HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

Pútnička
Obrázok používateľa

Založený: 25.08.2009
Príspevky: 23
Body: 5
Bydlisko: North Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chladivý dotyk. Čierna postava prešla popri Fubovi. S rukou za hlavou, ako aj muž stojaci pri zatiahnutom okne. Jedine tmavovlasá naproti mala biele prsty spustené k chladnej podlahe.
„Kde t-t-to s-som?“ Ruth, bude zábava.
Čierny prešiel aj k nej, a položil jej dlaň na rameno. Precitla, lem červených šiat stiahla nižšie ku kolenám a nahmatala kabelku na zemi. Posadila sa. Nič. Žiadna mimika. Wolf, prečo si do toho zatiahol Fuba? Dúfam, že to nebude musieť byť on.
„Kt-t-to ste, sleč-leč-n-na?“ Bože, malá Ruth, už je pár rokov žena.
„Kto si ty?“ Kto som? Pozrime sa do kabelky. Parfum, adresár, lístok z čistiarne, zlatý náramok, nejaké lieky, ďalšie lieky. Stále mi dávajú psychopatky alebo narkomanky. Contergan, Thalidomide. Nie sú to tie pilule, po ktorých sa v Nemecku rodili retardované deti?
„D- éh -dúfal som, ž-ž-e to v-vieš p-práv-ráve t-ty, ké-ďže si už t-t-tykáme.“ Tie vlasy, ako chlapča...
„Isto sa ťa budem pýtať dvakrát, “ neznášam koktavý roleplay “ ako po party to tu nevyzerá, vymetená sa necítim, no nepamätám si teba, ani tento byt, ani tieto lieky ani nič okrem farby môjho hlasu, ktorá mi cudzia nepríde, takže vysyp, čo vieš!“
„Č-čo? P-p-panička je záv-závisláčka? Uk-káž t-tú k-k-krab-rabičku.“ Toto si nechám. Stále musí byť psychoška, ešte to bude chcieť naspäť.
Čierna postava niečo pošepkala Mišovi pri okne a dala mu do ruky kazetový diktafón. Ten si zložil ruku z krku a dopadol tvárou na dlážku.
„Ako sa tu dostal?“ Portál? Mágia? Teleport? Diera v strope? Na niečo vadné som ešte zabudla? Mladá žena si kľakla vedľa nehybného tela, starostlivo položiac pootvorenú hnedú tašku vedľa seba.
„Hej, ch-chlap-lap-č-če, p-p-prebuď sa! Ou, k-krv!“ Videl som tam voňavku? Tak ty mi chceš spôsobiť tie záchvaty, čo?
Miša striaslo, z úst mu dlážku vyprskla ďalšia spŕška červenej tekutiny a prehodil sa na druhý bok. Z ruky mu vykĺzol starý sivý diktafón. Ruth ho bezmyšlienkovite vzala do ruky a nalakovaným nechtom stlačila gombík. Duté technické chrapčanie zaplnilo malú miestnosť. Čakali. Nič. Ruth pretáčala nervózne pásku. Nič tu nie je.
„S-s-skús d-druhú s-s-s-tra-ra-nu, t-tupunká.“ Typický Wolf, naschvál to dá naopak.
„Keď nevieš rozprávať, zavri si ústa.“ Typický Wolf, naschvál ho zavolal do hry.
Mišo sa celý roztriasol, hádzalo ho ako v záchvate. Čierny s rukou za hlavou sa takmer nečujne pokojne zasmial. Diktafón znova zachrapčal. To snáď ani nie je prav-.
„VITAJTE VO SVOJOM SVETE. TENTO SVET STE SI SČASTI VYTVORILI VY SAMI. DOKTOR MÁRIO JASKALEVIČ, SLEČNA ŠARLOTA YDORN A BRANISLAV STERT, TO JE TEN POLOMŔTVY. VŠETCI TRAJA STE BOLI PREDVOLANÍ PRED EN E ES ES. NAJVYŠŠÍ EURÓPSKY SÚD SVEDOMIA.“ Čierna postava sa sklonila nad Miša, stlačila mu plece a postavila sa naspäť k dverám. Mišo si sadol. „ PRIEBEH TOHTO VÁŠHO STRETU JE NAJVYŠŠÍM SÚDOM NAHRÁVANÝ A KONTROLOVANÝ. SVET JE CHEMICKY VYTVORENÝ. VŠETKO ČO SA TU ODOHRÁVA JE LEN VO VAŠEJ PREDSTAVE. SPOLOČNEJ PREDSTAVE. PODNETY Z VONKU KAŽDÝ Z VÁS VŠAK VNÍMA INAK. AJ TENTO ODKAZ JE PODANÝ CHEMICKY, CHÁPETE JEHO VÝZNAM, NO KAŽDÝ POČUJE INÉ SLOVÁ. BOLI VÁM ODSTRÁNENÉ TAKMER VŠETKY SPOMIENKY, INFORMÁCIE VÁM BUDÚ PODÁVANÉ POSTUPNE. PRVÁ DÁVKA INFORMÁCIE BUDE PODANÁ VZÁPÄTÍ.“ Ďalšie chrapčanie. Vypla to.
„T-t-taakže s-slečna Ša-šarlop-ata-lata, hej?“ Bože tie mená! Zasmial sa Fubo.
„Sklapni Doktor Mário.“
Čierna postava stále držiaca sa za krk jej diktafón zobrala z ruky. Vzápätí vošla poštárka. Blonďavá, ružolíca na vysokých opätkoch chichotajúc sa pricupkala, rozdala im zapečatené listy s menami, a vybehla von. Čierny za ňou zabuchol dvere. Hra sa môže začať.

edit: nadpis bol kapslokovy

_________________
Kathaluna zjedla Bruna dostala una koruna v krčme u Annuna.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nič pre mňa.
ťažko sa to číta, neviem, kto je kto a kto čo hovorí.

mám rád naservírované pútavé príbehy, kde v závere onemiem, napriek tomu, že sa záver dal predvídať. Pri tomto mam pocit, že tu sa nič nedá predvídať, prišlo mi to nasilu zamotané, nasilu avantgardné, nasilu originálne

proste to nie je môj štýl. ale inému to možno učarí.

-----
edit: zabudol som, pochvala aspoň za to, že konečne nejaká próza.


Hore
 Profil  

Pútnička
Obrázok používateľa

Založený: 25.08.2009
Príspevky: 23
Body: 5
Bydlisko: North Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
diky, konečne nejaký obšírnejší pravdivý komentár na to.
no to je na poslednú chvíľu na prijímačky na animáciu písané v noci, takže dúfam, že im pôjde o tú kresbu :D
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lxjmo ... o1_500.jpg

_________________
Kathaluna zjedla Bruna dostala una koruna v krčme u Annuna.


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nerozumiem nicomu :|

edit: ale naloz nieco este

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ten obrázok ma zaujal :) veru daj sem ešte niečo


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne to príde strašne schaosené... celkovo je to pre mňa púťou od nikadial nikam,

ale pokračovanie by tomu neublížilo


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun