HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kód:
I.

    Slnečný júlový deň. Kráčal som ulicou a snažil sa stihnúť všetkým okoloidúcim pozrieť do tváre. Nikdy som to totiž nerobil, kým mi jedna kamoška nevytkla, že som sa jej nepozdravil. No aj tak som to bárs nestíhal, zvlášť keď som sa ponáhľal a ich bolo príliš mnoho.
    Pomaly som prestával so sledovaním ľudí okolo a myšlienky začali ulietavať. Pochopiteľne, kvôli hudbe čo som počúval. That old pair of jeans od Fatboy Slima.
    Mojím dnešným cieľom bola návšteva zubárkinej ambulancie. Okrem rýchlej preventívnej prehliadky som nemal na pláne nič. Bol predsa prvý prázdninový týždeň, vysvedčenie uspokojujúce rodičov, málo starostí a hafo voľných chvíľ. No nech sa človek neusmieva.
    Po tom, ako som sa pristihol, že viac pozornosti venujem ženským postavám, než tváram, som si zaumienil, že sa vykašlem na okoloidúcich a budem sa snažiť stihnúť zubárku včas. Stačilo, aby človek meškal dve minúty a protivná doktorka ho zvyčajne odmietala prijať. Nečudo, ak tam bol zástup ľudí. Ako dnes, kedy všetci ostatní zubári išli na dovolenky.
    Jemne som spomalil, keďže mi došlo, že naposledy, keď som sa do ambulancie prirútil takým rýchlym tempom, som sa riadne spotil a smrdel. Síce je tá zubárka mierne, ale viditeľne pomätená, nebolo by vhod vyvolať rušivý dojem. Najmä ak tam bude niekto z mojich známych, čo sa síce nestávalo často, ale nikdy nevieš.
    Ale vážne, nijaký z kamošov by si za zubárku určite nevybral tú scvoknutú ježibabu, ktorá nerozozná rozdiel medzi pacientom a sestričkou, ale nejakého  r i a d n e  kvalifikovaného lekára. Hlavne ak ide o žiarivý chrup, ktorý vidno všade a je medzi ľuďmi taký dôležitý. No a ten môj.. Síce kazov som tam mal ako šafránu, to som presvedčený, ale nezaškodilo by trocha viac bielej. Posledné dni sa sám sebe prestávam páčiť. Každým dňom to je horšie. Ale aspoňže môj fejs neoplýva uhrami a mastnými vlasmi, ako napríklad nešťastná Jarova hlava. No čo už. Nie každému je súdene byť príjemným na pohľad.
    Fatboy Slim dohral a keď som si práve vyberal player z vrecka, aby som si pustil Jasona Mraza, do mňa niekto vrazil.
    "Doriti, mladý, ty kde pozeráš, keď chodíš?" osopil sa na mňa nejaký 40-ročný podivín, ktorý bezradne stál nad prázdnym prúteným košíkom a rozsypanými jahodami na chodníku.
    Ľahostajne som pokrčil plecami a obišiel ho, pričom som si do vrecka naspäť pchal mp3 player.
    "Hej, neskončil som s tebou!" Zakričal za mnou chlap a zatváril sa neveľmi milo.
    Úspešne som ho odignoroval a pokračoval svojou cestou. Zanechal som rozčerteného chlapíka nad jahodami, prešiel pár metrov, stočil si to doprava cez cestu, na druhej strane som spomalil ešte viac a pred nemocnicou dokonca zastal. Mraz totiž tiež dohral a keďže som nechcel počúvať prastarú Nelly Furtado, ktorú mi tam nechala moja sesternica, keď bola u nás na prádzinách, musel som znova vyloviť empétrojku a nalistovať ďalší song. Nejako som dostal chuť počúvať... Miku? Tak sa to skloňuje? Achjo..
    Vstúpil som do nemocnice, vykročil hore schodmi, prebehol dva poschodia, na mobile som si skontroloval, že do pol desiatej mu zostávajú štyri minúty. To tak akurát.
    Zabočil som zo schodov doľava, mieril si to priamo po chodbe až som zastal pred obávanými červenou natretými dverami. No čo, prežijem to. Celkom rád by som sa hodil na voľnú sedačku vedľa. Keby bola voľná. Všetkých 26 sedačiek okolo červených dverí bolo obsadených. Bolestivé prípady. Neznášam to. Teraz tu určite budem hodinu tvrdnúť a s malou dušičkou čakať, že tá šaľená tetka v bielom plášti má dobrú náladu. Našťastie, nečakal som dlho. Mala dobrú náladu. Presne o tri minúty sa dvere otvorili, vykukla starostlivo nalíčená hlava pani zubárky s galantne učesanými a stočenými vlasmi, poobzerala sa (všetky bolestivé prípady s očakávaním pozreli na ňu), a zvreskla: "Šváb, idete dnu!".
    S výrazom, že som nepočul neďaleký tlmený smiech môjho spolužiaka, ktorý sedel v doslychu, som vzdychol a s trpiteľským pocitom na duši vstúpil. Vravel som vám, že mám nenormálne komické meno?


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun