HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Základ literatúry, základ veľkého domu. Je to jama, ľútosť, v ktorej sa čitateľ stráca, pláva a voda mu siaha až po nos, jedine oči mu nezahaľuje svojou mihotavou priezračnosťou, aby mohol čítať.


Základ domu je odhodlanie ho postaviť. Odhodlanie schytiť do ruky pero, či dva krát kliknúť na myš.
Odhodlanie skontaktovať sa s múzou a ísť s plnou náručou voňavej kytice- očakávanie a zaklopať tej žene štedrosti na jej pootvorené dvere. Otvára každému zúfalcovi, čo trpí jej nedostatkom inak. Mne otvára s poloplnou čašou vína, ktoré sa rovná božstvám, pretože pozná moje zvonenie. Je iné, sám sa k nej inak chovám, jeden z mála jej obdivovateľov som úprimný a poviem jej každé slovo, čo ma napadne, či je to nadávka na jej účet, či je to hoci čo. Do jej nesmrteľnej smrti ju bude baviť počúvať každého z nás, pretože aj každý stereotyp sa od iných aspoň trošku líši, hoci len málo.


Sadám si s ňou na gauč do obývačky, výhľad z okna smeruje na oblohu a oblačné nebo, nikdy nie na domy, pretože základ sa nedá stavať na základe. Sŕkam z vína, na jazyku sa mi rozplývajú príbehy, metafory a spoločnými silami mi zväzujú jazyk až tak, že mi ho rozväzujú ako tyran otroka, ktorý nikdy nezhliadol svetlo slnka. Tá dáma, ktorej tvár sa nedá ani popísať, len beznádejne opisovať tými najkrajšími slovami a maľovať najpestrejšími farbami. Tá dáma, či slečna, či dokonca tvár Venuše sama, mi pritakala. Prikyvovala hlavou na každé slovo, so zahĺbeným pohľadom, na každú vetu, ktorú počula po miliónty raz. A predsa len, bolo vidno jej dojem. Bola mnou dojatá, bola mnou dojatá, aj keď takého aký som ja, počula rozprávať a prednášať jej, ako som už spomenul po miliónty raz.


Vedel som, že ju milujem, a že ju milovať vždy budem. Vedela to aj ona, a keďže som to bol ja, nevadilo jej, keď som lásku, ktorá patrila jej, požičal občas inej, polomúze, žene. Keď som dohovoril, zistil som, že to čo som hovoril, si musím pamätať. Pamätať, a nezabudnúť, pretože to, čo som hovoril, boli myšlienky múzy samej. Pochopil som to, a to bol ten kľúč. Položila mi jemne prst na pery a zobudil som sa až v posteli, pod svetlom slnka. Cítil som sa akoby som ho videl prvý krát, prvý krát v živote ako otrok, ktorého pustili na slobodu.

Základ literatúry, základ veľkého domu. Je to jama, ľútosť a tým sloboda, a milenec múzy v nej pláva až po uši, aby mohol počuť jej šepot.


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zanechalo dojem, ale neviem aky
ono to je trochu smiesne citat od teba - neuraz sa - proste si prilis mlady asi. snazil som sa branit tomu
ako niektore opisy su pekne, niektore moc prestrelene, velakrat opakujes "ktory", sem-tam nejaka chyba gramaticka, ci ciarka vypadnuta
viac ti k tomu asi nepoviem

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun