HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kód:
    III.

    „Ako bolo v... v škole?“ Spýtal sa po dlhej chvíli mlčania otec.
    Nabral som na vidličku posledný kúsok vypraženej filety a strčil ho do pusy už beztak plnej krumplí.
    Prežúvajúc som pokýval hlavou do bokov v zmysle naznačiť otcovi, že nič nové.
    Ďalšia pauza vo vzduchu. Je trošku smutné, že otec je taký popletený. Mal by si viac všímať veci, aspoň by zistil, že som zo školy došiel pred siedmimi hodinami.
    „Čo sa ti stalo?“ zdvihol som obočia a pozeral na ocove plešaté big čelo s väčšou hnedou ranou.
    Pokrčil plecia: „Nerieš.“
    V duchu som si vzdychol, vstal a zaniesol riad do drezu. Začínam si myslieť, že mu v práci preskakuje. Ešte som sa s prepracovanosťou nestretol, ale určite mu to už lezie do hlavy. A do nervov. Síce žiadne známky podráždenosti a stresu nevykazuje, ale je taký... smutný. A popleta. Stále dookola. Neverím, že by sa z toho nemohol dostať, kebyže chce. Toto. Či vôbec chce.
    Napadlo mi, že ho nebudem ešte viacej trápiť a skúsim aspoň smetie vyhodiť. Schytil som čierne igelitové vreco, zodvihol ho z plastového koša a skontroloval. Netečie nič, takže zaviazať vršok, do chodby, na nohu tenisky, hore bundu a do výťahu.
    Stlačil som prízemie a hneď sa ozval príjemný vrmot klesajúceho výťahu. Dve poschodia. Jedno. Vystupujem.
    Vonku bola tma, síce bola pomerne teplá jeseň, ale o deviatej hodine už bolo po súmraku. Stlačil som kľučku dverí a šinul si to k smetiaku s komunálnym odpadom. Šup, mech plný odpadkov sa mihol vzduchom. Poobzeral som sa, či náhodou nie je na ulici ktosi známy, išiel mi na chuť pokec, ibaže nikto sa nezjavil. Čo som čakal, koncom septembra stredu večer. Vysokoškoláci všetci preč a tých zopár štvrtákov čo som poznal, sa isto učilo/flámovalo.
    Pri nohách mi zamňaukalo. Ach, to si ty, myslím si a usmievam sa na čierno-bielu mačku podomnou.
    „Napoleon, nejdeš na prechádzku?“
    Nedôverčivo na mňa zazrela.
    „Notááák, poď, poď, nič sa neboj,“ žmurkol som na micu.
    Spravil som pár teatrálnych krokov smerom k ihrisku pred bytovkou, v snahe ukázať mačke, kam chcem, aby išla. Nešla.
    „Tak nič, ostaneme tu,“ zamrmlal som a zdvihol Napoleona z chodníka.
    Hladkajúci ho na rukách, pomaly som sa pobral na nedaleký múrik pred vchodom.
    „Mieeaaaauuu...“
    „Hej, hej, počkaj kúsok.“
   
    Prešli sme cez cestu. Napadlo mi, aké je super mať mačku. Nie je to človek čo by ťa zjednej zjazdil, síce nevie rozprávať, ale pomerne dobre rozumie. A totálne geniálne majú vymyslené obtieranie. A vrnenie. Vrní, vrní, vrní mačka, ja jej mačkám srsť za ušami.
    Sadol som si na kraj múriku, keď tu zrazu Napoleon lenivo zamrnčal a ladne zoskočil z náručia na zem. Krátko som ho sledoval, až zmizol kdesi v ľaliových záhonoch.
    Ešte trošku som sedel na múriku a tváril sa, že niekoho čakám. Dnes nebolo treba, nikto nechodil okolo. Predsa len, koho by zaujímala Jablková dvadsaťtri o deviatej večer.
    Vyšiel som naspäť do bytu, pozdravil otcovi dobrú noc, vyhnal Didi z mojej izby a melanchóliou zlomený klesol do postele.
    Dana sa však zakrátko vrátila.
    „Ten notebook dostaneš možno až na Vianoce, alebo neskôr.“
    „Nechápem,“ otočil som hlavu a civel na Didi v polotme.
    „Vyhodili mamu z práce,“ ticho povedala s pohľadom na dlážku, „myslela som, že by si to mal vedieť.“
    Zaspal som až okolo jednej.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun