HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pri zaplave novych tem by som sa o jednu prihlasil aj ja

už dlhšiu dobu paktujem s vegetarianstvom a/alebo (wanabí)zdravou stravou
akurat už dochádzajú self-nápady a pracne si vyhladávať f00d na nete ci v kucharke ma nebavi
brcho (vyuceny a skvely kuchar) už tež nepomaha, lebo bojkotuje moju zeleninovu stravu

takze zakladam temu co papate, co si robite, co mate radi, co by ste vyskusali a jaky recept vas uputal...
nemusi byt vege (aj napriek podobne vyznievajucemu postu)

thnx

zacnem asi sam mojim vecernym saladom, ktory si po prichode z worku spravim a papam a popri tom obstastnujem Thooga&company na fore hehe:))
neznie to mozno lakavo, ale mne to celkom chuti takto na veceru.

1x pixla kukurice
1x cervena paprika (cim vacsia a umelohmotnejsie posobiaca, tym lepsie :( )
1x cottage chees biely bez prichute
1/2 cibulky
korenie
olivovy olej (cim viac tym lepsie)
cerstva bazalka
+ add onz podla stavu ladnicky a penazenky (najcastejsie olivy, susene paradajky v oleji...)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nuz ja osobne mam najradsej cinu a aj si ju najcastejsie robim

Vysypem chladnicku (vela cibule, mrazena zelenina vacsinou staci, ale dobra je aj nakrajana cuketa, tekvica a pod, cinska kapusta) do woku (zliatinoveho - obycajny plechovy dost prihara), zalejem nejakou lepsou sojovkou, zasypem garam masalou a kari, sol, chili, tesco kidney cervene fazule, necham dusit pod pokrievkou kym vsetka zelenina nie je makka.
updaty ktore sa mozu v priebehu varenia pridat:
med
cesnak
slnecnicove a ine semienka
pivo
ananas/broskyne

podavat s cestovinami :)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja si k tomu neviem cestoviny moc dobre predstavit :(
k cine sa mi moc nehodia

btw: zminil si sa o sojovej omacke. pouzivas nejaku urcitu (povedzme z azijskeho shopu) alebo len taku?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
salatove listy, nakrajane rajcinky, paprika, uvarene cestoviny, kusky kuracieho maska, tatarka
podavat chladene

update: kuracie masko v ryzovom alebo kukuricnom cesticku, zliate citronovou stavou, salat s cestovinami chladeny, masko teple v tomto pripade

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ja si k tomu neviem cestoviny moc dobre predstavit :(
k cine sa mi moc nehodia

btw: zminil si sa o sojovej omacke. pouzivas nejaku urcitu (povedzme z azijskeho shopu) alebo len taku?

Nuz cestoviny pouzivam bud dlhe tenke rezance z Lidlu , zelene zafarbene spenatom
alebo v tescu maju v medzinarodnej kuchyni zase rezance zafarbene mrkvou ?=

Rezance su k cine idealne . Tenke a dlhe. Jest palickami :)

A sojovku kupujem v bioobchdoch, rozne znacky. Ale su aj azijske specializovane potraviny (v Istropolise napriklad) ale este som tam nebol. Vacsinou pozriem co to obsahuje a podla toho vyberam (ak ides do zdravej stravy tak je podstatnejsie pozerat co ktora plechovka obsahuje - farbiva, konzervanty, dochucovadla a ine humusy - ako to ci je to maso alebo nie podla mna. Aj ked ani ja maso moc nejem). Maggie sojovka z konskych kopyt predsalen nie je ono.

Ale dobra je aj taka jedna z najlacnejsich v malej a stihlej plastovej flasi - tiez v Tescu maju. Maju 3 druhy a najlepsia je sladka. Taka fajne husta.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Nuz cestoviny pouzivam bud dlhe tenke rezance z Lidlu , zelene zafarbene spenatom
alebo v tescu maju v medzinarodnej kuchyni zase rezance zafarbene mrkvou ?=

Rezance su k cine idealne . Tenke a dlhe. Jest palickami :)

A sojovku kupujem v bioobchdoch, rozne znacky. Ale su aj azijske specializovane potraviny (v Istropolise napriklad) ale este som tam nebol. Vacsinou pozriem co to obsahuje a podla toho vyberam (ak ides do zdravej stravy tak je podstatnejsie pozerat co ktora plechovka obsahuje - farbiva, konzervanty, dochucovadla a ine humusy - ako to ci je to maso alebo nie podla mna. Aj ked ani ja maso moc nejem). Maggie sojovka z konskych kopyt predsalen nie je ono.

Ale dobra je aj taka jedna z najlacnejsich v malej a stihlej plastovej flasi - tiez v Tescu maju. Maju 3 druhy a najlepsia je sladka. Taka fajne husta.


hej, tie z Lidlu mam celkom rad :)
celkovo si v lidli viem vybrat par foodov dobrych (mam rad ten Landser chlebik slnecnicovy. teda nevola sa Landser of korz :D )
jedine ze su, len som sa zlakol ked si napisal cestoviny.
a ja mam rad kari ryzu s hraskom a barscim este inym co najdem do toho hodenym.

tie trojdruhove poznam. moja oblubena je polosladka

ked uz sme nacreli temu bioobchody. mas nejaku oblubenu vec co tam? ja tam v zasade len tak tapem

inak moje oblubene obchody s prapodivnym f00dom su:
Indicky obchod v dome odborov-istropolis. tam si vzdy kupim korenie Nasi a Bami goreng, hrasok vo wasabi taku pixlu veeelku a gingerbeer v plechovke alebo flaske. ale maju tam toho neuveritlenu spustu veci
a druhy oblubeny je na bajkalskej Soul azijsky. tiez podarene. odtial mam taku sojovu omacku 1liter :D a snacky tam mam rad. + tie ich azijske vifony. trosku ina liga taky Kimchi

ja maso jem, ale snazim sa to obmedzovat a hlavne nejest masne blbosti salamy a podobne. ked, tak kuratko alebo morku. to je celkom pohodove maso po ktorom mi ani tazko nieje (ako ho typicky nezozerem tak ze sa ledva odgulam ku kompu)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najcastejsie v bioobchodoch kupujem pomazanky :)
ako tatarak co mavaju je uuplne uzasny
a este brokolicova alebo sampionova.
okrem toho obcas kvas (aj ked nie je moc bio, ma dost hovadin v sebe. blizoorigos psenicny kvas som mal na Dnoch Zeme a chutil uplne inak).
Instantne polievky - cicerova s riasami je velmo dobra. neveril by som ze riasy mozu chutit
Obcas cokoladu nejakeho extrovneeho razenia, kakao a muku roznych druhov
Jo a rakytnikovy syrup ... brutus energy a vitaminov to ma , len je dost drahy.

heh a vifon a vifon je totalny rozdiel
cenovy aj chutovi. Aj ked ja som take vymakanejsie este neskusal. Tie obchody co spominas som este nepozrel.len som o nich pocul. Este na kriznej je indicky obchod kde maju aj potraviny.

A ryzu neviem varit. A po ryzovej diete (vydrzal som 2 dni) na nu moc nemam chut.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zdrava vyziva ?
suhlasim ...
niet nad pravy sunkovo-syrovy toast s olivami :ikonka01:

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Made in Madrid. (ten podnik v KE).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bezpečnostná manažérka sociálnych zariadení
Obrázok používateľa

Založený: 21.03.2007
Príspevky: 595
Body: 26
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
do tej ciny este tofu ochutene sojovou omackou a slnecnicove semienka(vela)

_________________
Here am I sitting in a tin can far above the world
Planet Earth is blue and there's nothing I can do


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano tofu na kocky je tiez v cine velmi fajn

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
len take rypnutie - zdrava vyziva a rozne azijske sopy s podivnymi prachmi? mi nejde uplne dokopy. ked chces sa stravovat zdravo kup si policko nikde a pestuj sam, vsecko ostatne je podla mna vyrobene vo velkej chemicke s dymiacimi kominmi, neverim ze nejaky indicky malovyrobca, co spieva kazdemu hrasku, dostane svoj produkt az do BA - moj nazor...


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Casto pocuvam argumenty typu:
Preco sa zaujimas o to ake konzervanty, farbiva,sladidla,upravovace chute obsahuju potraviny a co v tele robia?
Preco nepijes mlieko?
Preco sa vyhybas masu?
V zelenine mas tiez kadeco tak to je jedno. Ja jem maso, hocico co kupim v obchode do seba napcham pretoze mi to chuti a aha tu som.

Ten malovyrobca ten produkt sem dostane ...a ano cena bude podstatne vyssia ako polske GM hrasky. Otazkou je ci tolko za hrasok zaplatis a ako si overis ze ind ta neojebkal ... ja sa spolahnem na testovacie organizacie s vedomim ze je to lepsie (bonus k pravdepodobnosti ze to tak je) ako zaklapnut usi a zapchat oci a povedat si
Svet je otraveny tak je jedno ci do seba dam viac alebo menej jedovatu potravinu.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ach dneskaj som si krasne spravil radost papanickou :D
nasi konecne zmizli na par hodin do riti a je volny byt tak ho treba vyuzit varenim :D
teda "varenim"
ale mrte dobre to je a mam fajn naladu tak spamujem :P

cele struzky cesnaku (6ks, cesnaku nikdy nieje dost) na olivaci oondime do makka.
vytiahnem, hodim tam cibulu a pockam az zbelie. varene zemiaky na kocky dam na cibulku, pridam korenie cierne (ci siedmych farieb ci styroch ci jak sa to vola), kari (tak ako cesnak, nikdy nieje dost) mandle a ku koncu dam kukuricu a na polovice nakrajane cesnaky
k tomu som si dal fetu a vajcia na tvrdo a zapijam akurat nejakym patokom cervenym z juznej afriky (hehe willov byt ftw!)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moja oblubena kombinacia je maso (najlepsie kuracie) na mede alebo cesnaku s mnohopocetnymi koreninami a zelenina (paprika, por, zeler). Sladko-stiplava chut ftw. Co sa vegetarianskych jedal tyka moc nepomozem, ja som velky masozravec


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun