HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1.Vstup do lesa

Dážď klepotal o staré drevené okenice. Oheň plápolal a lahodne olizoval zvnútra komín ako ja kedysi tanier od krupičnej kaše. Žiadny vietor. Len vytrvalý lesný dážď. Dedo mi kedysi vravieval že keď prší tak to boh plače. Skúšaľ som si v tej mojej malej hlave predstaviť ako to asi musí vyzerať a vždy som skončil pri niečom čo mi akosi nedávalo zmysel. Divný starec krčiaci sa nad obrazom zemeguľe, plačúci na povel. Rovnako bolo pre mňa záhadou hrmenie, podľa babky keď hrmelo tak to že vraj boh roznáša chleba...

Ale späť ku mňe a prečo som tu. V prvom rade mám rád samotu, ticho a pokoj. Zodvihol som pár polienok z kôpky vedľa kozubu a priložil som na oheň. Ten spokojne zapukotal a vrhol sa na predhodenú čerstvú potravu. Teplo ktoré sálalo z krbu malo na mňa silne nostalgický účinok. Niektorí z vás možno budú vedieť o čom hovorím. O tých jemných záchvevoch, pachoch, pocitoch ktoré vás aspon na milisekundu vracajú tam, kam sa už nikdy nedostanete. Do vysnených fiktívnych svetov kde čiernobiela morálka stačí na riešenie každého konfliktu. Kde je dobro a zlo jednoznačne definované a je len na vás kam sa pridáte, spoločne s výhodami a nevýhodami. Žiadne sivé pásmo, žiadna realita – jasný usporiadaný život a cieľ v dosahu – dobro. Dobro, nie ako abstraktný prázdny pojem ale ako presná, jednoznačná a priam až matematicky exaktná metafyzická veličina ktorá je na dosah ruky. Ktorá je dosiahnuteľná. Ži dobre alebo zle. A vy viete čo je tým myslené. Toto je len jedným z aspektov nostalgie ktoré ma donútili ju neustále vyhladávať. Niektorí ľudia hulia veľmi často ganju, niektorí nedajú dopustiť na pervitín. Ja fetujem nostalgiu.

2.O ľudoch

Svaly svrbia od únavy. Nádych, výdych. Sigúr Ros v ušiach. Jónsi umiera. Raz, dva. Pot kvapkajúci z tela do trávy. Napnuté svaly na rukch a krčovito zatnuté zuby. Vrčím ako vlk. Návrat k zvieracím koreňom. Vietor sa opiera do vrcholkov stromov ale ja som v zákryte. Kryje ma les. Ako matka mladé. Len dážd mi dopadá na nahý chrbát. Rozpýja zem. Blato za nechtami. Dosť bolo umelých hodnôt. Dosť bolo hluku a všadeprítomných mudrlantov. Dosť! Nádych, výdych a rytme dopadajúceho daždu zabúdam. Zabúdam na to čo ma učili. Zabúdam na morálku, na dobro a zlo a na svet.

Hnedo-čierna lokomotíva sa ťarbavo valila na nástupište. Za ňou sa viezol nekonečný rad vozňou. J. rozoznával tváre v oknách. Malý chlapec s monoklom a prstom v nose. Retard s rukou v kŕči nacapený na skle. Zarastený chlap s hustým obočím a novinami. Kojaca žena, decko sa jej cápalo na prsník, ťahalo, revalo. Chalan v kapucni. Smiech, tlmený smiech. Brzdy ostro zaškrípali. Dvere sa roztvorili a ako červi, zo všetkých dverí sa vyliali ludia. Hromžili, rozhadzovali rukami, predháňali sa, pluli a sácali do seba.

A budú ti tvrdiť že aj ty si ako oni. Nedajú ti pokoj. Zadupú ťa a môžes kričať ako len chceš.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
idea perfektna, ale jej prevedenie je miestami kostrbate, co sa tyka gramatiky, syntaxe

sigur ros nadmieru potesil

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mr. Crow napísal:
idea perfektna, ale jej prevedenie je miestami kostrbate, co sa tyka gramatiky, syntaxe

sigur ros nadmieru potesil


budem si musiet zapnut spelling konecne vo worde...
ak je nieco kostrbate tak to ma byt kostrbate naschval

inak dik

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prvé sa mi páčilo viac, no predposlednú vetu by som úplne odfajčil preč.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Anonymko napísal:
prvé sa mi páčilo viac, no predposlednú vetu by som úplne odfajčil preč.

Imho tam pekne sedí...

Páči sa mi, že sa nebojíš použiť niektoré slová
Citácia:
Ja fetujem nostalgiu.

napr.
Dodáva to peknú atmosféru.. takú drsnú, neuhladenú a kostrbatú

mne sa páčila skôr tá druhá časť, ale beriem to ako celok... a ten sa páči


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun