HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa

Dobrodruh

Založený: 16.09.2009
Príspevky: 57
Body: 24
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dentálna historicita mojich transcendentálnych skúseností opäť dvíha v mysli ego otázky, ktorá smeruje k esenciálnemu prerodu márnotratného života všetkých, ktorí nabrali odvahu, alebo len natoľko podľahli legitimite symbiózy beznádeje a zúfalstva, že už nemôžu inak než vysloviť, formulovať a tak uviesť do reality formulku toho, čo bolo a chcelo byť navždy len tušené:

„Toto sme chceli, súdruhovia?!“

Výkričník otázke vnucuje bezmocnú zlosť, otáznik však necháva priestor nádeji. Čiarka oddeľuje niečo, čo nie úplne sedí, čo zapadá do filozofie otázky (alebo pýtajúceho sa), niečo, čo naznačuje, že za čiarku môžeme dosadiť niečo iné a niekoho iného.
„Súdruhovia“ za čiarkou totiž naznačujú, že pýtajúci sa nie je sám sebou. Ani so sebou, vníma sa ako inú osobu z pohľadu nad ňou. Akoby kráčal vedľa seba. Uprednostnil interkomunikáciu pred intrakomunikáciou.

Pýta sa iných, čo vlastne chcel, lež miesto toho by mal svoj spýtavý pohľad upriamiť do seba. Tam hľadať odpoveď, ale v prvom rade, tam hľadať odvahu začať sa po odpovedi vôbec obzerať.

Pretože „súdruhovia“ síce vedia byť skvelí, dokážu usmerniť, poradiť, podoprieť, ale i podraziť a vierolomne odkopnúť. No všetky tie rady a zrady vedú k jedinému cieľu. Darmo sa pýtajúci bude pýtať, odpovede sa nedočká, kým nenájde seba, svoj vnútorný pokoj, sebadôveru a vieru. Nie tú dokonalú, dokonavú a dokonanú. Ale vieru, ktorá napriek pochybeniam a omylom bude pevná, večná, vieru, ktorá imanuje vo vnútri, vieru ako emanáciu ducha.

Vieru, ktorú zrúti diktatúru pochybných pochybností a miesto nej vytvorí priestor pokoja najväčšej pravdy: radšej pochybovať o (v) ontologickej istote než sa nechať zmietať zemetrasením neistôt gnozeologických dogiem.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2154
Body: 20
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Náklad


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun