HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Podla mna logika ,,nizky trest = oplati sa" sa berie do uvahy bud pri maximalne vykalkukovanych cinoch alebo pri jedincoch, co sa chcu ohriat v base.

Neverim, ze ked niekomu prepne a zacne znasilnovat, tak uvazuje nad dlzkou trestu.


cize pri sucasnom stave, ked basy su 5* hotely, zvysenie trestov sposobi narast nasilnych cinov, lebo sa niektori budu chciet ohriat dlhsie v base, kde je vsetko all inclusive :lol:

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera napísal:
alef0 napísal:
Podla mna logika ,,nizky trest = oplati sa" sa berie do uvahy bud pri maximalne vykalkukovanych cinoch alebo pri jedincoch, co sa chcu ohriat v base.

Neverim, ze ked niekomu prepne a zacne znasilnovat, tak uvazuje nad dlzkou trestu.


cize pri sucasnom stave, ked basy su 5* hotely, zvysenie trestov sposobi narast nasilnych cinov, lebo sa niektori budu chciet ohriat dlhsie v base, kde je vsetko all inclusive :lol:

a co si myslis ze robia romovia z letanoviec a hrabusic ked im zakazali rubat drevo v Slov. raji aby v zime nemrzli? :ikonka01:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Svaty Izidor, tam malo byt NEuvazuje!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OT takto to dáva zmysel, s tym NE to nebudde až tak :P

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Och! Odvolavam, co som odvolal a zadam co jsem zadal. Chcem povedat to co som chcel povedat a to je to, ze ked znasilnujem, neprepocitavam v hlave tresty.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kto by to bol o tebe povedal, ze si taky vasnivy milovnik.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nepomilil si si vlákno?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Erken, pleties si trest s nahradou skody.

ja si myslim, ze trest a nahrada skody su dve neodlucitelne veci, ktore su potrebne ku kazdemu spravodlivemu rozsudku. A pri oboch sa musi pouzit zasada nahrady, resp. trestu, v minimalne rovnakej hodnote ako bola ujma resp. ako bol zlocin, inak rozsudok nebude spravodlivy
samozrejme, obcas nie je trest nutny (ked niekto do mna nabura, staci ze mi zaplati skodu na aute, nemusi ist do basy) a zaroven ze niekedy nie je nahrada mozna (mrtveho blizkeho mi uz nic nenahradi).

avsak..
(toto je zaroven odpoved Ozzymu), nie sme stroje, ale citiace bytosti, preto je nutne pri kazdom rozsudku vziat do uvahy aj to, ci bol zlocin umyselny alebo nebol (spadnuta garaz a mrtvy syn rozhodne umysel nebol). Pri umyselnom zlocine treba jednoznacne uplatnit zasadu trestu a nahrady v aspon rovnakej hodnote, ale pri neumyselnom zlocine urcite nie.
Thera napísal:
psychopati> tam je uplne jedno ci je trest 1 alebo 10 rokov, jednoducho pri svojom konani a stave nieco take vobec neberu do uvahy
vrazdy a nasilne ciny v afekte > myslim, ze v rozpolozeni, v ktorom sa vrah nachadza, ked vrazdi svoju obet, je mu uplne jedno ci za zlocin, ktory vykona, dostane 5 alebo 50 rokov, kedze v tom momente asi rozmysla nad uplne inymi vecami
planovana vrazda> v tomto pripade som mozno ochotna akceptovat, ze to, ci sa rozhodne vrazdit, zavisi aj od vysky trestu, myslim si vsak, ze aj v tomto pripade hraju prim skor ine faktory, ci tu vrazdu spachat, ako toto

plne suhlasim s celym textom. tak ako som pisal v predoslom prispevku, na kriminalitu ma vplyv mnozstvo veci. nie len vyska trestov.
Thera napísal:
podla mojho nazoru, vacsina vrazd sa deje v pripade c. 2 (vrazdy a nasilne ciny v afekte - pozn. Erken)

prebrovsoval som ministerstvo vnutra, spravodlivosti aj statisticky urad, ale nenasiel som tam udaj, kolko vrazd sa v SR deje na zaklade prveho, druheho ci tretieho pripadu. preto je podla mna velmi tazke urcit, ktory z danych prikladov je najviac zodpovedny za mnozstvo vrazd. ak niekto nasiel dajaku statistiku o tomto (nie som vsemohuci, mozno som daco prehliadol) sem s nou. tiez by som rad vedel, jak to je.
Thera napísal:
pokial sa bavime o treste smrti za vrazdu> v tomto pripade ide asi o zvlast brutalne ciny
tu mam dojem, ze tieto ciny pachaju predovsetkym mentalne naruseni jedinci (nemyslim teraz len intelektualne, ale predovsetkym citovo)... nemyslite, ze takymto ludom je sumafuk, ci dostanu za vrazdu 5 alebo 50 rokov? podla mna su v takom stave, ze tento fakt u nich nehra primarnu rolu

ci uz ale stratia za svoj cin zivot, to im uz tak sumafuk pravdepodobne nebude. a pri vysokom treste ide aj o to, ochranit spolocnost co najdlhsie od takeho psychopata.
Alef napísal:
Podla mna logika ,,nizky trest = oplati sa" sa berie do uvahy bud pri maximalne vykalkukovanych cinoch alebo pri jedincoch, co sa chcu ohriat v base.

presne. vykalkulovane ciny. ktora umyselna vedome vykonana vrazda nie je vykalkulovana?

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
osobne by som povedal ze najvetsi fail je skor v tom z vezenia uz samo o sebe nema nikto strach pretoze funguju ako ... heh.. organizovane vylety..chapes... vstanes o 05:30 (napriklad...) .. poratas... ides na hygienu .. najest sa... denne aktivity...vecierka 22:30 (berte to vsetko ako priklad..ale ked dobre pametam som viac blizko nez by mi bolo mile...)
a *trest* v podobe obmedzenia slobody .. kde vlastne vedies v ramci moznosti normalny zivot .. a mas okolo seba ludi ktory toho maju dost spolocneho s tebou ( vrana k vrane sada...resp. sociopat k sociopatovi... ) nie je mozne povazovat za trest... stacilo by sprisnit samotny pobyt vo väznici a uz to same by malo isty nezanedbatelny efekt
..imo anywayz

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Forestmarko: urcite. suhlas. aj znizenie pohodlia v base by veci posunulo lepsim smerom.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun