HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Červenák, Juraj: Bohatýr – Ocelové žezlo. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
citujem: "Bohatýr – Ocelové žezlo je výborná kniha" tak o tomto by sa dalo doooooost polemizovat  :)


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ogre napísal:
citujem: "Bohatýr – Ocelové žezlo je výborná kniha" tak o tomto by sa dalo doooooost polemizovat  :)

Asi preto za tou vetou nasludujú ďalšie, že?  :)

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno som sa to pytal v inej teme, ale v porovnani s Cernoknaznikom je to ake?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Polemizuj, Ogre, polemizuj. Tvoj názor ma zaujíma. Predpokladám, že si knihu čítal.


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Mozno som sa to pytal v inej teme, ale v porovnani s Cernoknaznikom je to ake?

Lepšie.  :D Je to iné. Trochu inak napísané. A Alefko, teš sa, nenadáva sa tam tak veľa.  :P Mne sa tam páči, ako hovorili. Veľa prirovnaní, spomínajú bohov, je to zaujímavé a podľa reálnej histórie. (Ja som si o tom hľadala na wikipédii len tak, z nudy... :))

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa to pacilo, je to ine ako cernoknaznik, ale dobre, jedine co ma sklamalo je (SPOILER)

ako vybavili draka, len tak nejako nalahko sa ho zbavili

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 26.12.2006
Príspevky: 17
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa tam pacilo ... ehm pacilo .. vsimol som si
ze zenske tam vystupuju zvacsa ako ukojitelky .. potrieb ... medzi akcnymi pasazmi
ale inac pohoda :-), aj si kupim pokracovanie, je tam nejaka ta exotika :) co laka proste zvedavost ci to niekto rozchodi
paci sa mi aj mapka, ked ju nage nenaskenuje tak ani neviem ze tam je, cela mapa v mojej hlave bola znejakeho dovodu otocena o 90 stupnov doprava, som proste vsimavy :-)

_________________
Vlaštovičko černý ptáku co odlétáš na jih
řekni v kapitalistických krajích
kde má dolar stan
že mi dneska ruka v ruce
pod prápory revoluce
splnili sme plán.


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
crowen napísal:
ako vybavili draka, len tak nejako nalahko sa ho zbavili

Hehe, čakal si snáď nejakú drakobijeckú scénu?  :lol:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ďuro Červenák napísal:
Polemizuj, Ogre, polemizuj. Tvoj názor ma zaujíma. Predpokladám, že si knihu čítal.


Toz chlopaku nudil som sa pri tom, je to take nijake, prilis sa snazis napodobnovat Sapkaca. Niekedy zbytocny sex a nasilie,  pripada mi to ze ked stratis napady, strcis ho tam aby si zaplnil hluche miesto :wink: u mna net miesta na policke, posunute dalej .....


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tam bol sex?  :shock: Viem, že Iľja sa tam nechal zviesť jednou z tých šišíg a že s Dinarou spal Bragi. Zabudla som na niečo?  :?

Podľa mňa sa Bohatier už na Sapkáča nepodobá. Černokňažník možno, ale toto ani nie...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  


Odpoveď s citáciou
Samozrejme ti nechcem vyvracať tvoj názor, Ogre. Ako vraví Kate, uznávam podobnosť Černokňažníka so Zaklínačom. Čo narobíte? Dve tretiny amerických fantasy autorov píše variácie na Tolkiena, my z východnej Európy sme zase ovplyvnení Sapkowskim, niektorí najnovšie Lukjanenkom a pod. Takéto vplyvy jednoducho fungujú. Uznávam. Ale  príbehovo je Bohatier úplne inde. Možno je podobnosť so Sapkom v spôsobe vyjadrovania hrdinov, ale to je zase o tom, že sme boli naučení, že Tolkienovi hobiti si spievajú a potom zrazu Sapkáč ukázal, že hobiti môžu používať aj slová ako riť a [vymazané]. Akonáhle  hodíš vyjadrovanie do reality, už niet cesty späť. Vždy, keď sa budú hrdinovia vyjadrovať, ako im huba narástla, bude to zaváňať Sapkom. Sex tam nie je, násilie oproti Černokňažníkovi je snáď tretinové. Aspoň ja to tak cítim, resp. snažím sa o to. Nevyvraciam ti tvoj názor, len vysvetľujem.

K tomu postaveniu žien v príbehu. Je to zámer. Keby ste si zašli do tej doby a do toho priestoru, zistili by ste, že ženy boli na tom ešte horšie. Nepodstatné živočíchy. Každý významnejší chlap ich mal spústu (bez ohľadu na náboženstvo) a slúžili len na to, aby porodili potomkov a starali sa o nich. Nepáči sa mi to, ale je to tak. Hlavne vo vojnových časoch. Myslíte, že v konflikte Kyjevčanov s Bulharmi a Chazarmi sa vyskytli nejaké ženy, ktoré význammnejšie ovplyvnili beh udalostí? Ani náhodou. Osoby ako kňažná Oľga boli výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. V dvojke a trojke však napriek tomu budú omnoho zaujímavejšie ženské postavy, v trojke je dokonca ženská takmer hlavná hrdinka.


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ďuro Červenák napísal:
K tomu postaveniu žien v príbehu. Je to zámer. Keby ste si zašli do tej doby a do toho priestoru, zistili by ste, že ženy boli na tom ešte horšie. Nepodstatné živočíchy.

Mne ešte pred dočítaním o tomto vravel Magara (Magor), ale ja som si to v tom príbehu ani nejak neuvedomovala. Proste to všetko do seba dejovo zapadalo, takže sa mi to nezdalo zvláštne. A taká Dinara podľa mňa skončila celkom dobre.

Ogre: Keď sa nad tým zamyslím, vážne tam Sapkáča nenachádzam. Spomeň si na opisy bitiek, hlavných hrdinov a vlastne všetko. Zo Zaklim to nemá nič...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 26.12.2006
Príspevky: 17
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
reku zarypem este trochu do tych zien :-)

ze tak sa mi hlavou honiii :-) vtej dobe dobra zena deti rodila mala kopec starosti aby ju certoviny ehm ... nenapadali :-), a tie zle (odmietajuce sa podriadit vplyvu muzov), stelesnenie diabla, strigy, ludozrave ci co to bolo co tam konzumovali, ehm ...  co lasku nenasiel :-), samostatnost a tak nezavislost od muza

zena rodiaca vs zena samostatna
   good                        evil

zmysel zivota dobrej zeny je porodit muzovi syna :-) ci bolo to tak

teda to tak nejak v tych arabskych krajinach ostalo doteraz, zato ich zahaluju aby nedrazdili  jak se hvari nepokusali
co som tym chcel povedat ze tesim sa na samostatne zeny (neskor rodiace novych hrdinov), na strane dobra :-)))

brat to s rezervou uz je predsa len pokrocila hodina :-)
paradoxne som niektore opisy ocenil, (zamyslenim sa stareho cynika, uj ale je to bolo nechutnee :-) ) reku malo to stavu :-), normalne nejake emocie  tam boli ci uz som slzu v oku zatlacil  nespominam si kde :-) jaj ked muromec ostepom nalodi kohosi preklal krasny to heroicky vykon :-) aj ked som sa pristihol ze by som hadam uz z toho mohol vyrast :-) ze tak veci ma brali ked som mal 12 a cital verneovky mayovky :-))

koniec bol rychly a uveritelny reku straty na zivotoch a tak :-)

plus by ma zaujimalo ci uz Duro precital Szapkaca, (zvycajne to tak byva ze od urcitej doby ma autor problem citat po sebe nieto este konkurenciu, radsej patra po zdrojoch a inspiraciach ako kopiruje) ta radoby tvrdost nadavanie a naturalizmus skor suvisi s tou stupajucou divokostou smerom na vychod, (cinan v kuchyni ani nehovorim :-), calom zdiveny :-)) )

nah idem uz spat nema to ani hlavu ani patu :-)

_________________
Vlaštovičko černý ptáku co odlétáš na jih
řekni v kapitalistických krajích
kde má dolar stan
že mi dneska ruka v ruce
pod prápory revoluce
splnili sme plán.


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Magara, a ty si Sapkáča čítal?  :D Už si nespomínam, čo všetko máš na polici pri tých Pratchettoch....

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun