HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je to úryvok z úvodu do vtipnej poviedky. (Či je vtipná, posúdite samozrejme vy)
Skúšam niečo nové :)

(sorry za gram. chyby :/ len som teraz nemal čas na podrobnejšiu korektúru, dúfam, že prípadné chyby moc neovplyvnia celkový dojem z úryvku)



Hovorí sa, že duša človeka ostáva medzi nami ešte 3 dni po smrti telesnej schránky. Vo veľmi vzácnych prípadoch však ostáva pripútaná k miestu svojho skonu. Presnejšie, ak sa duch v priebehu 72 hodín nezmieri s tým, že musí opustiť svet živých, môže podať odvolanie na miestnej pobočke posledného súdu.
Ak chcete vedieť ako prebiehal najväčší záhrobný proces storočia – Najvyšší versus Dezider Bažo, čítajte ďalej.

Bytom číslo 307 sa ozýva nepríjemný vysoký tón. Vydáva ho budík s digitálnymi hodinami, na ktorých bliká 13:42 AM. No milý Dezider sa už nezobudí. Jedným z pozitívov v tejto negatívnej udalosti je, že zomrel na intoxikáciu svojím obľúbeným nápojom. Dežo býval sám. Návštevy nemával, až na starú Etelu. Dalo by sa povedať, že dôvodom boli príležitostné radovánky. Pretože jej Dežo kedysi narozprával, že má zázračný modrý sirup na zlepšenie ich sexuálneho života. No po siedmych rokoch zistila, že jej nepovedal celkom pravdu. Stalo sa tak včerajšie poobedie, keď sa zobudila na pravidelné nutkanie doplnenia nikotínu do tela. Rukou šmátrala po zemi, no namiesto cigaretovej škatuľky nahmatala fľašku okeny s navlečenou ochranou. Dežo, ležiac vedľa nej, povedal:
-Nuže Etelka, daj aj mne jednu tabakovú.
Etela pozerajúc chvíľu na flašu, chvíľu na Deža, opäť na fľašu, na Deža... rozmýšľala.
-Nuže Etela, daj mi cigaretu.
Vravel s jemne naliehavým tónom v hlase.
Etela, mužne vyzerajúca, stopäťdesiat kilová osôbka, vstala z postele a v ruke pevne zvierala dva a pol palca hrubú fľašu obalenú latexom. Deziderovi bolo hneď všetko jasné. Zabudol ju schovať.
Pozerajúc na Etelu, na dvere, na pootvorené okno, rozmýšľal ako sa z tejto prekérnej situácie dostať.

Do malého bytu sa dostal prvý domovník, keď si išiel po peniaze. No vôbec ho nečakal príjemný pohľad. Na posteli ležal nájomník bytu 307. Ruky a nohy mal priviazané k rohom postele. V miestnosti prevládala vôňa čerstvo umytých okien, šíriaca sa zo zadnej časti Dežovho tela. Nasledoval klasicky známy kolotoč policajného fotenia, vypočúvania susedov a vyšetrovania. Po troch dňoch vyhlásil súdny patológ, že príčinou smrti bola otrava alkoholom. Prezervatív navlečený na fľaške okeny bol totiž dieravý.

Dezider sediac na stoličke v rohu, teraz už vo svojej duchovnej forme, pozoroval policajtov ako odväzujú jeho nehybné telo z postele.

-Vítam ťa Dezider. Práve si na polceste na druhý svet. Máš právo pozrieť si svoj pohreb a tak ďalej, a tak ďalej...

Dežo sa snažil prísť na to, odkiaľ hlas prichádza, no nikoho nevidel.

-Tu som, dole. (Mňa táto práca neskutočne sere)
zašeptal si popod nos

Bola to malá zavalitá postava so srandovnou čapicou na hlave.

-Ja som Pišta, vrátnik. Mám ti to tu ukázať. Dobre počúvaj čo hovorím, pretože ma bolí hlava a nebudem sa opakovať.

- Já su mrtef?
Nesmelo sa opýtal Dezider.

-Nie, toto je len jeden blbý sen, o chvíľu sa zobudíš a bude všetko v poriadku.
Znechuteným tónom vravel Pišta.

-Porát še mi ulevilo, jak še prebudzim?

-Ach Bože... prečo ja?

-It was your choice, Pišta...
Ozval sa miestnosťou Barytón s efektnou ozvenou.

-Ja viem, ja viem, Bože...

-Čo? Do to vyprávjal? No ništ šem mu nerozuměl.

-Toto bude dlhý deň...

Netrvalo dlho a vrátnik oboznámil Deža so základnými faktami, pravidlami a právami na následujúce tri dni. Ťažko povedať čo z toho Dezider pochopil.

Aj keď fakt je len jeden - Dežo je na polceste do neba alebo pekla.

Pravidlo je len jedno - nekontaktovať nijakým spôsobom živých ľudí.

Odvolať sa proti rozsudku posledného súdu je jediné právo duše mŕtveho.

-Na dnes by stačilo. Zajtra si ťa zoberie na starosť jeden z právnikov. Mňa čaká ďalšia duša. Nezabudni na fakt a pravidlo, tešilo ma, maj sa.

-Toš to sem pošel, a čo mám fčul robic?

No odpoveď sa už nedostavila. Chvíľu postál nad posteľou a prvé čo mu vzišlo na um bola pomsta.

-Ná toto si vyslopeš! Šak já ci zavrcím tým krkem Etela. Dyg len dočkaj!

-Do not forget the main rule, Dezider.

-Čo? Že já sem vúl? Zavri gambu, ebo ci po nej tresnem!

Odpovedal a vydal sa k východu. No ostal zarazený, pretože dvere od jeho bytu boli zamknuté a zapečatené policajnou páskou.

-Dyg to je prúser.

Chcel chytiť klučku, ale ruka cez ňu prešla.

-Dyg, aha!

V tom ho napadol geniálny nápad.

-Etela ščescí máš na teraz, hehe...

Dežovi netrvalo dlho a zistil ako sa najlepšie pohybovať svojím duchovným telom. Vybehol z bytovky a s obrovským úsmevom letel do miestneho obchodného domu.

Avšak nadšenie ho prešlo, keď zistil, že nedokáže nič uchopiť do svojich priesvitných rúk. Skúsil dokonca ponoriť hlavu do päť litrovej bandasky s okenou, no márne. Lietal hore-dole po obchodoch a pomaly ho prepadala panika, keď v tom...

-Hej ty, hybaj sem!

Dežo sa otočil a videl bytosť podobnú vrátnikovi Pištovi.

-Čó? Já?

Nechápavo sa spýtal.

-Jasná vec. Brácho mi povedal, že do stoky pribudol nový týpek.

-Jáááj, no podobáte še s bratrem.

-Rovnaká máti, chápeš. Vidím, že si vyrazil šopingovat more.

-Nó, iba še tak špacírujem.

-Len tak. To určite. Ja som Braňo, ale všeci ma poznajú pod nikom Big-dží. Asi už víš, že nedokážeš nič chytiť do rúk. Nemaj strachy, poradím ti.

-Dávaj bacha na starého. Všecko vidí a počuje. No ale aj všecko odpúšča, takže je to v cajku. Toť som vystrašil jednu babiznu v obchode ze sviečkami, tak, že sa posrala. Oficiálna verzia je, že som zakopol a omylom zapálil všecky sviečky.

-What did you do Branislav?

-Éé... did mistake, dunno... sorry man.

-Čo vyprávjal? Dze je?

-Nič dôležité... No, pokál súrne potrebuješ nejakú vec. Chytíš ju tak, že...

Braňo mu porozprával čo a ako.

-A jakým fíglem še stalo, že ty seš furt tu? Cos nešel do neba, bo do pekla?

-Já s bráchom sme sa odvolali proti rozsudku posledného súdu no a dopadlo to tak, že si tu odmakáme pár rokov a možme ist do neba.

-Mali ste isc do pekla? Čo ste zrobeli za života?

-Neverili sme v Boha.

-Netuším do to je.

-Bro, budem držat palce na súde. Zatál sa zabávaj a pamätaj moje slová.

Braňo odišiel a Dežo sa rozhodol, že si hneď ide vyskúšať čo sa naučil.
Na Etele.


38 hodín do posledného súdu.


Etela býva na kraji mesta v malej garsónke. Duch nemá problém s tým, že by musel ísť po schodoch alebo musel čakať na výťah. Jednoducho sa vznesie až na siedme poschodie a prejde cez podlahu do jej bytu. Netrvalo dlho a Dežo sa vznášal nad Etelou, ktorá práve varila obed.

Zakiaľ bola v kuchyni vopchal hlavu do každej poličky a zásuvky aby našiel niečo, čím by jej mohol znepríjemniť život, prípadne ju oň pripraviť.

Nečakane, všade bol iba prach a špinavý riad. No to ho neodradilo. Počkal si, kým odbehne a v tom zadusil plameň na sporáku. Etela sedela v kresle pred televízorom.

Plyn sa pomaly šíril malou garsónkou. Ako to v týchto prípadoch zvykne bývať, Etela zaspala. Dezider bol však netrpezlivý. Zdalo sa mu, že propán uniká veľmi pomaly a obával sa, že prípadná explózia bude slabá a nič sa jej nestane. Tak medzičasom preletel všetky garsónky panelového činžiaku a v každej pustil plyn naplno.

-Dezider. Stop it, right now!

-Já vím, stopím to a bude parádná prda, he-he-he.

Etela sa po pár minútach prebrala a spomenula si, že sa mala dostaviť na políciu ohľadom výpovedi vo veci smrti Dezidera B. a tak bez dlhšieho zdržiavania vyšla na ulicu a kačacími krokmi si to razila na stanicu. Dezider sledujúc, že jeho plán nevychádza, začal panikáriť. Okamžite pozatváral všetky plynové ventily, vyletel z paneláku a namieril si to do obchodného domu za Braňom s hrejivým pocitom, že dal všetko do poriadku.

Polícia evakuovala a uzavrela polovicu mesta, pretože panelák, ktorý bol epicentrom výbuchu plynu, bol napojený na hlavnú rozvodnú rúru, ktorá sama o sebe bola stará a skorodovaná. Takže bezprostredne po prvej explózii nasledovali menšie implózie, ktoré roztrhali plynovody, komunikácie nad nimi a zapríčinili požiar ďalších dvadsiatich siedmych výškových budov. Vrátane dvoch hasičských zbrojníc. Po mesiaci odpratávania trosiek, vyšetrovania a výpovedí očitých svedkov, dospel tím vyšetrovateľov k záveru, že prvotný požiar vznikol v garsónke Etely G. po tom ako zabudla, že varí polievku a opustila priestory bytu. Ako vlastne aj uviedla vyššie menovaná majiteľka vo svojej výpovedi. Popravde, príčinou výbuchu plynu bola práve horiaca sviečka pani Zuzany, ktorú pred chvíľou priviezla sanitka z nemocnice po istom paranormálnom zážitku vo svojom obchode. Plamienok sa dostal do kontaktu s výparmi a …

-Sérko Dežo, jak žiješ?

-Čáv, nále ani še nevyptávej. Nevím čo ftomto zágrobí mám robic.

-No, zaleť si na nejaké miesto kde si ešte nebol, chápeš. Užívaj posledné chvíle na Zemi. S právnikom si už bol?

-Ja su neni ten turištický typ. Pravnika neznam.

-On si ťa najde, nemaj strachy. Poví ti čo a jak, nech si pripravený na posledný súd a ták.

Mestom sa ozvala silná explózia.

-Ty vole, to bola morda! Čo sa kde porobilo?

-Ja nevím, to já nebyl. To sú oné, ašteroidy!

-No toto si niekto pekne odskáče, he-he.

-Branislav, Your behavior in the candle shop has been evaluated as an attempt to contact the living people and caused huge problems. You are expected at the hellgate in 24 hours.

-No to ma poser! Whaaaat?!

-Tak še mi vidzí, že máš prúser he-he.

Rád si vypočujem vaše názory, nech viem či vôbec pokračovať :)
Ďakujem za váš čas :roll:
(Updatované) 8.11. 14:00


Naposledy upravil Anonymko dňa Ut. 08. Nov 2011, 14:53, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano!! :lol: velice úsmevné, som zvedavý ako to dokončíš, určite to stojí za to

trocha mi to pripomína kamarátovu vec, ktorú sem pred pol rokom postol

http://annun.sk/viewtopic.php?f=14&t=7377

ale tak... iba tematicky


tvoje dielko je výborne štylizované :) podvihlo náladičku, inak sranda, že sa človek dokáže usmievať nad textom, ktorý je ešte k tomu o smrti


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som rád :)
(Updated)


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ah, pekne si to dokončil :lol: a úžasná spojitosť bola, že riaditeľka na našej základke sa volala Etela, a tvoj opis ju vystihuje

Preposlal som mame, malo úspech :)


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Weerty napísal:
Ah, pekne si to dokončil :lol: a úžasná spojitosť bola, že riaditeľka na našej základke sa volala Etela, a tvoj opis ju vystihuje

Preposlal som mame, malo úspech :)


Heh :) No super!
Ešte nieje koniec, POZOR!

Len teraz nemám toľko času v práci aby som vymýšlal Ďalej. V každom prípade, dodal si mi motiváciu Weerty, dikes :)


Hore
 Profil  

Daitenshi
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2007
Príspevky: 1533
Body: 33
Bydlisko: hore na kopci a dole pri rieke
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa to tiez lubilo :wink:

_________________
Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud.
Pád to je poslední vec co andel citi.... vzdaleny hlas mu neustale zni v hlave .... ale vubec poprve je to jeho vlastni


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun