HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik

Založený: 13.03.2012
Príspevky: 11
Body: 6

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lietaš si, ako volný vták
na oblohe ani jediný mrak
Slnečné lúče svietia ti priamo do očí
a všetko zlo sa na dobro otočí.

Pocit, vlastné rozhodnutia
si ako blázon, žiadne obavy z odmietnutia
Myšlienky druhých, čo mi po nich ?
Idem si svoje, kašlať na nich.

Úsmev, sloboda, to je celý ten kľúč
šťastie ťa osiveti ako slnečný lúč
ľahko sa hovorí, a ešte lahšie koná,
ver či nie, viera v seba všetko zdolá.

Jedna vec je veriť v seba
no ten pocit, keď niekto verí v teba.
Cítiš sa byť milovaný
so všetkým vyrovnaný.

Nečakaný zvrat, sklamanie prichádza
počkať, je mi to známe, zkadial ten pocit pochádza?
Sloboda ťa opúšťa,
šťastie sa rozpúšťa
prestávaš veriť v samého seba
aha, nie všetko sa točí okolo teba.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Robis "chybu" ak to tak mozem nazvat v tom, ze pouzivas rymy, ktore napadnu skoro kazdeho, co chce napisat nieco zrymovane, a to tvojej basni ubera na umeni, na originalite, charakteristike a splachuje ju do vln davov tuctovych basnikov


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 13.03.2012
Príspevky: 11
Body: 6

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm, to je mozne :)
ale nejde mi o to byt nejakou spisovatelkou basni, je to cisto iba o pocitoch a pomaha mi ked si ich vyjadrim takymto sposobom. ale vdaka za nazor :wink:


Hore
 Profil  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a pomoze ti ked ich das na forum?

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 13.03.2012
Príspevky: 11
Body: 6

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prepac :)


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2006
Príspevky: 606
Body: 48
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Puky napísal:
prepac :)


nikdy se nikomu neomlouvej za svojí poezii :uc: ať už je dobrá nebo špatná (nečetl jsem, teprve se chystám)

_________________
dharmovej tulák / psí voják


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Puky napísal:
Prepac


si mi pripomenulo mna :lol:


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Puky napísal:
prepac :)

nepochopila si ma. ja na teba nechcem utocit. ja len, toto je "kniznica literarnych experimentov". sem sa davaju diela kvoli kritike. weerty ti vyjadril svoj nazor a aj si zan podakovala, mozo si sa nad nim aj pozastavila, ale ide o to, ze aspon mne to prislo take, akoby ti bolo jedno, co si myslis. preto som sa pytal, preco davas basen na forum, ak ti ako si napisala, staci ak ta basen bude vyjadrovat tvoje pocity, kedze pisanie ti pomaha. ze nechces byt spisovatelkou alebo co. potom to tu davas preto, lebo sa chces s nami pozdielat o svoje pocity? poviem ti, nikoho to zrejme nezaujima, mozno tak weertyho a ako aj on, aj ja sa ta snazim varovat s publikovanim na tomto fore. aby to tu niektori ludia v tebe nezabili

ak by si predsa chcela v buducnosti pisat nielen pre seba, ale aj pre radost inych, nedaj si uplne vymyt hlavu na forach ludmi, ktori ti povedia, ze na to nemas, pokial nebudes pouzivat volny vers a pisat o niecom modernom, najlepsie sexe, drogach, urcite nepis o laske ani o viere, bud komercna, okopiruj niekoho popularneho a uspesneho, nie nie nie a nie. vzdy davaj do umenia kus seba, nesnaz sa nikomu pripodobnit preto, aby si sa pacila ostatnym. ako pise Hevier: "Občas to pociťujem: dojatie z ohlasu. Namaľujem obraz a je oň záujem. Alebo plná hala spieva moje slová. Alebo vydám knižku a prichádzajú ku mne kruhy ozvien jej čitateľov. A ja cítim zmes pocitov: od uspokojenia po vďačnosť. Ale na samom dne, lepšie povedané: na samom kalnom dne, sa ozýva pocit: ako písať, maľovať, skladať tak, aby sa to páčilo? A čo sa páči iným? Takáto tématika, takýto spôsob ukladania farieb? Keď to zabralo minule, musí to zabrať aj teraz. A nevypovedám za seba, to, čo cítim ja, ale to, o čom viem, že sa bude páčiť druhým. Takéto pokušenia zažívame všetci. Veď slová ohlasovanie a ohlas majú tak blízko k sebe. Kto chce hučať do prázdnej pece? Koho by nepotešilo, že mu niekto zatlieska a zakričí bravó. A predsa – nesmieš. Nesmieš počúvať, čo chcú iní, ak ti to gumuje tvoj vlastný hlas. Nesmieš byť tým druhom vodcu, ktorý nasleduje davy. Tvoje ohlasovanie nie je pre všetkých, ale iba pre málo ľudí. Niekedy je najlepším potvrdením správnej cesty piskot a fujkanie hluchých uší a slepých očí. Nedaj si zobrať rýdzosť svojej pravdy potľapkávaním po pleci. Úspech je sviňa. Najprv ti začne olizovať nohy, a potom ťa zožerie. Keď budeš počúvať ohlas, ľahko prídeš o hlas."

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 13.03.2012
Príspevky: 11
Body: 6

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm, viem ze namna zrejme nechces utocit, vsak nemas to za potreby vidim ze si rozumny, ale musim uznat ze si to napisal pekne. A v com spocivaju tie basnicky, napriklad, som chcela vediet niekoho nazor, a prejavil si sa bud ty alebo weerty aj ked sice nie vsetci znasaju tu kritiku, ale ja s tym problem nemam :) rada sa naucim, poucim. Len v urcitych riadkoch co som citala hlavne od teba, som mala ten pocit ze mi ani nedas tu sancu zlepsit sa rovno si ma odpisal, neviem, mozno to tak nebolo len mne to tak prislo. A kazdy nejako zacina, Nevyznam sa v tom, priznam si to, no to nezmanema ze nechcem nejaku radu alebo ze si z toho co tu pises nic nezoberiem. A co sa tyka toho ospravedlnenia, neospravedlnila som sa ti za to co som napisala, kazdy ma svoj zaciatok ci uz dobry, ci zly. Mala som skor na mysli to, ze ak to v tebe vybudilo naozaj az taky strasny dojem, tak to ma skor mrzi :) ale inak vazim si to vsetko, pretoze kritika by sa mala znasat a hlavne si z toho vela zobrat


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale ja mám naopak úplne iný názor :)

Všetko čo vymyslíš a napíšeš je svojim spôsobom originál.
Rýmy sú fajn, predstav si ako deti na základnej škole recitujú tvoju báseň.
Možno práve pre túto vekovú kategóriu raz napíšeš veľké a obľúbené básne.
Moderná myšlienka vyjadrená starým dobrým rýmom.
Jednoduché, kompaktné, pekné :)

Ak si tu niekto myslí, že všetko čo je napísané, vyjadrené jednoducho v jednoduchých rýmoch je odpad, tak... nebol nikdy dieťa?
Nedokáže otvoriť mysel a zobrať to z úplne opačného uhla?

Weerty, to tvoje zabi rýmy... to si sa naučil tu. Lenže na www.annun.sk svet nekonči... ba ani nezačína.

Toto večné brúsenie si ega :roll:
Puky, pokračuj v tom čo robíš a rob to tak, ako ty chceš :)


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 13.03.2012
Príspevky: 11
Body: 6

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak samozrejme ma to tesi :) povedala by som ze, sto ludi, sto chuti. kazdemu sa nieco ine paci a zacinat tu nebodaj nejaku nepeknu vymenu nazorov mi pride zbytocne. Mozno to je cele zle, mozno je tam nieco predsalen dobre, a mozno sa nehovori len tak pre zabavu ze v jednoduchosti je krasa. Kazdopadne vam vsetkym dakujem za nazory ci uz zle ci dobre. A co sa tyka k tomu bruseniu si ega, myslim, ze kazdy sme nejaky a vela ludi si chce prejavit tu svoju pravdu, a vobec sa im nedivim :lol: zvyknem byt v urcitych situaciach taka ista. Sice mozno v niektorych pasazach mi to trolinku prekazalo, ale samozrejme, mas pravdu. A este podotknem taku malinku vec, ze nech uz urobis, napises alebo vytvoris hocico, aj keby to bolo neviem ako dokonale, vzdy tu budu ludia ktory ta s radostou skritizuju, takze tragicky to urcite neberiem :)


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v dobe, ked supri tomto stole v podstate len volnoversove moderne poezie ktorym nerozumiem, uvitam kazdy rym :D ale samozrejme neni nic zle na tom povedat na rovinu, ked su rymy skolacke/prilis jednoduche

a jak pisal crow v inej teme, je to tu fakt pomerne mrtve s touto kniznicou, sak aj weerty uz hladal ine forum kde by mu serioznejsie odpovedali (btw, ako to dopadlo weerty?)

ale tak whatev, ked uz to raz napises, pastni to aj sem, prispejes k revivalu

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
a jak pisal crow v inej teme, je to tu fakt pomerne mrtve s touto kniznicou, sak aj weerty uz hladal ine forum kde by mu serioznejsie odpovedali (btw, ako to dopadlo weerty?)

Ono spravil som si ucet na http://vasepribehy.podnosom.com/ , ale je to tam tiez relativne mrtve
snazil som sa registrovat na http://citanie.madness.sk/ , co mi pride celkom crowded, ale registrovat sa zial nedalo, ani ked som pouzil tri maily, tak overovaci kod nedosiel


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2006
Príspevky: 606
Body: 48
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://pismak.cz/

jestli chcete publikovat nekde, zkuste cesky pismak, ja tam tedy neprispivam, ale uz hodne lidi mi o nem rikalo a jen v dobrem

_________________
dharmovej tulák / psí voják


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ercliath napísal:
http://pismak.cz/

jestli chcete publikovat nekde, zkuste cesky pismak, ja tam tedy neprispivam, ale uz hodne lidi mi o nem rikalo a jen v dobrem


jj písmak, presne tak :)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun