HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 
Autor Správa

Dobrodruh

Založený: 16.09.2009
Príspevky: 57
Body: 24
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Za mnou stál ten podivný falus. Niektorí ho volajú obelisk, iní hodiny. Ale podľa mňa je to proste falus.
Taký tupý prostredník na námestí vystrčený priamo mne. A čo na tom, že ukazuje čas? Mne ukazuje
akurát smer, ktorým sa všetci uberajú, len ja v jednom kuse prerážam dno.

Hrabem vo svojej brade.
„Nuž čo, hlad je hlad,“ pošepkala mi. Vstal som a pobral sa cez námestie v ústrety kapitalizmu.

Obzeral som ľudí, ktorí si pokojne sedeli na lavičkách. Niektorí tam len tak civeli pred seba,
iní si pohmkávali lacné melódie, ktoré im do uší draho rozlievavali iPody. Ďalší sa držali jeden
druhého a užívali si výhľad pred seba.

„Mám svoju hrdosť,“ namýšľam si, „nebudem im v tom výhľade predsa zavadzať.“

Ale hen tá slečna, tá, čo hrá na husliach, och ale je pekná. Och, ako pekne hrá.
Šmátram po vreckách, za to si zaslúži aj niečo viac ako len obdiv tri týždne neumytého skrachovanca.

Ruka na niečo narazila. Pocítila jednu mincu. Dlaň akoby ju počula šepotať: „Ešte desať kaček a ide sa na víno.“
Ale na to ja kašlem. „Kultúru, hovädo, kultúru potrebuješ,“ zapil som týmito slovami žiaľ
nad mincou a hodil ju do puzdra na husle.

Krásna deva prestala hrať. Z ničoho nič a nikto si to ani nevšimol. Všetci ostali sedieť, falus stále naznačoval čas.

Nazrela do puzdra. Jasne som videl, ako nimi pohladila vhodenú mincu a potom, s akýmsi údivom,
nechala svoj pohľad spočinúť na mne.

„Do čerta,“ vynadal som si, „červenám sa na námestí pred nejakou huslistkou ako taký adolescent.“
Ale tak, kde inde sa červenať, keď domov nemám, že...

Vstala, odložila husle na lavičku, sklonila sa k puzdru a vzala odtiaľ nejaké drobné.
„Dajte mi chvíľu na to pozor,“ povedala a zmizla v hamburgerovom chráme.

O pár krátkych minút vyšla, v rukách mala papierový sáčok, ktorý som tak často vídal, ale
málokedy som sa dostal k jeho obsahu. Podišla ku mne. Opäť sa na mňa zadívala a podala
mi jedlo, ktoré držala. Ja som položil na zem otrasnú žltú igelitku s časťou svojho majetku, vzal dar do oboch rúk.
Opäť sa sklonila k puzdru na husle a vytiahla odtiaľ ďalšie drobné. Aj tie mi podala.

Deň je už nachýlený k večeru a ja opäť sedím na lavičke oproti McDonalds. Sýty žmolím v rukách
drobné a spomienku na podivnú, ale krásou prekypujúcu huslistku.

Predomnou prejde mladá dvojica držiac sa za ruky. Obom z uší trčia káble a vedú niekde do vreciek. Nerozprávajú sa.
„Kultúru, hovädá, kultúru!“


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem ci je to mnou, ale su tam iste vety, ktore ked sa daju dohromady, tak vyrabaju vec, co je So Wrong On Many Levels.

plus bod za brno

ale finalnu pointu som nepobral :-)

este bokom: slovo hovädá by asi nik normalny z huby nevypustil

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no...a tak som sa tesil co z toho bude...lebo celkom zaujimave zo zaciatku...ale ta pointa mi nakoniec tiez usla...
alef0 napísal:
este bokom: slovo hovädá by asi nik normalny z huby nevypustil

preco?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lebo to znie ako ked slovenska televizia nadabuje pulp fiction. je to literarne, knizne slovo.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 21.08.2009
Príspevky: 144
Body: 34
Bydlisko: RK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co ja viem...nepride mi to tak, len netreba prehnat to ä :D ...pulp fiction po slovensky musi byt klasika :D


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh

Založený: 16.09.2009
Príspevky: 57
Body: 24
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
neviem ci je to mnou, ale su tam iste vety, ktore ked sa daju dohromady, tak vyrabaju vec, co je So Wrong On Many Levels.

Tu by som prosil objasniť, nie je mi to totiž celkom jasné, ako to myslíš.

Čo sa týka slova "hovädá", sám ho zavše používam, ale môj slovník je niekedy zvláštny, to uznávam. Na druhej strane, túto nadávku som od osoby, ktorá ma k tomu textu inšpirovala, naozaj počul.


Hore
 Profil  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
drJeky11 napísal:
Nazrela do puzdra. Jasne som videl, ako nimi pohladila vhodenú mincu a potom, s akýmsi údivom,
nechala svoj pohľad spočinúť na mne.
"nimi" myslis ocami, ale v texte nikde predtym nie su spomenute, takze to vyznieva divne. inak sa mi to citalo dobre, prevedenie sa mi pacilo, dokonca ani myslienka nie je na zahodenie, len by sa dala spracovat aj hlbsie

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Dobrodruh

Založený: 16.09.2009
Príspevky: 57
Body: 24
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, chybám som sa nevyhol, za tie sa ospravedlňujem.

Mimochodom, čo sa hlbšieho spracovania týka, tento text je len "výcucom" jedného dlhšieho výtvoru (pod dlhším mám na mysli v mojom prípade viac ako 2x A4 :lol: ).

Problém je, že keď som si spätne prečítal tú dlhšiu verziu, nadobudol som pocit, že je nudná, v tom zmysle, že na takúto myšlienku príliš veľa balastu. Ono, asi ste si všimli, ale celkovo tu nijaké dlhšie slohy neuverejňujem, väčšinou sa snažím o údernosť, hoci nepopieram, že to pri snahách občas aj ostane.

Ale vrelo ďakujem za feedback! :ikonka18:


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekny minidojak, mam rad huslistky, ale

ako tu uz spomenul alef, tak "hovädá" je tam not fitting, radsej normalne hovadá, alebo ovce, mravce :lol:

ale su tam veci a slovne spojenia, ktore boli fakt pekne ako napr. ked rychlo zbehnem

Citácia:
Niektorí tam len tak civeli pred seba,
iní si pohmkávali lacné melódie, ktoré im do uší draho rozlievavali iPody.

co mi pride ako mne najlepsia veta poviedky

pis dalej !! :)

edit: aaa ak by ti nevadilo rad si precitam tie a4ky, ked tak pm :)


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
osobne som s "hovädami" problem nemal

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale takto Jeky... Behalo mi to po hlave, vstal som z postele a napísal moju verziu, ktorá je viac divine, ako freedom hehe
all rights yours
http://annun.sk/viewtopic.php?f=14&t=8161

a takto, osobne som za to, dať do každej vety niečo, nad čím sa človek zastaví, že hej toto je dobré, toto spojenie sa mi páči,


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun