HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bola svieža letná noc. Anda nemohla nájsť spánok. Bola ponorená hlboko v mysli, pohľadom neprítomná. Bola tma no veľký mesiac v splne sfarbBola svieža letná noc. Anda nemohla nájsť spánok. Bola ponorená hlboko v mysli, pohľadom neprítomná. Bola tma no veľký mesiac v splne sfarbil jej príbytok na mystický strieborný odtieň. Nedalo jej nepozrieť sa na tú nádheru. Spln jej dodával energiu a magickú silu. Volal ju na lúku, a ona poslúchla svojho brata.

Svieže a príjemné nočné teplo jemne hladilo Andino telo. Bola nádherná. Zvlnené zlatisté vlasy sa jej hrali s vánkom. Cez priesvitné, biele šaty jej bolo vidieť dokonalé prsia. Pozlátený antický strih žiaril ako tisíce hviezd. Lesk jej hlbokých tmavozelených očí ukrýval dokonalú inteligenciu. Ladne, pomaly kráčala bosými nohami po vlhkej machovej prikrývke, ktorá kryla veľké a prastaré kamene. Každým nádychom cítila chladnú, no nádhernú vôňu stromov a papradí. Jej ladnými krokmi bol svieži žblnkot potoka silnejší. V diaľke šumel vodopád. Začula nočný spev dravca. Neprekvapilo ju to, vedela o ňom už dlho, cítila ho. Cítila ho ako svoje srdce. Cítila celú nádheru lesu. Bola s ním spojená. Držala tajomstvá stromov. Vedela všetko, čo stromy jej lesa videli. Sama bola strom. Prastará, no nádherná elfská druidka. Jej sestra, volavka sa elegantne zniesla na machovú postel lesa. Čaptavou elegantnosťou biely vták preniesol k potôčiku a začal svoj zobák ovlažovať studenou vodou z krištáľovo čistého potoku. Kráľovná Verdurských elfov, Anda nasledovala svojho nového spoločníka. Jej chodidlá pocítili studené osvieženie horského prameňa. Zahĺbila sa do myšlienok, ktoré sa jej trblietali pred očami ako hviezdy.


Do súčasnosti ju navrátil zvláštny zvuk pálenej hliny. Volavka zvedavo, no jemne ďobla zobákom do džbánu. Bol jedinečný a magický. Jeho zlatý a matný lesk bol záhadou. Boli na ňom vyryté jemné ornamenty elfského písma. Anda ho naplnila vodou z potoka a pomaly ju vliala cez úzke hrdlo do kamennej žlabiny v lesnom oltári zasvetenom prírodným božstvám. Bolo to magické a zvedavá volavka opatrne pričaptala bližšie k dejstvu. Videla žiaru vychádzajúcu zo žlabiny. Matka elfov sa naklonila a nazrela do múdrosti vody.


V ľudských krajinách vládli nepokoje. Ľudia cítili nenávisť. Zabíjali kvôli nezmyslom. Okrádali jeden druhého, ba aj svojich blížnych. Mnohí sa neuspokojili s tým čo mali a chceli viac a viac. Začali okupovať brány Verdurského lesa. Bezhlavo sekali nádherné a vysoké stromy. Anda začala plakať pri tomto pohľade. Krvavé slzy dopadali do vody a rozplývali sa. Kvapky vody stekali po listoch stromov. Začalo pršať.



Plánujem pokračovanie... Ocením konštruktívnu kritiku.

Vopred Vám ďakujem.



Naposledy upravil Weerty dňa So. 05. Mar 2011, 14:52, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vela nadhery, zlata, krasy, ladnosti... brekeke
dalej v niektorych vetach je podivna gramatika, napriklad tu
Citácia:
Jej ladnýmy krokmy bol svieži žblnkot potoka silnejší


a uprimne, po prvych dvoch riadkoch som sa fakt musela nutit citat to. a nakonci som sa len utvrdila v tom, ze sa mi to nepaci.

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gramatika to zabija. (,,Krvavé slzi dopadali do vody a rozplívali sa.") -- a stacilo by pouzit kontrolu gramatiky vo Worde.

Samotny tvo styl nie je tragedia, ale takto ma to nenadchlo, lebo smrdi mi to tonami fantasy klise. Na atmosfericke veci je to prilis sladke a lepkave -- povedal by som, ze autor si projektuje sny :-) Same zvlnene vlasy, priesvitne, ziariace, leskle, bose, vlhke, machove, prastare, trblietave, a to mne nestaci, priam ma to nudi.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vďaka Vám. Moja prvá poviedka, takže nebola až tak zdusená ako som očakával. Uznávam, v gramatike nie som doma.


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zaprve, mas tu iba dve kritiky, este moze byt zdusena
a za druhe, ak si slovak, tak je slovencina tvoj materinsky jazyk, cize by si v nej mal byt doma

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Áno, áno, nie som Slovák. Len tu žijem ak dovolíš.


Naposledy upravil Weerty dňa Št. 03. Mar 2011, 19:57, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A prepáč, ale prijal by som kritiku na moju tvorbu nie na moju osobu. Vďaka


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som povedal, ze ocividne zacinas pisat, siahas po tom, co ti je zname (fantasy) a chyba ti originalna myslienka. Ak opomenieme gramatiku, text nie je podla mna na takej zlej urovni stylisticky, bohuzial je nesmierne pateticky a okrem opisu vlastne neponuka nic zaujimave.

Na tvojom mieste neprestavam pisat, no urcite by som sa:
a) zdokonalil v gramatike (ak nie si slovak, mozno by stalo za to skusit pisat aj v rodnej reci - toto myslim bez akejkolvek ironie)
b) pokusil by som sa najst originalnejsiu temu na spracovanie
c) este pred tym, nez nacnem pisat, by som si spravil jasno v tom, aku pointu chce mat moj pribeh

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hovoríš čistú pravdu ;) všímam si tvoju skúsenosť. Moja chyba že som dal poviedku na ktorej som si trénoval písanie na toto fórko. Ale zaslepilo ma to, tak som to nejak nezvážil. A keďže žijem na Slovensku budem pokračovať v slovenčine. Samozrejme budem asi musieť začať používať ten word na gramatiku. Ale ináč ďakujem.

len tak baj da vej- dokončujem ďalšiu poviedku tak som zvedavý čo poviete na ňu.


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lilla napísal:
vela nadhery, zlata, krasy, ladnosti... brekeke
dalej v niektorych vetach je podivna gramatika, napriklad tu
Citácia:
Jej ladnýmy krokmy bol svieži žblnkot potoka silnejší


a uprimne, po prvych dvoch riadkoch som sa fakt musela nutit citat to. a nakonci som sa len utvrdila v tom, ze sa mi to nepaci.


Zabudla si na dokonalosť :)


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun dobre poznamenal, ze ked chces budovat dejovu poviedku, tak naozaj treba vybudovat dej s gradaciou a pointou, ale tu o to neslo.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Annun dobre poznamenal, ze ked chces budovat dejovu poviedku, tak naozaj treba vybudovat dej s gradaciou a pointou, ale tu o to neslo.


Skús novšiu poviedku (Deň Barda) :) som zvedavý čo poviete.. a fakt sorry za pravopis..


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun