosti a cuduj sa svete, su to rovnaky ludia, ako vsetci ostatny,... :D

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Len som uviedol relativne aktualny priklad. :)


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
Thuriazs napísal:
Zaujimave je ze gr34t blava nadava na vychodniarov viac nez na (napr(d)) madarov :lol:

na madarov nadava Slovač okolo ziliny, ktora v zivote zijuceho madara na vlastne oci nevideli... :-)

na bratisslavu tiez nadavaju kosice, ktori v zivote bratislavaka nevideli :lol:

naopak to samozrejme neplati.. kedze v bratislave je vychodniarov viac ako dost :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
naopak to samozrejme neplati.. kedze v bratislave je vychodniarov viac ako dost :lol:

..a ja som si myslel, ze som jediny :cry:

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vsetci nadavaju na vsetkych.
Obyvatelia Hornej Marikovej nadavaju na Dolnu Marikovu. Vsetci nadavaju na vychod. Vsetci nadavaju na Blavu. Vsetci nadavaju na Madarov. Vsetci nadavaju na Cechov.
Ale samozrejme, nikto nie je xenofob. Vsetci su iba PATRIOTI. Pche.
Poznam ludi z roznych koncov SR ako aj CR a tak ako sa vsade najdu inteligenti sa vsade najdu aj dementi. A kedze ludia radsej budu posudzovat podla zlej skusenosti, tak vsetci ostatni su zli.
A ked tak nad tym premyslam, som zo Ziliny, ale vobec nepoznam ludi, co nadavaju na Madarov. A pritom, predsa by to mal byt nas jasny znak. Holt, asi sa zase ktosi sekol a pocuval viac politikov ako bolo zdrave.

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Isilote napísal:
A ked tak nad tym premyslam, som zo Ziliny, ale vobec nepoznam ludi, co nadavaju na Madarov. A pritom, predsa by to mal byt nas jasny znak.

No asi na tom nieco bude ked bol kedysi Slota u vas zvoleny za primatora :lol:

Ja pochadzam z Hlavneho mesta Romskeho kralovstva.. a ma to aj svoje vyhody(jednu :D ) predsa za malo penazi vela muziky :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 29.10.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
Isilote napísal:
A ked tak nad tym premyslam, som zo Ziliny, ale vobec nepoznam ludi, co nadavaju na Madarov. A pritom, predsa by to mal byt nas jasny znak.

No asi na tom nieco bude ked bol kedysi Slota u vas zvoleny za primatora :lol:


Alebo aj nie. Krasnu skatulku tu naznacujes. Nehovorim, ze to nerobi nikto, ale ze nikoho takeho nepoznam. Takze to urcite nerobia vsetci, len je to krasny predsudok. Asi ako tie ostatne. :roll: :ikonka09:

_________________
everything goes by like the wind... only we stand still


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nejake tie rozdiely a istu rivalitu pozorujem na vyske (STU BA), kedze vacsina ludi je tu mimobratislavskych. Ono, Bratislava...kto je Bratislavak? Dovolim si tvrdit, ze velka cast Bratislavcanov su ludia mimo Bratislavy (t.j. sa tu nenarodili ani tu nevyrastali), co sem prisli za robotou alebo studiom. Ako pocuvam svojich spoluziakov, vacsinou frflu na spinu, smog, prilis velke mesto, zblaznene pocasie, privysoke ceny, tvrdy prizvuk a vobec tak vsetko naokolo :D pricom sami nevedia ani trafit na autobusovu stanicu (pretoze cestuju len vlakom) ci do Tesca - cely den sedia na intraku a nechce sa im ist spoznat mesto kde byvaju.
Zaujimave ale je, ze vacsina tychto frflajucich ludi v Bratislave zostane :) :P

Pravda, nie su to ziadne vazne spory. Kazdy len tak recni :) inak nemam pocit zeby ma (nas) nejako ponizovali alebo povazovali za nieco menej, len si tak zvyknu utahovat a frflat (to aj ja na nich).

Neviem ako to chodi v Kosiciach, nebol som tam, ale nezda sa mi, ze by tam bolo nejako vela Bratislavcanov.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Isilote napísal:
Dragonlord napísal:
Isilote napísal:
A ked tak nad tym premyslam, som zo Ziliny, ale vobec nepoznam ludi, co nadavaju na Madarov. A pritom, predsa by to mal byt nas jasny znak.

No asi na tom nieco bude ked bol kedysi Slota u vas zvoleny za primatora :lol:


Alebo aj nie. Krasnu skatulku tu naznacujes. Nehovorim, ze to nerobi nikto, ale ze nikoho takeho nepoznam. Takze to urcite nerobia vsetci, len je to krasny predsudok. Asi ako tie ostatne. :roll: :ikonka09:

ked bol zvoleny, dostal asi nadpolovicnu vacsinu hlasov, to znamena ze s jeho nazormi sa stotoznuje nadpolovicna avcsina halsujucich volicov, takze vas antimadarov tam asi nebude malo ze?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak zas u nas sa na Blavu a aj na cely zapad dost nadava {aspon co viem}


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun