HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa


Odpoveď s citáciou
je nesmierne tazke byt paladinom.Tomuto svetu ako vzdy vladnu mizerny ludia.zmyslom paladina je snazit sa zachranit dobro,pretoze to je vyznam slova paladin.Ludia maju pomyleny dojem o paladinoch,pretoze vacsina z nich nikdy ziadneho skutocneho paladina nestretla.paladina je mozne istym sposobom pripodobnit k zaklinacovi(samozrejme iba v urcitych veciach).Na tuto temu by sa dalo kecat cele hodiny tak skoncim tuto nudnu prednasku tym,ze svet nepotrebuje nic tak velmi ako paladinov.To je samozrejme iba moj nazor. Paladin Argonus


Hore
   


Odpoveď s citáciou
Ja by som anti-paladina ani tak nevidel ako človeka, ktorý škodí kde môže, ale niečo ako klerik napr. u Cyrica, má svoje priority a povinnosti. Nie je od základu zlý, čiže neničí všetko dobro na svete, no robí niečo čo bežne vykonávajú Cyricovi služobníci, niečo pre svojho boha a seba prospešné.

Nepáčila sa mi podstata padlého paladina v tej ktorej hre, pretože po spáchaní nejakého nekalého činu, by už paladin nemal byť so svojím povolaním podľa mňa ani spájaný, či už v minulom čase (ex-paladin) alebo v prítomnom. (padlý paladin)


Hore
   

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prečítal som si to tu a tiež chcem niečo povedať:
Paladin - je ostražitý a rozumný. Nie je to hlupák.
- nie je to náboženský fanatik. To je ten najpoužívanejší blud o paladinoch. Veľmi si ich mýlime s križiakmi a skutočnými fanatikmi.
- paladin nepotrebuje kódex. Má zdravý sedliacky rozum a "premýšľa" skôr než koná. Kódexi sú v rádoch. Paladin je ostražitý, nepotrebuje zákon, aby spoznal, že niečo nie je v poriadku
- paladin je múdri a rozumný človek, ktorí sa tak aj chová a koná. Viacerým sa nepáči, že on je "dobrý".
- ozaj dobrý paladin je niečo ako svetec. Alebo ako "boží bojovník" keď máme v hlave križiacke výpravy a iné predstavy.
Temný paladin - je to opak dobrého paladina, že? Tak isto je ostražitý a rozumný. Lenže on všetko zneužíva vo svoj prospech.
- aj "kade chodí, tade zle robí" je pravdivé. Na dobré skutky by sa asi nedal.
- dá sa prirovnať k satanistovy. Slúži temným bohom, alebo rovno satanovy. Vymýšľať fantasy božstvá je teraz zbytočné, podstata zostáva


ten článok je dobrý, ale nevyjadruje sa k fantasy paladinom, aký by mali byť. Teda, každý má iné predstavi o paladinovy, ale aspoň tu vidíme, že niektoré sú totálne bludy. Mne osobne vadí ten kódex. Paladin nemá obmedzenú slobodu (ostražitosť, inštinkt, intuitícia...), len ju využíva lepším spôsobom, než my.

Podľa mňa, je paladin v boji čisto obranný. Nesnaží sa zabiť či ublížiť. Trebárs ho nechá unaviť sa, potom ho odzbrojí a spúta, napríklad...

Ešte sa budem venovať paladinom a utvárať si o nich ten správny názor. Budem zháňať informácie a gúgliť.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun