HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este treba viac zvysovat zaujem o japonsku kulturu? Mal som pocit, ze uz len Hollywood tlaci Japonsko do kazdeho druheho filmu, nevraviac o propagacii skrz anime, manga a spol.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano, lebo tych 54 ludi co tam pojde uplne zmeni postoj Slovenska k Japonsku :roll:
a taktiez je na Slovensku strasne rozsirena Japonska kultura, kazdy chce byt ako japonski spevaci, ktori su stale hrani v radiach, kazdy piatok vidim po mestach behat mladych ludi oblecenych ako postavicky z Naruta a kto nema rad modernu japosnku mecha kulturu sa uci bojovat s katanou, dokonca sa aj suska, ze nackovia su ochotni akceptovat zltu rasu ako rovnocennu s bielou...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Skor mam pocit, ze Kleriker chcel povedat, ze v poslednych rokoch je volakysi mrtny boom japonskej kultury, ako zaplava ;) co je teda pravda

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmm, gymo, na ktore som chodil robilo presne toto iste. posielalo nas (studentov) na rovnake zajazdy do severskych krajin (hlavne Norsko) a do Francuzska. Bolo to kosher? Nemali by sme to zakazat?
a teraz si predstavte, ze by aj tato akcia bola smerovana na iny stat, napr. to Norsko. to uz by nebola propagacia a nasilne zviditelnovanie? no nechcem vidiet co by ste tu vyrobili keby s rovnakym napadom prislo americke velvyslanectvo :shock:

tiez dokazete kazdy dobry umysel prekrutit do totalne irelevantnych rovin

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No jediny, kto tu prekruca do irelevantnych rovin, si ty. Z takpovediac nulovych informacii (troch viet) si si vycucal celosvetovu konspiraciu :lol:

Nechapem naco tolko zvelicujes? Vsak kto tu hovori o mega propagande a nasilnom pojaponcovani, alebo o com tu hovoris?

Hovorim len, ze v poslednej dobe je silny boom japonskej kultury po svete. Chces to snad popriet? Pred piatimi rokmi nikto na slovensku nevedel, co to je manga ci anime, dneska kazdy stvrty mladeznik vie niekolko suvislych viet po japonsky :)
Zato nemam pocit, zeby k nam zo severskej alebo hocjakej inej kultury preniklo za posledne roky tolko veci co z japonskej, ale mozbyt je to len moj pocit, ak mas dake informacie, rad si vypocujem.
Nijako som to dokonca ani nekomentoval, nepovedal som, ci to je dobre, a ci zle.

Tak sa zobud prosim ta. Hovori sa tomu citat s porozumenim a s nadhladom.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co si vstal zlou nohou z postele Axxis? Ako poznamenal Juro, len som nepovazoval Japonsko za krajinu, co sa potrebuje zviditelnovat u mladeze. Rozumej, takato akcia mi pride vhodnejsia pre Slovensko, ako Japoncikov, ale netvrdim, ze je to zle.

A netusim, co si chcel svojimi postmi dokazat, absolutne, bud si vcera to prehnal z alkoholom a este si nevytriezvel, alebo neviem. TAhas vsetko do extremu, cize povedomie o Japonsku nadobudne narod az vtedy, ked sa kazdy bude hrat na Japonca?

Stavim sa s tebou, ze keby si po svete dal kviz, kde je Norsko a kde Japonsko, tak Norsko ligne tycku.

Mas nejaky vazny problem s konstatovanim, ze Japonsko zaziva boom? Minule sme sa smiali na reklame na Sakuro con, uz si videl Njordan con? JA nie

POVEDZ MI SAKRA, KDE SME NIECO PREKRUTILI? Ked poviem, ze mam pocit, ze o tu kulturu je naj zaujem na svete, prekrusim umysel JAponskej ambasady? Za to odpovedat stylom, nackovia uznaju zltu rasu, je prekrucanie. Jo a co myslis, najvacsi pocet zaujemcov budu ludia, co o Japonsku vedia minimum, alebo ludia, co v Japonsku myslienkami uz ziju?

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Naposledy upravil Kleriker dňa So. 09. Máj 2009, 11:32, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to zvelicovanie som nemyslel vazne, bola to len taka mensia hyperbola, ktorou som sa snazil poukazat na nezmyselnost klerikerovho prispevku, pretoze to on hovori o megapojaponcovani sveta, nie ja

ak chces nejake moje striktne vyjadrenie, bez zbytocnej modulacie reci tak tu je:
Japonsko ponuklo poznavaci pobyt 54 ludom, ktori on maju zaujem a poskytlo tak skvelu prilezitost pozriet sa do Japonska dajme tomu studakom, ktori by tam radi, ale z vlastneho si to zaplatit nemozu.
Ale nebol by to internet (a v nasom pripade kleriker), ktory by tuto zdanlivo neskodnu a ocividnu zalezitost neokomentoval s tym, ze Jap. je uz aj tak prilis tlacene do popredia Holywoodom a bla bla bla....vlastne este v tejto chvili nechapem co mal jeho kometar spolocne s touto temou.

/edit: hmm, asi som predsalen reagoval trochu prehnane, po opatovnom precitani jeho prispevku mi to uz neprislo tak ako na prvykrat, ospravedlnujem sa

_________________
Obrázok


Naposledy upravil axxis dňa So. 09. Máj 2009, 11:35, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Behold, MEGAPOJAPONCOVANIE

Kleriker napísal:
Este treba viac zvysovat zaujem o japonsku kulturu? Mal som pocit, ze uz len Hollywood tlaci Japonsko do kazdeho druheho filmu, nevraviac o propagacii skrz anime, manga a spol.


Ano, v tom prispevku som vyjadril vazne obavy o osudy mladeze bielej rasy, ktoru chcu zakerni Japonci zlakat so dvojich sparov, ako sucast zidojaponskeho "kompotu"

P.S

Toto je prehananie :P

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Axxisovi patrne vybuchla hlava preto, ze ked treti post sa obracia gegen japonska kultura, tak je to take .. na flame.

Keby tam bola kultura Laponcov, ani pes nestekne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Girugamesh! \m/

:lol:


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Japonska kultúra je čudná, extrémne odlišná od našej. Podľa mňa. Otázne či má zmysel chcieť sa na nich podobať.
Ale niektoré pesničky sú super :)


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Japonska kultúra je čudná, extrémne odlišná od našej. Podľa mňa. Otázne či má zmysel chcieť sa na nich podobať.

Súhlas. Poznám len zopár japanomaniakov a mám z nich strach. Netuším čo ich na Japonsku tak priťahuje. Jediné čo majú podľa mňa Japonci dobré spadá do technickej oblasti. Robotika, ultraminiatúrne súčiastky a tak. Čo sa týka kultúry tak nie.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Jediné čo majú podľa mňa Japonci dobré spadá do technickej oblasti. Robotika, ultraminiatúrne súčiastky a tak. Čo sa týka kultúry tak nie.


japonky.
co sa tyka kultury, maju niekolko neskutocne dobrych filmov, velmi silnych a velavravnych. (kurosava cely)
maju nadhernu krajinu, maju perfektnu historiu (moja asi najoblubenejsia - feudalizmus top kewl a budovanie japonska zo zaprdenej krajiny na svetovu velmoc, ktora malem vyhrala valku je epicky kus historie), maju zaujmavy a zvlastny drive v praci, v zivote. imo ked sa niekto o stovky rokof v kozme uchyti na top place budu to sikmoockovia. maju vsetky predpoklady na zvladnutie zmien v spolocnosti. +hive culture. of korz v obmedzenej miere.
maju nadherny vlak (stary shinkanzen).

ich muzika ale stoji zahovno cela jak je :D

axXis napísal:
a taktiez je na Slovensku strasne rozsirena Japonska kultura, kazdy chce byt ako japonski spevaci, ktori su stale hrani v radiach, kazdy piatok vidim po mestach behat mladych ludi oblecenych ako postavicky z Naruta a kto nema rad modernu japosnku mecha kulturu sa uci bojovat s katanou, dokonca sa aj suska, ze nackovia su ochotni akceptovat zltu rasu ako rovnocennu s bielou...


ano je. ano, nage chce, nastastie nejsu hrany v radiach (ale to nikto okrem americanov, sfetovanej trosky z GB a desmodu a noname), zial narutardov obcas clovek vidi, NASTASTIE len na conoch.. ano, mecha a katany su popular a japonci ak by si nevedel boli ruka v ruke s tretou risou

ok takze ine veci skus :D:D

no a vaznejsie. nemyslim si, ze by na poondiatom unikulturalnom SVK bolo nieco take mozne pre hocjaku importovanu kulturu (s vynimkou USA --->zidovska konspiracia!!) a druha vec je, chces to? chces na ulici cosplay? chces v radiu okrem tlsteho prasata kulyho a dementneho plesateho Timka este nejakeho japonskeho buzika co bude mnaucat do mikrofonu a oblieka sa jak susedova sestra?
chces nebodaj nackov, ktory povazuju nekoho za rovnocennych? :lol:

kleriker: na tvoj uvodny post. rozhodne je :) ale dneskaj je kazda druha kultura propagovana (co je dobre) takze zbytocne si sa vytocil :D
(no of korz ruska kultura nejni propagovana, ale to bude tym, ze.. rusi nemaju ziadnu kulturu (except vladimir vysockuj))

disclaimer: ocakavam, ze nejakemu tardovi a/alebo modovi uleti dekel a zacne fun... dufam ze ma nesklamete

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
co sa tyka kultury, maju niekolko neskutocne dobrych filmov, velmi silnych a velavravnych. (kurosava cely)

To je možné. Ja filmy veľmi nesledujem.
Warrior napísal:
maju nadhernu krajinu

Ako každý druhý štát.
Warrior napísal:
maju perfektnu historiu

Ako každý druhý štát.
Warrior napísal:
rusi nemaju ziadnu kulturu

Dúfam, že to nemyslíš vážne.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
To je možné. Ja filmy veľmi nesledujem.


skoda. mozno by si zistil, ze maju zaujmave veci

Dead Boss napísal:
Warrior napísal:
maju nadhernu krajinu

Ako každý druhý štát.

a ako kazdy druhy ju maju jedinecnu a inu a oplati sa ju vidiet

Dead Boss napísal:
Warrior napísal:
maju perfektnu historiu

Ako každý druhý štát.

nesuhlasim, taka papua nova guinea alebo australia ci botswana, kanada a nepal su dost nudne.
kazdopadne kazdemu sa paci nieco ine, ja som nasiel zalubenie v japonskej historii

Dead Boss napísal:
Warrior napísal:
rusi nemaju ziadnu kulturu

Dúfam, že to nemyslíš vážne.

nakolko som za toto uz raz ban dostal, nemienim dalej rozoberat tuto temu, musi ti stacit ak poviem ze ciastocne to myslim vazne, ciastocne s nadhladom a zartom. (ale viac vazne)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun