HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
z dlhodobejsieho hladiska je nutne mat viac ludi, branitelnu bazu a moznost pestovania si vlastnych potravin ... inak sa neda. Cize treba nalootovat aj nejake semena.


blbost. z dlhodobeho hladiska je to attrition warfare a tu, ak vychadzame z toho,ze zozombovatela vacsina populacie, jednoducho nemas sancu vyhrat.
akonahle sa usadis na jednom mieste a raz ta vycmuchaju, maju ta. a neutecies. budes strielat, palit, sekat. ale raz ich dojde tolko, ze to nezvladnes. ci uz nabojmi alebo silou vole a odpicnes si hlavu. alebo ostanes len tak stat a nechas sa strhnut dolu.

viac ludi znamena vacsie riziko. riziko vzbury, riziko nakazenia. riziko detí, otehotnenia. riziko nemocí. nezhôd, hádok... boja o moc. si ochotný to akceptovať?

nezabudaj, ze ludia zrutenim systemu stratia vela z hodnot. navyse od hrozy ktoru preziju, od mrtvych pribuzdnych etc, svojim sposobom otupeju alebo sa im zmeni myslenie. nie. viac ludi je viac, omnoho viac problemov.
ty musis utiect. v malej grupe.
lebo po pade civilizacie je tu miesto len na jednu. na spolocenstvo silnejsieho. a to, bez urazky, asi nikto na tomto fore nieje :) mozno tak zvratko daj mu boh stastneho konca v humennom. ale aj ten mal len plnu hubu reci a skutek utek.
bol by si rad za nejaku protekšn, f00d a keby od teba tvoj masta chcel pravo prvej noci len obcas... hehe. romantiku postapo aka Reign of Fire, kde polokatolik saevne zem a s bondgirl (helenou) ju zaludni. skor mi prijde realisticky ten jeneral...

a semena? co ti zaruci, ze zem nieje infikovana? ze sa to nedostane do rastlin? ze sa nieco urodi? a co pesticide? hm :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
posledna veta bol len taky vikrik ze warior ;) ..
kedze podobnych co ti zaruci si mozeme vymysliet milion (od toho co ti zaruci ze sa nakaza nesiri telepaticky alebo nahodnym vyberom) tak skusme ich vacsinu nebrat do uvahy inak je to diskusia dost od veci.

Ak budeme akceptovat romerovu ideu Zombie apokalypsy tak mnohe "co ak?" mozeme ignorovat kedze setting je dost jasny.

Vacsie mnozstvo ludi je samozrejme rovne viac problemom ale z dlhodobeho hladiska je to upplne nevyhnutne.
Proti romerovym zombiam je realne vytvorit bezpecne uzemie - je mozne vyhra atrition warfare ... za urcitych podmienok
1. ukryt bude daleko od vacsich miest a bude chraneny aj prirodnymi prekazkami (voda je fajn, ale ani ta nestaci ako bolo vidiet v Land of the Dead. Horska riava by ale asi zabrala) ako su utesy , strme udolia, ...
2. zombii je vela a najviac ich je v mestach Taktiez sa nepohybuju vsetky spolu ako huni, cize nedojdu vsetky naraz (neovladaju telepatiu a nevedia si poveda kde potrava je aj ked vyssie zmieneny film tieto idei narusa)
3. Vyroba vlastnej potravy, paliva, nabojov su zakladne priority komuniy co ma prezit viac ako mesiac,
a k tomu treba viac ludi. To ze to bude diktatorsky rezim je vysoko pravdepodobne ale to je druha vec. Vsetky rizika socialneho upadku a psychickych poruch si uvedomujem s tymi sa neda nic robit ... okrem toho mat v komunite psychoanalytikov :)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
posledna veta bol len taky vikrik ze warior ;) ..

Ak budeme akceptovat romerovu ideu Zombie apokalypsy tak mnohe "co ak?" mozeme ignorovat kedze setting je dost jasny.

Vacsie mnozstvo ludi je samozrejme rovne viac problemom ale z dlhodobeho hladiska je to upplne nevyhnutne.
Proti romerovym zombiam je realne vytvorit bezpecne uzemie - je mozne vyhra atrition warfare ... za urcitych podmienok
1. ukryt bude daleko od vacsich miest a bude chraneny aj prirodnymi prekazkami (voda je fajn, ale ani ta nestaci ako bolo vidiet v Land of the Dead. Horska riava by ale asi zabrala) ako su utesy , strme udolia, ...
2. zombii je vela a najviac ich je v mestach Taktiez sa nepohybuju vsetky spolu ako huni, cize nedojdu vsetky naraz (neovladaju telepatiu a nevedia si poveda kde potrava je aj ked vyssie zmieneny film tieto idei narusa)
3. Vyroba vlastnej potravy, paliva, nabojov su zakladne priority komuniy co ma prezit viac ako mesiac,
a k tomu treba viac ludi. To ze to bude diktatorsky rezim je vysoko pravdepodobne ale to je druha vec. Vsetky rizika socialneho upadku a psychickych poruch si uvedomujem s tymi sa neda nic robit ... okrem toho mat v komunite psychoanalytikov :)


nebol. ty vies cim sa siria?

romera som v zivote nevidel a neviem ci chcem :)
cize setting je pre mna nejasny... whooops 1.problem

1.nevidel som romera.
btw, co ti zaruci, ze virus nenakazi teba? ze si po teba neprijde v podobe nejakeho zvierata, ktore zje (mrtvolu) zombie? ze neprijde vodou.
navyse tu ako ziskas sol? cukor? benzin? oblecenie? antikoncepciu? penicilin? obvazy? kafe?
2.mozne to je. skusat to nebudem chciet. mozno ze spolu kecaju
3. no lenze prave ta vyroba bude fun. ty makaj, mne sa nechce. no pome, makaj. makaj. a mas peknu babu? hm... pekna je pekna. to hej.. a tie prsia. a ja som uz dlho nemal zenu...
dikatorsky rezim? citis sa nan? ja osobne nie.

psychoanalityk a podobne su... no. imho ako cannon fooder ked bude treba utekat. z tych psychosov co poznam 3/4 neuhandluju ani samych seba a ten zvysok je iritujuci zhruba po 2 rade do zivota...
chcem vidiet psykkoša ako vysvetluje postarsiemu drevorubačovi Janovi z humenneho, ktoremu zombie zabila mamu, otca, manzelku, dve mlade dcerky a psa pred ocami, ako sa musi prisposobit a robit pre dobro komunity...
good luck :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sak toto, atomky alebo zombies... ta vizia post apo sveta je hodne zromantizovana ale nebude to co mesto to 2x level up. Respektive kto mi zaruci, ze ja budem osadnik a nie mrtvola v pustatine?

Warrior> a co ty vies, mozno sa prave my prejavime ako tie svine co budu navrchu a vsetci humanisticky Vratkovia nam budu lizat nogy :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hovorim ze ja budem diktatorom?
Vravim ze v takej malej komunite to inak fungovat nebude ale bez nej to nebude fungovat uz vobec. Jednotlivci roztruseni kade tade v panelakoch dlho nevydrzia - zombie alebo gulka do hlavy je ich isty koniec.

Kedze tato tema nema zmysel ak sa presne neurci setting (mozeme vymysliet dovody a hned vytiahnut protidovody ked nie su ziadne mantinely) - navrhol som Romerov ktory je najznamejsi (mozno je znamejsi setting z Return of the living dead ... ale ten je neprezitelny :) ), v nom sa zombiidnost nesiri virusum ani podobne. Siri sa kusnutim (dlha inkubacia) a kazda mrtvola (lubovolneho povodu) vstane za par sekund kvoli nepozemskej radiaci ktoru doniesla sonda z Venuse :)
Zvierata, rastliny a voda su nepostihnute.

1. sol ziskas raidovanim (kedze sa nekazi) a neskor uz len bane - morska voda, benzin sa minie/stane nepouzitelny v priebehu par rokov,
2. opat podla settingu, ja staviam na romerovom (poznam ich este plno a tento je jeden z najmiernejsich)
3. nejde o to ci chces. Komunita zo zaciatku inak neprezije. Ty si mozes vybrat ci budes sucastou nejakej alebo nie alebo ci nejaku skusis vytvorit. Zavisi kto je "diktator", aku ma motivaciu a kto stoji proti.
4. poznam par psychoanalytikov osobne a poznam este viac pacientov ... dokazali z ludi absolutne neschopnych fungovania spravit ludi uplne v pohode, takze mam k ich praci uctu. Jano by podobnu situaciu mozno prezil lepsie ako programmer z Bratislavy. A mozno nie. Psychika je hodne hmlista vec a kto sa ako zachova... tazko odhadnut. Nie kazdy sa zruti - ani zdaleka. A komunita by ludi co nie su schopni/ochotni pomoct a neda sa s nimi nedalo nijako pohnut ... vyhodila za brany, alebo by sa rozpadla a zanikla. To je hadam jasne.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este dobry napad je dostat sa k atomovym zbraniam a spravit zo zombikov ghoulov. Mozno radiacia vycisti nakazu ;)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 27.03.2008
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Este dobry napad je dostat sa k atomovym zbraniam a spravit zo zombikov ghoulov. Mozno radiacia vycisti nakazu ;)

Jedina vec horsia nez horda zombikov, je horda radioaktivnych zombikov. :twisted:

Inak povinna literatura k zombie outbreaku (niečo tu myslim spominal aj Ozzy)
http://en.wikipedia.org/wiki/Zombie_Survival_Guide
http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_Z
Obidve su od Maxa Brooka, prva hovori sama za seba a druha sa zaobera viac globalnou a politickou situaciov zombie outbreaku a reakcii štátov na ňu....


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a ja odporucam
One of the Living co je addon k RPG All flesh must be eaten
zaobera sa hlavne obdobim po prvotnom preziti ZA
Vznik komunity a co treba k jej trvalemu (trvalejsiemu) udrzaniu

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uz len to by chybalo... ale nie, obavam sa ze na to nemas :)
praveze v malej komunite to moze fungovat na principe "priamej" demokracie, respektive nejakeho vojenskeho a spravodliveho raadu.

ten tvoj (romerov) je moc easy, ze je secko ok, okrem ludi...

1. ja vychadzam z predpokladu,. ze neprezije clovek v takom svete viac rokov nez par... bud sa sam zabije (imho caste), alebo si raz neda pozor. alebo zombosi nejako evolvuju

2.ja by som radsej nejaky hardcore. na romerovi nestavam (lol, to znie jak hip-hop...). hento je jak vojna v divadle. v zasade si sejf.

3.komunita moze fungovat na mensiom principe nez mesta, dediny...
hlavne ked je to komunita dusevne poznacenych jedincov, by som ju netahal do velkosti co sa tyka poctu.

4.ja ich tiez par poznam :) a zas taku ziarivu skusenost s nimi nemam. nezabudaj vsak, ze tí tvoji kampfkamaradej psykkyicky pracovali za normalnych podmienok. hentam nebudu. ak vobec preziju outbreak...
komunita of korz ze vyhodi. preto neverim, ze bude komunita pozostavat z velkeho poctu jedincov.
..ako hovoris. tazko odhadnut. lenze nieco take ta poznaci. nemusis sa rovno zrutit. ale tvoje nervy budu pracovat. a ako vravis, tazko odhadnut... dokonca aj to, pri com ti prasknu.

anyway. kde je ten ghay co temu zacal? preco mlci?

Aljen napísal:
1. sol ziskas raidovanim (kedze sa nekazi) a neskor uz len bane - morska voda, benzin sa minie/stane nepouzitelny v priebehu par rokov,
2. opat podla settingu, ja staviam na romerovom (poznam ich este plno a tento je jeden z najmiernejsich)
3. nejde o to ci chces. Komunita zo zaciatku inak neprezije. Ty si mozes vybrat ci budes sucastou nejakej alebo nie alebo ci nejaku skusis vytvorit. Zavisi kto je "diktator", aku ma motivaciu a kto stoji proti.
4. poznam par psychoanalytikov osobne a poznam este viac pacientov ... dokazali z ludi absolutne neschopnych fungovania spravit ludi uplne v pohode, takze mam k ich praci uctu. Jano by podobnu situaciu mozno prezil lepsie ako programmer z Bratislavy. A mozno nie. Psychika je hodne hmlista vec a kto sa ako zachova... tazko odhadnut. Nie kazdy sa zruti - ani zdaleka. A komunita by ludi co nie su schopni/ochotni pomoct a neda sa s nimi nedalo nijako pohnut ... vyhodila za brany, alebo by sa rozpadla a zanikla. To je hadam jasne.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nikdy som nevravel o dedinach ci mestach ... potrebuju prilis vela zdrojov na udrzbu co by bol problem ak by zombie neboli nejak contained alebo ak by komunita nebola na ostrove ci poloostrove a nebola by schopna zabezpecit si dostatok potravin.
Cize hovorim skor o komunite par malo desiatok ludi.
Vobec nehovorim ze kazda takato komunita prezije. Len ze takto maju ludia najvacsiu sancu. Co mam dojem je centralna tema celej tejto diskusie.

Hardcore?
Ako z Rotld? Nezabitelne zombie, rychle ako ludia a pomerne hodne inteligentne?
Omnoho silnejsie a rychlejsie ako ludia, ovladane zombie mastrom ktory dokaze pouzivat zmysly kazdej jednej zombie?
V takom settingu tato diskusia zmysel nema ;)

psychosi maju rovnaku sancu prezit ako ty alebo ja :P

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Hardcore?
Ako z Rotld? Nezabitelne zombie, rychle ako ludia a pomerne hodne inteligentne?
Omnoho silnejsie a rychlejsie ako ludia, ovladane zombie mastrom ktory dokaze pouzivat zmysly kazdej jednej zombie?
V takom settingu tato diskusia zmysel nema ;)

psychosi maju rovnaku sancu prezit ako ty alebo ja :P


hardocore v zmysle nakazis sa ked sa poskrabes o ker o ktory sa porezal zombos. of korz ne pred rokom.. napr.
ale este ze ty vies co kde ma a nema zmysel, cize nepocitujem nadalej potrebu s tebou nieco (v tejto teme?) riesit :)

mensiu nez ja. lebo ja ich nemam rad :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ragnar's Urban Survival: A Hard-Times Guide to Staying Alive in the City

The tap's run dry, the supermarkets have been ransacked, the power is off and the low rumble of tanks can be heard in the distance. The unprepared who refused to believe that such a thing could happen here will live as wretched refugees-if they live at all. But for the prepared-for the city survivors-life will go on. America's leading survival author debunks the myth that the only way to survive is to stock a retreat in the mountains. He tells urban dwellers how to find water; trap and butcher game; preserve food; position a retreat for maximum safety; avoid troops; and barter with other survivors. You'll learn which weapons are absolute necessities and which aren't worth having, and confront the all-important topic of survival nursing care. Ragnar gives you the solid information you will need to make it if the worst-case scenario becomes a reality.


mam v download liste

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
potom mi napis icq

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun