HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Pútnička

Založený: 21.02.2009
Príspevky: 14
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ludia, prepacte, že tu rusim.Ale bola som vyslaná...oboznámiť ludi,že pár mojich známich chce zorganizovat festival. Nieco na styl Istroconu, ale urcite nie na takej urovni. Chceme Vás poprosiť o nejaké rady ako začať, kde zohnať sponzorov, miesto..atd.. Kontakt na kamaráta hodím neskôr, pretože mám zlomenú ruku a strašne ťažko sa mi píše( úraz na motorke)


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 03.05.2009
Príspevky: 6
Body: 5
Bydlisko: Galanta
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
noo ja som jeden ztych co ju vyslali :D , skratene uz od Comics Salonu 2008 uvazujeme nadtym ci by sa nedalo daco take ako AS alebo SC ( samozrejme ze mensie ) urobyt aj u nas. A az teraz sme sa tomu zacali venovat trocha vaznejsie a preto by som bol rad kebyze mi hocikto napise rady. skype ghostko.shp facebook Adam Szitás icq 315 383 150


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Travoltino napísal:
urobyt aj u nas.


urobit.
a kde je u nas?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som sa zrejme s podobnymi otazkami pustil skor za ludmi okolo manga.sk, animecrew.sk a samozrejme fantazia.sk - su to vsetko stari veterani, ktori s organizaciou podobnych podujati maju kopec skusenosti a urcite by vedeli poskytnut nejednu uzitocnu radu.

My tu sme len take male rybky co chodime raz za cas piati na pivo, s conmi nemame velmi skusenosti.

A podpisujem sa taktiez pod otazku "kde je to u nas".

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Budem odradzat a kuvikat a budem vulgarny a budem zhadzovat vase vzdusne zamky. Napriek tomu si cenim vasu aktivitu :-)

Nepredstavujte si, ze zo dna na den zorganizujete con, kde vam pride 300 ludi, v malom mestecku je nesplnitelny sen. Ak nemate skusenosti, dopadne to zle. (Vid bajny kosicky con, na ktory vsetci chcu radsej zabudnut). Navyse, Slovensko neutiahne viac nez dve megaakcie typu SlavCon ci IstroCon, navyse su to akcie s dlhorocnou tradiciou, viacerymi sponzormi a hordou organizatorov, ktorymi treba blahorecit.

Zo skusenosti z Hostinca vam na uvod odporucam zorganizovat jedno stretko na pol dna. Rezervujte si miestnost v podniku, pozvite kazdeho kamosa a frajera/ku koho mozete, zaveste oznam sem, na SLAD a animecrew, vyzvite troch ludi spomedzi seba nech urobia prednasku (pre mna za mna aj o Twilighte, Panovi Prstenov a anime, doneste Bang ci ine stolovky, prizvite nejakeho hraca RPG (mozem prist) a zazijete prijemne popoludnie (do 2400), ktore potesi vas i ostatnych. Samozrejme, robte to zadarmo.

Tym si otukate komunitu a ziskate potencialnych navstevnikov dalsich stretiek. Ak sa vam nepodari zorganizovat ani toto stretko, na vacsiu akciu zabudnite. Ale naopak: ak budete uspesni, mate otvorenu cestu k dalsim stretkam.

Tento model fungoval v Kosiciach a funguje v Prievidzi, pokial viem, s velkym uspechom, v Prievidzi takto komunita kvitne a ma 40+ ludi.

Hlavu hore!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
na druhu stranu alternativu ku CS, AC, GE a IC by som velmi privital :) (kedze je to vsetko ta ista firma)

pravda ale je ze bez penazi nejde nic, a ani s peniazmi, pokial nie su skusenosti :(

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Nepredstavujte si, ze zo dna na den zorganizujete con, kde vam pride 300 ludi, v malom mestecku je nesplnitelny sen.
Nechapem, preco si taky negativny. Ved oni jasne napisali, ze chcu nieco male.
Juro napísal:
na druhu stranu alternativu ku CS, AC, GE a IC by som velmi privital :) (kedze je to vsetko ta ista firma)
S tymto jednoznacene suhlasim.

Inac, tuto: viewtopic.php?f=56&t=6612&start=0&st=0&sk=t&sd=a je stranka RPG hracov, ktory robia Open Gaming na SC a IC, mozno vam pomozu s RPG. Snad ma nezastrelia ze to tu pisem bez ich vedomia


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
na druhu stranu alternativu ku CS, AC, GE a IC by som velmi privital :) (kedze je to vsetko ta ista firma)


suhlas. ale aku alternativu?
na cone je povinne DDR, Animä, nejaky slovania (velislav lol) a zas rovnake xichty. + prednasky o utrpeni mladych jelencekov v 45 diely 87 dielnej sagy o kvetinaci a mravcekoch.
etc.

imo alternativa neexistuje na svk. ked, tak jedine specializovana akcia, lenze nakolko nas tu zije ani ne polovica NYcity na velkom uzemi, nemas tu moznost spravit specializovanu uzko zameranu akciu pac ti na nu prijdu seci styria kamosi, jeden vratnik, dvaja zbludilci a win :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono vsetky specializovane akcie vznikli zdola: zislo sa par fanatikov a v tretom rocniku uz bolo ludi ako hadov.

RPG Slezina zacinala tusim s 20 ludmi a ku koncu ich bolo tusim 70?

Yarpenova chata modernych spolocenskych hier 8 ludi, minule 30?

Vonkoncom by som si nerobil tazku hlavu z toho, ze niekde pride malo ludi: malo ludi znamena menej problemov s organizacou, vacsia kontrola, mensie financne naklady a menej tazkosti v pripade, ze zlyha. Bezplatny vstup znamena, ze navstevnici prepacia vsetko.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ono vsetky specializovane akcie vznikli zdola: zislo sa par fanatikov a v tretom rocniku uz bolo ludi ako hadov.

Vonkoncom by som si nerobil tazku hlavu z toho, ze niekde pride malo ludi: malo ludi znamena menej problemov s organizacou, vacsia kontrola, mensie financne naklady a menej tazkosti v pripade, ze zlyha. Bezplatny vstup znamena, ze navstevnici prepacia vsetko.


lenze potom uz to nejni specializovana akcia, lebo sa ti nabali k prednaskam o mravcekoch nejaky kamos kamosa komosov, ktory donesie DDR a... :) mas po ptakach
70 ludi je sice great succes na akciu zameranu povedzme cisto na warhammer, ale tutok uvodne posty sa chceli merat s conmi, nie nerd session

so zvyskom suhlas :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cim vacsi con v predstavach, tym vacsia sanca, ze nebude vonkoncom nic.

A suhlasim, ze ak niekto prinesie DDR (alebo airsoft), tak je po specifickej akcii - ale to je vyhoda! - pretoze takto (a len takto) mozes nabehnut na cestu potencialne vacsej akcie.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlas

(len som si povzdychol nad smutnym osudom slovenska. kde inde maju sance najst hrbu ludi specializovanych, u nas nejni :_( )

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som sa napriklad mrte tesil na Game Expo, som si hovoril, konecne slovensky herny con; ludia maju nejake skusenosti s organizaciou a sponzormi takze to moze byt fajn - a hracov je vela aj v bratislave, uz len keby par stovak doslo tak by to bol v pohode uspech.

Ale potom jak som sa dozvedel, ze to je spojene s AnimeConom...som si pomyslel, ze sa budem predierat cez hordy ludi s obrovskymi ocami a cez vselijake anime premietania a vobec vsetko okolo...akoze nic proti, to je v pohode, ale preco to musi byt naraz? V jednej malej budove? Podla programu som nepoznal rozdiel medzi CS+IC a AC+GE, uplne to iste mi to prislo :) Tak som tam ani nesiel...

Bohuzial prednasky na CS maju velmi nizku uroven, podla mna, az na zopar kvalitnych...pretoze vzdy je to o tom, ze tie prednasky robia ludia nejako spojeni s organizatormi - kamarati, znami, internetove znamosti, a proste ludia ktori nemaju s prednasanim ziadne skusenosti, takze sa to zvrhava vzdy na nejaky opis, stiahnuty z wikipedie alebo z vlastnych skusenosti.
Priklad: warcraft3 spred par rokov, typek to cital z papiera monotonnym hlasom (fakt asi z wiki), a este sa pritom aj dost casto mylil.
Priklad: prednaska Airsoft vs. Larp na poslednom CS - cakal som nejake ukazky a napady, ze ako sa da airsoftova technika zakomponovat do larpu, pripadne nejake principu z larpu do beznej airsoft strielanice...a miesto toho bola cela prednaska o zakladoch airsoftu (typek vysvetloval ako sa delia airsoftove zbrane & shit).
Priklad: prezentacia Cauldronu. Typek zjavne uz prezentacie robil (firemne asi), mal to pripravene, strukturovane, premietal trailery a vobec bola to asi najlepsia prednaska na CS. Akurat skoda ze trvala len hodinu (stale bolo o com rozpravat), pretoze po nom mal dojst nejaky dalsi prednasajuci, ktory nakoniec ani nedosiel...

Podla mna nie je tak lahke spravit prednasku - napriklad o BSG, alebo Star Treku. Pretoze zvacsa je to urcene pre novacikov, kde sa predstavuje seria a vysvetluju zakladne veci, zname kazdemu kto videl prve diely (a potom sa to minie ucinkom, pretoze sala bude aj tak plna skalnych fanusikov a znamych prednasajuceho, ktori budu tlieskat, nech to bude akokolvek zle).

Vsetkym tym som chcel povedat, ze ak nejaky dalsi con alebo podujatie, radsej kvalita na ukor kvantity - radsej dve tri fakt dobre, premyslene prednasky, ako 30 nezazivnych. Radsej tridsat typkov, co si pozru vsetky tri prednasky, ako 300 takych, co len behaju po budove a nic z toho ich prilis nezaujme (a vacsinu z toho co chceli vidiet aj tak nestihnu :D)

[Ale nechapte moju kritiku CS zle - snazim sa byt skor konstruktivny. Kazda snaha sa ceni a som rad, ze na slovensku sa nieco take podarilo zorganizovat.]

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obavam sa, ze na Slovensku je velky problem s prednasajucimi. Organizator nema v silach overit, ci je dany clovek vzdelanec alebo wikidiot. Keby sa mali odtriedit biedne prednasky od zaujimavych, tak by program zival prazdnotou, musel sa skratit na jeden den -- obavam sa, ze to nie je ciel ani ziaduca vec.

Uspech prednasky zavisi od uspechu prezentera a kedze nie sme profesionalna scena, tak musime bezat stylom, ked organizatori dakuju za kazdeho prihlaseneho ucastnika programu. To, ze niekto vyvali par eur a potom je sklamany, je uz iny problem, ale obavam sa, ze s tym nik nenarobi nic. Jedina cesta je mozno kontrolovat evidentne bludy (pripad, ked prednasajuci nedojde -- to povazujem za znacnu blasfemiu :-))

Hoci som za poslednych n conov navstivil anciasa dohromady azda 5 prednasok (lebo ma maloco zaujalo), ale napriek tomu nenadavam.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 03.05.2009
Príspevky: 6
Body: 5
Bydlisko: Galanta
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja nerozmyslam hned o mega cone kde by prislo ja nvm XY ludi , len som vravel ze na zaciatky nejake rady a tak. Sa to tu rozvinulo na burlivu temu :D Zatial sa to da co mi robime nazvat stretkom kamaratov/fanusikov nejakeho zanru ( anime, airsoft a pod ) len proste aj slavcon vznikal tak ze sa ludia stretavali a neskor to prerastlo do akcie ako ju pozname teraz. A zas take male mestecko niesme. Len by sme radi vedeli co to obnasa a podobne. A sme z mesta Galanta 50 km od Ba


Naposledy upravil Travoltino dňa Po. 04. Máj 2009, 14:24, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun