HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja stale čakam na linky, odkazy, citacie, cokolvek co by tvrdenie o pôvode znaku potvrdilo... nic take zatial nevidim... ale cakam a verim ze Brancci zvedavym citatelom objasni celu tuto problematiku :)

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 27.05.2009
Príspevky: 9
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozrite sa ešte raz! Kleriker, má čiastkovú pravdu: Zákon upravuje používanie MALÉHO štátneho znaku. Ale napr. Trestným činom však ostáva aj hanobenie VEĽKÉHO štátneho znaku, pretože jeho neoddeliteľnou súčasťou je aj malý znak. Tradícia Veľkých, stredných a malých znakov vychádza ešte z čias 1. ČSR, vtedy dva levy držali stredný štátny erb, pod ktorým bola zlatá stuha s nápisom "Pravda víťězí". Toto motto bolo používané na prezidentskej štandarde až do roku 1993. Ale nechápem, prečo si niekto na tomto webe založil diskusiu o tak malichernej veci ako je VEĽKÝ ŠTÁTNY ZNAK SR??? Kľudne sa nakontaktujte na Slovenskú genealogicko-heraldickú spoločnosť (genealogy@snk.sk), kde Ti budú vedieť lepšie vysvetliť funkciu tohto znaku. Mne osobne sa páči, pretože je neutrálny a nikomu tým neubližuje. Navyše, ja som ho kreslil asi týždeň. Listoček, po lístočku, pierko po pierku... bola to takmer hodinárska práca a divím sa, že sa nájde niekto, kto moju prácu TOTÁLNE ZNEGUJE a obráti na posmech! Celé mi to pripadá hlúpe! Bohužiaľ, aj takí vieme byť my - Slováci! :(


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spoiler! :
Takova detajlni prace a ten ptak stejnakvypada jako turul :twisted:
:ikonka17:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Teraz vazne nic v zlom, ale trestne ciny su definovane v zakone 300/2005. Ak sa nemylim, nic co nie je tam, nie je trestny cin. Samozrejme nepocitajuc vyklad. Ale nikde nevidim zmienku o VELKOM. Ak by tam bola, bol by to nepriamy dokaz o jeho existencii, ale nemusel som ani otvarat Trestny zakon, aby som vedel, ze aj keby bol, bude sa uvadzat len ako statny znak bez adjektiv. A aj som ho otvoril a nie je tam zmienka.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 27.05.2009
Príspevky: 9
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kliknite si na
http://www.heraldica.szm.sk/stranky/slov/indexslov.htm
a potom "r. 1993"
a potom VEĽKÝ ZNAK


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja ti nevim.. ja tam stale vidimuvedeny ako Štátny znak Slovenskej republiky 1993 toto
Obrázok

to ostatne je dalej uvedene ako symboly, nie ako znak
:ikonka01:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 27.05.2009
Príspevky: 9
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale ja tu nebudem slovíčkariť. Na web som to zavesil ako "Coat of Arms of Slovak republic". Ak sa chceš hádať, môžeš. Ale bude Ti to prd platné. Ľudia si tento emblém slovenskej štátnosti bez problémov môžu dať aj na tričko a zviditeľňovať SR. A tí, čo nechcú, budú chytať za slovíčka a politikárčiť, pričom chleba a benzín lacnejšie nebudú.


Hore
 Profil  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ludia kolki z vas dostali skaredu PMku? :lol: a ja som sa pritom len zasmiala na jeho zadkovej fotke :lol: na ktoru bol btw tak pysny ze ju nasledne hned zo stranky stiahol aj s fotkou svojej tvare :lol: tak bud si stojim za tym co som alebo s tym ani nezacinam... :lol:

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Naposledy upravil venus dňa St. 27. Máj 2009, 21:26, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prisaham, ze ak ten erb naozaj je, tak si ho na to triko aj dam :P

Mne sa paci, len sa cudujem, ze stitonosi etc su biely, povacsine aj oni mali farby eventualen maju, pozrite znaky Cadu, Singapuru, Sierra Leone, MAlawi, Chile (ich sa podoba, je tam jelen a kondor:D) :P , ale tusim spanieli maju stlpiky aby sme sa vratili k Europe

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To kde sa k tomu da vobec z Wikipedie preklikat? Lebo sama wiki sa tvari ze ziaden clanok na to nikde nelinkuje. Ci som slepy?

Inak nie som pravnik (hello Klerik :) ), ale nepovazujem to za zakonny statny znak, moze to byt erb registrovany heraldickou spolocnostou, ale to z neho nerobi nic oficialne. Tie male znaky uvadzane na uvedenej stranke dokonca ani neobsahuju trojkriz, len ovcu, lipu, vrchy a orla. Plus, stranka samotna posobi podozrivo, je to na szm, chyba akykolvek kontakt na autora, cokolvek, co by dosvedcovalo nejaku mieru autenticity.

Google motto "afferant montes pacem populo" v spojeni so Slovenskom de facto nepozna, okrem velmi nespolahlivych zdrojov (blog nejakeho chlapca, nejake stranky Mahalo, polska Wiki, ...) to nie je nikde uvedene, o nejakych strankach slovenskeho statu ani nehovorim.

V zivote som nevidel velky znak ani motto na ziadnom oficialnom dokumente, plagate, letaku, nicom, ani na miestach, kde by na to miesto bolo.

Urcite by som to na verejnosti neprezentoval ako oficialny symbol SR.

Tolko moj nazor.

V kazdom pripade ale vektor to je pekny.

Off topic posty v tejte teme som inak vymazal.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 27.05.2009
Príspevky: 9
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Štítonosi, lipa a stuha sú strieborné. Strieborná farba sa na počítači blbo kreslí a preto je namiesto nej použitá bledošedá (nie biela), CMYK 0/0/0/10


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 27.05.2009
Príspevky: 9
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Osobne som to na Wikipédiu ani nedával. Ja som všetky vektorové znaky a logá, ktoré som nakreslil, umiestňoval na http://www.brandsoftheworld.com Je to stránka, kde môžete nájsť tisíce rôznych znakov a emblémov.


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak aj ja som dostal PMku.
A mňa by strašne zaujímalo, skade si sa tu nabral len-tak z ničoho nič.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 27.05.2009
Príspevky: 9
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Motto uvádza o.i. vo svojom blogu aj Jakub Lipták: http://jakubliptak.blog.sme.sk/c/149341 ... domie.html
Na stránke http://www.mahalo.com/Slovakia sa dozviete v angličtine, že mottom SR je práve "Afferant montes pacem populo", z Knihy žalmov.


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Brancci napísal:
Motto uvádza o.i. vo svojom blogu aj Jakub Lipták: http://jakubliptak.blog.sme.sk/c/149341 ... domie.html
Na stránke http://www.mahalo.com/Slovakia sa dozviete v angličtine, že mottom SR je práve "Afferant montes pacem populo", z Knihy žalmov.

Annun napísal:
Google motto "afferant montes pacem populo" v spojeni so Slovenskom de facto nepozna, okrem velmi nespolahlivych zdrojov (blog nejakeho chlapca, nejake stranky Mahalo, polska Wiki, ...) to nie je nikde uvedene, o nejakych strankach slovenskeho statu ani nehovorim.
:)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun