HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ahojte

Viem že časť toho čo sem teraz napíšem má svoj vlastný Topic a aj pre ostatné by sa našlo miesto niekde inde (a aj nerád hovorím na verejnosti o sebe), ale toto som fakt musel.
(Akási moja spoveď + úvaha (pre menej chápavých bude to véééľmi dlhééé :) ))
A čo som to teda fakt musel? Nuž napísať (a opísať) Vám moju cestu sem do hostinca, moje prvé kroky na tejto ceste a akýsi ten môj prví dojem.
Začalo sa to, keď som sa jedného pekného dňa naro...
Ehm ešte raz. Hneď zo začiatku napíšem že nie som až taký celkom obyčajný chalan, som uletený na Fantastiku, na čistú fantasy hlavne, sci-fi už menej (večne snívajúci rojko). Ako taký mám široký záber či už v literatúre aj vo filmoch. Prečítal som hromadu fantasy kníh a videl kvantum filmov. (nebojte nekysnem pri PC a TV celie dni, ale som už trochu starší, mám už 20+ a za tie roky sa to nazbieralo) a + len veľmi pomaly to zabúdam.
Ale bol som v tom sám, pred tými pár rokmi bol náš trh výrazne chudobnejší a keď som sa niekde pýtal na fantasy, väčšinou na mňa pozerali ako na blázna, v tom horšom prípade a v tom lepšom sa opýtali „Vy myslíte Ski-fi?“ (to nie je preklep) (a keď teraz spätne rozmýšľam, ani neviem čo bolo horšie). Pretože nejaký ti mimozemšťania sa predsa len u nás (myslím teraz knihy) objavili. Ale to ma až tak nelákalo. A tak som žil (živoril) na jednom Hobitovi, Conanovi, mierne neskôr jenom Brooksovi (Shannarov prví kráľ) a Yrrhedesovom Oku (čo bolo vlastne moje prvé stretnutie s RPG hrami a doteraz je moje najobľúbenejšie (niekedy si môžeme zahrať :) )). Čo myslíte koľko krát sa dá prečítať jedna kniha pokým ju nepoznáte odpredu odzadu? Keď si typnete 50 poviem vám že už ste blízko. Doteraz netuším akým zázrakom sa u nás v kníhkupectve tie knihy objavili .(Tu je možno chyba aj v tom, že som nebýval v BA, alebo že som sa tam nedostal tak často a v tých časoch beznetových ani netušil nič o Brlohu).
Potom nastal mierny zlom, kedysi v 94 sa v nejakých novinách (myslím že to bol Nový Čas) objavil článok o Tolkienovi a o PP a o tom že sa ho niekto ( vtedy pre mňa nejaký cudzí neznámi típek) pokúsi natočiť + keci okolo toho, čo som vtedy úplne žral pretože to bola pre mňa taká prvá lastovička na obzore, veď doteraz som bol jediný z x ľudí ktorých som poznal, ktorý mali/čítali Hobita a toto bola prvá správa z iného zdroja (toto a Ross ktorý spomína PP a Gandalfa v jednej časti Priateľov). To som už začal snívať, keď bude film, aj keď to možno bude hocijaký prepadák, možno niekto vydá aj knihu čo bude 101% náhrada. (inak ten článok mám doteraz odložený) vtedy sa ešte nedalo povedať aký boom to rozpúta.
Už v tých časoch som sa pokúšal zlákať na podobnú cestu nejaké Mŕtve (ehm) iné duše, tlačil som ich do Oka (do toho Yrrhedesovho, nie som nejaký masochista :) ) ale každého to časom prestalo baviť. Všetci radšej utekali za futbalom. (ja doteraz netuším kto je to Ronaldino) Okrajom: keďže som mal tých fantasy kníh málo čítal som všetko možné iné, najmä detektívky a dobrodružné romány, ale zabrúsil som aj na pôdu klasikov svetovej tvorby, takže niekedy môžem rozobrať aj túto tému.
Toto boli roky 1994/95 a tie okolo a moje začiatky s fantasy, najmä v knihách pretože na filmy z toho obdobia si pamätám len veľmi mlhavo, určite tam bol Conan a Robin Hood (100% seriál z 84tého, ktorý jeden čas dávala STV1 a ktorý do teraz márne zháňam), Highlander  myslím že aj Vrana a určite by som si spomenul na ešte kopu iných, keby som však mal na to čas. Ale rovnako ako vy aj ja sa chcem rýchlo dostať na koniec.
Terza dám trochu OT na uvoľnenie. Všetko toto píšem vo worde, lebo rozmýšľam rýchlejšie ako píšem a prv ako dopíšem jednu myšlienku už je tu 5 ďalších a keby som to písal len tak na fore, potom by ste z toho mali sami preklepový guláš. A samozrejme aby som si mohol ľahko opraviť chyby :) (hehe práve ma napadlo že ešte rýchlejšie ako myslím, hovorím a to niekdy tak rýchlo, že ja sám si nerozumiem :) ). Ale k tomu wordu, práve som prekročil rozsah jednej strany a to som si niekde na začiatku (pri Ahojte) myslel že bude to maximálne tak za pol stránky. (Toľko OT a pokračujem)
Teraz spravím mierny skok vpred, konkrétne do roku 2001, kedy sa konečne objavil už zmienený PP. Film to bol výborný (videl som ho len 12x) a ako som tajne dúfam vyšla aj kniha. Vďaka nej som spoznal môjho best frienda, konečne niekoho iného kto vedel že fantasy a sci-fi nie je celkom to isté. (Tiež celkom fanny historka) Keďže kniha u nás vyšla prv ako sa film dostal do kín po prečítaní celej knihy som sa žhavil iba trailermi. A pri sledovaní jedného takého traileru v CVČ sme sa dali do reči. (Tým nenápadným/nápadným púšťaním trailerov na verejnosti som sa pokúšal vyvesiť práporec a čakal som, že kto sa mi ozve (hmm schválne z akého filmu je jedna veľmi podobná hláška?)). A ozval sa mi on, dali sme sa do reči ja spomenul PP o HP (matfyzáci by určite mysleli že Hewlett Packard, ale vy určite viete o čo ide :) ) o ktorom priznám sa som do vtedy nič nevedel a tak sa uskutočnila bratská výmena ja som mu požičal PP on mne HP  (bóže :) ) a to jediné čo som o ňom vtedy vedel bola jeho prezývka a mesto v ktorom býval (vlastne aj on o mne). Všetko dobre dopadlo a zrazu som nebol sám kto kráča cestou fantastiky (hurá).
Potom sa to už celkom uvoľnilo viac ľudí začalo čítať a aj rozlišovať fantasy (už to neboli len rozprávky, kvôli ktorým som bol vytlačený na okraj spoločnosti, začal som sa prebíjať do centra záujmu).
Na to prišiel rok 2002 do kín prišiel PP a do stánkov časopis Pevnosť. Zachytil som jej nástup a od vedy sa jej držím zubami nechtami. Aj keď to chvíľu vyzeralo, že vysokú rýchlosť, ktorý nabrala už od začiatku neudrží, nakoniec to prekonala a pokračovala ďalej. A s ňou samozrejme ja. Až tu som zistil v akej pustatine to ja vlastne žijem a koľko fantastiky je všade vo svete len ja o nej neviem. (ak budete niekedy hľadať mesto Zlaté Moravce, inak známe aj tým že sa tu Janko Kráľ uchľastal na smrť, tak hľadajte tabulu koniec sveta a ešte dva kilometre za ňou sú ZM). V Pevnosti som narazil prví krát na MtG, (ktorý doteraz aktívne hrávam (tam pri mojich začiatkoch som si dokázal sadnúť len tak z pár kartami v ruke a snívať o iných svetoch)) a z jeho pomocou (po pomalých začiatkoch) sme tu s ním spravili akýsi prevrat. Boli časi keď ho tu hrávalo asi 100 ľudí (dobre bolo to síce iba pár mesiacov, ale aj tak), potom nasledoval klasický scenár keď ich to prestalo zaujímať, ale z toho celého nakoniec vykryštalizovala veľmi dobrá partia ľudí, na ktorej sa už dalo stavať. Cez nich som zistil že existujú aj iné dobré RPG hry nie len Gothic, jediný a pravý :) . (lebo raz som sa už popálil na jednej akože RPG, hre ale na ňu sa fakt  nedalo ani pozerať), ale žiadna ma toľko neuchvátila ako Gothic (keď si tak spomeniem tak nikdy som nebol, ani nie som žiadny veľký hráč, nekupujem si žiadne časopisy o hrách, ale ten jeden (Score), ktorý mám doma som si kúpil práve kvôli tomu „Kráľ medzi RPG kompletne v češtine!“(Bol tam ako príloha) Do vtedy som o ňom nepočul ani ň (teraz myslím tú hru na G)).
Medzitým sa moja domáca knihovnička utešene rozrastal, televízie si uvedomili, že sa niečo deje, keď je taký záujem o fantasy (a sci-fi samozrejme) a začali uvádzať aj tento dosial opomínaný žáner. Vrátili sa k starším filmom napr. Willow, púšťali filmy tak trochu na pomedzí (napriek tomu celkom pekné) Fotografovanie víl a aj niektoré mierne uletené seriáli Taký normálny mimozemšťania (inak v origináli Tretia skala od slnka, ale videl som aj preklady, Za mesiacom hneď doprava). A mne nevadilo aj si počkať do druhej v noci aby som ten ktorý film videl, pretože týmto žijem. A naďalej som nasával, ako suchá huba informácie z Pevnosti, pretože bolo toho toľko (a ešte aj je) čo som nevidel/nečítal/neskúsil. Objavilo sa aj pár čísel Fantázie (veľmi sporadicky), ale pre mňa tam bolo viac sci-fi ako by som si želal.
Opäť sa posuniem v čase, prišiel rok 2004 a konečne som si poriadil net. A tu je začiatok mojej cesty k Hostincu u starého elfa. Začal som hľadať stránky z ktorých by som mohol čerpať informácie, ale aj stretnúť sa s rovnako uletenými ľuďmi ako ja. Už vtedy koncom 2004 alebo začiatkom 2005 som na Annn.sk narazil, ale myslel som si že je to len ďalšia z fanovských stránok (ja pako), ktoré vyrašili (najmä) po filmovom úspechu PP, ako huby po daždi. Ktoré síce začínali vo veľkom, ale ak sa rýchlo nepreorientovali na širší záber tak rovnako rýchlo zanikli (návštevnosť jeden človek za týždeň). Takže prvé otrenie sa o Annun.sk a moja zásadná chyba. Druhý krát som na Annun.sk narazil niekedy v roku 2005 cez jedného známeho z Aragorn.cz (výhoda netu, tu som našiel ďalšie spriaznené duše na DrD). Samovrah (to je prezývka nie pracovná náplň) ma vtedy zas naviedol sem. Zas som sa sem len tak mrkol, ale neviem či som bol chorý alebo čo, zas som sa nechytil ani nič neprečítal. Medzitým som si už našiel niečo málo obľúbených stránok ktoré som navštevoval(vujem), už spomínaný Aragorn, alebo DarkElf a zas som na čas prestal hľadať bol som spokojný. Zrazu som mal čo čítať, čo pozerať, čo hrať veď 2004 sa rozšírilo po svete (možno rýchlejšie jak mor) WoW. (K WoW sa ešte jednou wetou wrátim).
Až sme konečne (teda tá partia čo prekonala MtG prevrat) začali vystrkávať chápadlá aj do sveta a prestali sme sa hrať len na vlastnom piesočku. Prvé turnaje v MtG v Nitre, Corvus na Červenom Kameni a v poslednom rade(ale určite nie na poslednom mieste) Comics Salón 2006. Tu som konečne prvý krát videl že koľko vlastne ľudí mojej krvi tu žije. (Samozrejme o jeho predchodcovi Istrocone som počul už aj v tých rokoch dávno minulých, ale vyraziť a hľadať po BA Suzu len tak naslepo, na to som nenazbieral dosť prachov (hehe mysleli ste že odvahy čo? No tak aj tú :) )
No a na tom Comics Salóne bol aj jedna prednáška O LARPoch a Drevárňach na Slovensku a tam mi zas len ten týpek prednášajúci Zdeno Vozár (sem dobrej) povedal že pozri na Annun.sk. Ja som už medzi časom zabudol, že som vôbec niekedy takú stránku navštívil (zaujímavejšie je že som si to zapamätal po tej noci ktorá nasledovala (po prvej návšteve Corvusu ... nemôžem napísať aký tradičný slovanský kvasený nápoj pijem, pretože by to bolo proti bodu 6, ale už len ten)). Takže čuduj sa svete nezabudol som a aj naťukal do prehľadávača. A konečne som aj vrzol dverami na hostinci a prečítal si niečo o LARPoch. Hmm len to, ale s tým že na túto stránku sa ešte vrátim. Vrátil ale akou okľukou.
Medzitým mal vyjsť Gorhic III a ja som si kúpil nový comp, aby som hneď mohol hrávať (no povedzte mi čo je to za človeka, ktorý si kvôli hre kúpi nový počítač? Túto otázku som počúval dosť často tak možno mi pomôžete z odpoveďou). A asi po mesiaci som zistil, že som si preniesol zo starého disku asi len polovicu vecí čo som chcel a tá druhá je nenávratne stratená. (No hádajte čo bolo v tej stratenej polovici?)
A tá okľuka? Warhammer. Niekde som našiel článok o Warhammeri s nádherne vymaľovanými figúrkami. A zas ma to chytilo, ako už niekoľko krát predtým, len predtým ma vždy od toho odhovorili, lebo to ide strašne do peňazí, a MtG + Warhammer by som neutiahol (teraz už hej teraz už zarábam :) ). Tak tentoraz som sa do toho pustil hľadal stránky čítal o ňom všetko čo sa dalo, hľadal ceny a predajne, stiahol pravidlá a army booky, čítal o farbení figúrok, modelárstve a našiel Wargaming.sk. Chvíľu blúdil po jeho stránkach až sa tam objavila zmienka o Cadwallone + to že nejaké tie prvé dojmi sa objavia aj tu. Zas som sa dostal pred dvere hostinca, ako som uvidel úvodnú stránku hneď mi cvaklo: „veď na toto si predsa pamätám!“ Ale tentoraz som si ho chcel poriadne prezrieť. Prečítal niečo tu niečo tam. Pustil sa do testu (celkom nenáročného aj keď priznám sa 4 otázky som mal zle) a napokon klikol na odkaz Fóra. A tu?! Bol som ohúrený, toľko ľudí mojej krvi, veď toto je môj život. Je tu proste všetko! (a všetko čo mám rád :) ) nematkovo: Erikson a Malazská kniha padlích, R. R. Martin, Červenák, 300, Vendeta, MtG, WHFB, DrD, Slovanská mytológia, Sean Bean ... a kopa ďalších tém kam som sa ešte nebol pozrieť ale do každej určite niečo napíšem. :)
Len som smutný že som tu až tak neskoro. Ale momentálne som nadšený, uchvátený, ohúrený, unesený, v extáze. Aah

Ešte niečo na záver k mojej maličkosti, aj tí čo neštudujú psychológiu si určite všimli, že na každom kroku mám nejakú cinickú, alebo ironickú poznámku, alebo narážku. (Nebojte sa tie najhoršie som po sebe vymazal) Z časti je to tím že som taký Garfield (chcel som napísať že bez chvosta, ale potom som si uvedomil ten pre mňa nepriaznivý dvojzmysel :) ) radšej takto: v ľudskej koži. A z časti aj tým že ako som už písal moje myšlienky letia rýchlejšie ako ich stíham písať a potom mi už neostáva nič iné, ako namiesto rozpisovania sa do niekoľkých viet reagovať sám na seba (to vysvetľuje aj tie zátvorky v zátvorkách).
Inak (aj to som už zmienil) som večne snívajúci rojko s veľkou fantáziou. Ja keď čítam knihu nevidím pred sebou písmená a vety, ale vidím obrazy a svet (nie ako film ale ako by som bol tam). Preto čím výraznejšie obrazy daný text vo mne vyvolá tým lepšie, preto ma zaujme hocijaká kniha ktorá je dobre, dalo by sa povedať obrazne. živo napísaná.
Rovnako je to aj z hudbou, počúvam fantasy hudbu, aj populárnu ale málokedy sa mi páči od jedného interpreta viac ako jedna pesnička, zas musí vo mne vyvolávať poriadne obrazy, až mi bude mráz po chrbte behať. A najviac to vo mne vyvoláva Daniel Landa, od neho žeriem všetky songy, dokonca aj tie ktoré naspieval v istej skupine ešte ako člen istého hnutia (zas radšej nenapíšem pretože to by bolo proti bodu 9) (Asonance, tak isto poriadne brrrr).
A tak isto filmy nevidím pred... ale to už je volovina že?
Okrem iného myslím, že mám už dostatočne široký záber vedomostí z Fantastiky, takže sa môžeme baviť v podstate o čomkoľvek.  :)
Ešte v skratke, momentálne som redaktorom Gameswebu, zaujíma ma slovanská história a mytológia (Bohovia) (To ma na svedomí hlavne Červenák a jeho Černokňažník), mágia a zľahka nekromancia. (Okrem už spomínaného Gothicu nedokážem si poriadne zahrať inú hru pokiaľ tam nemôžem hrať za Nekromanta, poprípade za kostlivčeka :) (že či uhádnete za akú postavu som prešiel Diablo, alebo akú postavu mám vo WoW :) ))

PS. Ešte k tomu WoW : pre mňa (už ani neviem kedy) sa táto hra stal zrazu ničiteľom dobrej fantasy pohody. Sledujem to na tom že keď sa chcem, baviť z niekým z našej partie o niečom vždy sa to zvrtne na WoW a už je to pomaly jediná téma akú preberajú. Extrém dosiahol kamarátov brat, keď stačí mu napísať názov veci a on vám povie kde padá, prípadne aký to je qvest z akého sa dá získať, jej lvl, staty, kde ten qvest treba spraviť: doslova sa z neho stal malý (má asi 12 rokov) Alacazam.com. A teraz po TBC je to ešte horšie, akoby iná fantasy už ani neexistovala.  (Ja sa osobne teším na LOTR a Warhammer online, lebo ma to zaujíma a aj preto, lebo ak sú už všetci WoW maniaci vás to už prestáva baviť, proste je to už akési preľudnené)

s pozdravom Ing. Novák :D

(Ale nie vážne)
Heh ani som nemyslel že sa dostanem až sem (myslím rozsahom) celá táto moja spoveď zabral pred vyškrtaním nepodstatných a príliš osobných vecí štyri plné strany, takže ak máte niečo na mňa kludne do toho. (A dúfam že som vás moc nenudil).
Už sa teším ako rozvírim hladinu, a potom zapadnem (aspoň dúfam) medzi svojich

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vitaj u nás.  :)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:D holy shit this article´s lenght reminds me someone...

ale vitaj a maj sa pekne!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ahoj

pekne si sa predstavil, moderatori by ti mali dat hodnost acolyte of bifi

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uuuh nekandiduje to na najdlhsi prispevok vsetkych cias?  :lol:


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
uuuh nekandiduje to na najdlhsi prispevok vsetkych cias?  :lol:


noone can beat the Vratko

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uf teda to je teda uvodny prispevok. Takych tu vela neni. Nuz vitaj u nas a dufam, ze sa ti bude pacit.

PS: ak zhanas toho Robina Hooda napis mi PMku :)

Wlacho napísal:
uuuh nekandiduje to na najdlhsi prispevok vsetkych cias?  :lol:

Rozhodne bude v TOP5  :)


Naposledy upravil Nightfall dňa So. 20. Jan 2007, 13:43, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Noo, tak takto sa este nik nepredstavil. Vitaj

Inak, nie si trocha hyperaktivny? :P

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Konečne niekto, kto pochopil, načo som tento skôl pôvodne zakladal!

Sláva ti, drahý Sidonel!

Vitaj u nás, snáď ťa to tu nesklame a ak by si mal niečo na srdci, nehanbi sa pýtať.

Spravil si mi radosť, je príjemné raz za čas počuť, že to tu nerobíme zbytočne.

A nepľuj na podlahu!

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekne od teba ze si sa takto predstavil. Aspon rovno vieme (ciastocne) aky si a co od teba mozme cakat.

Tak teda vitaj a hura do debatovania.

:)

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
TL;DR

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hehe vďaka za privítanie
aj som bol trochu napätý ako to dopadne a či to hneď niekto nezmaže :)  (našťastie nie )

To Kleriker: Ale iba trošičku :)

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
klobuk dole...
fakt vitaj a cit sa tu ako doma :D

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uff
priznam sa ze som ten uvod necital este lebo popravde nemam teraz vela casu ale urcite medzi nami vitaj :)

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
hehe vďaka za privítanie
aj som bol trochu napätý ako to dopadne a či to hneď niekto nezmaže Úsmev  (našťastie nie )


* Uz len kvoli tej dlzke by nik nemal odvahu to mazat. Vitaj a nepluj na zem :-) *

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun