HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 
Autor Správa

Kočovníčka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2009
Príspevky: 49
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stretli sa raz Pravda a Faloš na rozkvitnutej lúke. Pravda sa niesla vznešene a hrdo, mala oblečené krásne šaty a jej telo zdobili neobvyklé prekrásne šperky. Faloš sa len zakrádala ako tieň, pozorovala z diaľky očami lovca, sliedila. Závistlivá Faloš, premýšľala ako Pravdu pripraviť o jej šperky a krásne šaty. Vyzvala ju teda k hre .
- Poď, budeme hrať,- volala ju sladkým hlasom. – Zabavíme sa. –
Pravda pristala. Sadli si do trávy a Faloš rozdala karty. Akoby nebesá boli na diablovej strane, o chvíľu úlisná Faloš, mala v lone všetky vzácnosti Pravdy.
Pravda prijala porážku dôstojne. Iba sa usmiala a Faloš nechala tešiť sa z nadobudnutého bohatstva.
Avšak Faloš nevedela ako zaobchádzať s drahocennosťami. Považovala ich za hračku a neuvedomovala si skutočnú hodnotu šperkov Pravdy. Pre Faloš boli bezcenné a keď ju omrzeli, zakopala ich a nikto nevie kam. Boli mnohí, čo poklady hľadali a podaktorí, čo pochopili skutočné hodnoty, poklad v útrobách seba našli. Odvahu, úprimnosť, čistotu srdca, lásku, súcit. V ich dušiach navždy zavládol mier a šťastie.

Faloš znovu začala sliediť za Pravdou, lebo ju chcela pripraviť aj o jej vznešený šat. Onedlho sa stretli na brehu rieky. Pravda s ľútosťou spozorovala, že Faloš už nezdobia jej vzácne šperky. Sadla si na breh a smútila.
- Poď zaplávame si, je horúco. – vyzvala ju. Pravda znovu pristala, netušiac, o čo sa Faloš zase pokúša. Vyzliekli si šaty a nechali ich na brehu. Vošli do vody a chvíľu sa kúpali a šantili. V tom sa Faloš vrhla k brehu, nechajúc Pravdu v nemom úžase, aby sa pozerala ako si oblieka jej krásne šaty. Pravda vyšla z vody a nevšímala si posmešky, ktorými ju Faloš zahŕňala. Neobliekla si však šaty utkané z klamstva, žiarlivosti a hnevu a nechala ich na brehu rieky a nahá odišla.
Od tých čias ľudia, nerozoznajú Faloš prezlečenú za Pravdu. Ale je veľa takých, čo ju odhalili a bojujú s ňou. Sú to tí čistého srdca, odvážni, úprimní, žijúci v pokore a láske. Pravda dodnes blúdi nahá po svete, ľudia od nej odvracajú svoju tvár pre jej nahotu, mali ju radšej prikrášlenú a zaodetú do vznešených slov, iba slepci vidia, že najkrajšia je práve nahá.


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne tuto (nie len podobnu, ale totoznu) poviedku som cital v tretej triede na zakladnej skole v jednom krestanskom minicasopise.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aspoň poznáš autora :lol:


Hore
 Profil  

Kočovníčka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2009
Príspevky: 49
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak to ma teda prekvapuje, daj zdroj


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
110377 napísal:
tak to ma teda prekvapuje, daj zdroj

no to by si po mne chcela fakt vela :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sak sa priznaj, ze to bola tvoja slohova praca axxis :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Kočovníčka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2009
Príspevky: 49
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tento príbeh som poslala do redakcie časopisu Sophia, ktorý sa už niekoľko rokov nevydáva. Nezverejnili ho, ak si ho niekde čítal, prekvapuje ma to. Bolo to niekedy v druhom ročníku na strednej. A to je už pekne dávno. Neviem nejak nájsť smer, ktorým sa vydať, dúfala som že mi svojou konštruktívnou kritikou a iným pohľadom pomôžete a pokopnete ma správnym smerom. Všetky moje príspevky okrem Robinsona, ktoré som sem zavesila sú z mojich pubertálnych čias, prepísala som ich z môjho denníčka. Robinson a ja, je moja osobná skúsenosť z regresnej hypnoterapie.


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a posielala si to tam pred 10-11 rokmi? (pretoze tak davno som to cital) ono to nebolo ze uplne identicke, myslim, ze tam vystupovali krasa a skaredost, ale zvysok bol uplne taky isty, sli sa kupat a jedna zobrala druhej sat

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nezvyknem tu citat prozu, ale tuto som predsa otvoril. a vies co? naramne sa mi pacila! tento styl i sposob pisania ti pristane celkom :)

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
Presne tuto (nie len podobnu, ale totoznu) poviedku som cital v tretej triede na zakladnej skole

axxis napísal:
ono to nebolo ze uplne identicke

Rozhodni sa :P

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
axxis napísal:
Presne tuto (nie len podobnu, ale totoznu) poviedku som cital v tretej triede na zakladnej skole

axxis napísal:
ono to nebolo ze uplne identicke

Rozhodni sa :P

Obrázok
ale toto aby som to uviedol na pravu mieru: poviedka bola uplne identicka pribehom a aj ponaucenim. rozdiel bol v tom ,ze to bola krasa a spata. takze tak

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun