HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 15 ] 
Autor Správa

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na svět koukám se jen jednim okem
Důvody mám k tomu pádný
Každej každýmu je sokem
Názory lidí sou vadný

Já nesoudím všechny lidi
Na to bych si netroufla
Já jen co tím okem vidim
Až moc pýchy až moc zla

Druhý oko neotvirám
Bylo by to zbytečný
I tím jedním kterým zirám
Vidím všechno opačný

RE:
Opak lidí,opak mozku
Sou to jenom tupci z vosku
Přetvářkou se pořád chluběj
Proč oni se nevyhuběj
Všechno přece neni špatný
Jenom vosku je už moc
Co nám je teď štěstí platný
Když nám nejde na pomoc
Samý války,závist,zlost
Kdy to bude minulost??

Vosk je jeden velkej zápor
Kazí celej tenhle svět
Nevyvěsím černej prapor
Nesmíme mu vyhovět

Jednou uz ses narodil
Tak bojovat právo máš
Vosk lidem strach navodil
A ty to teď takhle vzdáš??

Tak Posluš si jak chceš sám
My se jentak nevzdáme
Tohle všechno je jen klam
Pohltit se nedáme

RE:
Opak lidí,opak mozku
Sou to jenom tupci z vosku
Přetvářkou se pořád chluběj
Proč oni se nevyhuběj
Všechno přece neni špatný
Jenom vosku je uz moc
Co nám je teď štěstí platný
Když nám nejde na pomoc
Samý války,závist,zlost
Kdy to bude minulost??


Hore
 Profil  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je o EMO?


Hore
 Profil  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
NE...proc by melo?...Myslim,ze emo smysli ponekud jinak!...Emo se nesnazi proti temto vecem bojovat...a myslim ze z textu snaha zmenit to a bojovat proti tomu celkem vypliva...
btw:..Hlavni myslenkou textu je kritika dnesni spolecnosti(vetsiny).


Naposledy upravil njapa dňa St. 29. Okt 2008, 21:39, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
calm down...
prosim skus mi odpovedat:
1: proti akym veciam konkretne bojovat? v texte su tie veci velmi.. obsirne
2: ako bojovat?
3: ako smysli emo?

cross: tiez si nemyslim, ze to ma nieco spolocne s emo.emo je trosku inde. toto je taky typicky mladeznicky rebelpunk, ktory casom odznie a/alebo sa vybrusi do prijatelnejsiej podoby

k samotnemu songu: pripomina mi to formou rannu tvorbu HNF :) co je poztivne. ale prepac, je to mierne naivne

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ok.. tak reagujem na tvoj edit

nezda sa ti, ze tem "kritiky spolocnosti" (vetsiny? hm..) je v punku uz viac nez dost?
nechcelo by to nieco originalnejsieho? uz len Now I wanna sniff some glue je originalnejsia tema (i ked blba :D )

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
K prvni otazce....moje odpoved zni-bojovat proti dnesni spolecnosti. Muze to znit ponekud pesimisticky, ale nekdy je potreba si priznat ze to jde z kopce.Jak si ted zminil, ze uz je tenhle argument neoriginalni...treba se to tak zda...ale je to hlavni myslenka punku, okolo ktere se vsechno toci.
Jak bojovat?...jo ...to de prave dost tezko. Ale je to porad lepsi nez rezignovat,i mala znamka nespokojenosti muze ledacos dokazat.Prave tyto texty, jsou zpusobem "boje",bo spis braneni se. Muze se to zdat naivni. Ale neni jednoduche to prosadit.Proto se to uz muze zdat ohrane, ale je to o tom nevzdavat se.
Na otazku jak smyli emo je opravdu hodne nazoru. Ja osobne tento "styl" neodsuzuji, presto ale myslim, ze dneska je jen malo jeho zastancu, kteri skutecne vedi ,co "ztvarnuji". Vetsina jsou spise pozeri. Ja se o toto nezajimam, takze jen ztezka muzu rict o co jde, nemusela bych take rikat pravdu. Pouze muzu rict ,ze si skutecne nemyslim ze by tenhle text mel emo ducha :D ...ale to je vec nazoru.

Diky za pozitivni hodnoceni textu :)


Hore
 Profil  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jeste k tomu originalnejsimu tema.Jak by sis to predstavoval?...to neni jako prace s buzolou... :wink:
Originalita neni nejmistnejsi.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
njapa napísal:
K prvni otazce....moje odpoved zni-bojovat proti dnesni spolecnosti. Muze to znit ponekud pesimisticky, ale nekdy je potreba si priznat ze to jde z kopce.Jak si ted zminil, ze uz je tenhle argument neoriginalni...treba se to tak zda...ale je to hlavni myslenka punku, okolo ktere se vsechno toci.
Jak bojovat?...jo ...to de prave dost tezko. Ale je to porad lepsi nez rezignovat,i mala znamka nespokojenosti muze ledacos dokazat.Prave tyto texty, jsou zpusobem "boje",bo spis braneni se. Muze se to zdat naivni. Ale neni jednoduche to prosadit.
Na otazku jak smyli emo je opravdu hodne nazoru. Ja osobne tento "styl" neodsuzuji, presto ale myslim, ze dneska je jen malo jeho zastancu, kteri skutecne vedi ,co "ztvarnuji". Vetsina jsou spise pozeri. Ja se o toto nezajimam, takze jen ztezka muzu rict o co jde, nemusela bych take rikat pravdu. Pouze muzu rict ,ze si skutecne nemyslim ze tenhle text ma emo ducha :D ...ale to je vec nazoru.

Diky za pozitivni hodnoceni textu :)


1: preco chces bojovat? co ide z kopca? zivotna uroven sa neustale zlepsuje, mozes si dovolit to, co pred 5-6 rokmi si nemohla. zvysuje sa bezpecie etc etc.. samozrejme je to za istu cenu, ale stoji ti napr zrusenie preventivnych policajnych kontrol za to, aby si odrazu nikde nemala fizlov?

2: zasadne nesuhlasim, ze je zo zakladna myslienka punku, okolo ktorej sa vsetko toci. nieco o tom viem :)
punk je o slobode myslenia, slobode volby, o muzike o istej davke toleranci o nihilizme a 10tkach inych niekedy navzajom si odporujucich veci.
tvoj pohlad mi skor pripomina anarchizmus. a to nieje punk.

3: bojovat.. vela ludi bojuje mnohymi sposobmi.. napr mna uz ta tvoja verzia opustila ciastocne. skor som sa nez na zmenu rezimua systemu zameral na prerobenie a upevnenie svojich moralnych a duchovnych hodnot, svojeho pohladu na svet, svojeho okolia... sebecky hlasuju proti
... ehm..

4: ty budes raz velmi skaredo prekvapena, ako ti jedna mala znamka nespokojnosti neuveritelne donici zivot. ver mi, stava sa to az neprijemne casto... zle odhadnes situaciu, budez az prilis rebel a odrazu bum a nieco sa pokazi. opatrne s hlasnym vyjadrovanim nespokojnosti...
ale zas niekedy je to fun :) ked si to mozes dovolit.

5: tak emo a pozeri.. ja mam niekolko tru emo kapiel rad. alebo skor screamo. napr Ravelin 7, ale slo o mix "ema", punku a hardcoru... celkom fun :) a neprislo mi to pozerske
a pozerov mas vsade. v punku, metale, eme, hiphope

ps: nezabudaj, ze proti momentalnej spolocnosti rovnako silne bojuju aj nackovia. zatial co "punkaci" bojuju proti spolocnosti lebo je prisna a nahovno a obmedzujuca, nackovia bojuju lebo je prilis slobodna, liberalna..
tak si vyber, kto ma pravdu. ja dufam ze nackovia... lebo slobodna, liberalna spolocnost sa mi paci. ale tu nespravis a nevybudujes tak, ze kompletne zhodis vsetko stare.
revolucia je zly priklad. ostatne temer kazda sa dosrala a pochovala svoje idealy priblizne v ten moment, kedy sa ku koritu dostala nejaka svina. a ta sa tam dostane vzdy... ci je to klaus, meciar, ci lenin ci franco...

originalny text: mne sa paci clash, davova psychoza.. ale na punku mi vadia velmi naivne texty a tak :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ted to vypada, jako bych byla zatvrzelej punker...ale tak zhave to neni. Posloucham spise punkrock, pres ktery jsem se k punku dostala a verim, ze toho o tom vis vic nez ja.Ja jsem se ale pevne chytila tehle myslenky, protoze se s timhle problemem dnes a denne setkavam.Tou myslenkou, ze to jde se spolecnosti z kopce...jsem skutecne nemela namysli technicky ,bo podobny rozvoj, ale lidske chovani :)
Ze by me to stahlo z kopce se nebojim,protoze zas az tak aktivne se nezapojuji a nekdy si rikam ze bych se do toho i chtela vic angazovat...ale jak uz jsem zminila,tak to neni snadne..a ja osobne mam jen jednoho cloveka se stejnymi nazory..a jsem za nej hodne rada.,..snazime se aspon touhle "celkem pasivni" formou dat svojje nazory najevo. Vim dobre co lidi dokazou za svinarny....to mi ver....tohle neni tvrdohlavost ,bo neco podobneho....jen zkusenost.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cross napísal:
To je o EMO?

Emaci nerebeluju. Oni sa uzavru do seba a ronia si slzy individualne. (Nerozumiem preco sa "EMO!" pouziva ako univerzalny vykrik do tmy). Predstava krdlika emakov rebelsky sediacich v krcme a brojacich proti systemu je zaujimava!

K textu: podla mna by sa to dobre spievalo, nejedna garazova kapela ma horsie texty. Akurat v prvej slohe mi tusim nesedi rytmus alebo sa mi to zda? Idea vosku to drzi pohromade, to sa mi pacilo.

-----------
Ja myslim, ze z Warriorovych ust vychadzaju take mudrosti, ze ich treba tesat.

Myslim, ze z kopca to ide odkedy praclovek Hugo vyliezol z jaskyne, stretol mamuta, zabil ho a vacsinu koristi si nechal pre seba, cim vyvolal odpor spolupraclovekov. Chovanie ludi je rovnake uz od nepamati. Keby sa zachovalo, co robili Greci a Rimania, bledli by sme zavistou.

Kopa rebelov proti spolocnosti dorebeluje vo chvili, ked vylezie z puberty (statisticky v 3. rocniku na vysokej). Resp. prejde do jedneho z dvoch rezimov:
1) upokojeny rebel, ktory zisti, ze rebelovat nema zmysel (v extreme na seba navlecie oblek a kravatu a zamestna sa v banke)
2) rebelujuci rebel, ktory rebeluje dovtedy, kym sa mu v 40ke nerozpadne pecen / neskonci v Pezinku/Bohnicich.
Ono totiz proti systemu sa tazko bojuje, lebo nik nevie, co to ten system vlastne je a zaroven sa nan dobre nadava pri pive, lebo nik nevie co to ten system vlastne je a dobre sa nan hadzu osobne zlyhania.
Myslim, ze bojovat proti abstraktnemu systemu nema zmysel. A uz vobec nie tak, ze budem revat, kricat, pripadne hadzat pivne pohare na podium. Vacsina revolucii sa udiala potichu.

Ale diskusia je pekna!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
..Co se tyce prvni sloky, tak by se to nechalo precist tak, aby rytmus odpovidal, ale uznavam, ze ve skladbe, bo pri jejim zhudebneni by to mohl byt problem. Pak si ale myslim ze by nebyl problem, ji lehce upravit, ci prizpusobit, aniz by se menil jeji vyznam :wink:


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze nie je problem. Prve co mi napadlo je to, ze sa to ma spievat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...jj,..k tomuhle ucelu to je skutecne myslene, ackoli to vznikalo prozatim samostatne...ustalenou melodii to zatim nema


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
styri akordy, kopec zabavy :))

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Pútnička

Založený: 29.10.2008
Príspevky: 14
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:D ...jk malo staci ke stesti :wink:


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 15 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun